• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@michamicha Jo, prý se dají vyprat podobně jako separačky...
26. zář 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@michamicha jj, přesně tak. Taky jsem na to zírala, ale opravdu jo. Pak se dají navlhčit třeba vodou nebo olejíčkem na zadeček (Medvídek) a otřít. A šup zas do pračky :slight_smile: Mám ozkoušeno právě ty Babylove :wink:
26. zář 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ty brdo to obdivujem ako tu niekto pisal ze vam drobec vydrzi v latkovych aj 2h. To u nas je rekord asi hodina. Ja v latkovej prebalujem kazdych 30-60 minut :grinning: Nie ze by to precikal ale on hlasi aj najmansie vlhko uz dopredu a ked uz si cvrkne ci nalozi tak sa vrti a uz chce do cisteho
26. zář 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila to je ditko jako stvorene na bezplenkvoku :wink:
26. zář 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak když už to tu @ciernavila nakousla, tak bych se chtěla zeptat jak často přebalujete (přebalovaly jste) roční dítě, který zatím nechce na nočník? Mně malej zatím vydržel v látkovce nejdýl 3 hodiny když spal přes den, ale pak byl totál pročůranej :sweat_smile: a jak třeba v noci? vycpete pořádně plenku a dítko vydrží až do rána?
26. zář 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha Já mám 19m dcerku a zkoušela jsem na noc Anavy jednovelikostní kalhotky na patentky, dala jsem do nich ty origoš vkládačky a vydržely celou noc (byly ovšem pěkně naducaný, ale pyžamko suchoučký). Jiný kalhotkovky mi přes den nevydrží třeba ani 2 hodinky.
26. zář 2011 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 no já se utěšuju tím, že ty moje plenky asi nejsou ještě dostatečně opraný :sweat_smile:
26. zář 2011 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka - tak s těmi vv rozmysli, ony ty větší jsou jen delší .... zbytek stejný :slight_smile:
@marky27 - mně všechny separačky z Irmy vydržely i pro další dítě, prala jsem je spolu s plínami, trošinku se srazily, ale fungují stále skvěle. Zadeček hezky v suchu.
Ad pratelné vlhčené ubrousky - já je prala vždy jen jednou, další praní nezvládly, byly nacucky :grinning: Ale ze zbytků Irmy mám nastříhané kousky a ty jsem vždy postříkala Medvídkem a už se jelo. A ty vydrží vše :slight_smile:
27. zář 2011 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha - na roce už se malé moc nelíbilo být v mokru, takže cca po 2 hodinách. Když se neozvala, tak jsem prostě do plíny strčila prst, jestli je mokrá. :slight_smile:
27. zář 2011 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 - jj, po noci to bývají houby :grinning:
27. zář 2011 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente jj, ja na to uz koukala, a spis koupim uz ty vetsi..:wink: dekuji! :slight_smile:
Irmou, myslite tu deku z Ikei za 29,-Kc? :slight_smile:
27. zář 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha doma přebaluji dceru tak po 1 - 1,5 h, dávám jí jen 1 čč narovno. Na procházku dávám kalhotovku dovycpanou třeba vv, to ty 3 h vydrží, po delší době bych už přebalila. A na noc dávám Bamboo extra vycpanou prefoldem, to mi taky vydrží noc.
27. zář 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennikka - ano, přesně to je ona, velká investice :grinning: Nastříhat na rozměr 15x30 :wink:
27. zář 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente jeee, super, dekuji! Vedela jsem, ze se neco da koupit v Ikeii jako separacka, ale vubec jsem nevedela, co to je..:grinning: Tak to je dobry, separacka z deky..:grinning: tak to zkusim koupit, dekuji za info k rozmeru..:wink:
27. zář 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennikka - je to nejvíc úžasná separačka. Super cena a víceméně nezničitelná. Až ji začneš používat, tak pak jen pár dní sleduj pokožku prdelky prcka, někteří mají bohužel na fleece alergii. :wink:
27. zář 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente juu, dekuju za upozorneni!! :wink:
27. zář 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 mám bamboozle stretch i IV biofroté a ani jedny nepovažuju za nějak extra savé, ale když jsi v nich měla ještě vkládačky navíc, tak by určitě měly min. ty dvě hodiny vydržet. Po oprání se to určo zlepší, ale koukni, kde je máš mokré. Jestli je nacucaná celá, tak protýká kvůli savosti a jestli je mokrá jen někde, třeba u nožičky, máš ji blbě nandanou.
@michamicha doma přebaluju do dvou hodin, na ven dávám plínu na 3 hodiny a na noc na celou, cca 11 hod
27. zář 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, měla bych technický dotaz, jak zacházíte s pokakanou plenou? Namočíte ji celou a pak přetřete žlučákem? já to udělala takhle, ale nějak se mi nezdá, jak je to potom děsně mokrý... a používáte gumový rukavice? A četla jsem tu dobře, že separačka a ubrousky babylove snesou taky praní?
27. zář 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jn vyhodim separacku a pokud je nadilka i na plince, tak to jen splachnu vodou a vyzdimam a hodim do kyble. zadne predpirani nedelam, je to na me moc zdlouhave. Peru jednou za 2 dny, do prani pridavam sodu, zatim plinky bez fleku. Separacky jsem u mladeho prala, ale jen ty pocurane, ted neperu ani ty (vetsinou zadne jen pocurane nejsou), pouzivam separacky canpol.
27. zář 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak teda musim rict, ze to nase mlade cura nejak moc. V noci (cca 4-5h) je i bmb vv uplne nacucana a asi budu muset davat vkladacku. Pres den ma popolini vv do novoskladu, prebaluju po cca 1-2h (nekdy casteji, kdyz slysim, ze totam vali, ale max 2h) a stejne to ma na zdimani. Toz je toto normalni?? No asi vytahnu dalsi hromadku vkladacek :sweat_smile:
27. zář 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi - hovňouska jsem vyklepla, vaječinu jen spláchla, plíny skladovala na sucho, prala taky 1x za 2-3 dny, žádné předpírání.
Separačka z Irmy nebo taková ta "papírová" se dá opakovaně prát bez újmy.
Použité vlhčené ubrousky jsem prala jen 1x, pak se cuckovaly, často jsem pak chloupky z nich měla na plínách.
27. zář 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi pokakanou separačku papírovou jsem vyhazovala, měla jsem od canpol babies 100 ks, za 30,-Kč z lékárny, co zůstalo na plence jsem opláchla vodou, vyždímala a skladovala na sucho(ta plenka byla samozřejmě mokrá, ale vyždímaná), fleky jsem přetřela žlučákem. Teď co používám Irmu, tak hovínko vyklepnu do WC a je to, irmu pak vyperu v pračce.
Konečně jsme se zbavili průjmu, tak je to super, jinak jsem měla plenky samozřejmě špinavý, a irmu jsem rovnou i vyhazovala, to se nehodilo vůbec prát, tak jsem prala v ruce a skladovala zase vyždímané plenky na sucho. Přišli jsme na to, že průjem nám způsobovalo opravdu to KM, takže jsme přešli na Sunar a je to pohodě.
27. zář 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente
@reruna
@sussanah holky děkuju, my začínáme, já nejdřív úplně zapomněla na separačku, tak ta plena podle toho vypadala :sweat_smile: na kalhotkovky zase zapomínám dávat svrchnáky :sweat_smile:
27. zář 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi jééééé, gratuluju :dizzy_face: to vychytáte. Já si to vůbec neuvědomila, jak jsi sem chodila už dýl, myslela jsem, že látkujete dávno :grinning:
27. zář 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Malinkej už v noci nekadí? Já přebaluju tak 2-3 krát za noc. Tom je jak průtokový ohřívač. Dneska jsem dala SWB kapsovku, protože jsem chvátala, abych nevzbudila pláčem staršího (spíme všichni v jedné posteli) a on ji celou pročůral a byla mokrá zavinovačka a následně i postel :angry:
Jinak bojuju pořád s červeným zadkem... Už jsme kvůli tomu zkoušela i jednorázovky, ale v nich je to ještě horší. A už jsme vyzkoušela všechny mastičky, co mne napadly. Peru v ořeších a dvakrát máchám, tak tím to snad nebude. Může to být i něčím, co jím? Nebo je to blbost???
27. zář 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l to přebalování jsem myslela u Vítka, Adíka přebaluju tak nějak mezi spaním, jak to vyjde, v noci jednou pro dobrý pocit, většinou už nekaká. S červeným zadkem mě nic nenapadá, separačky to nebudou, když jsi zkoušela i jednorázovky. Vítek býval opruzený ze separaček IV. Nad jídlem bych se zamyslela, ale kvůli kojení stejně asi nic "agresivního" nejíš.
27. zář 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi no poradim, ale ze bych pogratulovala k male Karolince, to ne :grinning: Takze teda gratuluju :slight_smile: A jestli te to potesi, ja uz latkuju druhe ditko a stejne taky obcas zapinam bodycko primo pres plinku a pak chci davat kalhotky :grinning: Ale nastesti jsem si toho vzdy vsimla :wink:
27. zář 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l A umyvas pokazde zadecek nebo jen utiras? nas mlady byl citlivka, takze jsem ho u kazdeho prebalovani musela umyt pod tekouci vodou, potom jemne osusit plinkou (ne trit, to byl zase hnedka cerveny), nechat cca 5min vyvatrat a na novo namazat. Stacilo jednou neumyt (treba kdyz byl jen pocurany) a do dalsiho prebaleni uz mel zase rudy zadek. Zlepsilo se to v cca 3-4m.
27. zář 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela no vidíš, a já na Brně četla v těch referencích u jednotlivých plín, že si je tam maminky chválily jako dost savé. Proto jsem si je taky pořídila, dost jsem na ty reference dala. A co bys doporučila ty za hodně savou plínu (kalhotkovku)? U nás zatím vedou ty Anavy. Asi ještě nějaké pořídím.
27. zář 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
a holky, jaký je vlastně rozdíl mezi vv a prefoldem? nějaký zásadní v používání nebo v savosti?
27. zář 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek