• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
@luthien.k Je to zvláštní, ale kamarádka má zkušenost, že redukce jedniduchých sacharidů v její potravě zlepšila moučnivku u mimča, takže bych řekla, že něco na tom bude, jakkoliv MM bude obsahovat laktózu i nadále... Navíc tímto opatřením se asi nedá nic zkazit - když to nepomůže dítěti, mamince to neuškodí, spíš prospěje...
14. únor 2012 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@rebelie to máš pravdu, ono jde hlavně o to, že se kvasinky zbaví sama maminka a nepřenáší ji tak na dítě.

@romcovaklarka, vlňáčků bych se na čas vzdala... Ona i ta vlna může dráždit. Já mám kalhotkovky, ale ty nejjednodušší, jako jsou pastelky nebo IV Biofroté, ty to zvládají v pohodě.
14. únor 2012 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@luthien.k Fakt? :frowning2: Nám nikdy problémy nedělaly a látkujeme od 4 měsíců... naopak mi přišlo, že je od toho lanolinu pěkně namazanej, když jsou čarstvě nalanolínovaný :unamused: Tak jsme asi dolátkovali co :cry: :cry: :cry: No jestli se malej spraví, tak tomu dám asi ještě jednu šanci, ale jestli to zas bude blbý... Chjo to mě tak štve, zrovna jsem i dokoupila výbavičku, jsem si říkala jak mu to hezky vyhovuje, že se neprudí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. únor 2012 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky tak moc děkuji za názory a rady.. Vypadá to, že jich pár koupím a zkusím, protože někdo si to opravdu chválí a někdo zas ne, takže pokud to nezkusím, tak to nezjistím :slight_smile: A abych nemusela obě plíny předepírat, tak bych dávala separačky.. Budu zkoušet a doufám, že nám něco sedne :slight_smile:
14. únor 2012 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@suzsssie jo ještě...víc mám radši disany než BI vázačky a opravdu musí být nové,aby byly pružné a dobře těsnily kolem nožiček...Jinak než se malá narodila,tak jsem měla předskládaný komínek plínek - chtěla jsem motat novosklad,který je opravdu jednodušší,ale nenaučila jsem se to dát tak,aby to těsnilo kolem nožiček...ale holky ti tu určitě řeknou vychytávky...:slight_smile:
14. únor 2012 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 ty myslíš, že je novosklad jednodušší než vázačky? Mně to přijde strašně složitý :grinning: Jj, pro disany jsem rozhodnutá :wink:
14. únor 2012 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@suzsssie no předskládání vypadá složitě,ale brzo ti to přijde jako hračka...:slight_smile: A spínáš to snapkou...kdežto vázačku musíš omotat a zavázat...ale na začátku potřebuješ,aby to těsnilo kolem nožiček,aby neprotekla vaječina...a mne se to prostě nedařilo uvázat...ty disany jsou pružné,takže to kolem nožiček těsní perfektně...:slight_smile:
14. únor 2012 v 11:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 jak to tak vidím, tak první týdny budu přebalovat půl hodiny :grinning: A kolikrát je potřeba to kolem toho bříška omotat? Jsem myslela, že to stačí jednou..
14. únor 2012 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@suzsssie jinak já jsem brzo neřešila kakání, protože kakala do umyvadla nebo do nočníčku...A teď přes den používám 1čč narovno...jen na noc je to složitější...mám doma průtokáč a teď v noci moc nespí...
14. únor 2012 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@suzsssie šňůrky máš vepředu...takže dozadu a zpět dopředu a zavázat...:slight_smile:
14. únor 2012 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 no tak to nevypadá složitě, ale uvidíme až to zkusím :slight_smile:
14. únor 2012 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@suzsssie :slight_smile: Když se dítě nevrtí a neprotestuje,tak je to super...:grinning:
14. únor 2012 v 11:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to vypadalo že budem rodit v říjnu a už jsme den po termínu :astonished:
14. únor 2012 v 16:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, prosím o radu zkušené látkařky. Dokupuju naší základní výbavu a ráda bych pořídila nějaké vkládačky. Nemužu se rozhodnot mezi BI bamboo hour a BI bamboo prefold. Ktery myslite ze vyuziju vic? Planuju koupit tak 15 ks) Ze zacatku mam v palnu novosklad a vv bambus anavy (uz mam 10x doma). Pak bych rada presla na kalhotovky (mam jich zatim 11 doma). :slight_smile: Díky
15. únor 2012 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@elvis12 ten prefold je stejného střihu jako vv anavy, jen je z jiného materiálu, je to myslím flauš a není narozdíl od Anavy pružný, tak je hůř snapkovatelný, dá se říct, že v něm snapka nedrží skoro vůbec. S tím druhým nemám zkušenosti. Já měla od BI nudle a byly fajn http://www.4babies.cz/e-shop/plena-bi-hemp-hour-twofold-2ks-0-727018
15. únor 2012 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@ladida.l
@elvis12 Akorát vv anavy má vprostřed 4 vrstvy a po krajích 2, ten prefold je, pokud vím, celý ze 2 vrstev.
15. únor 2012 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@elvis12 Ten bambusový Baby Idea prefold jsem dávala vlastně jen na noc, narovno do kalhotkových plínek..je rozhodně tužší než vv Anavy
15. únor 2012 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@elvis12 ale jako vkládačky můžeš používat ty vv anavy. Já mám oboje, ale ty BI prefoldy jsou jak prkno, ale tehdy anavy nebyly. Teď už bych vzala jenom anavy.
15. únor 2012 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky taky látkujem a nemohu si stěžovat :slight_smile: jediné co tak na noc (malá spí 11h ) dávám papírovku páč se mi budila zimou měla studené ručičky. Těch 11h mi hold látkovce nevydrží, ale jinak jsem moc spokojená. /plně mě doráží když mi nějaká kamarádka řekne ty používáš látkovky jo, to je vopruz. Prosím tě v dnešní době používat látkovky a blabla . Plínek mám mnoho i druhy ale anavy jsou nejoblíbenější :slight_smile: škoda že jsem jich nekoupila víc :slight_smile:
@zuzu_elen_sofie no vidíš to já zas měla rodit v říjnu málá chtěla ven v červenci a narodila se v září :grinning: té tvé se tam asi zalíbilo zjistila že je venku hnusně a tak se jí ven nechce :grinning:
15. únor 2012 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@stavba Já bambusové vv používám nadoma, jen do svrchnáčků, malá kadí do nočníku tak dávám narovno. Za nás super variabilní a savá a štíhlá plína. Mko a den bych si dovolila dát i na staršího (2 a čtvrt roku),spíš záleží, jak jsou velké svrchnáčky, aby to v nich nejezdilo.
15. únor 2012 ve 22:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, potřebuji radu...jaké dáváte plínky na noc...a jak často přebalujete...?Když Eli rostou zuby,tak je vzhůru 1-2do hodiny..takže to není problém ji přebalit.....A teď je chvilka klidu, tak se budí 2-3 za noc..ale to bych ji nerada budila přebalováním...
16. únor 2012 v 08:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 Já dávám noční anavy a nepřebaluju vůbec :sweat_smile: ale teď vyzkouším přebalovat 1x...
16. únor 2012 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 Já dávám kalhotkovou Anavu s oběma vkládačkama a nepřebaluju, zatím to stačí, ale já mám mladší dítě.
16. únor 2012 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@aemmi
@romcovaklarka Děkuji za tip...:slight_smile: A nějakou levnější variantu?
16. únor 2012 v 08:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@romcovaklarka kolik bych jich musela koupit...jak rychle schnou? Zatím peru každý den,ale doufám,že brzo budu třeba obden...
16. únor 2012 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 ja pouzivam jakekoliv kalhotovky, do toho bmb vv a jeste nejakou vkladacku nahoru + flisova separacka, at je v suchu.Vydrzi to tech 10-11h, kojim tak 3-4x za noc a bez prebaleni.
16. únor 2012 v 08:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@sussanah děkuji...bmb vv mám jen jednu...mám v plánu je koupit a kalhotovky teď dokupuji přes bazárek...:slight_smile: Děkuji...:slight_smile: A kolik jich mám pořídit?
16. únor 2012 v 09:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@rozarka65 Já peru obden a mám čtyři, ale stačily by pohodlně 3. Předtím jsem měla jen dvě a většinou mi to vyšlo a když ne, tak jsem dala normální anavy s oběma vkládačkama a taky to vydrželo. Jinak když vyperu večer, tak další den tu vypranou můžu použít. Když vyperu ráno a dám to sušit na žebříček v koupelně, tak ji můžu použít už ten večer.
16. únor 2012 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
16. únor 2012 v 09:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek