• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
@nasticka Taky jsem Weehugers měla... Zkus víc dovycpat plínu vevnitř, ale taky mi to často vyvzlínalo na tu bavlnu (i když teda je tolik, jak píšeš). Jsou krásné, super střih, ale nebyly to kvůli té balvně nahoře vůbec spolehlivky, tak jsem je prodala...
17. říj 2011 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 My měli Anavy na patentky - já je měla poměrně ráda, jsou ale tenší, takže spíš nadoma. Ale jinak dobré... Nejvíc mi vadilo, že jsou přírodní barvy - malý jak lozil, tak byly hned jak čuně...
17. říj 2011 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka Flísáčky peru stejně často zhruba jako PULky, tolik jak vlna nevydrží. Beru to podle čuchu - když smrdí, dám vyprat... Ale po každém nošení určitě neper, nechávej větrat.
17. říj 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek dík za radu :slight_smile: dneska jsem zjistila, že když dám mezi kalhotkovou plenku (většinou totsbots flexi tot) a svrchňáky ještě vkládačku s jednou stranou z fleesu a ten flees otočím na stranu svrchňáků, tak to vydrží dýl .. třeba se to někomu bude taky hodit :wink:
17. říj 2011 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím o radu, kamarádka dostala od své sestry zavazovací plenky (tipuji to na Disany, ale nevím 100%) a moc si s nimi neví rady - nemáte nějaký tip na webovky, kde je návod, jak do toho to dítě zašmodrchat? Nejlépe nějaký fotoromán :slight_smile:. Díky.
18. říj 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsem to našla http://www.latkovepleny.info/index.php?option=com_content&view=article&id=25&Itemid=8 . Já myslela, že tam návod na zavazovačky nemají, tak mě příjemně překvapili..
18. říj 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie já nevím, mě ty zavazovačky přijdou hrozně složité. Tedy chápu jak do toho to dítě umotat, ale přijde mi to něco jako proč to dělat složitě, když to jde jednoduše. Ale asi to supluje něco jako novosklad na malé děti, tak toto na větší, podle mě to totiž jiný efekt než udržení řídké stolice nemá, nebo se pletu?
18. říj 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina Mně to ve výsledku taky přijde děsně složité bez nějakého přidaného efektu (a to jsem si sama jednu vázačku Disana koupila). Ale ta kamarádka je podědila, tak je asi chce využít, když už je doma má... naštěstí psala, že má i nějaké kalhotovky, tak to snad půjde nějak rozumně nakombinovat....
18. říj 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie to je jasné, to chápu. Já chci být vtipná a koukám, že jsem to v minulém příspěvku napsala opačně...mělo tam být: proč to dělat jednoduše, když to jde složitě:slight_smile:
18. říj 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rebelie ja jsem treba vazacky pouzivala na mladeho na noc, dovycpala jsem je vsim moznym a zavazala. POradna vkladacka se mi treba do kalhotovek sotva vesla,do tohohle jsem namotala, co jsem chtela. Sice potom vypadal jako broucek, ale drzelo to. Ale nedoazu si teda predstavitmit z toho vybavu, to ne. Mam jen dvoje, bohate mi na prostridani staci.
18. říj 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek Spolu jsme resily ty velikosti little angel, ze? No tak jen pro info, cepicka velikost 1 mel maly cca 2hpo narozeni na hezke foto, pak jsme uznali, ze je fakt mala. A ted nosi kuklicku vel 2, jen mu uplne super, trosku volnejsi, ale v pohode :grinning:
18. říj 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Tak já má právě tu jednu vázačku na vyzkoušení, třeba takhle, jak píšeš, se bude hodit, ale balit do toho pořád, to bych asi zešílela... Novosklad mi ve srovnání s tím přijde jako pohodička...
18. říj 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie ale zase pekelne rychle to schne :slight_smile: A novosklad ani na draka mi neslo umotat na starsiho, tak jsem rradeji prave vytahla vazaky. Ae rozhodne se da bez nich prezit. Jakoze je neprodame, jeste je upotrebim, ale znova bych je asi nekupovala.
18. říj 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Tak já zatím řeším jen novoška, můj obzor končí někde u půl roku a dál zatím nepřemýšlím... ale jo, když už jí máme, tak se jí budeme snažit využít a na noc u staršího mimča, proč ne...
18. říj 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, když jste nakously ty kukličky, dejte mi prosím nějaký tip. Pro Adámka nějakou tenkou, stejně bude mít ještě kapucu od kombinézy. A pro Vítečka váhám, jestli je lepší nějaká tenká pod čepici a nebo teplá samotná - jak se to vlastně nosí? Díky a omlouvám se za plevelení tématu :wink:
18. říj 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela ja mam pro maleho tu little angel, je spis tenci, ma ji v podstate vsude enku misto tenke cepicky a pod kapuci do kocarku. Pro mladeho mam merino manymonths, je supr na tohle pocasi a na treskute mrazy cepici. Osobne jsem pro kuklu tenkou a na to cepku dle pocasi, je to variabilnejsi
18. říj 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah díky moc, koukám na ty LA. Jak to odpovídá velikostně - malému je vel. 1 dobře, když píšou 6-12 měsíců? To pak na Vítka tu 3 (18-24M) asi radši už ne, co myslíš?
18. říj 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Já mám taky manymonths, je to velikost charmer/explorer takže podle nich 3-18 měsíců, ale podle mě nám příští zimu už nebude. Teď je mu akorát a zase tak extra natahovací není - hlavně teda jde o ten lem kolem obličeje. A hlavičku má 42,5cm. Ale další velikost adventurer/conqueror je psaná 1-4,5 let tak ta by asi byla dobrá.
18. říj 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky z Prahy, můžu poprosit kde se dá dostat ten lanolín? Volala jsem do dvou nejbližších lékáren a všude na mě koukali (mno, po telefonu, ale i tak :grinning:) jako na cvoka...
18. říj 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka jako lanolin lze použít i krém na bradavky z DM - je to čistý lanolín + ještě něco, co tam funguje jako konzervant. Normálně to funguje.
18. říj 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l Díky, a jak se jmenuje? To je ten babylove? Já do DM moc nechodím a na bradavky jsem používala bepanthen, tak to neznám.
18. říj 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka je to babylove. Stojí asi 40 korun.
18. říj 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ladida.l Na ten lanolín jsem se taky chtěla ptát... Jak se ten krém používá (tedy myslím pro účely látkování)? To ho tam jako vetřeš?
18. říj 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dělala jsme s ním lázeň stejnou jako s toho lanolínu z lékárny - lanolín s trochou šamponu do horké vody, když byla voda vlažná, šoupla jsem tam vlňáky.
18. říj 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l Tak to je v tom případě super tip... protože lanolínových lékáren asi není mnoho...
18. říj 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny. Ráda bych se občas přidala do diskuze. Poslední měsíce těhotenství jsem poctivě pročítala a ted hurá do praxe. Mám 8denní holčičku.
Měla bych první dotaz. Malá kadí pořád. Ještě jsem ji nepřebalovala jen počůranou. Dávám novosklad s vkládačkou a separačkou od Popolini. Separačku vyhodím, ale žlutá voda samozřejmě proteče na plíny. Je potřeba ty plíny taky přetřít žlučákem nebo se to vypere? Skladuji na sucho a prát budu tak 1x za 3 dny. Zatím kombinuji s jednorázovkama. Díky.
18. říj 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaaa Já když to nepožlučákuju, tak se to nevypere, zůstane to lehce flekaté. Ale zase je fakt, že na čtvercovkách to nějak moc neřeším :sweat_smile:
18. říj 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Ahoj, hledám a koukám, že máš zkušenost se svrchňáčky GroVia :wink:... Já je objednala, ale koukám jako puk na tu "síťku" na nich. Zatím s látkováním spíš začínám a mám zatím jen Imse Vimse a Thirsties a do nich dávám plenku na osminy a do ní vkládačku z froté. Ale ta plenka je vždycky i zespoda mokrá, vlhká, takže bude určitě vlhká i ta síťka, ne? Já to teď dělám tak, že vždycky jedny svrchňáčky má na sobě, a druhý se zatím větrají a tak dokola, peru po dvou dnech, nebo když je pokajdí. A takhle to tedy s tou síťkou asi nepůjde, že? To je budu muset prát po každém jednom použití??? :fearful: To mi přijde docela k prdu :unamused:.
18. říj 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jakou noční plínku pro větší děti byste doporučily?
18. říj 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaaa ahoj, taky máme čtvercovky na novosklad, do 2,5 měsíce taky skoro každá plenka pokakaná, dávala jsem bambusové separačky. Ted kakání jen 1-2x za týden. skvrny od stolice dávám 1-3 lžíce perkarbonát sodný, koupili jsme od Fichemy (stojí asi čtvrtinu toho, co Ulrychova sůl, což je ale to samé). žlučové mýdlo zatím nemám, možná pořídím na skvrny od jídla - co jiného na ně je dobré? - mám ještě Vanish na bílé i tmavé, ale zatím jsem to nezkoušela.
18. říj 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek