• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
@zuzu_elen_sofie :grinning: :grinning: :grinning: gratuluji :grinning: :grinning: :grinning: tak to je gooool a ty máš vše růžové viď :slight_smile:. já měla dcery 2,4 a 2,5 a zhubla na 2,17 a 2,35 a to byly teprve prdelky :grinning: :grinning: :grinning: ještě že už je to za mnou , přeji hodně štěstíčka a zdravíčka No kamarádce taky tvrdili holka u prvního mimi a byl to kluk pak měla ještě jednoho kluka a do třetice už mají holku :slight_smile:
19. únor 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie Gratuluju moc:slight_smile: A měli jste vůbec pro kluka jméno? My vlastně pro holku ani neměli vymyšlené, když nám řekli někdy ve 20. T, že to bude kluk.. asi bychom museli o tom na sále přemýšlet:slight_smile:
19. únor 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie Moc gratuluji, je to fakt legrace... At vám Ríša dělá jen samou radost!
19. únor 2012 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie Moc gratuluju ke klučíkovi :wink:, to byl ale rychlý porod :confused:. Snad máte doma i něco nerůžového a nějak to nakombinujete. Já plínky nakoupila neutrální barvy, ale oblečení jsme měli tak z 90% růžové, ještěže se u Šárky doktoři s pohlavím nesekli.
19. únor 2012 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie taky gratuluju, že zrovna tebe překvapil kluk :grinning: ať Ríša hezky roste a všem se vám daří :slight_smile:
20. únor 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
DĚKUJEME VŠEM.... :grinning: ultrazvuků jsme měli mnoho jelikož sem chodila co týden do rizikové poradny a min 6x to byla holka na 80% asi 4 ruzní doktoři :grinning: Jen jedna váhala že na holku jsou tam ty pysky příliš velké ale pindík nikde!! Naštěstí mám kamarádku co čeká holku podle genetiky tak vyloženě růžové si odkoupíííí. Ovšem s těmi kytičkovanými tots se mi moc loučit nechce :grinning: no je tam i modrá kytička :angry: Až se mi zahojí ..........a malý se trochu přikrmí tak začnu více látkovat bo teď sem ráda že můžu ještě spočívat a neskákat co hodinu kolem něj - je totiž zlatýýýý.... sic mě při porodu nabral ramenem ale to je jeho jediný prohřešek zatím :slight_smile:
Jméno pro kluka vymyslel manžel před týdnem byli jsme zoufalí - vypsal jich z kalendáře sedm a říkal rychle škrtej - tak sem škrtala a zbyl Richard :grinning: no po porodu jsme byli v šoku oba - a oni se divili že to nevíme :grinning: přitom ho má slušného :grinning: :grinning: :grinning: Ale tak za dva dny už sem si ten mozek přeorientovala a nechala si do porodnice donét modré body ať mi to jde lépe :grinning: pár modrých věcí i neutrálích mám ale dost růžových - no a hlavně tak od 74ky je to skoroo všechno růžovéééééé :grinning: to se doženeeee...
20. únor 2012 ve 12:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie můžu se jen zeptat, a tobě na velkém utz ve 20tt tvrdili že to bude holka? nebo se Vám schovávala? :slight_smile: jinak gratuluju k chlapečkovi :wink:
20. únor 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, rozhodla jsem se, že si koupím tedy plenkové kalhotky - bambusky + plenkové vložky, separační plenky, svrchní kalhotky - PUL + bavlina pro novorozence. Můžete mi doporučit ke každému typu 3 výrobce a druh s kterými jste spokojené? Až bude dítko větší , dokoupím dál
20. únor 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@merja kalhotovky Anavy, ev. levnější BabyLucy (ale Anavy jsou 1), PULky Haipa Daipa (i když prý se chystají PULky Anavy, tak na ty jsem taky zvědavá) a separačky - Poppolini celulózové + nastříhaná Irma
20. únor 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@merja Já nemám 3 výrobce ke všemu, ale s něčím snad posloužím.
Babusky: anavy, merinostar
separační plenky: na miminko popoliny, měla jsem i canpol a přišla mi z toho míň odřená nebo jak to říct, teď už používám jen nastříhanou irmu z ikea
svrchňáky pulky: IV (pro malý miminko velikost newborn), Thirsties, Haipa daipa
20. únor 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@merja Za mě kalhotkové Anavy nebo Baby Lucy (ale velurové, ne bambusové, ty mi schly šíleně dlouho a savost mi přišla cca nastejno), PULky Imse Vimse, separačky jsme měli tuším taky Imse Vimse a nastříhanou Irmu :slight_smile:
20. únor 2012 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@merja Jo, ještě nám hodně vyhovovaly PULky Tots Bots.
20. únor 2012 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@merja taky přispěju
kalhotovky - Anavy, Baby Lucy a Tots bots bamboozles vel. 1 (vel. 2 už pak nebrat)
separačky - Popolini celulozové, Canpol, nastříhaná Irma
PULky - Imse Vimse, Thirsties
20. únor 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie já jsem si teď oblíbila PULky Baby lucy, jsou dost podobné thirsties, ale levnější.
20. únor 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky děkuji a pro novorozence by jste koupili pro začátek kolik čeho kusů a jaká velikost? Mám sušičku takže budu sušit asi převážně tam plus když mám termín v srpnu tak snad bude teplo na uschnutí :slight_smile: plus jednorázovky na cestu mimo domov k rodičům+ PUL, možná i na noc pokud se bude často budit
20. únor 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. únor 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucifereeek já už nevím u kterých utz mi to říkali měla jsem jich hodně...
21. únor 2012 v 09:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, hážu do bazárku plenky, které nějak zůstaly u nás až druhé v pořadí, co se používání týče, takže jsem si řekla, že je pošlu dál dokud jsou co nejnovější... http://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/rebelie/
21. únor 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám úplně hloupý dotaz zatím látkovkami netknutého člověka: když se mimi počůrá, tak se plína asi musí hned měnit, že? Takže i v noci nevydrží spinkat několik hodin v kuse, ale budí se po každém počůrání? Fakt jsem laik, tak je to asi hloupý dotaz. Jen bych to chtěla vědět, než bych se do látkovek pustila...
21. únor 2012 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny.kay Nikoliv, naštěstí :grinning: Přebaluješ tehdy, až je plínka mokrá tak nějak přiměřeně, určitě většina lidí napřebaluje po každém cvrknutí, ale na ždímání to zas být nemusí. To časem odhadneš, jak často je potřeba. V noci se přebalovat nemusí, pokud použiješ dostatečně savou plenku a pokud ti dítě v noci nekadí. Některým dětem ale mokrá plínka vadí a můžou se budit, to se pak dá řešit použitím jednorázovky na noc a látky ve dne.
21. únor 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny.kay Jsou miminka, která mokro nesnesou a fakt si stěžují, ty se pak musí přebalovat častěji (i když tipuji, že v noci to nějak daj a mokro je nevzbudí). Miminka, která takhle přecitlivělá nejsou, vydrží v plínce - dle savosti plínky - i několik hodin... Já třeba přebalovala měsíční miminko cca každé 3h (spolu s kojením) a v noci vůbec (což dalo tak 6, max. 8h . ale to už bývala plínka opravdu na ždímání). Teď tedy zkoušíme BKM, takže ho v mokru nenechávám a přebalujeme opravdu po každém ucvrknutí, které nechytíme do nočníku (ale kdybych plenkovala normálně, tak to rozhodně nedělám, ono malé mimčo čůrá třeba i á 20min).
21. únor 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny.kay Jo a pro větší pocit sucha mimča jsou dobré ty flísové separačky (nastříhaná deka Irma za 29Kč).
21. únor 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny.kay Tak naše Šárka se zrovna řadí mezi ty děti, kterým přes den každé ucvrknutí vadí (a mrmlala i v papírovce), v noci jí to při spaní neva, ale v mokré plínce pak už znova neusne (nebo usne, ale do čtvrt hoďky se probudí), takže v noci přebaluju po každém kojení.
Zatím jsme na 10-12 počůraných plenách denně :sweat_smile:, ale trénujeme bezplenkovou metodu, tak se snad dostanem níž, koš na plíny mám plný každý druhý den.
21. únor 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq jen trenujte, tyhle deti jsou vetsinou na bkm jako delane :slight_smile:
21. únor 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_sofie gratuluju ke klukovi to je teda story :slight_smile: jinak já se těžce loučila s hnědýma kytičkovýma Anavy ... nakonec jsem si je nechala a na klukovi vypadají perfektně, dokonce i růžová Bum Genius mu sekne :grinning:
21. únor 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq No, tak to má výhodu, že pro Tebe bude každý úspěch s BKM znamenat snížení počtu plen, u nás to zatím přináší spíš jejich zvýšení, přestože chytáme docela úspěšně...
21. únor 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Zatím mám pocit, že si občas tipnu dobře, že chce čůrat, jenže jak ji chytnu do klubíčka, tak se jí to tam asi nějak zmáčkne a věstšinou nic a vyčůrá sepak hned po položení na plínu. Ale abych nefrlala, bezplenkové vychytání kakání je značný bonus :slight_smile:, odpadá likvidace blé odpadu na separačce, občas i mimo ni a hlavně umývání zadělané prdelky.
Jinak ještěže jsem dneska v Bráně neměla s sebou dost peněz, takové hezké Anavy kalhotkovky tam měli, vzory které nemáme :grinning: (nezavání to závislostí?).
21. únor 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq To máš dobrý, my úspěšně chytáme čůrání, ale kadění ne, takže bohužel ten největší bonus (nemuset likvidovat pos..né plíny) u nás odpadá... a závislost na vzorech je děs, to znám, ale dokážu se naštěstí udržet... já spíš uvažuju o dalším šátku (oproti tomu ty plíny vyjdou ještě celkem levně)
21. únor 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq Tys byla dneska v Bráně v Brně na přednášce? :grinning:
21. únor 2012 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk Jojo, byla jsem na přednášce o BKM.
22. únor 2012 ve 02:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek