• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@kocicinka já vemu asi obě. Ale primárně jsem chtěla na sucháč, na patentky už mám.

@zuzu_elen_sofie taky jsem si všimla :slight_smile: u nás budou dva klučíci. Ad separačky - mám ráda Popolini a Disany. Já mám jako novorozeneckou akorát čč, vkládačky a svrchňáčky a až bude větší budou si kluci půjčovat kalhotovky :grinning: a doufám že starší bude toho času skoro bez plen (v létě).
12. pro 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka děkuji, já mám tu pokračovací výbavičku taky po první dceři - té jsem to teda koupial až letos v lednu na noc, nějka mi trvalo než sem se odhodlala látkovat :-d ale tak aspoň od ní vím co ji pasuje a co ne.. sice jsme to už měli jen na čurání v noci ale aspoň to.. dcera teď měla tři roky a konečně spí bez pleky a nečůrá v noci jinak to byl trochu boj - o plenky přes den přišla před rokem pak na noc... bez plenek na noc jsem zkoušeli od záříí - v řínu měla tři...ael jednou se počurala dvakrát ne...atd... já bych skoro řekla, že to jde možná ruku v ruce s mluvením s tím jsem to měli stejně na štíru a řekla bych že ted když se konečně rozmluvila po narozeniách tak i to noční čurání už umí ovládat lépe...asi stejný spínač v mozku :grinning:
12. pro 2011 ve 13:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela děkuji, jo budu je používat běžněji, uvidím co bude přes noc lepší... možná koupit třetinu bambus - na noc? a zbytek lux? nebo v tom není až takový rozdíl?
12. pro 2011 ve 13:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie hm, tak s mluvením jsme na tom dost bledě :sweat_smile: ale uvidíme. Mi jde hlavně o den, noc až tak neřeším. Snad to nějak vyjde.
12. pro 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka přes den to vypadalo optimálně v létě už v roce a třičtvrtě ale jak se ochaldilo se to zase nějak zvrtlo a pak se to podařilo až za půl roku
12. pro 2011 ve 13:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie no právě. Já to teď na zimu nehrotím, zkusíme na jaře, v létě...
12. pro 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie rozdíl v tom je, ale když dáš obyč čč s bmb 30x30, nebude nijak dramatický. Ze začátku budeš v noci přebalovat, to ti bude čč s vkládačkou stačit, pak na celou noc zkusíš třeba ty AIO. S novorozeneckými nemám moc zkušenosti, nedokážu říct, jestli celou noc vydrží. Měla jsem z nich jen IB a ty podle mě protečou.
12. pro 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela to je asi fakt, tříletá dcera co je extra piják tak na celou noc mívala tři ty babmus froté 30tky a ve většině případů to ustály..
12. pro 2011 ve 13:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ale i to odvykání přes dennebylo úplně ideální musela jsi přežít x počůránía převlíkání :grinning:
12. pro 2011 ve 13:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, presto, ze muj zacatecnicky seznam je porad ve fazi vytvareni a uprav, tak jsem neodolala a dnes mi prisla prvni Anavy novorozenecka... retro auticka jsou proste bozi! Obavam se, ze do porodu (cerven) budu mit doma komplet eshop. Ten matros! Cekala jsem hodne, ale takhle prijemny teda ne :slight_smile: At uz je tady mimi a ja muzu prebalovat :grinning: Hezky den vsem! :sunglasses:
13. pro 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkomtesa Ten český bmb-konopný flís tu mám taky na vkládačky, ale ještě jsem nestřihla, tak neporeferuju :slight_smile: Aje vypadá pěkně, silný, lehce pruží, myslím, že bude fajn. Pruží do obou stran skoro stjně, takže je jerno, jak to střihneš (jestli na šířku nebo na délku). Šije se většinou 60x10-12cm, dvě vrstvy.
13. pro 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elvis12 Jj, plínka místo plyšáka! :grinning: :grinning: :grinning: A kvůli potisku se náš mladý i otočil na bříško :grinning: Jenom teda takm jemňoučké nezůstanou...
13. pro 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, určitě bych tady našla spoustu info ale nějak nejsem schopná těch 900 stránek pročíst. V lednu budu rodit a chtěla bych látkovat, zatím mám asi 80 klasických čtvercových plenek, dál mám asi troje svrchní kalhotky(takové ty s plastem) a pro manžela chci koupit aspon 5x Sketch AIO, co byste mi ještě doporučily?
13. pro 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacinenka Ahoj, vítej. Já bych ti doporučila nekupovat sketch, cokoli jsem o nich četla přímo z vlastních zkušeností uživatelek, tak to byl děs běs :frowning2: Kup radši anavy easy :slight_smile: Jinak moc neporadím, já moc nečtvercovkuju, jsem spíš na kalhotkové.
13. pro 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacinenka 80 čč je ažaž, ty svrchní kalhotky myslíš PULky? Dělají se ještě levně g- mini apodobně, ale ty moc dobré nejsou. Sketch taky hlasuji nebrat, mám v okolí známou, která z nich pořídila výbavu a spokojená nebyla a látkování nechala :unamused: Zkus třeba bum genius - to jsou kapsovky, ze kterých vyndáš vkládačky a rychle schnou, savost si upravíš počtem vkládaček, nebo ty anavy easy jsou chválené (já neznám).
13. pro 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacinenka - tak hlavně bych doporučila nekupovat ty sketch!
K čč si dokup snappi sponku, budou se Ti lépe dělat sklady.
Svrchní - jaké máš ty s tím plastem? Pokud nějaké laciné ze supermarketu (G-Mini), tak je rovnou zahoď :-/
U nás doma AIO hlavně Blueberry a BBH, ale já spíš jela kombinace kalhotovka + nějaké svrchní, takže Ti holčinky určitě něco doporučí.
13. pro 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže ty vlnáky jsou asi bídně naipregnovány, pač mi to proteklo přes pyžamko a spací pytel až na prostěradlo:slight_smile:))
Nevím kde je chyba, malá na sobě měla anavy kalhotkovou plínu s jednou dlouhou a krátkou origoš vkládačkou a jednou ještě krátkou vkládačkou navíc:slight_smile:)) Může to být něčím jiným, než tím, že jsou špatně impregnované vlnáky?
13. pro 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. pro 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada - když není kvalitní krytí, proteče prostě vše, fuk kolik dáš vkládaček. Prostě se to nacucá a je to .... jako houba. Takže zkusit znovu impregnit :slight_smile:
13. pro 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada Jiným to asi nebude, tohle bylo vycpané až až. Nám normálně vydrží anavy s dlouhou a krátkou vkládačkou a s disanama celou noc. A čím jsi impregnovala, přímo lanolínem nebo tou mastičkou? Nedalas toho málo?
13. pro 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
impregnovala sem právě urichem, ale asi to bylo slabé, takže dnes vyzvednut lanolin z lekárny a prdnu to do toho znovu:slight_smile:) já měla pocit, že to proteče:slight_smile:)))
tak mě napado, flísáčky se neimpregnujou a to jako neprotečou? nebo je to na den a pořád přebalovat?
13. pro 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sheherazada - flísáčky se neimpregnujou. Nejsou vhodné pro delší ležení v jedné pozici (třeba v autosedačce), při delším tlaku na jedno místo tam provlhají.
13. pro 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa já z týhle látky vkládačky šiju a přijdou mi moc prima. Teď se chystám nadělat si trojvrstvý 45cm a skládat pod pindíka dvojitě. U třech vrstev mi přijde schnutí OK, ale je fakt že jsme v paneláku, takže pohoda. A malej hodně počůrá, 4 vrstvy u 60cm už by mi na noc nestačily...
13. pro 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sheherazada Mě ten Ulrich přišel slabší oproti lékárenskému lanolinu...a dražší :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacinenka ahoj, jaké máš ty svrchní kalhotky? Látkovat se dá klidně jen se čtvercovkama, ale kvalitní svrchňáčky jsou základ, na těch určitě nešetřit.
@sheherazada já to s Ulrichem taky nezvládla. S lanolinem z lékárny nebo tou mastí to bylo zatím pokaždé ok, tak se nenech odradit :slight_smile: Flísáky jsou záhada, obecně to je, jak píše @silente , někomu protékají, někomu ne. Já dávám staršímu na noc a drží.
13. pro 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky používám nejvíč klasické čtvercovky a jinak si teda nemůžu vynachválit anavy. Nám se teda docela daří bezplenkovka, takže už teď část látkové výbavy rozprodávám :slight_smile: A to jsem tu bezplenkovku nikdy ani neplánovala s ní začal malej sám :slight_smile:
jo a vlňáky mi drží po impregnaci disanou a flisaky anavy mi nikdy neprovlhly
13. pro 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek Díky moc, tak napiš, až je budete mít, já zatím čekám, jak dlouho nám vydrží čtvercovky a jestli se nenaučíme dřív čůrat do nočníku, ale na to to zatím moc nevypadá:slight_smile:
13. pro 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacinenka Prosím, SKETCH rozhodně nekupuj! Přečti si můj příspěvek na straně 844. Asi se s nimi budu soudit.
13. pro 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa Ahoj díky moc za upozornění, koupím tedy jen nějaké ty svrchnáčky a pojedu na čtvercovky. Jak je skládáš?
13. pro 2011 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacinenka Ještě k těm čtvercovým bych doporučila vkládací plenky...já dávala druhou čtvercovou a byl to balíček...takže jsem dokupovala třeba bambusové od Baby Lucy...
14. pro 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek