• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@rozarka65 Mně to vychází taky tak, jeden den vyperu a druhý den večer je suchá, nejdřív jsem je dávala sušit, nebo dosoušet na topení, pak to bylo suchý ještě ten den do večera, jenže se mi na topení zničila gumička :frowning2: takže ted to raději nepokouším.
Nebo někdy dávám i kapsovku/kalhotovku vycpanou prefoldem, to je taky dost savá kombinace :slight_smile:
16. únor 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 zalezi na tom, jak casto peres, ja peru co 3 dny, mam susicku, bohate mi staci 6paru. Tj 6ks kalhotovek, 6 vv a 6 mensich vkladacek
16. únor 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi :slight_smile: Já mám sušák u kamen,takže večer pověsím a ráno je to suché...:slight_smile:
16. únor 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi
@romcovaklarka
@sussanah Děkuji za rady....:slight_smile:
16. únor 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 tak poku je susak u kamen, tak 6ks od kazdeho bude bohate stacit :slight_smile:
16. únor 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, díky za rady s vkládačkama. Nějak to vyřešim. Čas zatím je...
16. únor 2012 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elvis12 já používám oboje - BI prefoldy mám čtyři do kalhotovek na noc, bamboo hour dávám přes den, do čeho zrovna potřebuju
16. únor 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer, maminky, mohla by jste mi některá prosím říct, jestli je lepší pořídit plenky o určité velikosti (XS,S...) nebo takové ty co mají hodně cvočků a jak miminko roste tak se pomalu zvětšuje velikost? Rozhodla jsem se je u druhého miminka používat, rozkoukávám se a snažím se nějak si utřepat informace. Sice se toho trochu bojím, podle popisků se mi používání látkovek zdá "složité", ale pomalu je začnu nakupovat a když už budou doma, budu je muset používat :slight_smile: Děkuji za jakoukoli odpověď
16. únor 2012 ve 20:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martanek.mc já jsme u prvního dítěte měla jen onesize plenky a potom čtvercové. Jelikož byl dost drobek, v kalhotových plenkách asi tři měsíce dost plaval, tak jsme musela používat jen čtverce. Na druhé dítě jsme koupila i novorozeneckou sadu - plenky co vydrží do šesti kilo - prvnímu by vydrželi půl roku. Druhý syn měl ve dvou měsících 6,5 kilo, takže je moc neužil. Ale musím říct, že to bylo komfortní řešení a pak jsme je dobře prodala, asi s 20% ztrátou. Takže pokud bych se rozhodovala pro další dítě, zase asi koupím malou sadu. Tož takhle za mne.
16. únor 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martanek.mc Já začínala se čtvercovými plenkami, pak jsem dokupovala menší velikosti i jednovelikostní..Ty jednovelikostní jsou zezačátku dost veliké, objemné. Zkusila bych to nakombinovat, přes den menší velikosti, na noc jednovelikostní
16. únor 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martanek.mc Látkování je jednoduché, u nás přebaluje v pohidě i manžel :wink:. My jeli první měsíc jen na novoskladu, pak jsem začla dávat i bambusovou vv na kalhotkový sklad a asi za týden potom i zmenšenou kalhotkovku Anavy. Jednovelikostní kalhotkovky vůbec nemáme.
16. únor 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martanek.mc Z kalhotkových plenek jsem měla asi 6 kousků v novorozenecké velikosti a když z nich malá vyrostla, tak jsem najela na jednovelikostní, asi od 3 měsíců sedí krásně a snad vydrží po celý plenkový období, na toho novorozence jsem hodně používala novosklad z čč.
16. únor 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Je to je informací, děkuji vám za odpovědi. Zkusím je, jak radíte, nějak nakombinovat a až praxe ukáže co bude nejlepší. Doufám, že tak 20 ks by mi mohlo stačit, mám v plánu je používat doma, na zahradě, u známých a tak a když pojedeme někam pryč nebo k doktoroce, použiju papírové.
16. únor 2012 ve 20:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi můžu se ještě zeptat: "novosklad čč" znamená, klasická čtvercová plínka složená do nějakých kalhotek? Jsem fakt začátečník :slight_smile:
16. únor 2012 ve 20:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. únor 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martanek.mc přesně tak :wink: koukni sem: http://www.latkovepleny.info/index.php?option=com_content&view=article&id=29&Itemid=8
Tohle je šikovný web :wink: a taky mi hodně pomohla první stránka téhle diskuze, tam jsou ty zkratky, kterými se to tu hemží :grinning:
16. únor 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martanek.mc k jednovelikostním (ty zvětšovací s patentky) a vícevelikostním plínkám - jednovelikostní plínky většinou sednou hezky tak od 3 měsíců, do té doby jsou na miminku dost objemné. Použít se dají, ale není to úplně ono. Období prvních tří měsíců se dá překlenout s čč skládanými na novosklad a nebo tím, že pořídíš i pár plenek v novorozenecké velikosti. Jestli nemáš nějaký napjatý rozpočet, doporučovala bych jich pár vzít. Jak píše @ladida.l - s malou ztrátou je zase prodáš. A nebo můžeš koupit nějaké z bazaru, za tu chvilku používání jsou většinou v super stavu.
S 20 ks ti to vyjde odhaduju na praní obden, uvidíš. V nouzi si vypomůžeš papírovkou a nebo dokoupíš další látkovky. Vsadím se, že nikdo nekoupil komplet látkovou výbavu přijednom:wink:
16. únor 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď z toho mám ještě víc zamotanou hlavu :slight_smile: myslela jsem si, že nakoupím plenky AIO (určitě nejdražší) a bude to a ono to jde i levněji, ale zato složitěji. Ty sklady jsou určitě o praxi.... TeĎ jsem to ukazovala přítelovi a málem měl infarkt, protože před 18-ti lety u prvního dítěte, kdy nebyly papírovky, prý pořád jen prali a žehlili látkové plínky a byly prý všude a i se mu o nich zdálo :slight_smile: a už to prý nechce znovu zažít. Tak teď ho budu muset nějak přemluvit.... Maminky děkuji za všechny rady a mějte všechny hezký večer :slight_smile:
16. únor 2012 ve 21:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer,
chtěla bych vás poprosit o radu. Přečíst celou diskuzi by bylo nad moje síly, pár informací jsem pobrala tu na poslední stránce, ale i tak vím vlastně pořád prd :grinning: Chtěla bych u budoucího miminka používat látkové pleny, ale nemám doma krom klasických bavlněných plen (ještě po mě) vůbec nic. Poradily byste mi, prosím, co si mám do začátku pořídit? Děkuju za každou odpověď.
16. únor 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martanek.mc to si umím představit, že se přítel děsí :grinning: Dneska už je to ale fakt o něčem jiném, jsou daleko komfortnější varianty než samé čč. Prohlídni si typy plínek, popřemýšlej, co by se ti zamlouvalo a dál zas rády poradíme.
@arlette jestli chceš pro začátek úplně minimální investici, stačí ti už jen nepropustné PUL svrchní kalhotky cca 3 ks a případně separační vložky a snappi sponka. Jinak takhle obecně se těžko radí. Všechen látkovací základ si můžeš přečíst třeba tu www.latkovepleny.info Získáš přehled o typech plín, typech svrchních kalhotek. Důležité je, kolik peněz chceš investovat - úměrně s cenou většinou vzrůstá komfortnost používání. Porozmýšlej, co se ti zamlouvá (levné ale pracnější čtvercovky, vícevrstvé, dražší kalhotovky, AIO, kombinace...), ať se máme od čeho odpíchnout.
16. únor 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 My na noc - teď Anavy jednovelikostní s oběma vkládačkama, u staršího jsme jeli Anavy s velkou vkládačku a ještě jednou dlouhou bambusovou...
16. únor 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@helulela děkuju, na stránky už se dívám :slight_smile: Je toho spousta, jak vidím. No, já právě nevím, co zvolit. Samozřejmě, čím méně pracné a pohodlné pro miminko, tím lepší. Předpokládám, že doma by byly v pohodě i ty čtvercové pleny, ale nemám vůbec tušení, jak je to náročné. Co se týče investice, s tím si až tak hlavu nelámu, za papírové se taky vyhodí baňa peněz, tak počítám i s nějakými výdaji se počítá.
16. únor 2012 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arlette taková střední cesta bývá kombinace kalhotovek a pružných vícevrstvých plínek (ze začátku se dají skládat jako kalhotky, později je dáváš narovno), pár čč na doma na krátké přebalení a pár AIO k doktorům a pro hlídače. Pro novorozence jsou takové dva tábory - 1. používá čč poskládané na novosklad - je to trochu pracnější ale žádná hrůza, štíhlé balení, rychleschnoucí. 2. používá převážně kalhotovky - buď v novorozenecké velikosti nebo zmenšuje jednovelikostní, to jsme řešily na téhle stránce výš.
16. únor 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela děkuju za informace. Takže bych mohla použít i ty balvlněné pleny co mám a přikoupit k nim několik pul kalhotek? Nebo raději přikoupit ještě nějaké ty lepší pleny? A na noc jak? Kolik ta látková vydrží oproti jednorázové?
Ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc - náš (zatím) nejmladší má na noc pořád plenu (jednorázovou) a též bych mu dala radši látkovou. Pro něj co? Stačily by nějaké jednovelikostní např. froté kalhotky a do nich co?
Vím že se ptám jak blbá, ale já jsem tady v tom opravdu tukan :sweat_smile: :grinning: :grinning:
16. únor 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arlette
ty, co máš doma, použít můžeš, pokud to jsou nějaké silnější a ne síť, přes kterou je vidět, to by moc nesálo. Na látkování se hodí vysokogramážní např. Kikko Lux. Jak dlouho plína vydrží, záleží, jak moc a často dítě čůrá. 1 poskládaná čč je orientačně na hodinu, s vkládačkou na dýl. Bambusové kalhotovky může i starší dítě mít třeba 3 hodiny. Dá se udělat i balení, které vydrží celou noc (12 hodin). Savost záleží na počtu vrstev látky a použitém materiálu - míň savá je bavlna, víc pobere konopí, bambus... S jednorázovkama je to výdrží srovnatelné, jen tě to nutí přebalovat častěji, protože dítě v počůrané látce nebudeš chtít nechat půl dne.
K těm čč bych určitě dokoupila i pár kalhotovek, ať vyzkoušíš, co ti vyhovuje. Na noc ze začátku, když ještě v noci přebaluješ, stačí to, co na den, později už to chce něco výdržnějšího.
Pro staršího bych to viděla na velkou bambusovou kalhotovku a přes to natahovací vlňáčky kvůli prodyšnosti
http://www.anavy.cz/anavy/eshop/1-1-Latkove-pleny/15-2-Nocni-XL-plenky
http://www.latkovky.cz/vlnene/vlnacky-disana-natahovaci-barevne/

Ptej se na cokoliv, co potřebuješ vědět, tukani jsme byly ze začátku všechny :grinning:
16. únor 2012 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arlette taky je možný, že staršímu se nebude látkovka zamlouvat, když je zvyklý na jednorázovky, přece jen je to větší balík na zadku
16. únor 2012 ve 23:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím jen poradit, je možné něčím plenky změkčit? Mám Pastelky a jsou po jednom dítěti a jsou hrubý.. Je mi jasný, že nebudou jako nový, ale přeci jen.. jde to nějak? :slight_smile:
17. únor 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. únor 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi díky moc!
17. únor 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion jj, tu kůru a já je pak ještě "hobluju" přes hranu stolu nebo dvířka staré skříňky. Jinak jsou strašně drsné.
17. únor 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek