• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

22. ledna 2017 
@zuzu_elen_sofie určitě batole gel, prášek není to ono, bych řekla. koupila jsem přímo v jejich eshopu do zásoby ; ) a doprava pak byla zadara a nemusím to dlouho řešit a tahat těžké nákupy, jinak ho mají myslím v tescu i v tetě
31. říj 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Používáte některá ten perkarbonát? Poradíte, kolik přidat ke slizu na jednu pračku?
31. říj 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie Taky používám Qualt Excel, už asi 2 roky, přímo od nich na webu, pokud objednáš za víc jak 100Kč tak je doprava zdarma, takže vždycky objednám prášek na půl roku dopředu (4 balení po 6kg) a oni mi ho dovezou až domů :slight_smile:
31. říj 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem koupila jeden excel, když to tady tak chválíte, ale nepřišlo mi, že by to pralo líp, než sliz :unamused:

@elaaa přidávám 2 polívkový lžíce, ale kolik je to gramů nevím. Podle objednávek mi vychází 2kg perkarbonátu na půl roku, plenky peru obden a přidávám to i do bílého prádla, to mám tak 1x týdně.
31. říj 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz a používáš k tomu perkarbonátu i ten aktivátor? nebo pereš na 60 a výš?
31. říj 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Já peru všechno dohromady, takže to dávám i na věci s PULem.
31. říj 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h a ještě - prosímtě na kolik zhruba praček ten sanytol vystačí?
31. říj 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna Mohu potvrdit, že Sanytol neodbarvuje... my jsme se pomocí něj snažili zbavit zápachu na manželově outdoorovém ručníku a to bohužel nezabralo... ale třeba to u plínek funguje, když ho dporučuje ivuska.h
@lukava Takže Batole pere srovnatelně s Persilem? Já volila Persil Sensitive právě proto, že jsem chtěla něco, co dobře pere, ale přijde mi fakt zbytečně moc voňavý (a to i ve srovnání s klasickým Arielem, což nechápu). Jo a Anavy kalhotkové mi schly taky dlouho - asi 2 dny, nebo kolem 36h... a to taky ždímám na 1200 otáček a suším u topení...
@zuzu_elen_sofie Bývalý spolubydlící byl hodně eko a pral právě v Excelu... Mně jen vadí, že je to prášek, já mám raději tekuté, ale poměr cena/výkon je asi velmi slušný...
31. říj 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 Teď ho asi půl roku mám, protože bílé prádlo peru jen na 40, ale rozdíl nepozoruju.
31. říj 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz Moc děkuji. Pomohla jsi mi. :slight_smile:
31. říj 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Ale v prášku mají jen Excel na barvené prádlo. Jinak vše ostatní se dá koupit i v gelu.
31. říj 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaaa Vidíš, to jsem nevědala... No jo, jenže zrovna to barevné peru nejčastěji :grinning:, ale Batole pro mimčo bych koupit mohla (až tedy dojde ten Persil, co jsem pořídila).
31. říj 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Já taky. :grinning: Ale mně prášek nevadí. Persil jsem taky mívala v prášku. Spíš si ted zvykám na gel.
31. říj 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie jj, zkoušela jsem i ten excel, ten je jen prášek, to je fakt, ale na mimi věci beru už jen gel batole, prášek mi přišel horší; jsem moc spokojená, víc než s persilem ; )...a ta cena je taky o moc lepší a líbí se mi, že se dělá v Rakovníku u nás v ČR, proč platit za značku, když jde o výkon :wink: plínky pere fajnově, tak už v něm peru i věci pro dospěláky
31. říj 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie batole gel je právě i color i sensitive (na bílé)...užije se fakt na všechno a to mi připadá nejlepší :wink:
31. říj 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
VŠICHNI tak jsem byla v tescu, měli tam excel 1kg, pak batole prášek myslím 2.3kg a 4.3kg a pak oba dva batole gely. Tak jsem vzala excel, malý prášek batole a gel sensitive a uvidíme :sunglasses: cena opravdu příjemná... škoda že tam neměli i tabletk ydo myčky co mají na netu... zato jsem tam viděla tablety do myčko co jsem zahlédlal v letáku makra eko zn. claro - jen mi připadaly v tescu jednou tolik drahší tak jsem je zatím nebrala. :confounded:
31. říj 2011 v 18:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyby ale dobře myly ty tabletky z rakovníku tak neváhám ráda vyměním za finish - myslím že je to pěkná žíííravina :angry:
31. říj 2011 v 18:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak my máme problém :frowning2: jak měl Vojta tu kvasinkovou infekci a dávali jsme kvůli tomu hnusky, tak teď odmítá látkovky :frowning2: strašně se vzteká a zdrhá když mu jí chci dát... a když mu dám teda hnusku, tak je hodnej a ani se nehne :frowning2: už to zkouším třetí den, ale je to horor zkusit mu dát látkovou :frowning2: :frowning2:
31. říj 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna já sanytol používám i na barevné prádlo a bez problémů. Přidávám nejen k plenám, ale i k jinému hodně zašpiněnému prádlu. A je i na něm napsáno, že je na všechno prádlo.
31. říj 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna tak jsem právě dočetla a vidím, že už jsem nemusela odpovídat, že už víš...

Jinak já taky používám Batole a kupuji gel pro malou a pro nás prášek. Si říkám, že když zůstane nějaký prášek potom v pračce, že to aspoň na to dětské nebude vadit a je levnější a taky kvůli tomu, že s práškem mohu časovat pračku, což s gelem nejde. A s pracím účinkem jsem spokojená. Taky objednávám vždy jednou za čas přes net, aby zásilka byla nad 1000Kč a poštovné zdarma.
31. říj 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha to mě mrzí. Přece jen v tomto věku už je chytrý dost a třeba mu v látce vadí ta vlhkost, tak protestuje, když poznal, že to jde i jinak.
31. říj 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie Ahoj, my teď používáme Eco 2 Haippa Daipa, k tomu na pokakané plenky perkarbonát od Fichemy. Plenky pere prášek krásně, i oblečení, teď začínají skvrny od jídla, tak se chystám koupit žlučové tuhé mýdlo v DM.
31. říj 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina my jsme právě začali látkovat až teď v září, takže byl asi 2 týdny v látce, pak 2 týdny znovu papírovky kvůli těm kvasinkám a teď už látkovku nechce :angry: no budu to zkoušet dál :wink:
31. říj 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa ten Eco 2 jsem měla,ale pak jsem si přečetla složení a je to perkarbonát s TAED, akorát pěkně předražený :unamused:
31. říj 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa @florentina @elaaa @lukava a je nutné používat k pracímu prášku třebas to batole, ještě nějaké věci na víc u těch pokakaných plenke svaječinkou? já zatím s vaječinkama a praním nemám zkušenosti..
31. říj 2011 ve 20:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie pokakanou plínu natřu žlučákem a pak hodím do kýble, kde čeká než peru. Pak už peru jen v tom Batoleti a jednou za pár praní přidám dezinfekci Sanytol, ale to dělám až teď, neb od cca toho 7m je to čůrání malé mnohem agresivnější - myslím tím zápach.
31. říj 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie teda my jsme kdysi pro nas pouzivali persil, ale excel podle pere lepe. Na maleho jsme puvodne meli Lovelu, ale nic moc, Batole (v kombinaci se sodou) vypere fakt suprove vsechno. Ahlavne te ta "vune" nezabije :wink:
31. říj 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie Mám to jako Flo. Pokaděnou přetřu žlučákem a hodím do kýble. Peru i ve slizu. A ted si chci objednat ten perkarbonát od Fichemy.
31. říj 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha A není to fakt nějaké vztekací období? Jsem náhodou četla i Tvůj včerejší status, tak se mi to spojilo... Možná bych zkusila mu nějak jednoduše vysvětlit, proč jsou látkovky lepší - nějak aby tomu mohl aspoň trochu rozumět (vím, jsem naivní, neumím si v tomhle představit komunikaci s ročním dítětem, ale zkusila bych to), ale nelámala bych to přes koleno, holt ho nechala nějakou dobu v hnuskách a průběžně nabízela látkovku... jestli je to jen nějaké období vzdoru, tak může být za týden líp a to, co by Tě teď stálo hrozný úsilí, půjde za týden snáz... to se mi to kecá bez špetky zkušeností...
1. lis 2011 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah @luakava Teda, já snad fakt půjdu koupit Batole :slight_smile:... Ne, ten Persil asi dodělám, ale jinak jste mě potěšily, že levnější a ekologičtější řešení může být účinější, to se mi líbí...
1. lis 2011 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek