• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

22. ledna 2017 
@florentina Díky za vyčerpávající odpověď, taky si říkám, že je to jen na mně, jak se nakonec rozhodnu a že to zas tak velká prohra nebude, když s tím skončím. Manžel sice před půlrokem přistoupil na koupi sušičky ( protože jsem měla v plánu to látkování) a i když je z ní nadšený a používala se od podzimu do jara na sušení našeho prádla, vždy, když chci skončit s látkováním reaguje slovy, že "prodáme sušičku"... Možná to mě ještě drží nad vodou a říkám si, že zkrátka musím...teď co čtu, tak svrchňáky se sušit nesmí, kalhotkovky a AIO sušičku sice přežije, ale na druhé dítě už nebudou použitelné atd., atd...možná i proto jsem šla to těch čc, že jsou v mžiku suché, venku je sbírám za hodinu od pověšení....zkrátka paradoxně, kdoví, jak bych tu sušičku na ty "lepší" plíny využila. Po rekonstrukci koupelny doma není kde sušit, tak bych asi byla přes zimní období úplně bezprizorná, že nemám kde sušit a to prý ty kalhotkovky a AIO schnou i 2 dny, čemuž bych věřila :frowning2: Ještě jedna věc ( a tomu se mi nechce věřit) kamáradka tvrdí, že si vystačí se 4 ks papírovek na den u půlročního dítěte...já mám novoška, takže netuším, kolik toho půlroční dítě provalí, ale 4 ks se mi zdají nějak málo .... ale prý si vystačila i na novoška s 6ti...možná její dítě tolik nevylučuje, já mám za 2 dny pověšené 4 šňůry plín, teď kor, když dávám 2 na přebalení, to se pak chytám za hlavu i já, do čeha jsem se to zas s těma látkovkama namočila :grinning: :grinning: :zipper_mouth: :sweat_smile:
21. čer 2011 ve 13:37  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela tak právě ten rozdíl mi taky unikal, proto jsem se ptala :slight_smile: Na stránky kouknu, díky
@betelgeuzz tyhle stránky už jsem tak nějak přečetla jen úplně všemu nerozumím a mám v tom trochu zmatek
21. čer 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suvelka @reruna Já třeba na doma jela novosklad + ručníček a byla jsem spokojená... Na ven teda né, to jsem dávala kalhotkovku... Do +- 3m jsem nechápala, co maj všichni s tou vaječinou :slight_smile: Pak občas něco uteklo, ale na oblečení jen párkrát a to malý kadil taky tak 8-10 denně (takže furt :slight_smile:) Je fakt, že jsme od 3m začali dávat i nad nočníček a hodně kakání šlo tam...
Ale výbavičku jen z čč bych taky nedala...
A 2 čč bych mi přijde veliké i na batole a nenasaje to laurt nic. Radší jeden bambus... :wink:

@lichtakova Jj, souhlas, věřím, že tahle výbavička vám parádně poslouží a budete spokojen... :wink:

@wosk Podobně jak holky...
Do 6m na doma čč na novosklad, na ven (popř. na noc)kalhotkovky (jedině Anavy) nebo Anavy vv bambus
od 6m na doma Anavy vv, na ven kalhotkovky
od roku třeba přidat už i nějaké savé bambusové vkládačky
Takže celkem pro začátek cca 12 čč, 12 vv Anavy, 8 kalhotkovek jednovelikostních Anavy (pak dokoupíš)
+ nějaké vkládačky (nejlíp ušít - látky sijemdetem cézet), 2 svrchňáčky (např. Thirsties Duo, IV, ... za nás PUL nebo flísáčky) + jedny náhradní např. jednovelikostní (třeba Anavy flísáčky), separačky, snapku. Na parádu cca 3ks AIO (ale líp kapsovku, za nás BG, Anavy Easy) - na batole asi člověk snese i víc kalhotkovek, ale to se dokoupí časem. Třeba vlňáčky do 6m nic moc, pak jsme jeli prakticky jenom v nich...
Svrchňáčky nakoupit jen velikost, co potřebuješ a dokupovat pak, ne všecko hrrr na začátku.

Ad patentky/sucháč/snapka -
snapka: + levné, hezky dotáhneš, - na starších plínkách blbě drží, na starší dítě co se hodně hýbe ráda sklouzne a může poškrábat, neumí každý dobře zapnout
sucháč: + rychlé zapínání, dobře napasuješ, pochopí každý, - omezená trvanlivost, starší dítě co se hýbe dřou některé (u nás hodně) na bříšku, starší si může sám rozpínat
patentky: + dlouhá životnost, samo si jen tak nerozepne, pamatuješ si přesnou pozici takže nemusíš dotahovat a zapneš na poprvé, netlačí, - musíš se vejít do těch pozic, není tak rychlé
Závěr = na malé mimčo klidně snapku, na starší za nás jednoznačně patentky (i když sucháč mám třeba na AIO...), hlavně kvůli odírání bříška sucháčem... Třeba Anavy jednovelikostní jsem časem obměnila za patentkové a příště bych to tak udělala už na začátku i třeba přes tu vyšší cenu oproti snapkovým.
AIO bych taky měla osobně radši patentky, ale je těžké je sehnat a taky tyhle plíny přebaluje často moje mamka apod. a sucháč je pro ně jednodušší.

Ad plíny z druhé ruky - pokud chceš pěkný stav a aby ti vydržely popř. i na druhé dítě, tak nové, pokud chceš zkusit střih/materiál apod. klidně z druhé ruky. PULky jedině velikost S a XS a jedině málo používané. AIO/SIO/kapsovky taky jedině málo používané a dávat si pozor. Vlňáčky v pohodě z druhé ruky.
21. čer 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suvelka Znám i lidi, co jim stačí 2-3 jednorázovky na den - ale to plína visí u kolen... :confounded:
Schnutí - jak která plína, já bych si třeba plínu s všitým vnitřkem už nekoupila... Anavy schne cca 1 den, to se dá. Jo, ty čč jsou náročné na místo na sušáku a máš jich hodně, pokud dáváš dvě. Já jsem zastánce funkčních materiálů, proto čč jedině s balbusovou vkládačkou, ta savost je hodně poznat....

My máme takový sušák, co se přivrtá do stropu a vytáhne navrch, takže nezavazí. Máme ho ložnici... Takovýto styl - http://www.benco.cz/11085-ideal-7-tyci/32793-stropni-susak-na-pradlo-ideal-7-tyci-200-cm/
21. čer 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suvelka určitě se tím nenech ničit. U nás "optimalizace" výbavičky všechny problémy s látkováním vyřešila, ale ještě si živě pamatuju, jaké to je mít plínky na houby :unamused:
já i když dávám na dovče jen papírovky, stejně jich mám minim. 6 na den, prostě bych v nich Vítka nenechala jen proto, že je ještě "málo počůraná a není pokakaná"
21. čer 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lichtakova já první tři měsíce mazala vydatně a pokaždé...kladla mi to doktorka na srdce, že doporučuje hutné krémy (ani bepanthen) se jí nezdál dost....tak jsem mazala, pak prátkrát zapomněla a zjistila, že se nic neděje, takže teď už nemažeme vůbec....na zadečku zatím nebylo žádné opruzení, zato už asi 3x pod krkem...ale to asi nebude plínama, že :grinning: Nicméně když už o tom píšu, na to je zázračný Imazol...stačí jednou máznout a opruzení je pryč
21. čer 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela vtipná historka, mě to manžel tuhle udělal také, teda né do záchodu, ale do koše vyhodil separačku tuším HD, no sice cca za půlku než stydry (máme také), ale i tak...a on ví, co to stojí, ale prostě on se s hov.. mazat nebude...ještě, že kakáme 2x týdně a většinou jsem u toho já :grinning:
21. čer 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek moc hezky jsi to shrnula, v podstatě se vším souhlasím, akorát já teda tomu novoskladu nikdy moc nepřišla na chu´t ani doma, mám jen 3 ks Kikko čč bambusových, tak ty jsem dávala na ten novosklad s vkládačkou BL 30X 30 bambusovou, ale moc dlouho to neudrželo a zavazovačky jsem měla 2 HHS, ale ty jsem nepochopila vůbec, brzo jsem je prodala... teď teda používám ty čč narovno nebo mám ještě 5 ks vv popo, tak ty taky narovno, ale jen když už fakt nemám nic jiného
21. čer 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suvelka no tak 4 plenky pro půl roční dítě je podle mě fakt málo, i na papírovky... já přebaluju ještě i te´d tak 8X denně, ale kdybych jela jen papírovky, tak bych jich určitě spotřebovala aspoň 5-6 za den, protože synek nějak odmítá nočník, a kadí třeba i 3X denně...
sušičku nemáme, ale prý se dá na kalhotovky používat, kdybys kupovala vše nové, tak ti podle mě na druhé dítě vydrží i se sušičkou... no a kalhotovky, které nemají všité savé jádro, ale mají třeba vkládačky na patentky (např. anavy, nebo kapsovky, různé SIO atd.) tak ty schnou max 1 den, ale s všitým jádrem scnou opravdu déle, i ty 2 dny, když je deštivo...nejlepší na schnutí je paradoxně zima, když se topí, tak mám všechny plenky suché přes noc...
21. čer 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Ti zdovolením odpovím :grinning: ten sušák, jde koupit, tady to má na balkonech hodně lidí a jde to přidělat i do okna...ale jak jsem koukala v Obi a v Bauhasu, tak je to docela mastný :confounded:
21. čer 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Děkuji...:slight_smile: A kolik to tak stojí?Je to dražší než obyč. zahradní?
21. čer 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Týjo, tak to nevím, já už si ani přesně nevybavuju cenu tohohle, ale myslím, že to bylo tak od 1300 kč a že to bylo dost malinký, pak tam měli nějaký větší, ale ty byly samo ještě dražší, ale třeba to mají někde levněji? Nebo vyrobit doma... Jinak u nás by se to muselo navrtat do železa, což manžel odmítnul, takže mám smůlu :unamused: ale jako za tu cenu jsem to stejně přestala chtít :grinning:
21. čer 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Hm,to je moc drahé....:frowning2: Původně jsem přemýšlela o tom zahradním,ale tam bych investovala tak max Kč 500Kč....Ale pak mě napadlo,že by se dal využít balkon....je docela dlouhý, nevím,ale řekla bych kolem dvou metrů...a že by se dalo být na balkoně a zároveň sušit, případně tam hodit další dva sušáky,které jsou normálně v bytě...a nemusela bych s prádlem lítat ven...No náš taťka nemá nic proti vrtání do železa....to radši vyvrtá pár děr než abychom dali tolik peněz za sušák....:slight_smile: Ale my bydlíme ve staré bytovce a balkon,čeká na opravu...:slight_smile:
21. čer 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 On se právě i ten kupovaný musí do toho balkonu navrtat, teda aspon to, co jsme my viděli...my zatím máme jen jeden sušák v bytě a když je hezky, tak ho dávám na balkon, alev budoucnu to bude málo, se mi zdá, takže asi koupíme ještě jeden + šňůry do koupelny :slight_smile:
21. čer 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi No já teď běžně využívám 1 - 2 sušáky, když je hezky,tak je taky dávám na balkon...ale až se narodí mimi,tak toho bude víc + plínky....když se narodila malá,tak jsem ze začátku prala v podstatě denně, pořád blinkala....Jinak máme byt 2+1...v pokojíčku (ložnici) sušit nechci...takže chodba,obývák....ale na chodbě to celkem překáží...a v koupelně se sušit nedá...tam nám neschnou ani ručníky....:frowning2: Teda přes léto to možná bude jiné....teď jsme dali do oken sítě,tak v koupelně a v ložnici mám okno otevřené téměř pořád...
21. čer 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Jinak já mám zatím víceméně jen čč a vv,tak ty snad budou schnout rychle...:slight_smile:
21. čer 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 já mám sušák v pracovně, budoucím dětským pokojíčku, jestli tady teda ještě budeme, až mimi dozraje do věku, kdy ho do toho pokojíčku dáme...pak nevím, kam bych ten sušák strčila :unamused: protože nikde tu není tolik místa, aby nezacláněl, chodba je blbá úzká, v koupelně není okno (klasický umakart v paneláku) takže tam by to asi taky špatně schlo, byla by to jen nouzovka, sušení na topení se mi moc nezdá, to naše v podstatě mezi těma spirálama nejde vevnitř dočistit, je tam prach, takže fakt nevím, sušák to jistí, ale prostě bude překážet všude :unamused:
21. čer 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Tak to máte taky špatné...:frowning2: No my máme v obýváku celkem hodně místa,resp. málo nábytku....:slight_smile:
21. čer 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Jojo, je to blbý :unamused: a to máme 3+1 cca 75 m čtverečných, ale tyhle byty musel vymýšlet nějakej ichtil, víc nepraktický to snad ani být nemůže :unamused:
21. čer 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi tak to mi máme asi víc...myslím tak 80m2...pokojíček bude taktak pro dvě děti...ale obývák je velký....:slight_smile:
21. čer 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi A kdybychom tam neměli krbovky s velikou ohradou kvůli dětem a psům...tak by bylo ještě kousek místa navíc...:slight_smile:
21. čer 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Tak v bytovkách nejsou špatný byty, myslím, babi tam měla taky pěknej...my jsem tu jen dočasně v podnájmu, tenhle byt bych si v životě nekoupila, fakt děs běs...vejdeme se tu max. s jedním větším děckem a jedním miminkem, nechápu, jak tu můžou být rodiny celý život :unamused: a třeba ještě se zvířetem :grinning: ale každopádně to blbý sušení mě od látkování neodradí :sunglasses:
21. čer 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Nejsou,ale jednu místnost navíc bych teda brala...Tak džím pěsti,ať Tě to neodradí a ať se vám brzo poštěstí lepší bydlení....:slight_smile: Já jsem zvědavá na sebe....mám to nachystané a jen začít...pak jsem budu chodit na rady...až to budu zkoušet prakticky...:slight_smile: Musím jít, je tu binec a dítko si chce malovat...:slight_smile:
21. čer 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuško z Anavy, kdy budou vv bambus v emku? Chtěla bych je vyzkoušet, a taky jednu plenku na patentky a do podprsenky. Ráda bych to objednala najednou, ať neplatim poštovné zbytečně 2x. Tak jen jak dlouho budu čekat než naskladníte. Doporučíš mi na moje mimčo co váží necelá 4 kila vv velikosti M?Na S už je asi pozdě, vydrží chvíli.
21. čer 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verczu Snad koncem týdne... Ale na ekopleny.cz by měli mít vše, co chceš. Na 4kg miminko určitě vel. M, vzadu kdyžtak trošku založíš.
21. čer 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baca Já bych asi měla zájem o Anavy vv.
21. čer 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Děkuji, mrknu se na to!
21. čer 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Ty už to máš hnedle, že :slight_smile: tak držím palce a přeju hladkej průběh porodu :wink:
22. čer 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Už aby to bylo...děkuji...:slight_smile:
22. čer 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Taky drzim palce, ten konec je hroznej, co?
22. čer 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek