• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. února 2017 
@zuzu_elen_sofie - separačky z Irmy
nastříhat na 15x30 cm, peru normálně s plínušema. Jj, už se nám to krátí .... těším se, až bude prcek venku ... jsem už asi stará na takový pupek :grinning:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00070489/
18. led 2012 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Jak tu pročítám, co všechno je nebo není široký balení, tak mě to taky zaráží.. já myslela, že je to prostě "definice" nebo jak to říct.. u nás mi ortoped ukázal balení 2 čč na hnusku (kterou ale zabalil taky trochu víc doširoka) a když jsem říkala, že doma ale používám látkovky, tak říkal, že v tom případě 3 čč.. že to prostě musí být 3 široký vrstvy, to jsem pak různě dolaďovala s naší pediatrou.. a teda že hnuska jsou 2čč to mě opravdu pobavilo :grinning:. Jsem zvědavá, jak budete spokojení s těma spešl kalhotkama.. já je pořídila až na posledních 14 dní a moc odvázaná jsem z nich nebyla (dělaly otlaky u kolínek), takže jsem je pak používala přes tepláky a jen když měla jít spát a moc se v tom teda nehýbala :slight_smile:
18. led 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente staráá jo :grinning: už sem občas mírně nervozní - vyhovovalo bymi kdybych věděla který den to bude :grinning:
zítra mám kontrolu snad mě pustí domůůůů a pocestě vlezu do Ikei :wink:
18. led 2012 v 19:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente brala bych i tuto http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80089927/#/20089925
je bílá ikdyž pak už nebude žee :grinning:
18. led 2012 v 19:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie ano, ano, přesně tak... já ještě zavírám oči (tak nějak divně, že se mi z toho motá kebule)... no prostě slast... a kdyby to trvalo míň jak 4 měsíce, vůbec bych se nezlobila :sweat_smile:
18. led 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Jojo.. slast to fakt byla :grinning:, mně to trvalo tak do konce šestinedělí (plus mínus, už si to nepamatuju přesně a to to bylo nedávno :slight_smile: ), ale palce u nohou se mi kroutily slušně..
18. led 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie do dneška se obdivuji že sem kojila 15 měs a to malá pak měla zase jiné móresy..
ke konci 15m chtěla co dvě hodiny, pak co hodinu a pak vlastně držet prso nonstop a to byla poslední kapka, jelikož mé nevyspání a nervová soustava přes den zajitili že jsem chtěla jen a jen vraždit
a tehdy mi konečně došlo, že menší zlo bude malou odstavit - jelikož tak spíš přežije další dny!!!
Pomazal ajsem bradavky tinturou z chamomily a řekla že mléko se zkazilo - chtěla čuchala řvala vztekala se ve výseldku se nenapila a byla tak naštvaná že i dudlíkem házela metry daleko, takže se odstavila z obojího najednou a bylo vymalováno!!! A jáááááááá konečně pak spala!!! A měla přes den radši své dítě :wink:
18. led 2012 v 19:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Tak konec šestinedělí je pro mě dohlédnutelnější... kéž by to přešlo taky tak nějak... Oj, to bych fakt byla happy...
@zuzu_elen_sofie "tehdy mi konečně došlo, že menší zlo bude malou odstavit - jelikož tak spíš přežije další dny" :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie - já chtěla odstavit na roce, malá se odstavila sama na roce + 14 dní. Během víkendu, kdy jsme spali v autě každá ve svém spacáku :grinning: Od té doby si na kozu ani nevzdechla :dizzy_face:
18. led 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzu_elen_sofie - u toho plédu mají koukám i jiné barvy :grinning: Je to fleece, takže gut. Jen zbytečně o 40 Kč dražší :grinning:
18. led 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie no vážně člověk ji pořád nechce ublížit chce ji dát co nejvíce ač za hranici svých sil a ono někdy méně je více... tak yjsem dělala plno chyb prvomatek... běžela jsem k ní do vteřiny co zakňourala ač měla všehny potřeby předtím uspokojeny... a co jsem z ní vychovala? Totálně netrpělivé dítko co chce vše do vteřiny a jinak řve a ze sebe otroka...akorát to člověku dojde tak po dvou letech a to ho má dítě už dááááááááááááávo pěkně ochočenééé.. Jsem zvědavá jestli to zvldnu naporduhé jinak nebo budu nepolepšitelnááááááááá :angry:
18. led 2012 v 19:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie tak to si priprav vkladacky :wink:
18. led 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie taky mi prijde, ze latkovky toho vic poberou a hlavne jen tak neco nepusti ty kalhotky. Kdezto jak rikas, z hnusek to jde rovnou na obleceni.. Taky proto jsem u mladeho presla na latkovky uz tyden po porodu, protoze me nebavilo mu 3x denne umyvat krk :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Neboj, u mě to taky netrvalo dýl jak to šestinedělí. Ale ještě jsme si se Samem do toho střihli kvasinkovou infekci, takže to už jsem u toho kojení párkrát bulela jak želva :sweat_smile:
18. led 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je fakt, že když jsem malé jako novoškovi dala hnusku, tak si taky zesr celá záda ... s látkovkou nikdy :sweat_smile:
18. led 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona dík, opravář dorazí v pátek, možná jsem ho měla popohnat tím, že potřebuju dětem vyprat plíny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@ladida.l to by mě naštvalo taky, asi spoléhala na to, že si je koupí někdo, kdo Anavy v životě neviděl
18. led 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente prý je hrubší a nežmolkuje tolik jsem se dozvěděla
18. led 2012 ve 21:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dělám teď "downgrade" v praní, vracím se ke slizu, neb se mi dítko osypalo bůh ví po čem. Úplně jsem se v tom zamotala. Dá se prát vlna ve slizu, nebo je lepší jí prostě namíchat dětský šampon s trochou lanolinu? Díky
18. led 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela - pátek je ještě gut, u nás to je vždy min. týden :angry:

@zuzu_elen_sofie - tak uvidíš :slight_smile:
18. led 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky mam otazku mam 8mi mesicniho synka a zvazujeme zda se nam ted jeste vyplati kupovat frote pliny ci ne jaky na to mate nazor vy ci co poradite? dekuji
18. led 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l rozhodně jí to napiš do hodnocení... asi si myslela, že nevíš, že tam ta malá vkládačka má být
Jinak hlásím docela úspěšné odplenkování, L. konečně přestal bojkotovat nočník a během 2 týdnů je bez plen, ale vzhledem k tomu, že čurá někdy i každou půl hodinu, tak na ven ještě plenky dáváme a samozřejmě na spaní, takže proberu naši výbavu a budu rozprodávat...
18. led 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonkapomenka jaké myslíš?
18. led 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonkapomenka - mám stejný dotaz jako @reruna. Co myslíš tím froté ...... Jinak látkujete nebo ne? :confused:
18. led 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonkapomenka my začali látkovat až ve 14m :sunglasses:
18. led 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna
@silente nejake takoveto http://www.pliny-plinky.cz/twosize-frote-l-popolini.html jinak ne ted jsme na jednorazovej pampers malej mel jako mensi moc citlivou pokozku a musela jsem ho prebalovat co 15minut pac byl uplne rudej tak jsme zacali davat jednorazovky ale desne to leze do penez a tak jsem si rikala ze bych chtela kdyz uz je vetsi zkusit neco jineho treba toto
18. led 2012 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonkapomenka trošku nechápu tvůj dotaz... tak dávali jste jednorázovky a dávate zase? Tak to jste zůstali pořád u toho samého, ne?
Holky Ti určitě poradí, co na malého :wink: . Já měla syna taky hrozně citlivého a chce to větrat, větrat a větrat.
19. led 2012 v 05:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžete mi, prosím, napsat, co je za sklad ta "hnuska" - to je nadvakrát přeložená plínka dvě na sobě? Fakt to nevím..
Jinak - nevím, proč mi to trvalo tak dlouho, ale teprve včera jsem přečetla v brožurce, že se dá na noc dát víc čč, a dala jsem včera tři a dneska čtyři (včetně novoskladu), a mrnous to zvládl skvěle, vrchní jsem dala z bambusu, a ještě ted má ty dvě vrchní na sobě, protože nebyly tolik moké a čekáme na kakání, nevím, proč jsem si tak dlouho myslela, že ho v noci musím přebalovat. Napadlo mě o tom přemýšlet až ted, když se přitom začal budit a pak chtěl znova mlíčko, a to byla další třeba půlhodina nespaní.
19. led 2012 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ještě mám dotaz - používáte někdo plavky s vložkou - slyšela jsem, že to existuje, představuju si, že je v nich pratelná vložka, která zachytí i čůrání, ale na netu jsem nic nenašla, a ted máme Imse Vimse. Jsem s nimi spokojená, jen občas když jsme dýl na suchu, než jdem do vody se bojím, že se počůrá a budu muset utřít podložku, a bylo by mi příjemnější, kdyby plavky měly vložku.
19. led 2012 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ilonkapomenka - jaké plenky jste mu dávali před tím, než jste museli začít používat pampersky. Myslím tím druh materiálu...
19. led 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa hnuska je papírová plena :wink:
plenky teda nevím, myslím že jsou buď papírové nebo plavečky třeba se síťkou, aby se zachytilo kakání. s látkou bych do vody asi nešla, vždyť se nasákne a je to na nic. :confused:
19. led 2012 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek