• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@lukava Hele a co kdybych v batoleti prala i naše prádlo, když je batole v obou variantách gelové? Já fakt ten gel radši...
@florentina Co to znamená "časovat" pračku? Jsem tupoň...
1. lis 2011 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie "časovat" pračku asi znamená, že si ji můžeš nastavit, např.ráno vše připravíš a nastavíš pračku,aby začala prát třeba v jednu hodinu a ona pak v tu zvolenou hodinu začne prát...
1. lis 2011 v 00:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Ale to snad jde i s gelem, ne? @florentina psala o nějakém časování, co je možné provádět jen s práškem...
1. lis 2011 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie tak pokud to není ono,tak nevím...
1. lis 2011 v 00:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie předepereš pokajdeniny žlučovým mýdlem, mají v DM za pár kaček ; )
1. lis 2011 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie no přesně tak to dělám, v Batoleti peru všechno, pro mimi i pro nás a jsem moc spokojená, i manželovi dobře voní ; )
1. lis 2011 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava ahojky, asi jsem Ti to psala, ale konkrétně Tobě bych spíš doporučila vyzkoušet ten sliz, kvůli ekzému aneb jakýkoli parfémovaný prášek může vadit... :wink:
1. lis 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak moje zkušenost s praním -- peru v gelu od Ulrichu, perkarbonát nepřidávám, nepozorovala jsem efekt. Párkrát jsem zkusila Persil, Excel, Batole atd., jestli to nebude líp brát fleky a efekt taky nulový, co se nevypralo v Ulrichu, nevypraly ani ty další prášky. Jediné, co na něco trochu pomáhá je žlučák (tuhý z DM). Takže jsem se ustálila na Ulrichu, Sanytolu, žlučáku a na dospělácké prádlo aviváž od Ecoveru. Jo, ještě občas dám prací sodu. Plínky dám prvně na extra máchání (2x máchá v hodně vody, odstředění) a pak peru na běžnou 60 na bavlnu, program cca na hodinu a půl (podle množství) a ostřeďuju na 1600.

Dřív jsem ještě prala ve slizu, ale přecejen nechává takové zbytky v pračce, takže se ho u naší nové pračky bojím.
1. lis 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava Tak to asi taky vyzkouším... Mně se líbí, že je to normálně dostupné - nejsem s to chodit do speciálních obchodů pro prášek a strouhat si doma mýdlo se zatím taky nechystám, i když kdo ví...
1. lis 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie jj ja byla z Batolete taky prekvapena a musela jsem se omlouvat muzi, ktery potom chodil uzival si "ja jsem ti to rikal" :grinning:
A moc me pobavilo to, jak budes rocnimu diteti vysvetlovat to, ze latkovky jsou lepsi :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
1. lis 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h tyjo, ovsem odstredeni 1600, to uz je takovy maly vrtulnik,ne?
@rebelie my kupujeme ten excel a batole pres net, privezou to az domu a clovek se s tim nemusi tahat :wink:
1. lis 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h bojíš se slizu kvůli pračce?? :astonished: my máme novou, slizu bych se nerada vzdala, ale kdyby se kvůli tomu měla podělat :confused: by manžel asi radost neměl...
1. lis 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie @rozarka65 jo, je to přesně tak jak píše Rozárka. Nastavit pračku, že se sama zapne. Já to hodně používám, neb přes den jsem většinou pryč a tak to nastavím, aby se to dopralo až dorazím domu a já mohla pověsit. Nechci aby bylo vyprané prádlo den zavřené v pračce a když ho dám prát, až když jsem doma, tak když to dopere, jsem večer tak unavená, že už ho nejsem schopná pověsit. A jinak v návodu k pračce je, že časování se má používat právě pouze s práškem, nikoli gelem. Taky jsem přemýšlela proč. Ale je fakt, že když zavřu pračku /mám vrchní plnění/ a znovu otevřu, gel vyteče, ale prášek zůstane. Tedy myslím, když otevřu, než začne pračka prát. Takže na předpírku gel vůbec....to by pak nezůstal žádný na hlavní praní a pokud peru bez předpírky, tak je to podle mne o tom (jen si domýšlím, výrobce pračky to tam nezdůvodňuje), že když se ten gel vyleje na to prádlo hned po zavření pračky a ta začne prát za třeba 8 hodin, tak by silné působení gelu na pár kousků oblečení na vrchu mohlo způsobit i nějaké fleky /vyžrat barvu třeba/ a taky, i když do praní by se to pak taky určo uvolnilo/, by ty vrchní kousky nebyly podle mne tak dobře vymáchané....ale jak říkám, jen má úvaha.
1. lis 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h 1600 otáček odstředění :confused:, úplná centrifuga. To naše pračka ani nevede, by asi jinak odlítla. Kalhotkovky Anavy jsem teď poprvé prala, aby byly na prosinec nachystaný, odstřeďovala jsme na maximum (1000ot.) a schnuly mi společně s dalšíma věcma na sušáku vedle topení cca 1,5 dne, což docela jde, na to jaký je vlhký počasí venku :slight_smile:.
Ještě dotaz k Sanytolu - jde použít i na látkové dámské menstruační vložky? Předpokládám že jo, když je to stejný materiál jako plínky.
1. lis 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq na Sanytolu je napsáno, že lze používat na všchny druhy prádla, takže myslím, že i vložky bez problémů.

I pro všechny ostatní na Sanytolu na prádlo je napsáno: Během praní při nízkých teplotách se prádlo vypere, ale není vydezinfikováno. Z nežádoucích pachů či zbytků pracích prášků zůstávají mikroorganismy, které způsobují svědění pokožky. Snaytol ničí při všech teplotách bakterie, plísně, zbytky pracího prášku a vodního kamene. Určený pro bílé i barevné textilie, neobsahuje chlor, ani složky, které by mohly narušovat vlákna či barvu textilie. Odstraňuje 99,9% bakterií. A jinak na balení je napsáno, že vystačí na 25 dávek...na to se tu tuším také někdo ptal.
1. lis 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie no já jsem taky psala, že právě v Batoleti peru i naše prádlo. Proč ne...jen já tedy kupuji na mimino gel a nám prášek, protože je levnější a taky kvůli tomu časování....
1. lis 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina já teda časuju i s gelem, dávám ho přímo do bubnu v té odměrce (kulaté plastové baňce) a vždycky v pohodě :wink: malýmu teď peru v Lovele prášku, naše peru v Persilu gelu :slight_smile:
1. lis 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha to je dobré vědět, já to nikdy nezkoušela, neb respektuji ten návod...tak že bych to taky riskla :wink:? A to máš nějakou speciální odměrku?...já dávám do dvířek od pračky, odměrku neznám....
1. lis 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky když už jste u toho praní, v jakém prostředku perete vlňáčky? Můžu dát normálně sliz, nebo mám dát nějaký perwoll nebo tyhlencty prostředky na vlnu (pač to doma taky máme a nekupovala bych to extra na to, že jednou za měsíc vyperu dvoje gaťky :sweat_smile:)? Aneb - musím koupit nějaký ten speciální šamponek na ně, nebo je to tahání peněz z lidí?
1. lis 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka já peru ručně ve slizu a pak lanolinuju.
1. lis 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina tuhle odměrku :slight_smile: "posadím" jí do prádla tak, aby se nevylila, načasuju pračku a pak už jen vyndám vypraný prádlo z pračky :grinning:
1. lis 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha mno....jsem si mohla ušetřit celé dumání nad tím, proč při časování pračky nepoužívat gel, protože tvé řešení tyto nedostatky vyřeší :grinning: To je prima a kde jsi tu odměrku sehnala. Možná ji mají všude, netuším, zatím jsem ji nesháněla, ale nikde jsem ji ani jen tak náhodou neviděla...
1. lis 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina já myslím, že byla u nějakýho gelu přiložená, asi u persilu. Každopádně někde v drogerii by jí mohli mít samotnou...
1. lis 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. lis 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luthien.k jj, já vim, si ale fakt nemyslím, že by to bylo práškem, to by přece musel mít hlavně tam, kde má oblečení a ne na tvářičkách????
1. lis 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava , jde o to, že je tam riziko senzibilizace postupem času, díky těm parfémům, to samé plati pro @michamicha s Lovelou (která je parfémovaná velmi velmi). Já bych skutečně prala raději ve slizu, @michamicha, obzvlášt, když máte sklony k plenkové dermatitidě. Sanytol pro atopiky taktéž nedoporučuju z výše vedeného důvodu, lepší je prát plíny na víc stupňů (ideálně na 90 st.), než přidávat další prostředek (který mimochodem v postřikové formě na plísně na zdi vůbec nepůsobí, vyzkoušeno...). Ale ne každá plína těch 90 snese (a některé ani sliz), já tedy pro své atopiky mám raději jednodušší plíny, ale s možností je adekvátně jejich citlivosti kůže udržovat.
1. lis 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
P.S.: Pokud jsou používány tyto komerční prášky, je třeba dávat máchaní navíc ideálně dvakrát a s octem..
1. lis 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luthien.k máchám 2x a s octem :wink: navíc s práškem/gelem šetřím, takže dávám cca poloviční množství než uvádí výrobce a i s tím polovičním množstvím se skrvny vyperou dobře :wink:
1. lis 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha jojo, i tak z dlouhodobého hlediska to není ideální, ale už mlčím :zipper_mouth: :grinning:
1. lis 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. lis 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek