• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
Ještě by mě zajímalo, jak k tomu dojde, že z přesvědčené uživatelky se zničehonic stane závislá sběratelka :slight_smile:
23. črc 2011 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h diky moc, na Kiko lux jsem zapomnela, MaM neznam
23. črc 2011 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,holky, jak se to stane,že se vlňáčky sdrcnou? Já jen,teprve mě to čeká,tak čeho se mám vyvarovat...zvlášť,když jedny vlňáčky mám půjčené...děkuji...
23. črc 2011 v 17:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 když je vypereš v moc teplé vodě...
23. črc 2011 v 17:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@ladida.l děkuji,takže ideální je tak 30st.?
23. črc 2011 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
nejlepší je ruce ve vlažné vodě - do pračky bych se je bála dát...
23. črc 2011 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@ladida.l Já myslela teplotu vody,ne že to dám do pračky...to bych se taky bála....A plínky peru na 60st.,odkdy se můžou prát na 40st...?
23. črc 2011 v 17:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 vlňáčky taky peru v ruce ve vlažné vodě a co jsem řešila já, neb je používám krátce, že na obalu psali, že se hlavně nesmí střídat teploty, takže ve vlažné vyprat i vymáchat /né třeba ve studené, aspoň tak tam bylo napsáno, že jim vadí i střídání teplot/.
Jinak normální plíny peru taky na 60 a otázku od kdy se mohou prát na 40 moc nechápu. Jako když chceš, tak je per na 40 klidně hned, myslím, že je spíš vždy důležité dodržovat maximální teplotu uváděnou na plínách, abys je nezničila, směrem dolů je to podle mě jedno. Tam jde potom jen o to, zda ti to přijde hygienické a zda to odstraní všechny skvrny. Já budu na 60 prát dál, mám tak lepší pocit, že je to hygieničtější.
23. črc 2011 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@florentina Děkuji...A k té teplotě,myslela jsem,že alespoň v šestinedělí by se měly prát na vyšší teplotu...Zatím mám jen čtvercovky (ty používám pod hlavičku,na přebalovák...),vv a zavazovačky...a plínky jsou "jen" počůrané....Tak myslíš,že je lépe prát na 60st.,že je to hygieničtější...?
23. črc 2011 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 je fakt, že já psala o kalhotkových plínách, na těch mám komplet na všech max 60. myslím, že vv a zavazovačky budou asi to samé, ale nevím, nemám. Jako jestli myslíš na 60st. lépe než na 40st, tak podle mne ano. Ale co se týká čč, tak ty se mohou i vyvářet a je fakt, že já je celé šestinedělí prala na 90 a žehlila. Ale to je pak nutné je prát zvlášť. Já v šestinedělí používala papírovky a na pusu a pod hlavu a tak čč a ty jsem prala na těch 90. Po šestinedělí látkuji plně a abych nemusela plíny oddělovat, tak peru kalhotkové i čč dohromady na 60 a už nežehlím. Já nevím, do jaké míry je v tom rozdíl, je fakt, že taky se uvádí, že žehlení nemá moc cenu, že to by se muselo těsně před použitím, protože jinak uskladněné plíny jsou v nesterilním šuplíku či jiném prostředí a sterilní pak stejně nejsou. No já to brala podle pocitu. I doktorka mi říkala, že první 4 týdny, dokud se dítě považuje za novorozence je třeba dbát maximální ohled na čistotu po všech stránkách a tak já pro svůj pocit prostě vyvářela a i oblečky jsem prala aspoň na 60 /i když na nich bylo třeba uváděno i méně/ a žehlila. ALe znám i maminy co to tak neprožívají a mim jsou stejně nakonec v pohodě, takže je to na tvém uvážení.
23. črc 2011 v 18:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@zlatouch To je buď infekce od již nemocné osoby nebo ti prostě samovolně přeskočí :grinning: :grinning:
23. črc 2011 v 19:12  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@ivuska.h :grinning: to je fakt super, ale uvědomuješ si, že na šíření té infekce máš značný podíl, díky svým krásným plínkám :grinning: ?
23. črc 2011 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@florentina Rozhodně - já ještě zdaleka ani neporodila a už jsem závislák :grinning: Jen se objeví nové plínky, tak budu objednávat, neb už konečně vím jaké ... růžové (tak doufám, že jich bude dost a velký výběr :wink:).
23. črc 2011 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@katyxq :dizzy_face: gratulovat dopředu se nemá, ale moc vám holčičku přeji :dizzy_face:
23. črc 2011 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
holky moc děkuji, všechny odkazy jsem si dala do záložek a vždycky jak budu mít čas tak budu studovat, všechno pořádně pročtu ;o), videa jsou super, jsem ráda, žě někdo pro ná začátečníky v tomto natočil video jak se látkovky používají. Děkuji moc holky :wink:
24. črc 2011 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 já teda peru vlňáky v pračce program an vlnu, na 30, a když jsem se te%d nedávno snažila čistě záměrně vlňáky trochu srazit, tak jsem to dala na 60 a ani to s nima nehlo, jen mi připadly takové čistější :slight_smile:
24. črc 2011 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, co používáte za šetrné eko prostředky na odstraňování skvrn nejen z látkovek. Mne například na látkovkách zůstaly skvrny od hovínka z borůvek či malin a musím říct, že nejdou moc dolů. Použila jsem Ecover a Amway, ale nic. Potřebovala bych nějaký univerzální a fakt dobrý odstraňovač skvrn i na dětské oblečení. :frowning2: :slight_smile:
25. črc 2011 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@urugu Žlučové mýdlo (v DM zn. Denk Mit, Gallseife) nebo perkarbonát sodný (sůl na skvrny, v DM Fleckensaltz). Ale některé fleky prostě nevypere nic, když už jsou "zažrané", jediná pomoc je namazat žlučákem ihned po vzniku skvrny, což vždycky nejde... Takže spíš doporučuju si skvrn přestat všímat, ušetříš práci i nervy :grinning:
25. črc 2011 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ještě jsem se chtěla zeptat, jak se bojuje s látkovkama v porodnici? nebo do porodky si berete jednorázovky? jde o to, že já su v těhu na heparinu takže strávím v porodce min týden s dítkem a nevím kam budu schovávat pokakané, počůrané látkovky a kde vemu čisté. Vím, že mi je může donést vyměnit manža, ale s mým štěstím u prvního dítka zrovna byla chřipková epidemie tak za náma tatkové ani nesměli :angry:
25. črc 2011 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacenka_brno já bych pro klid teda do porodky vzala papírové, ale tak šlo by to i těma látkovkama, kdybys moc chtěla, tak bys počurané dávala do igelitky nebo do pul pytlíku jestli máš a tm by to bral domů a nosil čisté.... v případě epidemie by to jen předal sestře u dveří třeba... Já jsem měla papírové.
25. črc 2011 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacenka_brno V porodce jsem měla jednorázovky, ale je fakt, že se na nich zpočátku dost špatně pozná, jestli dítě čůralo a člověk je z toho pak nervní...
25. črc 2011 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h u nás se sledovalo první čůrání tak, že do jednorázovky se dala čč...
25. črc 2011 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
holky, chci látkovat a mám nakoupené různé druhy plenek s tím že dokupovat budu co nám bude sedět :slight_smile:
chtěla jsem se zeptat, kolik plenek se dává novorozenci, když budu používat klasické čtvercovky?
25. črc 2011 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketuska Úplnému novorozenci stačí jen samotný novoroz. sklad z jedné čtvercovky, většímu tam pak dovnitř přidáš druhou čtvercovku poskládanou na osminy nebo šestiny, jak ti to vyjde.
25. črc 2011 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h fakt? to stačí? já jsem si myslela, že novorozenecký sklad +min další plenka a to jsem přemýšlela, jestli to nebude málo - fakt to nepročůrá?
25. črc 2011 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketuska To je hrozně individuální podle toho, jak moc ti dítě bude pít... Úplný novorozenec (cca těch prvních 6 týdnů) pije dost malé dávky a obvykle při každém kojení kadí, takže stejně vždycky přebalíš, tj. za ty 2-3 hodiny od kojení po kojení nestihne plínku pročůrat (počítám-li, že na jedno kojení vypije ze začátku sotva 50 ml, později třeba 80 ml, tak si to zkus na tu čtvercovku nalít a uvidíš, jak to nasaje).
25. črc 2011 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacenka_brno Ani nevim, zda tu nektera z nas mela latkovky v porodnici, spis asi ne. Me by to ani nenapadlo. Koupit ten 1 balik mi nevadilo, my totiz ani po doktorech nechodime s latkovkou, protoze je holka furt pokakana, takze papirovky doma mam. S klukem jsem i po doktorech zacla chodit s latkovkou (AIO) cca v jeho 5ti mesicich (to uz byl na UM), a ted se zas k doktorum vracim k papirovkam, protoze je velkej a dost protyka, cura uz moc velky davky. Holka dokud bude plne kojena, asi k Dr latkovku mit nebude. Zakazovat ti to nikdo asi nemuze, skladovala bych v PUL pytli nebo igelitce a mozna se tedy snazila uz v porodnici o BKM. Ale ja teda signaly u novorozence nejak nevychytala, nejak nam to s Vendy vubec nejde :sweat_smile: Na cinaku si hovi jak budha, cumi kolem sebe a az me bolej ruce a dam ji na prebalovak, pripadne do pliny, kona :grinning: Takze skladovat pliny pokadeny by se mi v porodnici nechtelo. Letos jsem teda mela nadst., kde jsem byla sama, tam by to slo spis. JInak se priprav, ze budes za exota :wink:
25. črc 2011 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h To curani slo nekdy na papiru poznat jen podle tech cervenejch krystalu :stuck_out_tongue_closed_eyes: A kdyz jsme byli na nefrologii s Martinem, davala jsem na curani latkovku, kdyz potrebovali, aby se vycural a pak hned vysetrovat. Teda ted jak je velikej, tak uz se pozna jasne, kdyz cural, ale kdyz byl malej, tak clovek patral na papirovce jak Federalni kriminalni ustredna nekdy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. črc 2011 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
děkuji, já jsem právě chtěla do porodky jednorázovky, spíš jsem si říkala, jak tam z látkovýma budu bojovat. :wink:
25. črc 2011 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacenka_brno nebojuje, jede se v papíru:slight_smile: Já teda byla v porodnici ráda, že jsem a rozhodně bych nechtěla ještě řešit počůrané plíny a hlavně si myslím, že by se to opravdu nesetkalo s pochopením ze strany personálu i spolubydlících.

a jinak čůrání jsem musela sledovat až do 6 týdnů, kvůli problémům s laktací a protože jsem to opravdu nepoznala, tak jsem to řešila jednoduše, začala jsem plíny vážit na kuchyňské váze :sunglasses: Bylo to rychlé a měla jsem i přesný přehled kolik bylo vyprodukováno:slight_smile:
25. črc 2011 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek