• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
@florentina a co je caste prebaleni? jedna cc narovno, to si tak nejak nedokazu ani predstavit :sweat_smile:
3. říj 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h
@joohana jj díky, já si to Mko myslela (v Bráně mi paní doporučovala Lka, tak proto jsem se právě radši ptala).
Jo a co je to ta superwashová úprava?
3. říj 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah no tak hoďka a půl...já to totiž beru tak, že nechci, aby byla malá /teda pokud to jde/ v mokré plíně a tak se prostě snažím přebalovat často. Taky chci často větrat, zkoušíme i číňák. Tak jsem pak zjistila, že pro nás němělo cenu moc používat cokoli jiného, protože i když kalhotovka nebyla nějak mega pročůraná ze začátku, tak jsem ji stejně přebalovala. No a když byla třeba návštěva či jsem někam šly, tak jsem dala bambusové kalhotovky a měla je třeba i 3-4hod. Ale to pak bylo na ždímání. No teď už je to ale vše jinak. Malá se už moc přebalovat nechce nechat, na zádech moc udržet nejde a i na to jedno čůrnutí jsou to velké dávky, tak přebaluji tak po 2,5 hod a dávám kalhotovky a ty čč tak už jen před koupáním, než jdeme ven a vím, že budu za chvíli zase přebalovat na ven a tak.
3. říj 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina tyjo, tak to teda po 1,5h je durch to baleni, co jsem psala ja (vv + vkladacka) :grinning:
No a ted jsem zjistila, ze kdyz dam malemu nocni plinu (vv bmb + vkladacka), tak uz mu jsou dobre i ty pulky thirsties vel 2!! a to jsem uvazovala nad nakupem vel 1, jak blahova jsem byla :grinning:
3. říj 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Neboj, nám novosklad dýl vydržel, asi do 2m :slight_smile: Teď už dávám čč narovno, ale to jen proto, že a) malá už nekaká 100x za den a b)nemám nikde místo na předskládaný novosklad a na to, abych ho před každým přebalováním skládala vedle v postýlce, se mi malá na přebalováku moc vrtí a bojím se, že by slítla.
3. říj 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Tak to jsme na tom podobně, jedna čtvercovka na novosklad nám nestačila už při příchodu z porodnice :grinning: Teď střídáme vv Kikko a bmb vv Anavy na kalhotkový sklad, příp. kalhotkovky Anavy klidně s oběma vkládačkama. A musím říct, že ty bmb vv jsou super, teď lituju, že nemám hlavně je. Ale tu spoustu čtvercovek zas využiju na zachytávání čůrání a kakání při přebalování, malej totiž nejen že má pokaděnou a pročůranou každou plenu, ale při přebalování mě pokud možno v nestřežené chvilce celou pokadí (už jsem to měla i v oku a ve vlasech), příp. sobě počůrá celou hlavu nebo čistý oblečení na ven :grinning:
Jo a vyzkoušeli jsme Anavy flísáčky a až jsem se divila, že nikde zatím neprovlhly, i když plína byla úplně durch. Tak je teď hodně používáme na noc i přes den na doma, není v nich celej otlačenej a zapařenej jako v PULkách :slight_smile:
3. říj 2011 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a které ty čč máte?
3. říj 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Já dávám novosklad doteď :slight_smile:

@boudova Já mám Kikko - lux eco a bambusové (nebělené se mi zdají lepší než barevné).
3. říj 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co libštátské? Jak ty jsou na tom?
3. říj 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ani84 to jsem rada, ze v tom nejsme sami :grinning: Maly taky cura u prebalovani, ale teda uz aspon vydrzi, nez ho dam nad nocnik. Simonove jsou proste kluci delani na bezplenkovku :wink:
3. říj 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 superwash úprava vlny -- z vláken se chemickou cestou odstraní šupinky, které způsobují plstnatění a srážení vlny, ale zároveň se tím sníží schopnost vlny pojmout vlhkost a lanolin, což je právě to, co u vlňáků potřebujeme.
3. říj 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah ty jo, jako v noci za jedno kojení totál pročůrá bmb vv i s vkládačkou? Já dávám malé tu bmb vv S bez ničeho a včera tam měla jen učůrnutý po 10h :sweat_smile: ale myslím, že se předtím vyčůrala na podložku a koza vlastně před spaním nejedla, stačilo jí kojo 1,5 h před uložením a to prosím spala pak 10 h skoro :confused: ale normálně, tedy když nakojím těsně před spaním, tak to jako má počůraný, ale ne totál mokrý...
@rebelie Barča měla občas novosklad snad i v roce a půl :grinning:
3. říj 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 Tak to jsi mě uklidnila... Já jsem s novoskladem počítala tak do půl roku... uvidíme, jak to všechno bude...
4. říj 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na noc jsem dnes zkusila pastelku a do toho vloženou samodomo bmb vv a sice měla prdelku jak Ferda Mravenec, ale vydrželo to a vzbudila se jen jednou :slight_smile:
4. říj 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie - taky jsme měli novosklad skoro do roka :grinning:
4. říj 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina Je to asi tak 3 týdny, co jsem si vv anavy vel.M kupovala na latkovkách a měli je skladem...
4. říj 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
já už si taky říkala, že se snad ještě dáme na BKM - Adámek je hrozný držák, kaká málo a čůrá při přebalování.

Kdyby byla Pastelka z jiného materiálu, je to naprosto geniální plína.
4. říj 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 no zabalim ho do toho pred kojem, potom se nadlabne, okamzite usne a po cca 4h kdyz se vzbudi tak je plina durch, snad jen kousek sucheho je na zadech a na prednich "kridlech". Asi fakt dlabe nejak moc :grinning: Taky je fakt, ze uz vyrazuju obleceni 62 a bodycka jedine s prodlouzenim a to ma 3 tydny :sweat_smile:
mala ti fakt spi 10h?? No snadto u nas taky prijde, mlady zacal spat az nekdy po6-8tydnech, tak snad to taky prijde, zatim ma rekord 5h, ale vvetsinou je to kolem 4h
4. říj 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Za me Haipa Daipa super strih, trochu horsi material, musim je promnout, pak dobry. Strih sedi novorozenci i 1,5letymu decku, da se dobre dovycpat. Material sam o sobe tolik savy jako treba bambus neni. S jinejma plenkama zkusenost nemam, mam vybavu z HD a spokojenost. PULky chvalim velmi!
4. říj 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova Ja mam Kikko lux.
@ivuska.h To je skoda, ze jsou spis hezky nez prakticky, no aspon usetrim, dik.
4. říj 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova - mám libštátské, ale postupně jsem je nahrazovala Kikko Lux.
4. říj 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente diky-uz jsem jednuobjednala na mmb,na zkousku a uvidim, jak se osvedci!
:slight_smile:
4. říj 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, je lepší pořídit cc Kikko Lux 70x70 nebo 80x80? (pro malé mimi na novosklad, pak případně další sklady)
4. říj 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz Už jsem je prodala, takže neporovnám... Ale střihově mi přišly jiné... Takové prdelatější. Ale Lku bych řekla, že odpovídají, řekla bych, že jsou i větší než L.
4. říj 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 70x70... Uvidíš, co budeš pak skládat, mně třeba drak absolutně nebral. A narovno ti 70x70 budou stačit.
4. říj 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Elinka taky prodojí bambusovou vv (ale mám míň vrstev 1-3-1) za 2-3h je teda fest.
4. říj 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Ony se ty proporce mění - já novosklad ze 70x70 dala na D. i v roce. Sice bokový, ale byl tam. A i klahotkovky mu seděly v 7m hůř jak pak po roce...
4. říj 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah vyřazuješ 62? :astonished: Já mám malou pořád v 50 i s látkovkama :slight_smile:

@marky27 taky hlasuji za 70x70.
4. říj 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova Libšátky mám pod hlavičku - dneska bych si koupila spíš Kikko - pod hlavu obyč, na zadek určo lux. Je to poznat jestli dám novosklad z Libštátek (teď je dávám na zadek, malá narozdíl od syna neblije ale zase furt kaká :slight_smile:) nebo z vícgramážních (a to je mám už teda o dost tenší než bývaly před prvním dítkem)
4. říj 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz Tak 50 už neoblečem ani s papírem... Drobek je nějaký dlouhý a hlavně dlabe jak pominutý :slight_smile:
4. říj 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek