• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@chlebenka Dávám novosklad - někdy samotný (když vím, že bude vzhůru a budu za chvíli přebalovat) nebo novosklad s vkládačkou (malou nebo větší, zas podle toho, jak dlouho potřebuju, aby to vydrželo) nebo bambusovou vv. Kalhotkovky zatím moc nedávám, AIO okupuje stále starší, takže taky ne. Začínám skládat plíny i narovno, protože malá kadí do nočníčku. Separačky nedávám. Vkládačky mám z ikea ručníčků, doma šité nebo z kalhotkovek Anavy.
Výbavička ti do začátku určitě bude stačit. Pozor jen na to, co jsou svrchňáčky (ty "igelitové" - třeba ty Thirsties duowrap) a co kalhotkovka (ty látkové - BL bambus) ať ti to neproteče... Ale to bys zjistila :slight_smile: I když muj muž s tím má potíž doteď a to už látkujem druhé dítě :grinning:

Thirsties duo - jdou pěkně i na novosklad, já je mám ráda. Jinak jedu teda flísáčky.
20. říj 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chlebenka můžeš se stavit v Tescu a koupit obyč flísovou deku, mívají ji za 69 Kč. Víťa z ní má separačky oranžové s kytičkama :wink:
20. říj 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chlebenka Tak do 62 by se ti mělo vejít. Malej měl 3,82 kilo a roste dost rychle a v papírovkách jsme 56ku nosili měsíc, tak 62 určitě v látkovkách vynosíte, když nebudeš mít obříka. No taky třeba na spaní když mu to nabalíš víc, s vkládačkama a tak, tak budeš potřebovat volnější pyžamko a přes den na čč a časté přebalování ti bude stačit menší oblečení.
20. říj 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa Anavy easy a můj názor - je potřeba se s nima naučit "pracovat" a dávat si pozor na 1) aby byly dobře vycpané (jako co si budem říkat, někteří lidi jsou schopní reklamovat, že jim 1 vkládačka nevydží 3h a 3dcl moči) a 2) aby se nepřetočila ta vnitřní látka u gumiček a nenavlhalo od toho oblečení. Pak je to dobrá plína. Já mám třeba radši BG, už jsme se sehráli :slight_smile:, ale proti Anavy easy nemůžu nic říct.
Jinak mně osobně už někdy protekla každá AIO, co jsem měla (měla jsem asi 5 značek), někdy to byla moje chyba (kapacita/nechala jsem čouhat vkládačku/blbě utáhla), nekdy jsem ani nezjistila, kde byl problém, někdy to byla blbá shoda náhod (čůrání rychle při leže na boku - steklo to)... Stalo by se to i s papírovkou, prostě se tomu 100% vyhnout nedá... Prstě jenom některé značky protékaly pravidelně a jiné výjimečně.
A u AIO je důležitý střih, ty musí sednout, proto někdo řekne super, jiný blbé...
20. říj 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chlebenka Já dávám na čerstvého novouše novosklad s vkládačkou (Ikea ručník nebo žínka) a na to Thirsties. Zatím dobrý. Jen se mi nedaří ten novosklad utáhnout u nožiček. Má je hrozně hubené a pořád s nima šije.
S oblečením problém nemám, má 56ku. Bohužel máme široké balení, ale řeším to až na dupačky a to Popolinkou One Size. Samotný novosklad ji nožky v žabičce neudrží.

@Holky: Bude potřeba mít časem ten novosklad u nožiček utěsněný? Fakt nevím, jak na to. A to jsem koukala i na návod od Andělky. Malá kadí pořád, takže to nejsou velké nálože. Nehoda zatím nebyla.
20. říj 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa v koupelně máme topení žebřík, tak na něm suším i některé plenky, dám pod ně nejdřív jednu čč, a pak přehodím kalhotovku - pozor na topení nikdy nedávám pulky a AIO s pulem ani vlňáky to mám strach a taky to topení nemáme zapnuté na nejvyšší výkon, ale plenky z bavlněného froté tam dávám a jsou přes noc suché a ostatní dám aspoň na sušák blízko topení, jediná újma, kterou na plenách pozoruju je , že jsou potom tvrdší a musím je více promnout
20. říj 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaaa mně se to někdy zadaří utáhnout a jindy ne, právě jak sebou šije, dneska mi to poprvé proteklo na svrchnáky, hodila tam docela nálož, protože celou noc nekadila, nevím, jak to vychytat :confounded:
20. říj 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaaa Hele malej má nožičky tlustý a taky kolem nich nemá novosklad utěsněnej. Já mu to vždy zastrkám jakoby dovnitř a kolahotkama to pak drží. Na kalhotky mi to většinou neproteče, i když on nekaká beztak často.
20. říj 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina Tak se máme na co těšit:slight_smile: Dnes byl s mrkví úspěch - dali jsme ji do lahve na dudlík a skoro celou malou mrkev dal! Ale pak chtěl radši mlíčko.
20. říj 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina Díky, vidíš, tyhle informace jsem neměla. Já přebaluju přes den podle toho, jak cvičíme Vojtu - to je cca po třech hodinách, a když po čtyřech tak ještě jednou mezi tím, ale v noci pokaždé, když se probudí (ted je to dvakrát za noc, do svých 4M začal spinkat celou noc, ale jen do té doby, než mu doktorka řekla, že málo přibírá - od té noci opět buzení v noci:slight_smile:
20. říj 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h souhlas, ani papír není samospásný....
No a abych ti taky udělala radost, dnes jsem byla s malou na neurologii a měla na sobě zelenkavou Anavy Easy a doktor chtěl, abych ji tam jen v plence dala na zem a ukázla jim, jak malá leze. Když opomenu to, že malá doma metelí jak drak a tady na povel samozřejmě nechtěla hnout prdkou, tak mne taky pobavilo, že na ní sestřička kouká a říká: "ta má ale hezké zelené kalhotky. A pod tím má normálně papírovou plínku?" :dizzy_face:....tak jsem jí říkala, že ne, že toto je ta plínka, tak z toho byla úplně paf a moc se jí to líbilo. Evidentně to viděla poprvé v životě, ale pak říkala, že už slyšela o tom, že se v dnešní době tyhle! věci nějak rozmáhaj :sunglasses:
20. říj 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@florentina Nojo, měla by se dělat nějaká osvěta... Existuje projekt Představujeme látkové pleny lékařům, šel na to výtěžek z dražby plínek z Pleny roku, ale nějak to asi zatím není v běhu...
20. říj 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivuska.h Já jsem četla "představujeme látkové pleny LÁTKAŘŮM" a divila jsem se, co je to za osvětu :grinning:
20. říj 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h četla jsem o tom nějakou zmínku na Bráně, zajímalo by mě, jak to probíhá...
20. říj 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela - jj, osvětu lékářům tu před lety dávala v diskuzi Lusinta dokupy, letáček apod. Byl to super nápad. Ten odkaz od @ivuska.h to je přesně ono.

Jo a koukejte sem hezky házet tipy na dobré skládání vkládaček apod. pro kluky, od února to využiju :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak i já dnes dostala balíček nových plenek. Hodně nadšená jsem z Anavy flíšáčků a taky Anavy vv, jsou tak měkkoučké, že mi bude líto na ně dávat ještě separačku, protože bude prdelka o ten příjemný pocit ochuzena. Nebo separačku nedávat? (to pak budu ale naštvaná, když se E. pokadí :angry: ).
Taky mi přišla IB SIO, je to velikost L (11-17kg), ale přijde mi to stejně nějak malé. Mezi nožičkama je to tak uzoučký, že si neumím představit, že to neproteče. Je to jen zdání?
21. říj 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 Marky zrovna včera jsem dávala IB AIO s bambusovou vkládačkou dceři na spaní ( jinak už plínky nemá), spala 2 a půl hodiny a vydržela...Má tak 12,5 kilo
21. říj 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angetha ale já mám právě SIO. Nevím, jestli jsou AIO tvarově stejné.
21. říj 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 - mně IB protekla pokaždé :grinning: AIO :grinning:
21. říj 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ani IB SIO neprotekla...ale ona je hubenější, tak možná proto
21. říj 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente vážně? :confounded: No tos mě tedy moc nepotěšila.
21. říj 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 mně IB SIO neprotéká, dávám ji ráda a to má malá hodně řídkou stoličku :wink:
21. říj 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 ale koukám, ty to máš asi na starší, ne na novoška, tak to pak nevím...
21. říj 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 - třeba prostě jen pech a moje levé ruce :grinning: Teď jsem se na ni došla kouknout a je to SIO :sweat_smile: Už máme pro ni jiné uplatnění, mrkni na foto :grinning: :grinning: :grinning:
21. říj 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marky27 Mě na malýho IB SIO hezky sedí a má přes 8 kilo a přitom už mu dávám i Lko (nějak ho mám omylem už do zásoby), ale on je teda mladší tak asi tolik nečůrá :sweat_smile:
21. říj 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi
@silente
@romcovaklarka No E. má tak kolem 11 kg, tak jsem zvědavá, jak jí to Lko bude. A máme přesně tuhle limetkovou barvičku :slight_smile: . Jen doufám, že ji na medvídka dávat nebudeme :wink:
21. říj 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem dnes vyprala nové vlňáčky a až uschnou, tak se je chystám lanolínovat. Jen jsem sehnala jen lanolín s vodou (lanolin con agua), tak nevím, jak to bude fungovat. V lékárně mi ta slečna dokonce říkala, že lanolín bez vody je blbost :confused: Je to taková lepkavá hmota máslové barvy. A až to z té lázně vytáhnu, tak se gaťky ještě promývají ve vodě nebo hned na sušák?
21. říj 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnešní dávku stolice (po 4 hodinách spánku) můj novosklad nevydržel. Prošlo to přes všechny vrstvy až na dupačky. Nemáte nějakou dobrou radu, jak to utěsnit?
21. říj 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaaa A přes jaké svrchňáčky?
21. říj 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek