• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@mmiirrkkaa větší držáky ani ne, ty sucháče u BB jsou opravdu kvalitní drží suprově, ale patentky jsou měkčí :slight_smile:
21. zář 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde se teď BB nejvíc vyplatí kupovat? Já je původně kupovala na tuly-tuly a ty už skončili :frowning2:
21. zář 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cipisek3 Já souhlasím s Helulelou, na roční dítě čtverce už tak neužiješ, bambusové prefoldy vydrží podstatně větší dávku (ale to se tu o mně vím, že mám ráda bambusové vv :grinning: ).
Pro mě je ideální výbavička cca 25 bmb vv, k tomu tak 10 Baby Idea Bamboo Hour vkládaček a pár prefoldů na noc, tak tři čtyři, aby se to stíhalo prát. A několikero kalhotek-tob už bude stačit vzít velikost L a později na další dítko dokoupit menší.

@betelgeuzz
@maly_prcek : Moc vám oběma blahopřeju čerstvým miminkům, máte krásné míry a váhy, taková hezká uměřená miminka !!!
21. zář 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím, jak vám drží zmenšovací patentky u Thirsties? Mně dvě drží blbě, když si dávám pozor, nerozepnou se, ale třeba manžel s nimi bojuje. Je to vada těchto kalhotek jako takových nebo mám blbý kus?
21. zář 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente tuly-tuly skončili jako úplně? to je škoda, tam měli super akce. pulky mají třeba tady http://www.latkovky.cz/nepropustne-PUL/kalhotky-blueberry-onesizepatentky/
21. zář 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna - jj úplně :frowning2: A moc díky za odkaz! Dumám, že pro druhoče přikůpíím :grinning: :grinning: :grinning:
21. zář 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente no jo, teď jsem se dívala a fakt končí :frowning2: no s pulkama i s kapsovkama od BB jsem opravdu max spokojená
21. zář 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna - jj, PUL od BB taky miluju :dizzy_face:
21. zář 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, holky,
díky moc za vaše cenné rady :slight_smile:
21. zář 2011 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana
když bych se chtěla opičit :grinning:, tak 25 bmb vv - například? -nějaký odkaz :wink:, stejně tak k ostatním položkám, ze seznamu. Abych se přiznala, tak jsem dneska cosi študovala, ale mám z toho hlavu v pejru ... normalka uz nevim, čí jsem :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Mohla bych tedy poprosit o usnadnění ??? :frowning2: Díky moc :slight_smile:
21. zář 2011 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem si už sepsala seznam látkovek a potřebovala bych, aby jste mě prosím napsaly, jestli je to takhle v pohodě, takže- čč-Libštátské 20ks,čtvercové Kikko 80*80cm 20ks. PUL kalhotky- Imse Soft zoo vel.3-6kg 1*, HD svrchnáčky vel.S 1*, Thirties Duowarp rostoucí svrchnáčky vel.1, 1*, Baby Bee Hinds pul kalhotky vel.S 1*. Separační pleny Celulozové Disana 100ks-lze je prát. W-vícevrstvé pleny Kikko vel.S-6* a M-6*. Vkládačky-vkládací plena HempHourBasic, BabyLucy vkládačka bambus vel.S a čtvercová plena bambus 30*30cm BabyLucy-ty jsou z Brána k dětem.cz, vlastně skoro vše je z těchto stránek a nevím po kolika ks ty vkládačky jsou, jestli jen jeden, či víc a nevím kolik tak cca těch vkládaček potřebuji? Potom Snappi sponka 2*. Pak si ještě objednám z Látkovky.cz AIO-TeenyFit od TotsBots-novorozenecká plena a pak ještě BabyLucy Bamboo na patentky vel.xs/s. Toť zatím vše, co vy na to holky? Nechybí tam něco? Nebo není tam toho moc? Spočítala jsem to max. do 4.000,-. Díky moc za rady, papa :wink:
22. zář 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chlebenka Myslím, že 4 PULky jsou skoro zbytečné, myslím, že se bohatě obejdeš se 3ks, případně bych vzala 2ks a místo třetího třeba flísové svrchňáky... Balení vkládaček je většinou po jednom, osobně odhaduji, že by Ti jich mohlo stačit kolem 10ks? Možná bych se vyprdla na Libštátské pleny (nejsou moc doporučované) a vzala všechny Kiko Eko Lux... a - a to fakt nevím, počkej si, co Ti kdo ještě napíše - možná by se dalo vystačit s vícevrstvými plenkami vel. M (a nepotřebovala bys Ska)
22. zář 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ok, díky za rady. Počkám kdo ještě co napíše a uvidíme :wink:
22. zář 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chlebenka
- BBH PUL bych vzala rovnou M, mám L a vím, že jsme je nosily hodně brzo, a to je malá hubeňour
- separačky bych nastříhala z Irmy (pléd v Ikea), dají se také prát a jsou fakt příjemnější na prdelce
- vkládaček tak 6-10 (spočítej si, jak často chceš prát)
- BL bamboo vem taky větší
ono celkově ty nejmenší velikosti moc neužiješ (pokud nečekáš opravdu malé miminko, popř. se nenarodí předčasně), prckové rostou jak z mlíka :grinning:
22. zář 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie vv M mi přijdou hrozně velký...teda nevím,co je to za značku....A přes den při častém přebalování se dají i ty obyč čč...já používám vv,ale teď mi tu špatně schne prádlo,tak jsem najela na čč...1čč,popř vkládačka a vlňáčky lovíky a dělá to i menší prdelku...:slight_smile: A na noc vázačka+vv+bambus vkládačka+vlnáčky disana...
22. zář 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente O.K. Dám na rady zkušenějších :wink: . Myslíš, že už to můžu objednat dnes, nebo mám ještě počkat? V úterý jdu na UTZ v 31tt, určo mě MUDr poví jak je mimčo cca velké i když je ještě hodně brzo. Radši bych to měla už z krku, nemám ještě pořádně připravenou výbavičku. Sotva jsme dodělali rekonstrukce, takže už si chci pomalu vše dávat do kupy, ať to nemusím dělat vše na poslední chvíli :slight_smile:
22. zář 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente Teď tu chvilku nebudu, jdem s malým na trénink, zatím papa
22. zář 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky používám plenkykalhotky, ale malá mi je pokaždé stihne pročurat, jsou sice nepropustné, ale na zádíčkách je malá teměř vždycky mokrá nad tou plenkou.Je to prostě tím jak leží, ale že by jí byli velký mi nepřipadá, dost jí je utahuju, asi je schovám až na dobu kdy už nebude ležící, ale poleze. nebo nevím. jaké máte zkušenosti vy?
22. zář 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja1975 - hlavně nesmí nikde nic čouhat. Píšeš nepropustné, to jako AIO? :confused: Jaký druh to je?

@chlebenka - máš tam troje PUL v nejmenší velikosti, to bude stačit. Kdyby se narodilo fakt prtě, tak máš v nejhorším novou objednávku do týdne doma. A do větších doroste na 10000% určitě :grinning:
22. zář 2011 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente OK. tak jdu do toho :grinning: . Díky moc za pomoc.
22. zář 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chlebenka už jsi objednala? Abych nekritizovala zbytečně... :wink:
@paja1975 napiš prosím konkrétně jaká plenka a jaké kalhotky.... mokro na zádech jsme neměli snad nikdy, leda vpředu na bříšku, když jsem pozdě přebalila a plenka už byla pročůraná, že to ani svrchňáky nezachránily
@silente o blueberry vím taky jen na latkovky.cz :frowning2: ... a moc gratuluju k pupíku, všimla jsem si až teď. Užíváš si kompletování výbavičky nebo bude dědit po Ani? :slight_smile:
22. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cipisek3 Promiň, já myslela že to z toho přechozího odstavce odvodíš, nějak mi nedošlo že budeš asi potřebovat výklad :wink: .
Bmb je bambus
vv vícevrstvé pleny
Takže já mám vícevrstvé plíny z bambusu (od anavy.cz), malému miminku se dají skládat do kalhotkového skladu, většímu se dají skládat na třetiny (na nudli), případně ještě přidat u starších dětí nějaké savé vkládačky-výborné jsou Bamboo Hour od Baby Idea. Od stejné značky mám i ty bambusové prefoldy na noc.
Jinak pro roční dítko bys možná užila vlňáčky (já mám patentkové, dělá je třeba Anavy nebo Merinostar, já mám Loveybums) , já si dost oblíbila i flísové svrchňáčky. No a PULky nějak nevím, prima jsou Blueberry Coveralls, ale ne na plínu narovno, na chodícím dítku mi klouzala dolů. To snad poradí holky nějaké neklouzavé. Třeba Bambino Mio by měly být na plíny narovno fajn...
22. zář 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Ještě ne :unamused: . Manžel říkal až nakonci měsíce, kvůli korunkám, ale trochu jsem ho sprdla, znervozňuje mě, že ještě nemám pořádně nic připraveno a jsem 30tt, nechce se mě čekat na poslední chvíli :angry: . Ale na konci měsíce, což je vlastně příští týden, tak je objednám a ať si zkusí něco říct :wink: . Říkal, že mě pak ze vším ohledně výbavy pomůže, to jsem zvědavá jak bude žehlit věcičky a krásně je skládat do skříňky :grinning: :grinning:
22. zář 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
silente, jsou to plenky koupené na ebay.com většinou šité v Číně. Přijdou mi takhle v poho. přidávám foto. Nevím co dělán špatně, asi fakt málo utahuju. A pozor dávám, aby nic nečouhalo. Ale mám pocit, že jak se malá šoupe po postýlce tak si to nějak ohrne.Plenka je nepropustná, kolem nožiček taky - dobrý, ale na tech zádíčkách... :frowning2: :frowning2: Na ty AIO jsem koukala a přijdou mi stejný, jen místo sucháče jsou tam patentky. Prostě mokrá je jen těsně nad koncem plenky na zádech :frowning2:
22. zář 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paja1975 takže to je kapsovka? Utahováním to nebude. Jak dlouho ji necháváš a v jakém místě ji máš mokrou - celou plínu nebo jen zadek? Třeba by to chtělo dřív přebalit a nebo ještě něčím savým dovycpat, jestli je ta orig. vkládačka nic moc... a nebo je to prostě šmejd :angry:
22. zář 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chlebenka v tom případě ti v tom jdu udělat ještě trochu zmatek :wink: Pochopila jsem to, že chceš převážně používat čtvercovky a vv, kalhotovky a AIO máš po jednom kusu. Ze svrchnáčků jsem měla jen Imse Vimse a Thirsties, oboje jsou ok, pár stránek nazpátek tu mám fotky našeho novorozence v nich, tak můžeš kouknout, jak sedí velikostně. Čtvercovky bych brala všechno jen Kikko lux 70x70, 30 ks - 80x80 je na začátek zbytečně velké a později už je třeba ani nebudeš používat. Vv Kikko bych vzala taky jen S - 6 ks, vel. M je hodně veliká. Vkládačky ok, počet nedokážu říct, ale 10 ks určitě užiješ. AIO bych vzala určitě jednovelikostní, novorozenecká je zbytečný luxus na tu chvilku - třeba taky Tots bots nebo Bum genius kapsovku. Baby Lucy bambus xs/s prý vydrží celkem dlouho, takže ok. Separačky jedny vem, může se stát, že mu flís nesedne, ale jinak je Irma hvězda :slight_smile:

Prostě co člověk, to názor. Čím víc lidí se ti k tomu vyjádří, tím větší ti v tom budeme dělat hokej. Nenech se tím odradit :wink:
22. zář 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chlebenka BuĎ v klidu, já jsem asi stejně daleko jako ty a plínky sice už mám, ale to je tak jediný - zatím doma nemáme jediný obleček (kecám, jedno body, co jsme koupili na dovolené mám), nemám kočárek, prostě krom těch plínek nic... a taky se to nějak udělá...
22. zář 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela - zrovna včera jsem vyrabovala skříňku s plenkama, vše chci nechat projet pračkou a roztřídit. Jediné, co budu asi kupovat jsou PUL v nejmenší velikosti, vím, že nám už kapku tehdy začínaly protékat gumičky u nožiček. Tak ty staré natřu voskem a uvidí se, ale radost si přece musím udělat :grinning: Jo a vlňáčky vel.74, ty staré jsem zničila moc horkou vodou, zplstnatěly tehdy :frowning2: A tak jsem koukala na dvoje vlňáčky, co jsem koupila větší a nedošlo na ně a zjistila jsem, že do jedněch mi párkrát kousnul mol! Hajzl jeden, naštěstí jen do vrchní vrstvy, ale hrozně mě to mrzelo, neměla je ani jednou a samo, že to byly frajerské za draho :cry:
http://www.branakdetem.cz/svrchni-vlnene-kalhotky-shorties.htm
Ale holt je stehnu a budu dál hubit vše, co kolem proletí ... asi opravdu 100% vlna :grinning:

@paja1975 - koukala jsem na ten obrázek a myslím, že problémem je ten bílý fleece, končí moc těsně u vršku plenky, takže jak se malá fakt šoupne, tak určitě vykoukne ven :frowning2: Takže fakt na kratší dobu.
23. zář 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek @betelgeuzz gratuluju k miminkám :slight_smile: Pěkně se nám to rozrůstá :wink:
@paja1975 u mých kapsovek z EBay byla problematická vkládačka, mikrovlákno, ale vcelku tenké, takže, když se nasáté trošku zmáčklo, plína nezvládala. Zkus tam nacpat něco jiného, třeba i obyč čtvercovku a uvidíš.
23. zář 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela No teda holky, vy mě teda dáváte :grinning: . Ale chtěla jsem rady, tak je tu mám a to je dobře :wink: . Možná to manžel vymyslel dobře, že pleny objednáme až nakonci měsíce, protože ten seznámek asi ještě trochu pozměním :wink: a pokusím se vybrat zlatý střed. Jinak se odradit nenechám, už jsem rozhodnutá že jdu do látkovek a tak to bude :sunglasses: . Včera byla u mě kámoška, má tři děti, nejmladší jsou 3roky. Když jsem jí říkala, že jdem do látkovek, tak na mě docela třeštila oči, nevěděla ani pořádně co to je, znala jen klasiku, starý pleny a přes ně sandry. Tak jsem jí to zhruba vysvětlila a stejně prohlásila něco v tom smyslu, že je to divný, že by do toho vůbec nešla a že jsem zvláštní, že do toho jdu já. Ale mě je to jedno, už jsem si zvykla, že někdy jsou češi tak trochu zamrzlí a když děláš něco, čím se trochu odlišuješ od ostatních, tak na tebe čučí, jak kdybys přiletěla z vesmíru :astonished: . Při tom v západní Evropě, je už látkování zcela běžná věc :slight_smile: . No nic, ať si každej myslí co chce :wink: . Moc díky za rady.
23. zář 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek