• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
@sussanah Jenže já asi pokaždý nepoznám, jeslti je pokakaná, někdy to smrdí, ale někdy ne :sweat_smile:
28. zář 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kachorka já mám u přebalováku malý lavor, tak hážu ty použitý plenky a jdu to přetřít jednou za čas, v noci vůbec, to řeším až ráno.
28. zář 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kachorka - ano, díky Irmě je krásně v suchu. Jo a já vaječinu na separačce/plíně nikdy neřešila, házela jsem to do kýblu tak, jak to bylo a pračka vše v pohodě vyprala, takže žádné předpírání, nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. zář 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente Mně to nevyprala, protože jsem je skladovala 2 dny nasucho. Tak to zkusím namokro bez mýdla.
28. zář 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak jsem dneska prala poprvý s prekarbonátem a musim říct, že super, čč kde byly starý fleky co mi nešly vyprat, tak krásně sněhobílý :wink: akorát teda nevim jak s tím dávkováním, mám 50g odměrku, tak jsem na cca 3kg prádla dala polovinu... neni to moc nebo málo? já bych dávala radši míň když má Vojta ten atopák :confounded: kolik dáváte vy?
28. zář 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a dneska zkoušíme prvně látku na noc :sweat_smile: dala jsem mu BumGenuisku AIO a vycpala to ještě vv :sunglasses: snad to bude stačit, on teda v noci čůrá hodně :confounded:
28. zář 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha Dávám tak 2 polévkové lžíce perkarbonátu na plenky, na jiné světlé prádlo jednu.
28. zář 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sussanah skusila som raz do nocnika co mame doma a hned prvy raz uspesne...je to pravda, on je na to ako stvoreny, problem je ze mame blby nocnik taky co nie je na bezplenkovku urceny a je to dost nepohodlne ked ho drzim nad tym, mala by som si zohnat cinak. Ale teraz sme u nasich na cestach na SK tak snad ked sa vratime.
28. zář 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila nemusis mit primo cinak, staci zajit do nejblizsiho kvetinarstvi a koupit plastovy obal na kvetinace s kulatym okrajem. Vyber je velky, takze urco najdes i tu spravnou velikost a cena je zhruba desetinova :wink:
28. zář 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sussanah laka ma to skusit ale ked teraz kasle a ked ho budem tak casto vyzliekat ja budem mat trocha strach ci neprechladne este viac...ale zase na druhu stranu v byte mame 22 stupnov tak by to malo byt v pohode
28. zář 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Vzdyt uz ma skoro pul roku, je treba taky trochu otuzovat :wink:
28. zář 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah ano to ma tiez zaujima, ja by som ho chcela aj vodou otuzovat - lebo daka mamina vravela ze po porade s lekarkou znizovala vodu kupania postupne a maly potom temer vobec nebyval chory. Len som nevedela ze kedy sa moze s niecim takym zacat.
28. zář 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ja myslim, ze nejlepsi je otuzovani prave tim, ze bud postupne snizovat vodu a nekoupat ho porad v super teple jako miminko nebo treba otevrene okno pri spani, obcas nechat chvili bez plinky jen v bodycku atd. My to tak delali u mladeho, stejne postupujeme i u maleho, mame doma proste studeny odchov :slight_smile:
28. zář 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah tak vyskusam...teda okrem toho otvoreneho okna, to by som sa moc nevyspala, chodia nam tam v noci i cez den auta i kamiony :frowning2:
28. zář 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chtěla jsem se zeptat, v čem jste praly látkovky a i kalhotky úplně poprvé a kolikrát jste je praly před prvním použitím? Díky.
29. zář 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chlebenka - dětský prášek, 3x :slight_smile:
29. zář 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Mně otužovali snad hned od narození - naše doktorka v tom byla taková rázná, takže doporučovala sprchovat po každém mytí studenou vodou a rodiče to fakt dodržovali a je pravda, že to mělo výsledky - jednak jsem nebyla moc nemocná, druhak jsem se ještě na podzim koupala v potoce, když jsme třeba byli na chalupě...
@chlebenka Já zatím jednou a nějak se mi do toho nechce znovu - doufám, že malé mimčo čůrá málo, tak jsem to už chtěla nechat, že to třeby ty plíny i se zmenšenou savostí na začátku vydrží a rychle je protočím, aby než začne mimčo čůrat víc, už sály naplno... ale možná, že je tedy tou pračkou ještě jednou proženu...
29. zář 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chlebenka prala jsem jednou na 40 v detskem prasku + extra machani
29. zář 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chlebenka jako @sussanah
@silente to se hned pozná holčičí výbavička :grinning:
29. zář 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 Ten BI prefold je fajn třeba a dovycpání kalhotkovek, ale brzy hodně ztvrdne, takže je to spíš jako mezivrstva, samotný bych ho nedávala. Jj, těch Anavy obrázků je škoda... Ale my třeba v létě dávali přebal podložku a na to bez svrchňáčků a pak na chodící dítko nadoma taky, tak neboj :wink:

@aemmi Já jsem teďka dávala Anavy jednovelikostní a dobré, sedí pěkně, kolem nožek by vaječinu udržely krásně. A to třeba s papírovou newborn velikost má luft kolem nožek slušný.

@aemmi @kachorka Pokud v noci nekadí, tak bych nepřebalovala. S opruzeninama uvidíte, někomu to vadí, někomu ne. My třeba kadíme furt. A hlavně během a po kojení, což je pro mě novum... Pěkně se dycky tím přebalením probere... :unamused:
29. zář 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek Nechceš vyfotit? Fotek s novorozenci mám málo... Něco bych ti vymyslela za odměnu :wink:
29. zář 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente prosím tě, ty jsi dávala Irmu i na novoška?
29. zář 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, něco ti vyfotím, musím vyčíhat nějaké slušné světlo, ať ta fotka za něco stojí :wink:
29. zář 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 - ano, začla jsem látkovat asi 2-3 dny po návratu z porodky a rovnou s Irmou.
29. zář 2011 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente tak já to zkusím, nepoužívám teďka žádný separačky, páč jsem koupila IV a ty mi přijdou naprd, tak jsou na utírání prcky :grinning: a pak jsem si řekla, že by to po tom stejně akorát sjelo a odvážila jsme s eplínky nepředpírat a nepřijde mi, že by byly víc flekatý, což je pro mě děsná úleva, s emi to kupilo a pak přepírat 5 plín naráz :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale s emi zdá, že by to chtělo tu prdku víc v suchu, tak snad jí ten flís nebude dělat zle, s emi zdá hodn citlivá na t prcině :frowning2: no ale aspoň teďka kaká už asi co 2 dny, což je fajn, akorát že jsme teďka 2x zrovna po koju nepřebalila a šla dělat rychle něco "důležitějšího" a mega nálož v plíně místo v nočníčku :angry: :slight_smile:
29. zář 2011 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 - já měla taky původně koupený separačky v roli ... a ještě tu 3/4 role mám :grinning: Irma je super. S tou citlivostí prťky uvidíš, snad to bude v pohodě :slight_smile:
29. zář 2011 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h novorozenecké anavy
30. zář 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, rozhodla jsem se používat látkové pleny a to že ze začátku jen čč, než se zorientuji já i mímouš. Stačí to do začátku? Jak by měla taková výbava vypadat? Zatím jsem si to spočítala na nějakejch 70-80 plen. Plus budu potřebovat nějaké PULky?
30. zář 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek V noci kaká, 2x mezi 22 h a 2 h, to má bolení... To mu už preventivně dávám před kojením ve 22 h jednorázovku.A i když nemá přímo nakakaný, tak tam má stejně žlutý flíček, skoro pokaždé.
30. zář 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova ahoj, vítám tě do diskuze :slight_smile: Jen tak dopředu bych tě chtěla varovat, že čtvercovky jsou sice nejlevnější, ale zároveň nejpracnější varianta, aby se ti tím látkovky spíš nezošklivily :wink: Ale jde to i takhle... Tolik plínek je až až, čistě na látkování (nepočítám blinkací, pod hlavičku apod.) ti stačí 30-40 ks. Záleží taky na tom, co budeš používat na vycpávání na zvýšení savosti. Jedna plína toho moc nepobere, proto se dovnitř dávají ještě vkládací vložky nebo další složená plínka, to je levnější, ale zase objemnější. PULky potřebuješ každopádně jako nepromokavou vrstvu, cca 3 kusy, na těch nešetři a kup osvědčené značky (Imse Vimse, Thirsties...). Pak se hodí separační vložky a snapi sponka na upevnění plínky, plastový kbelík s víkem na uskladnění těch špinavých. A nastuduj si skládání třeba tady http://www.branakdetem.cz/clanek/skladani-plen-novosklad-50
30. zář 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek