• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@romcovaklarka No jakousi mastičku na bradavky z lanolinu tu mám - co s ní? :grinning: A nevím, jestli ta ivuscina odpověď náhodou nebyla k té naší fotce? :slight_smile:
27. říj 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk souhlasím s @romcovaklarka...jen rozpustíš lanolin,pak necháš přes noc namočené vlňáčky a druhý den vymácháš a necháš uschnout...je pravda,že to trvá dlouho...ale mám troje a používám jen je a jsem naprosto spokojená...ještě mám jedny pulky,ale jen jako záložní, co kdyby...:slight_smile:
27. říj 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Byla :grinning: Jsem nějak klikla vedle...
27. říj 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Hele podrobně jsem to udělala takto: Uvařila jsem v rychlovarce asi necelý půllitr vody, nalila do lavoru a vymačkla do toho asi půlku tubičky té mastičky. Počkala jsem, až se to rozpustí a udělá to na hladině mastné velké oko. Pak jsem tam kápla malej kapanec dětské mycí emulze od Sebamedu, píše se že se má dát šampón, ale ten já nemám :sweat_smile: a pak jsem to dolila studenou vodou tak, aby to bylo asi jako když si napustím horkou vanu na koupání. Pak jsem tam loupla vlňáky naruby a po pár hodinách jsem je ještě otočila nalíc a pak ještě jednou naruby. To možná nebylo na nic potřeba, ale já to tak udělala :grinning: No začala jsem asi ve tři odpoledne a pro jistotu nechala až dorána, příště to udělám prostě přes noc. Pak jsem je dala do pračky a na snížené otáčky odstředila, a pak jsem je nachala normálně uschnout.
27. říj 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h :slight_smile: No já si jen říkám, že přece mimino v necelých třech měsících nebude mít nezmenšenou plenku, která má být na celé látkovací období - proto mu všecko zatvrzele zmenšuju :grinning: I když je pravda, že asi není úplně běžné, aby v tomto věku mělo mimčo skoro 7kg :sweat_smile:
@romcovaklarka @rozarka65 Stejně ty vlňáčky na bazárku nikdo nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak že bych to teda s nima zkusila? Jestli mu teda ještě budou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi super díky za odpověď budu se mít od čeho odpíchnout.. jaké máš zkušenosti s těmi toots já plánujji objednat jedny svrchnáky http://www.detskeplenky.eu/latkove-pleny/tots-flexiwrap-prints a líbily se mi i ty novorozenecké AIO http://www.detskeplenky.eu/latkove-pleny/teenyfit-aio blbé je že u většiny novorozeneckých je na pevno AIO mimo IB, ty mám jedny S nabídku na M zvažuji jelikož to není vysněná barva, grovie novorozenecké taky http://www.detskeplenky.eu/latkove-pleny/grovia-new-born-aio zvažuji tam je taky to jádro na pevno, to bych jich pak musel akoupit více...se mi moc nechce...ještě jsem chtěla bummis kalhotky v pidi velikosti, pak pojedu od cca 4 kil v grovii a tak různě- bluebery, mammys touch, IB tutto, a po různu...ale zoufám si právě u těch novorozeneckých plenek a pidi velikostech na 2-3kg, těžko to odhadnout a nechci toho zbytečně moc když to bude brzy malé. ... jinak plánuji nakoupit od kikko bambusové pleny obyč velké a pak froté 30x30 s těmi mám dobrou zkušenost u své tříleté dcery.. ale zase kolik čeho to bude..
27. říj 2011 v 17:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk nám to AIO dělají taky, hlavně ty patentkové, ale až poslední týdny a to má malá 18 měsíců. Zatím žádná extra nehoda nebyla, občas navlhlé bříško. Nedávám je na spaní,kdy je na břiše, tak je to v poho, snad se časem zas proporciálně změní a budoují ok :grinning:

@ivuska.h Ivuško, kdy zhruba by mohly být ty noční plenky skladem?
27. říj 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Prosím, kdy budou k mání pratelné přebalovací podložky?
27. říj 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Zkus, no :slight_smile: Třeba si je taky oblíbíš. Mně přijde, že jsou malýmu děsně pohodlný, a přitom mi neprovlhnou tak jako někdy flísáčky. Jinak koukám, že máš stejnýho cvaldu jako já, taky měl ve třech měsících 7 kilo, ve čtyřech měl osm... :sweat_smile: No taky jsem napřed chtěla zatvrzele zmenšovat, ale fakt se to na něm nedá :grinning:
27. říj 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Od cca 6 kg je normální, že se naše plenky nezmenšují (jak kalhotkové, tak Easy). Na výdrž do konce plenkování to nemá vliv, neboj :slight_smile:
27. říj 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@innes Snad tak během 14 dnů, pokud se to na ničem nezadrhne.
27. říj 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova Nové zboží bude v úterý, obvykle bývá v pátek, ale vzhledem ke svátku zítra nic nebude :confounded:
27. říj 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h tak to je supr :dizzy_face:
27. říj 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Děkuji!!!
27. říj 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jmisa Zdravím, řeším výbavičku na pidi mimi a našla jsem váš příspěvek, zaujaly mě svrchňáky tots flexiwrap ve velikosti 0 a Bummis . ráda bych vaše zkušenosti jelikož předpokládám pjdi mimi asi jako jste měla vy, první dcera měla 2,7kg teď čekám druhou... a látkovat budu až nyní.. je mi jasné že musím mít nějkaé pidi plenky na první měsíce a pak až běžné jako jiné maminky. Prosím napiště mi něco k těm nejmenším velikostem případně mi rozepište rozdíly mezi bummis a tots flexiwrap - mají tam i AIO, ale zase to se počůrá a je to hnedka nanic že jo... radši bych svrchnáky aměnila vnitřky... díky moc za odpověd
27. říj 2011 v 18:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím všechny maminy:slight_smile: Mohly byste mi poradit hlavně z osobní zkušenosti dobře padnoucí PUL svrchňáky? Mám 9 měsíčního klučinu, váží asi 9,5kg. Zatím jsme zkusili Bambino Mio - ale ty jsou tvrdý, přijde mi, že ho dost tlačí do bříška. A pak Haipa Daipa ty jsou supr tenounký, i obšití fleecem,ale nesednou kolem nožiček, v pase by šly ještě povolit ale na nožkách už škrtí.. Poraďte mi nějaké tenké a dobře přizpůsobovatelné.
27. říj 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brego my máme Thirsties DuoWrap a jsem s nima maximálně spokojená :wink:
27. říj 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brego
@michamicha souhlasím :slight_smile:
27. říj 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka to se může? Četla jsem,že se mají vymáchat ve vodě a pak přes ručník lehce vymačkat vodu a nechat uschnout...
27. říj 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackabk Ty mám taky...používám je hlavně na noc...
27. říj 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Hele já ti nevím, možná se to nesmí, ale dala jsem je na 400 otáček a nevypadalo to, že by jim něco bylo :sweat_smile: Zase jsem četla, že někomu schnou dva dny a já je měla odpoledne suchoučké :slight_smile:
27. říj 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha @innes Holky, moc děkuju. Vyzkouším. Látkování zdar!:grinning:
27. říj 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka to je pravda...schnou mi 2-3dny...:frowning2:
27. říj 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rubika - já měla IV jen v nejmenší velikosti a už jsem si teď na druhoče kupovala nové, přece jen jsem točila jen dvoje a začínaly už provlhat .... Na větší bych už spíš nějaké BB :confused:
@kackabk - flís nesnese dlouhodobý tlak na jedno místo, pak provlhá, takže do šátků a autosedaček to není ono :wink: Jinak co si vybavuju, tak takovouhle mezírku na bříšku jsme taky u některých plen mívali a když se nespalo na bříšku (což vlastně nikdy), tak pohoda.
27. říj 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie no já bych to dneska asi udělala tak, že na doma bych měla svrchní PUL - tots wrap, thirsties a ty bummisky, vycpávala je obyč čč. Syn kadil každý kojení, takže jsem přebalovala stále.
No a na ven bych brala nějaké AIO, pěkné na prcky jsou od Tots Bots TeenyFit a pak pro větší Easyfit.
třeba tady
http://www.latkovky.cz/kapsove-AIO-pleny/TEENYFIT/
http://www.latkovky.cz/kapsove-AIO-pleny/eaf/
27. říj 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka @kackabk taky jsem se "bála" nezmenšovat, ale je to v pohodě. Anavy, co měl nezmenšené ve 4M, mu jsou doteď. Fakt se spíš mění proporce dítěte, chvílema sedí plínka krásně, chvílema o něco hůř, ale není to tak, že z ní plynule vyrůstá jako z oblečení.
@kackabk lanolínování určitě zkus, třeba budeš nadšená. Koukala jsem, že to máš disany, o těch holky říkají, že by snad držely i bez lanolínu :wink:
27. říj 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. říj 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kolik tak potřebuju pratelnejch přebalovacích podložek? Kolik se jich tak točí za provozu?
@silente Jsou krásný, děkuji za odkaz. Ten jsem vůbec neznala. Už ho mám uložený :slight_smile:
27. říj 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova Já mám čtyři, ale já je dávám doma přes den pod malýho a nechávám ho třeba i dýl bez plenky, takže bych užila i třeba šest :sweat_smile: Jinak podle mě by stačily tak tři.
27. říj 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek