• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@talina tak napiš, jaké typy plínek ti jsou sympatické (čč, vv, kalhotovky, AIO), kolik chceš investovat... a zkusíme to dát dohromady. Pár stránek zpátky jsem tu psala svoji představu ideální výbavičky, když nevíš, co vám bude vyhovovat a zároveň nechceš investovat hned na začátku moc peněz. Nebyl to žádný zázračný elaborát, ale zkusím to dohledat, ať se neopakuju.
U staršího používám doma Anavy vv, na ven Anavy kalhotovky, na krátké přebalení čč s vkládačkou, na noc vycpané kalhotovky. Kapsovky (BG, Thirsties) máme k doktorům, na návštěvy a pro hlídače. Jako svrchňáčky dávám PULky a na noc flísáčky nebo vlňáčky.
U mladšího je to horší, má plínky poděděné po Vítkovi a čč na doplnění počtu. Nechce se mi investovat do druhé plenkové výbavičky, pořád čekám, že se Vítek odplínkuje. Používám vycpaný novosklad, Anavy vv na kalhotkový sklad, pár kalhotovek různých značek a 2 AIO.
26. led 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina str. 923 uprostřed, třeba ti to pomůže.
Jinak koukám, že jsi z Pardubic :slight_smile: Byla ses mrknout na plínky v nějakém kamenném obchodě?
26. led 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka dost velký je BL, ale na tři dny to nebude, já ho beru na víkendy. Taky bych to pořešila igelitem.
26. led 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka ahoja, mám pocit že grovia má k dispozici mega pytle zkus www.grovia.cz
26. led 2012 ve 22:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@helulela rozhodně bych do začátku chtěla čč, mám nějaké Haipy plenky a kapsovky což jsou pro 'všechny' velikosti + svrchní RUP kalhotky, zatím jen pro začátek (XS a S) a pár vkládaček. Obhlídnout jsem to byla, raději bych kapsovky, líbí se mi že do nich můžu strčit prakticky všechno (od čč po vkládačky). A pak bych chtěla nějaké AOI plenky, na parádu a hlídání Teď bych to viděla na nákup do 5tis. Tvůj seznam vypadá dobře. Pro mě je problém se spíš zorientovat, které značky jsou dobré a které nestojí za nic.
27. led 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela no když tak nad tou částkou víc přemýšlím, tak asi víc. Ale to bych nechala na čase jak by jsme se rozjeli :wink:
27. led 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky máte zkušenost s plenkou bamboozle strech one size (tots bots)? Případně máte serovnání s kalhotkovou anavy?
27. led 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@talina to už máš hezký základ :slight_smile: Když máš kapsovky a nechceš do začátku moc utratit, tak bych AIO nepořizovala. Hlídačům můžeš kapsovky nachystat vycpané a máš to to samé. Navíc líp schnou a jsou variabilnější. Naše nej jsou Bum Genius, ale myslím, že s žádnou renomovanou značkou neuděláš chybu.
Můžeš napsat, jaký typ plínek bys chtěla a my poradíme osvědčené značky. Nebo napiš, jaká plína se ti líbí a my ji pochválíme/zkritizujeme :wink:
@mmiirrkkaa střihově a materiálově super, opravdu nehrubne, savostí za Anavy pokulhává
27. led 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, kdo všechno prosím vás používáte tyto plenky? http://www.latkovky.cz/kapsove-AIO-pleny/bumgenius-all-in-one/
já už jsem z nich trošku na nervy, protože ta vnitřní část žmolkovatí a pouští chloupky :angry: malýmu se to vždycky nalepí na pindíka, takže já místo abych dávala vkládačku navíc do kapsy, tak jí dávám nahoru, aby se mu ty "cucky", který z těch chloupků vzniknou, nelepily na prdku :frowning2: jo a některý z těch plen začaly protejkat, stačí jen zafénovat švy???
27. led 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa tak souhlasím s @helulela, jsou opravdu moc příjemné na omak a dobře sedí, jsou naše oblíbené, přesto když si můžu vybrat, sáhnu po anavy kalhotkách :slight_smile:
27. led 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak i my jsme byli dnes na kyčlíkách v 6ti týdnech. Máme v levé kyčli trochu horší zadní rotaci nebo co, no ale prý to řešit nebudem a uvidíme na další kontrole. Tak jsem se mu zmínila, že doma používáme látku (tam jsem měla papírovku). No nějakou mega pochvalu jsem nečekala, ale to, že mi ortoped řekne, že "pamperska" je lepší, tak to jsem šla vážně do kolen. Stejně mě neodradil :wink:
27. led 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Já mám ráda Tots Bots Flexitot, nasaje, řekla bych, skoro srovnatelně s Anavy a celkem rychle schne (nemá volány, ve kterých to schne hůř). Akorát je zvrchu jakýsi umělý materiál (k tělu jde jen v tenkých proužcích).
27. led 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha máme klasickou BG kapsovku a takové problémy s ní nemám. Dávám separačku, žmolky nikde žádné. Jestli protéká ve švech, zkus zavoskovat.
@marky27 to vážně? Nechápu, leda že by neměl v životě plínu v ruce.
27. led 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela taky nechápu tu nedůvěřivost až averzi některých doktorů k látkovým plenám. Že by neinformovanost?.... :fearful:
27. led 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 asi jo, nezájem, neinformovanost a předsudky. Doktoři většinou řeší jiné věci, než aby studovali na netu výhody a nevýhody látkovek. I když být pediatr, něco málo bych si o tom přečetla, abych nebyla před pacienty nebo spíš maminkami za ignoranta.
27. led 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. led 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Měla jsem ji a je opradu měkkoučká a moc příjemná. Savost s Anavy neporovnám, ale savá je pěkně. Navíc dělá malý zadek. Měla jsem i Flexi tot a je hodně podobná, jen nemá navrchu ten umělý materiál. :slight_smile:
27. led 2012 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka neznám, ale vypadají moc dobře. Líbí se mi ta vícevrstvá bambuska, že tam má ještě přišitou tu vkládačku navíc http://www.fler.cz/zbozi/vicevrstva-bambuska-zelena-1971400 Jestli vyzkoušíš, tak dej vědět
27. led 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka Neznám osobně,ale holky na e-miminu si je hodně chválí (ty obyč kalhotkové)
27. led 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marky27 @hanavendy Asi zkusím kalhotkovku... mám dnes nějakou depku, tak si trochu zanakupuju :dizzy_face:
27. led 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Ahoj, chěla jsme se zeptat, za jak dlouho by mohly být k prodeji Anavy pul (dny, týdny, měsíce?). Mám u Vás rozdělanou objednávku, tak jeslti mám počkat, nebo udělat další časem :slight_smile: Díky
27. led 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka tak jsem už obhlížela :slight_smile:

@helulela dám vědět, zatím mi jde hlava kolem kam co uložit :grinning:
27. led 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka oni jsou téměř stejné jako Anavy, ne? Nebo mě aspoň jako nezkušené tak přijdou :slight_smile:
27. led 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Ahoj, prosím tě, mám dotaz: objednala mi tchýně na moje přání noční anavy (dneska došly) a místo, aby je zaplatila předem, mi je dala na dobírku, že prý to převodem nešlo, je to pravda? :sweat_smile: Dík :grinning:
27. led 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona Taky se mi zdá, ale zajímalo mě, jestli je někdo má vyzkoušené.
27. led 2012 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka Tak vzhledem k tomu, že je ze stejného materiálu a má stejně vrstev, tak bude nejspíš savá stejně, akorát schnutí bude rychlejší...

Vypadá fakt dobře :wink:
27. led 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcovaklarka Já mám odsud ty barevný vv bambusový a 2 kalhotkovky. S kalhotkovkama jsem prakticky stejně spokojená jako s Anavy, dělají podle mě trochu menší zadeček, ale zas mi přijde že o trošku míň nasajou (a trošku rychleji schnou).
@marky27 U těch vv bambusek to není vpodstatě vkládačka navíc, ale je to takhle vyklopitelný, aby to rychleji schlo, když se to zaklopí, je to stejně vrstev jako třeba u Anavy. Jsem s nima spokojená, schnou fakt rychleji a v naší šíleně tvrdé vodě ještě ani moc nezhrubly.
27. led 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ani84 aha,dík za upřesnění :sweat_smile: Ale zas je fajn, že to rychleji schne.
27. led 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@innes Snad do 14 dnů, na dílně už je konečně potřebný materiál. Ale raději bych je prvně dala do testování, aby se vychytaly mouchy, pak sem dám echo. Jo a komu protékají Anavy Easy, mám tu k testování upravenou verzi, kalhotky podšité flísem, kdo chce testovat, napište mi prosím mail, ještě mám pár kusů volných. Preferuju lidi se špatnou zkušeností s minulou (resp. stávající) verzí.
27. led 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona
@romcovaklarka Jo, materiálově a vrstvama vypadají stejně.
27. led 2012 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek