• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
Ahoj holky, tak jsem se od kamarádky dozvěděla, že ve FN Plzeň Lochotín na porodnici používají látkovky! A pak že to nejde z hygienických důvodů..
10. únor 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jdu si k vám pro radu :slight_smile:
Používám lanolin s lékárny, ale poslední dobou se moc lékarnice netváří, navíc musím čekat, než mi ho neochotně naváží, když mají čas a tak přemýšlím o Lanolinový kůře Disana, nebo tu někdo psla o krému na bradavky z DM :confused: myslíte, že kvalita lanolinování je stejná?
@ivuska.h chtěla jsem se zeptat, myslíš, že PUL Anavy budou už o tomto víkendu? Díky :slight_smile:
10. únor 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@innes Tento víkend ještě ne, jsou teprv v testování, ještě to chvíli potrvá.

@rebelie Nám se BKM cca 14 dní vůbec nedaří, max. se občas vyčůrá. A dnes už máme 4. den bez kadění, tož jsem zvědavá, co z ní vyleze, až to vypustí :grinning:
10. únor 2012 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Mám číňák - dostali jsme ho darem, respektive teď jsem totéž viděla v Kauflandu za 60Kč coby 2l šlehací misku... (takže když se nevyužije na kadění, bude aspoň na vaření :wink:).
@ivuska.h Já fakt jen zkouším, včera úspěch s kaděním, dnes jedno čůrání, ale signály si moc neuvědomuju, dávám ho nad číňák po kojení.... ale @stavba právě psala, že vlastně ví, kdy čůrá, tak mi to přišlo škoda toho nevyužít - každá ušetřená plína dobrá, ne? Jo a jsem moc zvědavá na Anavy PULky :wink:.
10. únor 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@innes Já lanolinuju mastičkou z DM a spokojenost :slight_smile:
10. únor 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo, co mám dělat? Jedeme na týden na Šumavu, dceři jsem zkusmo navlíkla papírovku a "Mami au" dokud, jsem ji zas nesundala :confounded: Ze zkušenosti vím, že na tom piditopeníčku v kamenném stavení se nic neusuší, neumím si představit, že tam denně peru :frowning2:
10. únor 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa co mají porodnice proti látkovkám? Mostecká taky jede v látce. Miminka zabalená do třech plín, aby to moc rychle nepročůrala a kdo si nepřinese svoje papírovky, musí držet hubu :dizzy_face:
10. únor 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kkomtesa @cervena_vila to jsou věci holky, u nás teď při druhém porodu už nedávali ani čč pod hlavičku a na utírání, prý že se děsně kradou
10. únor 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela to mi taky sestra říkala - že načapala babu s pytlem špinavých plen na odchodu :confounded: - asi proto je měli napočítané na pokoj a nové dávali jen výměnou za špinavé.
10. únor 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkomtesa látkovky ve FN Plzeň - Lochotín mají normálně a na den dostaneš navíc 3 papírovky, ale většina maminek si buď přinese svoje papírovky z domova nebo prostě balí do erárních čč :slight_smile: akorát byl problém o víkendu, protože to mi bylo řečeno, že nejede prádelna, takže čč byl nedostatek a sestry hlásily dopředu, že s čč máme šetřit :sunglasses:

Mně dneska dorazil balíček s Anavy flísáčkama a jsou naprosto dokonalý :dizzy_face: hned jsme je odpoledne otestovali a musim říct, že plena byla totál durch a kaťátka nepustily ani kapku :dizzy_face: a Vojta se neosypal jak jsem se ze začátku bála toho flísu, takže budem flísovat :wink: jo a ještě abych porovnala s PULkama, tak se stejně načůranou plenou PULky zatím vždy protekly :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. únor 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ještě mě dostal Vojta, když jsem mu řekla, že vyměníme plenu a on si šel do šuplíku pro látkovou a vybral si tu, která se mu líbila :grinning:
10. únor 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila V naší porodnici mi to tak vysvětlili, že to z hygienických důvodů prý nejde, tak jsem ráda, že to jde. Píšu si, Most:slight_smile:
S tou dovčou to teda máš těžký, my měli látkovky i na dovče - prala nám paní domácí a za 30Kč nosila už složené plínky, ale to bylo v létě:--
10. únor 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila
a co tak Bum genius jednorazove ekovkladacky a na ne vrchne nohavicky? nemala som ich zatial vruke, su vraj tensie, ale mozno davat po dva kusy...
10. únor 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha Já byla v porodce pres vikend a latkovky jsem v pokoji pouzivala jen ja, takze jsem jich mela dostatek:grinning:

Jinak jdu mozna na blbou radu, ale prave mi prisly nove anavy (kalhotovky a easy) a u vkladacek ted nevim, kterou stranou davat k prdelce? :sweat_smile: Je to jedno?
10. únor 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h
dakujem, je mozne, ze ondrejko uz tak nebude extra rast do plienok, no mala ich predtym dcerka a teraz on, v podstate ak ratam, tak sa tocia rok a pol tak som uvazovala, ci nahodou sa trosku nescvrkli. musim porovnat s novymi.
10. únor 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tygrous
asi myslis tie kratke, kedze dlhe maju cvoky na pripnutie...
ja tu kratku davam ako pride, ale asi tym , ze je uz viackrat oprana, necitit taky orzdiel medzi licom a rubom
10. únor 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka888 :wink: Dik. Ja si rikala, jestli je tam treba nejaky extra rozdil...
10. únor 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
...nebo prostě ty svoje eko-papírovky ostříhám a budu je používat jako vkládačky, tím snížím počet mokrých plen na minimum a ten zbytek přeperu. Dík za tip. Bum Genius už nedokoupím, když jedeme v neděli, ale dobrá myšlenka to je.
10. únor 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila myslíš, že ji v nich fakt něco bolí nebo na ně jen není zvyklá? Mě akorát napadá zkusit nakreslit na jednorázovku nějaké obrázky, jestli by jí pak nebyla sympatičtější a nebo jí párkrát dát čč a přes to jednorázovku jako svrchňáky a pak to zkusit bez.
10. únor 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela ony jí škrábou, nemá papírovky ráda, má ráda svoje chlupaté barevné plenky. O obrázky jí nejde, na těchhle jsou ježci.
10. únor 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. únor 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tygrous Já je dávám k zadečku bambusovou velurovou stranou a froté stranou směrem ven, ten velur mi přijde příjemnější, tak to dávám tak.
11. únor 2012 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tygrous taky dávám tu malou tou jemnější stranou, froté dovnitř.

A mám podobný dotaz - nemáte někdo Baby Lucy organic velur? Kterou stranou se dává vkládačka? bílou nebo barevnou?
11. únor 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Já dávala barevnou dolů, bílou k prdelce
11. únor 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás v porodce teda neměli čč ani pod hlavičku, dávali jednorázový, takový hodně, ale fakt hodně hnusně umělý plenky a ještě měly sestry kecy, když jsme si šly říct, že to došlo, takže jsem si nechala přivézt svoje čč alespon pod hlavičku a na utírání blinkání.

@michamicha já ze začátku byla z Anavy flísáčků trochu na rozpacích, ale ted na ně nedám dopustit, na plenku na rovno a i na kalhotkový sedí nádherně a nepropustí nic, navíc rychle schnou, asi budemem potřebovat ještě jedny a koukám že brzy budou Anavy PULky, tak ty budeme určitě taky potřebovat :grinning:
11. únor 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,chci se opět zeptat: na netu jsem objevila skládací bambusovou vícevrstvou plenku anavy na snapi sponku,zdá se mi,že to není nijak složité a pro mě jako začátečnici i nákladově výhodné.Koupila bych velikost L (8-15kg),co myslíte,je to i pro větší dítě dobré?Nebo líp drží ty na patentky popř. sucháče?
11. únor 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. únor 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stavba Je celkem hezky savá a dá se dávat i na rovno, takže je taková variabilní. Já mám M-ka a zatím na prcka - 10kg - vystačí i na kalhotkový sklad (s tou snappi sponkou), ale to mu dávám na spinkání. Myslím, že kdyby to měl, když je vzhůru, tak se mi z toho vyvrtí, v tom je asi lepší kalhotková na patentky. Neumím si představit mít výbavičku jen z nich - ale já holt mám nejradši kalhotkové na patentky :slight_smile:
Jo a na den mu tu vícevrstvou dávám narovno a přes to vlňáčky lovíky, ty mu na to hezky sedí. Což zase si myslím, že to L-ko bude narovno moc velké.
11. únor 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michamicha Včera jsem Ti chtěla napsat, že nechápu, jak Ti mohly protéct PULky, že u nás vždy drží, zatímco vlňáčky občas provlhnou... a dneska ráno - pročůraný PULky, mokré body i tepláčky... :grinning: Ale je to moje chyba, neodhadla jsem savost jedné plínky a navíc jsem ho v tom nechala fakt celou noc...
@stavba Já vícevrtsvé bambusovky Anavy miluju - jsou teď moje nejoblíbenější a zacházení s nimi mi přijde praktické... ale třeba manžel si stěžuje, že mu v nich nedrží snapka a raději balí novosklad... Ale ohledně vhodnosti na starší dítě Ti poradí zkušenější... a taky sama víš, zda se mimčo nechá přebalit, nebo ne... některé kamarádky mají tak živá dítka, že jim při přebalování utíkají, nebo se někam odkulují, tak to pak nevím, jak se snapkou...
@tygrous Taky dávám jemnější velurovou vrstvou navrch.
11. únor 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rebelie no prcek se zatím nechá přebalit celkem v klidu,teda vyjma noci,to je protivnej a rozespalej,tak se mnou bojuje,ale nakonec vyhraju já :sweat_smile:.No,zkusím vzít asi nějaké M i L a uvidíme.Je pravda,jak píše
@romcovaklarka tak u vrtícího se mimi by to asi mohl být problém.
11. únor 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek