• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

17. prosince 2017 
@maly_prcek Prý vědecky :slight_smile:) Napsala jsi to správně, skutečně je to především typ konečné úpravy látky, v tomto případě tedy z jedné strany počesaná (chlupatá) a z druhé hladká látka, česky se tomu říká teplákovina. Ten flauš na kabáty, to je ještě něco úplně jiného, to není úplet, netuším přesně, jak se to vyrábí.
12. čer 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h No pro mě je to celkem věda, se v těch materiálech orientovat :grinning:
12. čer 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky....koukala jsem na recept,jak se dělá ten mýdlový sliz...v nějaké diskuzi psaly maminy,že to zanáší pračku...jaké s tím máte zkušenosti vy?
A co si myslíte o tomhle...http://www.eclovicek.cz/ekodrogerie/na-prani/4162-ecoballs-150-prani-praci-prostredek-ecozone/
13. čer 2011 ve 03:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 já peru ve slizu už pár let, asi 3 - 4, poslední 1,5 roku i plenky, takže pračka jede denně a zanesená teda není. Občas tam nelliju litr octa a nechám prát na prázdno na 90 stupňů.
13. čer 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz Ahojky, díky...to tam jedna maminka taky psala...
13. čer 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí

@betelgeuzz Neco pravdy na tom je. Po prani v mydlovem slizu se u nas vytvari takovy povlak na dvirkach a tesneni dvirek pracky. Jde to lehce odstranit. Pokud to tam nechas, muze se stat, ze mas na plinach skvrny, ktere jdou ovsem lehce vyprat. Zda se zanasi i "vnitrnosti" pracky netusim.
13. čer 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 peru ve slizu uz od zacatku, co mam E. a zadne zanaseni teda nepozoruji! Peru ovsem pokazde s plnou nadobkou na avivaz octa.
Jen se mi jednou stalo, ze jsem ten sliz asi spatne rozmichala a zustal mi tam takovy tvrdsi kousek mydla, ten poucpal ten odtok a pak mi vrchem pracka tekla, protoze voda nemela kam tect(voda tkla z toho futralu na prasek!:slight_smile: ),ale kdyz se na tohle da pozor tak zatim opravdu bez problemu!
13. čer 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky, prosím, jaké jste to říkaly, že jsou nej separačky na vaječinu? A jaké jsou dobré vicevsrtvé (kromě anavy :wink: )? Děkuji
13. čer 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk ja mám vícevrstvé popolini a spokojenost :slight_smile:
13. čer 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk taky jsem mela popolini a pomer cena/vykon je fajn. Par anavy bych asi poridila (spis vel M), ale na to pocatecni prebalovani mi osobne to prijde predimenzovane a zbytecne drahe, stejne se prebaluje skoro porad a to ta popolinka v pohode udrzi, pripadne dohodis vkladacku. Budu ted i nejake prodavat i s vkladackama bmb kikko, kdybys mela zajem :wink:
13. čer 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Doporučuji celulózové separačky Popolini, jen počůrané se dají opakovaně prát. A nebrat Tots bots, ty jsou šílené :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, asi prodám nedávno koupené Anavy vícevrstevné bambusové v M.Mám dvě, ale asi bych víc upotřebila S, ty M jsou velké narovno pro mě. jsou jen párkrát vyprané. Nemáme je ani měsíc. Kdyby někdo chtěl, tak iP.
13. čer 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h teda Ivuško, já si říkala, že je škoda, že jsou plíny od tebe tak krásně vzorované, když jdou přes ně svrchňáčky a že je škoda, že neděláte i Easy s obrázky a koukám na odkazu od macinka85, že existují. Já nakupovala přímo na e-shopu Anavy tam takové vůbec nejsou a teď docela lituji, protože ty s tím potiskem jsou tak krásné. No doufám, že se udržím a nebudu muset koupit další.:slight_smile: A ještě navíc, já tak miluji žirafi, ach jo :grinning:
13. čer 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Florentinko,byly naskladněny včera na anavy a byly behem pár hodin pryč a to se naskladnilo v 11 večer a bylo jich celkem dost...
13. čer 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinka85 no jo, se není co divit, když je to taková nádhera. Já se včera dívala na novinky, ale až když jsem skončila s prací, cca v jednu v noci a nic jsem tam takového neobjevila...no já myslím @ivuska.h, že máš být právem na co hrdá!
13. čer 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk měla jsem Popolini a Disany, oboje dobré, ale Popolini jsou lepší. Vícevrstvé mám Kikko a Popolini a taky fajn :slight_smile: mám ty větší a skládám je do kapsovek. Nebo menší používám jako vkládačku. Když byl Dany malinký, tak ležely, protože plíny narovno jsem dávat nemohla, kadil často a nepředvídatelně.
13. čer 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Flori,tak to se dívala špatně,protože dnes ráno tam byly ještě poslední 2 :unamused: Však zase budou :wink:
13. čer 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinka85 no je fakt, že mám teď termíny a jindy než po nocích dělat nemůžu /přes den nechci mimčo šidit a hlídání nemám/ a protože už to táhnu několik dní, tak jsem vždy ke konci už dost na draka, tak jsem to asi přehlídla, ale aspoň vím, že se mám na příště zase na co těšit. :wink:
13. čer 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina No ony tam bývají cca 1x za 14 dní, jenže zmizí vždycky snad během hodiny (když vkládám zboží pozdě večer, tak vydrží dokonce i do rána), včera jsem dávala 40 kusů a to je jak když plivne, pro to hejno natěšených lovkyň plínek :grinning:
13. čer 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinka85 Už jsou rozešité další, ale přišla teď patentková krize (už tu měly být, ale po cestě se to nějak zkomplikovalo), takže kdoví, jak se budou plenky dokončovat a co se vůbec bude v následujících 14 dnech šít... Třeba konečně dojde na ty tréningáče :grinning:
13. čer 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h :grinning: no vidíš jsem doufala že se s Beri k tvým tréningáčům dostaneme, až budou ofic v prodeji a houbelec, jsem odplenění, ale stejně vás se budu chodit hlídat coje nového :slight_smile:
13. čer 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika To je teda dobrá! I když Klárka byla v tom věku taky přes den bez plen, ovšem u Ondry to opravdu nepředpokládám, ten se svým vyměšováním naprosto nezabývá, , bobkuje naprosto nahodile (co do frekvence i množství) a záludně a navíc nechodí, takže tím se to ještě komplikuje.
13. čer 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h co by se zabýval, že, neboj taky to tak jedou bude. díky je to moje šikula. noc ještě jistíme ale většinou zbytečně. až se mně začíná stýskat po tom praní a věšení :slight_smile:
13. čer 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika talentovaná :slight_smile: můj sen je odplenit Víťu do 2 let, zatím mu to je taky šumák. Buď si ani za nic nechce sednout na nočník a nebo udělá pidi loužičku a pak to dočůrá mimo, o bobkách ani nemluvím...
13. čer 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Jé,to je teda pech....
13. čer 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Buď ráda, že aspoň chodí :grinning: To ten náš expert zatím nějak nepochopil... Kolem nábytku chodí už dávno, tlačí před sebou cokoliv, vyšplhá kamkoliv, ale prostě ho nenapadne se pusti a jít. Za ruce chodí, ale to moc neděláme.
13. čer 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, holky prosím vás, kde si na netu kupujete separačky?
13. čer 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek @ivuska.h prave pro mě je to taky hrozná věda...jestli jsem to doře pochopila....dovnitř plínek se dá použít bambusový flís, který je savý...zatímco na svrchní kalhotky se použije flís syntetika, který naopak vodu opduzuje.... :slight_smile:
14. čer 2011 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h to by bylo fajn!!!! treningace uz budou brzo aktualni!:slight_smile:
@janakkk tak to je myslim pochopenu uplne dobre!:slight_smile:)) jsem ti v tom pred tim udelala jeste vetsi zmatek, co?.-))
14. čer 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek