• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
@lukava - zaujal mě Tvůj status o očkování a excipialu na tvářičky, na blogu pak máš, že jste asi atopik .... myslím, že jste měli očko odložit :frowning2:
http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=303&Itemid=163
4. lis 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente taky už mi to psala luthein, ti doktoři asi nejsou soudní a já tomu nerozumím, tak jsem se nechala příliš ovlivnit, en excipial mimochodem vůbec nezabíra, jsem se dost bránila tomu prevenaru a nakonec mě mudra ukecala, netušila jsem, že mu to lupne rovnou tentýž den, než jsem se rozkoukala, už řval a měl dvě náplasti :angry:
5. lis 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava - teď už se tím netrap, víš pro příště. Prostě to teď musí být dobré a je to. Každopádně další očko bych odkládala až do vyjasnění diagnozy. Ať je malému jen a jen dobře! :wink: Jak reagoval na očko, je v pohodě?
Já už si tedy po zkušenostech od Aninky dojednala s mudrou, že druhoče budeme očkovat až tak od roka, a to ještě pokud možno rozloženou hexou ... ale to už je jiné téma.
5. lis 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente po očko v pohodě, bez teploty, veselý, divoký, trošku průjem... každopádně dík za zájem a odkaz na článek! koukala jsem, že čekáte také Honzíka ; ), moc gratuluji! bude nosit červené plenky po ségře nebo to nějak obměníte?
5. lis 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava - no mám jedny červené kostičkované PUL XS BL, růžové BBH na noc a květované fleece wrap Igulee, zbytek neutrální ... myslím, že to chlapec rozdýchá, růžová je taky barva :grinning:
Jsem ráda, že Váš Honzík snáší očko dobře :dizzy_face: Nám po hexe + prevenaru začlo peklo :frowning2: Ale teď už se z něj snad dostaneme :dizzy_face:
5. lis 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente peklo v jakém slova smyslu? hlavně, že už je Ani lépe. růžová je taky barva a plenky pan syn stejně schová do kalhot ; )
5. lis 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lukava - začaly nám epileptické záchvaty. Naštěstí jen od září do listopadu 2009. Pak léky zafungovaly. Každopádně teď máme EEG čisté a postupně se nám léky snižují. Máme reálnou šanci, že když na jaře bude EEG čisté a do té doby budeme i nadále bez záchvatů, léky zcela vysadíme :dizzy_face:
5. lis 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente joj, tak to moc držím palce! určitě to bude čisté :wink:
5. lis 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@silente holčičce mojí kamarádky se stalo to samé, po první hexe, ale záchvaty nevymizely (na EEG neměla nikdy nic...) a vyklubal se z toho syndrom Dravetové, budou jí 4 roky... Tak doufám, že u vás to bylo přechodné..
5. lis 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luthien.k - musí být! Na ní ani není poznat, že bere nějaké léky, vývoj zcela v pořádku, nic. Až po těch záchvatech jsme s manželovy dokumentace i zjistili, že on měl jako dítě něco podobného a do 4 let bral skoro ty samé léky. Jo jo ... to vědět před očko :frowning2:
5. lis 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente u kamarádky partnera taky byla v dětství epilepsie, ale s věkem se to upravilo, takže oni taky měli genetické dipozice, prý to spouští vakcína proti černému kašli, ale to samozřejmě zjistili až o dost později. Tato holčička bohužel má už opožděný mentální vývoj, špatně mluví, rysy autismu :frowning2: Je to dcera mojí nejlepší kamarádky :pensive:
Ono je fakt důležité znát všechny ty souvislosti a u rizikových dětí postupovat jinak, což mají samozřejmě vědět hlavně lékaři :angry:
5. lis 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luthien.k - no právě .... jj, černý kašel je to nejhorší v hexe. Bohužel pak až v Motole jsem zjistila, že existuje dělená hexa :angry: No vím pro druhoče. Prostě do roka mi do něj injekce nejde a fertig.
5. lis 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@silente asi tak :wink: jo a ještě ti chci poděkovat za ten tip na ty kapičky, teď jsem dobrala první lahvičku a zdá se, že to zabírá :wink:
5. lis 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha - tak kéž by zabraly úplně nejvíc :wink:
5. lis 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky co perete plínky v síťce - máte při praní síťku zapnutou nebo otevřenou? V instrukcích u síťky Popoliny je napsáno, že se má prát se síťkou rozepnutou. Nevíte proč?
6. lis 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 no to nevím proč... logicky, když bude ta síťka rozeplá, tak to z toho během praní vypadne...já peru v síťce jen separačky z Irmy a mám to zaplé...
6. lis 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 síťku mám rozeplou (ale zapnout ani nejde, je doma šitá ze záclony), něco z ní při praní vypadne, něco tam zůstane :slight_smile:
6. lis 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 já mám teprve v plánu ji pořídít, co jsem ale četla, tak ty velké na pleny se nechávají otevřené - já v tom vidím smysl, že se to líp propere, než v uzavřeném pytli :confused: A ty menší na separačky se nechají zavřené - asi abys to nemusela hledat :sweat_smile: :confused:
6. lis 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@innes: To slyším poprvé, že by se měla síťka nechat rozeplá. A v návodu u síťky Popolini to také nemám. Já peru vše se síťkou zaplou. Rozeplá by ztratila svůj smysl, protože by to z ní podle mě vypadalo. Pak by tam ani ten zip nemusel být našitý, ale je tam, tak to má asi svůj vznam :zipper_mouth: :slight_smile:
6. lis 2011 ve 20:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikol_0 http://www.latkovky.cz/pece-o-plenky-a-doplnky/sitka-do-kose-na-pleny/ Já to beru tak, že pro mě to bude mít plus, že je nebudu muset smradlavý a špinavý vyndávat jednu po druhý z kýble, ale hodím to tam v kuse :slight_smile:
6. lis 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@innes Tak to ano, dát ji do kýble a pak rovnou vytáhnout se všemi plenami, to je určitě plus, já si kolikrát brala na přendavání plen do pračky gumové rukavice :grinning: a popravdě mě nikdy nenapadlo tu síťku nezapínat. Asi to chce zkusit tak i tak.
6. lis 2011 ve 20:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi to bude tak, jak píše @innes - pleny aby se pořádně vypraly a separčky, aby se někam nezatoulaly (je pravda, že mi kolikrát zůstanou nevyždímané např. v gumě u dvířek). Mně je to jako celkem jedno, síťku jsem pořídila taky hlavně kvůli tomu úkonu přendávání z kýble do pračky, jen mě to prostě zajímalo.
6. lis 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a taky jsem si právě říkala, jestli se ty pleny pořádně vyperou, když jsou jakoby nahňácané v té síťce :confused:
6. lis 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@innes
@nikol_0 Taky používám síťku, mám pračku s předním plněním a přendávat to po jedné plíně se mi fakt nechce, tak dlouho se zadrženým dechem nevydržím :grinning: U kojeného dítěte to není až tak problém, ale ty batolecí špavkové plíny už nejsou nic moc :unamused: Z pytle jsem si stahovací Šňůrku úplně vytáhla, protože se mi tak pytel sám v pračce utáhnul, plíny nevycestovaly ven a blbě se to vypralo. Takto když doperu, tak je v pytli max. 1 plínka, zbytek je mimo. Zapínací síťka má význam na nějaké drobné věci, jemné spodní prádlo atd., ale u mě plní jen tu funkci, že přendám plíny naráz a ne po jedné.
6. lis 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Máš pravdu, má to svojí logiku. Vůbec jsem si neuvědomila, že v síťce peru v první řadě právě ty drobné předměty nebo to co by se mi mohlo zašmodrchat do prádla. S praním plen a otevřenou síťkou to je určitě lepší :wink:
6. lis 2011 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h
@nikol_0
@marky27 tak jsem ráda, že nám to někdo vysvětlil :slight_smile: Mně to taky přijde docela logické, ale jsem v tomhle zatím teoretik, doteď jsem měla jen takový menší sáček na spodní prádlo a až teď se chystám koupit ten na pleny. Snad ten Popoliny něco vydrží, za ty peníze ho zkusím :slight_smile:
6. lis 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
6. lis 2011 ve 21:47 • lidka79
@innes také mám velkou síťku na pleny a používám ji přesně kvůli stejnému důvodu jako@ivuska.h, vyndám z kýble do pračky a v pračce ji pořádně rozevřu, obrátím vzhůru nohama a pleny vyklepu :wink:
6. lis 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, už dlouho mi tu leží vv Popolini M, tak je prodávám http://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/kczu/vicevrstve-plenky-m-5ks/
7. lis 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli někdo perete se sanytolem. Můžu ho používat i na AIO plínky a přidat do praní když tam mám i PULky?
7. lis 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek