• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
@lichtakova ja jsem pouzivala vv, ale ne kikko, mela jsem popolini. 30ks ti bude bohate stacit. Ja jich mela 36ks, ale bylo to dost predimenzovane a fakt jsme prebalovali casto. vv poskladas bud na kluka nebo na holku (navod treba tady http://www.branakdetem.cz/clanky/galerie), ja jsem potom skladala jeste takovym svym zpusobem na sirku na 1/4 (koukni ke me do fotoblogu). Obcas jsem davala dovnitr vkladacku, ale v poho by to zvladlo bez. Vkladacku muzes pouzit napr ikea zinky. Ale pokud budes na noc pouzivat anavy vv, tak to bude bohate stacit. A na to dovnitr jen separacky a nahoru svrchnaky.
21. črc 2011 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lichtakova Já jich mám taky 30 a stačí to...:slight_smile:
21. črc 2011 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Gmini jsem koupila a jsou úplně nanic. Protíkaj všemi směry a navic jsou "igelitovy" měla jsem je jen jako záložní a použila asi 2x. S kikko zkušenost nemám. Doporučila bych Bambino Mio (na čtverce a vrstvené - drží dobře plínu - ale neřekla bych, že je to vhodné na novorozence - dokud je plně kojený a řídké kadění - dost často se zašpiní kalhotky. Já to taky dělala tak, že jsem plínu různě nedoborně omotala kolem dítěte, aby vznikla jakási "kalhotovka" a použila jsem větší kalhotky a docela to šlo. Ale přijde mi to obecně spíš lepší na dítě, které už chodí trochu na nočník, pro rychlé a pohodlné použití (já měla vrstvené p.). Lepší jsou údajně Imse Vimse (kde lze použít i kalhotovka plína a rovné prý taky udrží. Osobní zkušenosti, ale nemám. Určitě se vyplatí kvalitní kalhotky. Nekupovala bych, ale ty nejmenší a vůbec asi ob. číslo vynechat. BM mají 5 velikostí. Jinak jsem měla Haipa daipa pul - s těma jsem byla spokojená - dobře se perou (flees) lemy, ale chce to nějaký "držák" na plínu - můžeš vyrobit levně např. ze starých triček, nebo vázat do čtvercovky, nebo novoroz. sklad. Na malé mimčo můžeš také použít - ušít fleesové kalhotky (levné, dobře se perou, rychle schnou), ale chce to taky dítě "omotat" do plínyv pod kalhotky. Obecně bych řekla, že kalhotovky plíny jsou neporovnatelné s čč nebo vrstvenými min. dokud je dítě plně kojeno a nepříjímá tuhou stravu.
22. črc 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah díky moc, já jsem myslela, že vv se přeloží v těch švech a ono je to naopak, tak moc děkuju za odkazy :slight_smile:
@rozarka65 dik :slight_smile:
22. črc 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky moc za vaše připomínky. Z toho my plyne, že bych si čč měla nechat spíše domácí provoz a balit spíše 1vv + 1 bambusová vkládačka (+ separačka); nebo jsem to špatně pochopila? V takovém případě bych si měla přikoupit na zkoušku několik vv (kolik?) a několik bambusových vkládaček (stejně jako vv/ stačí víc/míň)?
22. črc 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa mně tady napsaly holky, že jedna vv stačí :slight_smile: , tak uvidíme :wink:
22. črc 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lichtakova To je nějak málo, ne? Vždyť než uschne... Látkování je větší věda, než jsem myslela. Čím víc člověk "ví", tím je bezradnější ...
22. črc 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa @lichtakova jedna vv myšleno jako bez vkládačky, samotná stačí. Vkládačky si pořiď do čč na novosklad. Vv se dají skládat po švech i proti, jak vám to víc vyhovuje, ale holky, nečekejte od nich zázraky. Savostí lepší než čč, na starší dítko narovno ok, ale u malého s vaječinou to kolem nožiček moc netěsní, takže se budete muset smířit s častěji pokakanýma svrchňákama. Miru, když je ještě nemáš koupené, tak spíš na doplnění těch čč na ven popřemýšlej aspoň o vv Anavy, ty jsou pružné a těsní líp, a nebo rovnou o pár kalhotovkách. Z čč na vv si ohledně komfortu a jednoduchosti zas o tolik nepolepšíš.
22. črc 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela A to bych pak dávala vv Anavy+separačku+kaťata? Nevím jak rychle to schne (počítám, že prát se bude minimálně ob dne), tak netuším, kolik kusů bych potřebovala - 3, 5,7, víc???
22. črc 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa jo, přesně takhle. Schne tak den, takže záleží, kolik bys jich použila denně krát 3 (při praní obden).
22. črc 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Díky za trpělivost a vysvětlování. Myslím, že si k narozeninám udělám radost a pořídím si balíček od Anavy... A to jsem na začátku nechtěla do plen moc investovat, kdyby to náhodou "nešlo". Ale zase máte pravdu, že levná varianta člověka spíš odradí. Jinak jsem koukala na anvy na kaťata a zajímalo by mě, co je "lepší" - suchý zip či patenty? (bojím se, že sucháč dosuchá, ale zase je dle mého variabilnější než patenty...)
22. črc 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa nemáš vůbec za co... je to tak, trochu zainvestovat se opravdu vyplatí. Já na začátku uvažovala podobně a pak jsem po 3 měsících obměňovala půlku výbavičky, takže mě to finančně vyšlo hůř, než kdybych koupila lepší věci rovnou. Ale i tak se to vrátí, u druhého mimi jsem dokoupila jen detaily.
22. črc 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa ještě k dotazu
SZ rychlejší, variabilnější ALE omezená životnost (i když vydrží opravdu dlouho), děti se naučí rozdělat (patentky často taky), u některých kalhotek škrábe lozící děti na bříšku. Konkrétně u Anavy flísáků tu někdo psal, že ty patentkové se dají víc utáhnout. Mně vyhovuje obojí zapínání.
22. črc 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Ja nemam Anavy, ale odpovim obecne, za me jednoznacne lepsi patentky, malej si suchace rozdelava, patentku si zatim nevsima...
22. črc 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd Dobrý potřeh, děkuji!!!
22. črc 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa taky bych řekla, že lepší jsou patentky
22. črc 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj asi se zblázním. Mám doma již jedno dítko a s manželem uvažujem o druhém, nyní padla řeč na pleny, nějak nevím proč, ale chtěla bych jít do látkových.. jenže jak to tady pročítám a už jen ten úvodní článek tady začínám se děsit. Nevím zda si neberu velké sousto. Netušila jsem, že existuje tolik druhů látkových plenek, zkoukla jsem nějaké videa a přeqapilo mě kolik toho na to dítě musím navléct, myslela jsem, že dám nějaký obdelní jako bylo za nás a na to zapínací látkovou kalhotkovou plenu. Jinak mi připadá, že to dítě toho má na sobě strašně moc a nemůže se skoro hýbat nožkama. Všechny co jste ty pleny vyzkoušely jste spokojené? Praly jste se s tím? Jak dlouho vám trvalo dát plenu než jste se to naučili? A když vidím ty ceny, opravdu se vyplatí nakoupit si ty látkové všechno co potřebuju a vyjde to levněji než jednorázovky? já jsem opravdu úplně paf kolik toho existuje :frowning2: :frowning2:

zde videa kam jsem zatím koukla:
http://www.popolini.com/index.php?id=59
http://www.bambinomio.cz/
22. črc 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenka_brno No můžeš látkovat i "postaru" -- tj. klasické bílé čtverce a přes to svrchní kalhotky. Je to levné, ale má to "drobnou" nevýhodu -- málo to nasaje, takže třeba v noci nebo na ven to moc nefunguje a utíká z toho tekuté kojenecké kadění (svrchňáky ale většinou zachytí). Na druhou stranu čtverce rychle schnou a vyjde to fakt levně. BambinoMio, jak jsi dala odkaz, je něco podobného, jen se místo čtverců dávají tzv. vícevrstvé plenky, výhoda je jediná -- rychlejší poskládání plínkym skládáš jen na třetiny a ne na šestiny/osminy jako čtverec.

Kalhotkové pleny jsou savější, zapneš je na dítě (sucháč nebo patentky) a přes to dáš opět svrchňáky, aby to nepromoklo na oblečení. Odkazovala jsi na Popolini, to je jen jedna z mnoha značek kalhotkových plen, podle mě nepatří zrovna mezi ty nejoblíbenější a nejsavější. Cena většinou odpovídá kvalitě a savosti (bambus je savější a zároveň taky dražší).

Poslední varianta jsou pleny vše v jednom nebo pleny kapsové, ty už jsou nepromokavé tak jak jsou, jen zapneš na dítě a jdeš, vpodstatě jako jednorázovka. Jsou samozřejmě nejdražší, protože už obsahují nepromokavou vrstvu.

Dát plínu na dítě je úplně jednoduché, u kalhotkových a vše v jednom... Ty čtverce mi přijdou nejvíc pracné.

Jestli to vyjde levněji než jednorázovky -- záleží, jestli budeš sběratelka nebo jen uživatelka :slight_smile:) V prvním případě ne, v druhém rozhodně ano.

Pohyblivost dítěte -- to vůbec není problém, dají se vybrat hodně štíhlé a přitom savé pleny. Většinou je to spíš jen pocit maminek, než reálné omezení dítěte.
22. črc 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h prosím můžem mi zde nebo do IP hodit odkaz nebo fotky co vlastně potřebuju? :frowning2: jsem z toho úplně v koncích. vůbec netuším kolik a co vlastně na to dítě dávat, videa mě úplně dostala, že se do toho dává tolik věcí, a ty přímo používáš jakou značku? jak myslíš sběratelka / uživatelka :sweat_smile:
22. črc 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h pokud tomu začínám rozumět tak dám na dítě tuto http://www.vbavlnce.cz/latkove-plenky/kalhotkove-pleny-jednovelikostni/jednovelikostni-plena-panda-z-biobavlny.html plenu a na ni dám tuto http://www.vbavlnce.cz/jednovelikostni-svrchni-kalhotky-bambinex-bile.html a to je ta svrchní část? takže má to dítko na sobě jen tyto 2 pleny nebo do té první ještě něco dávám, viděla jsem kdesi jakési kousky i jsem zde četla, že to vypadá jak velký toaletní papír to je co. Moc se omlouvám, jsem asi natvrdlá že. :frowning2:
22. črc 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenka_brno Co potřebuješ, to se nedá tak přesně říct, záleží to na tom, co přesně si vybereš... ale u kvalitních kalhotkových plenek stačí obvykle 21-24 kusů plenek + 3 svrchní kalhotky v dané velikosti. Podrobněji viz např. http://www.latkovky.info/. Nebo se podívej do diskuze http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nase-konkretni-latkova-vybava/?page=last&lastref=pager1.

Sběratelka -- fanatická nakupovatelka nových potisků plen, prostě musí všechno vyzkoušet a to leze do peněz :slight_smile:) Uživatelka na potisky kašle, nakoupí výbavu a konec.
22. črc 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenka_brno Ano, přesně tak. Co dáš do té první (co má za úkol nasávat moč), to záleží, co výrobce už do plenky dal a jak moc je savá.

To, co vypadá jako toaletní papír, to je separačka, která ti ulehčí odstranění bobků z plínky -- vyhodíš ji do WC a na plínce v ideálním případě nezbyde žádná nečistota.
22. črc 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h tak to jsem určitě to druhé, chci ušetřit, vím kolik plen jsme spotřebovali ted u prvního dítka a chtěla bych jít raději do látkových, možná bych pořídila jedny hezké třeba k dr nebo tak ale jinak chci hlavně ušetřit. Moc děkuji za info vše si pročtu. Zjištuji si info dopředu :wink:
22. črc 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenka_brno Jinak v Brně jsou teď tři kamenné prodejny s látkovkama, tam ti všechno ukážou a vysvětlí -- na Svoboďáku v průjezdu u Mamlasů Eco Capart, na Josefské naproti galanterii Brána k Dětem a na Bubeníčkově Dítě ze škatulky. Všichni mají i e-shopy.
22. črc 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
a mohu ještě ta separačka našla jsem celulózové a viskózové, které jsou lepší či jaký je rozdíl, děkuji
22. črc 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenka_brno Iva to myslela tak, ze ono je totiz latkovani navykove a kdyz potom clovek vidi nejakou hezkou plenecku, tak ma co delat aby odolal a to je pak ta financni strankanekde jinde :grinning: Me se latkovani vratilo zhruba po 10m, pouzivala jsem prevazne vicevrstve pleny (neco jako bambino mio), pak nejake kalhotove a bambusove vkladacky.
Na konkretni latkovou vybavu je dobre kouknout tady http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nase-konkretni-latkova-vybava/
Jinak ten "toaletni papir" to jsou separacni plenky, davaji se mezi savou plinku a pokozku ditete. Maji funkci takovou, ze odvadeji vlhkost od pokozky ditka a vlastne i chrni plenku pred tim nejhorsim naporem kakani.
A jinak ano, ty 2 odkazy jak jsi dala, to je proste sava bavlnena plenka a na to se zapnou svrchni kalhotky. Pri vymene staci vymenit tu vnitrni pocuranou plenku, svrchni kalhotky staci vyvetrat a pro pristi prebaleni pouzit znovu (pokud nejsou pokakane samozrejme :wink:
22. črc 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenka_brno To záleží, komu co víc vyhovuje, já používám jen celulózové. To si musíš vyzkoušet, nedá se to říct nějak obecně.
22. črc 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenka_brno ahoj, doporučuju projdi si tyto články http://www.branakdetem.cz/clanky/latkove-pleny-a-bkm a pak i první stranu téhle diskuze, abys chápala zkratky, o čem se tu bavíme. Jakmile do toho pronikneš, nebude se ti to zdát vůbec těžké, dáš prostě plenku, stejně jako bys dala papírovou, ale přes ni ještě dáš nepromokavé kalhotky - pul, flísáčky nebo vlňáčky. Existují i plenky vše v jednom. Balík na zadečku je větší, ale stejně zezačátku spousta dětí má široké balení, a jak dítě roste, už to takový balík není, pohybu to nijak nebrání.
22. črc 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kači ještě jsou informace o látkovkách shrnuté zde
http://www.latkovepleny.info/
22. črc 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h uživatelka a sběratelka - to je dobrý :grinning:
22. črc 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek