• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
holky, potřebuju od vás další radu - mám problém s tím, že po vyprání jsou plínky cítit čůráním. Je to asi i tím, že hůře schnou,protože když bylo hezky a sušila jsem venku na sluníčku, tak to nedělalo. no budu muset pořídit sušák na topení. Peru tak, že nejdřív plínky v pračce vymáchám, pak přidám ostatní prádlo, peru na 50 v Lovele nebo ořeších. Místo aviváže přidávám pár kapek 100% eterického olejíčka. Na víc stupňů se mi prát moc nechce, abych si ty plínky rychle nezničila a ocet dávat nemůžu kvůli plínkám a vkládačkám z bambusu. Co s tím? Třeba nějakou dezinfekci (MioFresh)? Jak tomu předcházíte vy?
30. říj 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek Ahoj, já mám tyhle plínky doma. Bohužel moc moči v sobě neudrží a začínají brzy provlhat. Teď mě napadlo dovycpat ještě froté vkládačkou od Popolini a drží znatelně líp. A taky mi přijde, že nejsou moc velké.
30. říj 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 Já peru na 60, program na 2 hodiny 40 minut v Persilu sensitiv a přidávám ocet. Ten ocet se nemá dávat do bambusových? To jsem ještě neslyšela... Proč? Já ho normálně dávám a žádný problém s tím nemám...
30. říj 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 já peru v mýdlovým slizu a nedělá mi to... jako vidím rozdíl mezi tím, jak to bylo v létě a teď... ale peru na 60, už 7 měsíců, a ty plínky mi přijdou pořád pěkný, nijak moc nezničený. Je pravda že máme hodně suchej panelákovej vzduch. Schnou teď do takovýho tvrda, to venku nebývalo. Takže jsem zase začla žehlit s napařováním...
30. říj 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa no prý ten ocet ty bambusový pleny ničí. Ale prý jen ty z bambusové viskózy, jestli si to pamatuju dobře (kdyžtak mě někdo opravte), z bambusového froté se můžou, těm ocet prý nevadí. A jelikož peru plínky s bambus. viskózou při každým praní plínek, tak ocet nepoužívám radši vůbec :cry:
30. říj 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
I já si jdu pro radu - asi měsíc se mi Kuba skoro každou noc pročůrá. Dneska třeba byl durch už ve 3 ráno, tak jsem, poprvé snad od šestinedělí, přebalovala v noci... Je fakt že poslední dobou hodně špatně spí a tak se po nocích o hodně víc kojí a tak asi logicky i víc čůrá... Tak pro dnesšek jsem rezignovala a dala papírovku. Jaký používáte plíny jako noční, jaký svrchňáky a kolik hodin v tom děcka stráví bez pročůrání? Díky.
30. říj 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee no taky chci začít se slizem, až dodělám Lovelu. Já suším v chodbě, kde není až tak příliš teplo, tak to jde pomaleji. To bude možná ten problém. Ale chci to právě nějak řešit a začít sušit doma na sušáku přidělaným na topení. No zkusím ještě prát na 60.
30. říj 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee no já sice dávám taky papírovku, ale zkoušela jsem asi 2x dávat Anavy kalhotky s obouma vkládačkama a na to PULky Thirsties (i když na noc jsou lepší asi vlňáčky, že víc větrají, ale zas tolik neudrží) a vydrželo to (cca 11 hodin). Plínka byla durchum durch, ale pyžamko suché. A to malá čůrá taky dost, hodněkrát má papírovku už kolem 5 ráno taky pročůranou až na pyžamko.
30. říj 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee jo a prý do 14 dnů by měla být spešl noční kalhotková plínka taky od Anavy :dizzy_face:
30. říj 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 On ten "bambus" je všechen bambusová viskóza... Froté je jen typ látky, vlákno je pořád to samé.
30. říj 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 Desinfekce je podle mě nejlepší Sanytol (http://www.drogeriekylie.cz/cistici-prostredky-dezinfekce/-sanytol-dezinfekce-na-pradlo-500ml.html), mají ho běžně např. v DMku.
30. říj 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h jo tak vidíš, dík za opravu :sweat_smile:
30. říj 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h a pomůže to od toho zápachu?
30. říj 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Díky za odkaz na ten Sanytol, zatím nepotřebuju (ještě není koho do plínek balit :wink:), ale píšu si pro jistotu, třeba přijde příští rok vhod.
30. říj 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Já dávám popolini ultrafit s vkládačkou a přes to popolini vento a vydrží to 11 hodin
30. říj 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 Jojo, ten zápach způsobují bakterie, které tam žijí (viz smrad "mokrého hadru"), Sanytol je zabije, tudíž pak nemá co smrdět :slight_smile: Ony ty batolata mají už dost agresivní čůrání, já dávám tu desinfekci do praní cca každé 3 praní, pak je to OK.
30. říj 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee ja pouzivala anavy kalhotovky a do toho bmb vv jako vkladacku a nahoru pulky thirsties. Vydrzelo to celou noc, ale potom okolo 10-11 jsme ho zacali davat v noci curat, takze nevim jak by to zvladalo potom.
30. říj 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h a po tom sanytolu to nema zadny "chemicky" zapach? urco asi extra machani navic, ze? Taky nad tim uvazuju, protoze zaciname prat co 3dny a docela uz pliny zapachaji a mam pocit, ze potom smrdi i ta pracka. Mam z toho ale divny pocit, ze na maleho pujde buhvi jaka chemie :confounded:
30. říj 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Ne, ten Sanytol je tak jaksi trochu navoněný, ale není to nic dramatického, je to dost slabé a není to žádný hnusný chemický smrad. Dávám to do hlavního praní a máchání navíc nedávám. Myslím, že se to tak vymáchá dostatečně, ale určitě pro klid duše můžeš nechat ještě extra máchání.
30. říj 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah já ten sanytol používám taky, dávám tam co se dává aviváž a dávám máchání navíc. Plíny nijak chemicky nesmrdí, podle mne to nemá žádnou vůni. A zápachu z moči nás to taky zbavilo.
31. říj 2011 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. říj 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina a ten sanytol neodbarvuje? v drogerii mi paní totiž říkala, že prý na barevné se to nemá dávat, že to odbarví?
31. říj 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fajn diskuze holky, zrovna mi dochází prací prášek, snažím se zaměřovat na eko, můžete mi poradit osvědčené tipy? Budu posléze prát novovrozeecké plenky a k tomu mám tříletou slečnu co se ušpiní kde čím.. slyšela jsem že dobře pere ulrich, misssiva, s dedrou nevím jak na plenky..taky jsem viděla v makru reklamu na toto: http://www.feeleco.com/ máte zkušenosti?
31. říj 2011 v 09:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie - já peru v prášcích od Eurony a jsem spokojená. Jiné nemohu posoudit :confused:
http://www.eurona.cz/eshop/virtualni-katalog
Určitě se Ti u nich kdyžtak vyplatí se zaregistrovat (je to zdarma) a nakupuješ pak cca o 20% levněji než vidíš ty katalogové ceny :slight_smile:
31. říj 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie Já peru svetry a podobné věci v Ecoveru, aviváž taky Ecover a vše ostatní pro nás s manželem v Sodasanu color sensitive (je to bez barviv a parfemace, takže je to takový žlutohnědý gel, cítit je jen trochu tak nějak kyselo-mýdlovitě), neb mám na většinu čistících a pracích prostředků alergii (podezírám hlavně ty parfémy a konzervanty v běžných prostředcích), o ekzém nestojím, takže se mi praní poněkud prodraží, ale ten Sodasan mi zatím vyšel poměrem výkon/cena nejlíp (např. Ecover na normální prádlo skoro nic nevypral :unamused:), zatím se všecko vypralo (něco až po 2-3 praních, jako flek od třešní, ale taky jsem na to nedávala nic speciálního na fleky).
Ale jak plínky, to zatím odzkoušené nemám, dám vědět v prosinci :wink:.
31. říj 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente koukám tam a co kokrétně máš?
31. říj 2011 v 09:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h @florentina diky, tak teda vyzkousime
31. říj 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie my pouzivame http://www.qalt.cz nevim, jeslti to je vylozene super ekologicke (ma jen propujcenou znamku "ekologicky setrny vyrobek", ale je to urcite na lepsi urovni nez persil&spol. A teda vyprane mame perfektne vsechno, neni to prevonene.
31. říj 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h a ten sanytol dáváš kažé tři praní (tzn. 3x ano a pak třeba 2x ne), nebo každé třetí praní?
31. říj 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie - pro malou tenhle: http://www.eurona.cz/eshop/praci-prostredek-na-detske-2750-g?ReturnUrl=/
• Bezpečný a jemný k citlivé pokožce. • Neobsahuje parfémy. • Obsahuje výtažky z Aloe vera. • Účinně vypere dětské nečistoty z oblečků, plenek, ... • Obsahuje bělidla a optické zjasňovače. • Bělicí přísady jsou šetrné k barvám. • Co je dobré pro děti, prospívá i dospělým. • Dermatologicky testováno Státním zdravotním ústavem. • Složení umožňuje úplné vymáchání, na oblečení nezůstávají žádné zbytky přípravku. • Dokonalá rozpustnost zajišťuje účinné čištění – působí okamžitě a napadá obtížně odstranitelnou špínu a skvrny (i skvrny od vajec, krve, trávy…). • Prostředek je možno použít při všech teplotách (40-90 °C) a na všechny druhy tkanin vhodných k praní.

- já peru nejčastěji na 30 a dobrý

pro nás pak ten na bílé, barevné a gel na černé
máme tady děsně tvrdou vodu, tak se mi vyplatí to kupovat jako tablety (všechny ty prášky kromě toho na černé jako tablety dělají)
31. říj 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek