• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
kde nejlíp koupit perkarbonát, přpadně neválí se někomu přebytky doma? :slight_smile:
3. led 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 já kupuju tady http://tulenik.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=424&zenid=2muujte8tiist9simdo91o0b16 někdo psal, že kupuje u nějakýho výrobce, cenově to vycházelo skoro stejně.
3. led 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina kde je prosím tě v Pardubicích ten druhý obchod? Já znám jen ten ve dvoře kousek od křižovatky u Afi. Nakupuju přes net - branakdetem, latkovky, ecoobchudek, anavy, babako
@ofelieee u staršího dávám Canpol, materiál nevím, celuloza to stopro není. Levné a úplně nám stačí.
3. led 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela já jsem ten ve dvoře na 17. listopadu nenašla, zato mají pobočku i ve Smilovce kousíček od Karloviny vedle foťáka. Pak je jeden ve Sladkovského BioMiminka, když jdeš od Třídy Míru k plzeňce po pravé straně. Stránky mají opravdoveplinky.cz. Ale lepší výběr (se mi zdá) mají obchudekzprirody.cz (Smilovka).
3. led 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 Já kupuji u Fichemy: http://www.fichema.cz/ekologicke-prani-cisteni-perkarbonat-sodny-c-37_54_53.html Beru rovnou 5 kg a vyjde mi tak kilo na 47Kč.
3. led 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina dík moc :slight_smile:
3. led 2012 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem v šoku :grinning: byla jsem v porodce na přednášce (kurzu) a nedopatřením jsem se tam zmínila o látkovkách. PA na mě koukla, jako že to svoje dítě zabiju. proč se prej k tomu vracím. vždyť bude pořád opruzený. vždyť to nepropouští. že nechápe. tak tu ještě hodinu potom kroutím hlavou já a nechápu taky.... :zipper_mouth: koukala na mě jak na vraha malejch dětí :fearful:
3. led 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@boudova tragédie :grinning:
3. led 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee mám bambusové - jen ustřižené kousky obdélníkové z látky (firma ani nechci jmenovat - Medley, ale na těch není co zkazit), první dva měsíce hlavně zpočátku skvělá věc, často jsem měnila jen separačku. A používám je i na mytí zadečku, obličeje.., v šestinedělí i na mojí hygienu - vozila jsem dřív s sebou namočené v nepromokavém pytlíku, teď je namáčím až na místě, nejsou tak často potřeba, a nebo na ně nastříkám Medvídka a umeju mrnouse po jídle:slight_smile:.
3. led 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 Já kupuju u Fichemy, nad 2 kg je perkarbonát asi za 50Kč/kg a TAED asi 130Kč/0,5kg - míchám si to - 3 odměrky (pol. lžíce) TAED do kila perkarbonátu. Zjistila jsem, že TAED je potřeba i při praní na 60stC - plínky začaly po samotném perkarbonátu šednout, takže dám odměrku míchanou a k tomu podle množství pokakaných ještě 1-3 další odměrky perkarbonátu.
3. led 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova Tak to je síla.. Náš kurs v Krumlově taky za nic nestál, tohle jsme neprobírali, ale alespon jsem se tam seznámila se dvěma kamarádkama. Jinak nám tam občas říkali pěkné hlouposti - např. že máme souložit s kondomem (aby nedošlo k předčasnému porodu, a to už od začátku těhotenství) nebo když se kamarádka zeptala, že četla, že je babská pověra nesmět dávat ruce nad hlavu, tak řekli, že se to opravdu nemá, že se může uskřinout krátký pupečník:slight_smile:
3. led 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova to uz tak byva, ze lidi odsuzuji, co neznaji :pensive:
@kkomtesa prosim?! taky dobry... :sweat_smile:
3. led 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova na to se připrav, že budeš za podivínku :grinning:
4. led 2012 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela pár látkovek mívali i v "Naturálku", je to skoro naproti Biomiminek. Měli tam popoliny a Imse vimse.
4. led 2012 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova nám se v kurzu o látkovkách paní zmínila, celkem se nad nima rozplývala, jak jsou krásné a kdyby si pořídila třetí dítě, že by do nich možná šla. Tak jsme se tehdá osmělila a řekla do tiché místnosti, že já je používat budu :slight_smile: , sice od holek odezvá žádná nebyla, ale aspoň mě nikdo nekritizoval :grinning:
4. led 2012 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky moc za rady! Pulky nechám na nákup jako poslední a uvidím, jak velky mimi budu čekat a tak :slight_smile: Tak hurá, nákup plenkové výbavy může pomalu, ale jistě začít... :sunglasses:
4. led 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova - já koupila Popo, ale vypotřebovala asi max. 1/4 role ..... nelíbily se mi, přišlo mi to jako moc drhnoucí ... Koupila jsem deku Irma v Ikee a nastříhala ji na obdélníky 15*30 a bylo. Prala jsem je spolu s plínami a mám je ještě teď na druhoče :slight_smile:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00070489/
4. led 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova - šmarjá ty divá ženo, takhle středověce chceš robě své přebalovati? Jak můůůůžeš! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@ofelieee - mrkni na můj příspěvek dnes v 08:46, používám tyto separačky :wink:
4. led 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, jdu na poradu, po měsíci pauzy zase začínáme látkovat a malá tak nějak vyrostla z novorozeneckých kalhotkových plenek, mám tu troje jednovelikostní Anavy na patentky, najěké ještě určitě pořídím, ale zase nechci kupovat jen ty, přece jen jsou dost drahý a na doma zbytečně "luxusní", ale novosklad už mě omrzel, navíc malá kolikrát nepředvídaně usne třeba na 2-3 hodiny a pak je novosklad totálně durch, nechci, aby byla takhle moc v mokru, takže chci koupit nějaký obyčejnější a levnější kalhotkovky na doma, co byste doporučily? Koukala jsme třeba na Baby Lucy, nebo nějaký jiný tip?
4. led 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Tak asi ty baby lucy, i když já je teda měla z druhé ruky a moc spokojená s měkkostí ani savostí jsem nebyla (ale to jsem zmlsaná z anavy, no :sweat_smile:) anebo co třeba vv bmb anavy na kalhotkový sklad? :slight_smile:
4. led 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Já jsem byla spokojená s BabyLucy Velour, flanelová vůbec nesála a bambusová děsně dlouho schla. A nebo jak radi @romcovaklarka vv na kalhotkový sklad (my ani nemáme bmb a okolo těch 3 měsíců nám normální vv od Popolini ještě stačily :wink: )
4. led 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi - já byla s BL spokojená (možná díky tomu, že jsem je proháněla sušičkou jsou stále měkounké). Na doma jsem novosklad vycpávala vv ....
4. led 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaké byste doporučily bambusové čtvercovky? Díky.
4. led 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka
@ameliejulliette @silente vv Anavy chci taky koupit, já mám ted vv jen Kikko, ale v esku a ty jsou na kalhotkový sklad dávno malý :unamused: aha, no tak ta tvrdost asi bude problém, sušičku nemáme, ale asi přece jen nějakou z nich vyberu, nejsou zase tak drahý :slight_smile: mně se zase tak moc nechce ten novosklad vycpávat, nechci, aby měla tak velikej balík, ted za ten měsíc na papíru jsem tomu nějak odvykla :confused:
4. led 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi z levnějších kalhotovek taky hlasuju pro BL, mám bmb. Ale jakou jinou variantu vřele doporučuju Anavy bmb vv vel. M, teď na kalhotkový sklad, později narovno.
@cervena_vila mám barevné Kikko a nic moc, obdélníkovatí a při praní na 60 st. vypadají dost jetě, znova bych je nekoupila
4. led 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
možná už vím, proč mi provlhaji ty vlnacky....dala jsem na ne malymu hrejivej pytlik na bricho....ted jen nevim, jestli nefungujou jen pritom zahrati nebo se poskodily tim teplem uplne...
A muzu se zeptat na neco ohledne prani? Perkarbonat se pouziva samosttne na prani nebo jen jako belici pridavek? :slight_smile: :slight_smile:
4. led 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk Perkarbonát se přidává jako bělidlo. To zahřátí je zajímavá myšlenka, to b mě nenapadlo, že by byl problém :confused: ale rozhodně by je podle mě nemělo zničit úplně, tedy ne co se týče provlhání, maximálně by mohlo přispěkt k plstnatění.
4. led 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka a kolik se toho perkarbonatu pridava na 1 pracku? vlnaky jeste otestuju a dam vedet, co jsem vyzkoumala :slight_smile:
4. led 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk Asi tak lžíci.
4. led 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka diky moc, jdu objednavat :slight_smile:
4. led 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek