• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

22. ledna 2017 
Táák už jsem napravila svůj životní omyl - ale stálo mě to nový nick :grinning:
19. bře 2012 v 18:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
no a taky jiný email a všechny příspěvky atd :unamused: no ale co bych pro SYNA neudělala :grinning:
19. bře 2012 v 18:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak už i já mám po porodu, asi tak od pátého dne látkuju, na noc zatím papírovou kvůli blinkání. Dávám čtvercovky a Anavy, různé pulky, zatím nic neproteklo :slight_smile:
19. bře 2012 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Můj drahý synátor bude mít nejspíš už ke 4kg a konečně mu nožky ztloustly a méně nám toho utíká kolem stehýnek - hurááá :grinning:
19. bře 2012 v 18:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angetha gratulujiiiiiii! a jaké jste měli míry?
19. bře 2012 v 18:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky, já mám dneska plínkový den. Skoro celý den jsem to studovala, kostrč mám zaraženou až v krku :slight_smile: Na ty svrchňáky jsem se dívala na ty Thirstier či jak je ten název a taky co jsem tak pročítala recenze tak hodně oblíbemé jsou Anavy. Ty mají kouzelné hlavně vzory :grinning: A taky mě zaujaly Popolini one size z biobavlny, máte někdo zkušenost? Jedna známá je s touhle značkou hodně spokojená, ale nevím jaké přesně má. A pochopila jsem správně, že u novorozeněte stačí ty čtvercovky + svrchňáky + nějaké separační plínky nebo jsem úplně mimo.
19. bře 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a děkuji za odkaz na diskuzi, v klidu pročtu. Termín mám až v červnu, tak ybch to měla stihnout :wink:
19. bře 2012 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronik71 Popolini One Size z biobavlny mám jednu a znovu bych ji nekoupila, to už třeba Anavy nejsou o tolik dražší a jsou nesrovnatelně lepší. Oproti bambusu to moc nenasaje a zdá se mi až moc široká mezi nohama.
19. bře 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásím první nehodu-ale je to moje vina :sweat_smile: Dala jsem na spinkání po obědě pouze jednu čtvercovku a pulky :grinning:
19. bře 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_richard Moc hezký nový nick :grinning:.
@lollaj Se občas zadaří :sweat_smile:, ale u nás se ze spaní nečůrá, až po probuzení - praktikujem bezplenkovku (no, snažíme se), tak záleží, jak jsem rychlá, protože Šárka je teda někdy rychlá děsně :grinning:. Plínka nám protekla jen jednou a to v porodnici papírovka, když měl manžel pocit, že prý to moc utahuju. Kakání skončilo párkrát na svrchňákách, jen jednou na oblečení, ale to byla fakt dávka :wink:.
19. bře 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty látkové plenky budou asi nějaká nová forma závislosti :slight_smile: já to nevydržela a už objednala 1 x Thirsties DuoWrap potisk , Kalhotky Blueberry OS pat., Anavy jednovelikostní fleesáčky pat., Separační pleny celulózové . v roli. Ony jsou totiž všechny ty vzory fakt kouzelné. Mám v plánu zpočátku používat hlavně klasické čtvercovky, myslíte, že z těch svrchňáků pro novorozeně to stačí? Bylo tam psáno, že Thirsties a Anavy se dají používat v podstatě od narození, ty Blueberry jsou psány od 4kg. Mám ještě 4ks Sketch, které jak mi už bylo řečeno jsou dost naprd, ale když už je mám, tak je vyzkouším. Co ještě podle vás do začátku pořídit? Jak na to koukám, až mě oči přecházejí :grinning: Nejspíš ještě nějaké ty vkládací plenečky - kolik ks? a ještě něco bez čeho se v začátcích neobejdu? Díky
20. bře 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronik71 já jsem taky závislá na látkování! :slight_smile: Sketch jsou fakt na houby, ale když už je máš :slight_smile: Nevidím žádné vlňáčky - já jsem fanynka vlňáčků a hlavně na noc je to super. Na malé miminko hodně těch separaček :slight_smile:, ať nemáš hned ze začátku plenečky flekaté :slight_smile:) Pro novoška se mi osvedčily Haipa Daipa pastelky na snappi sponku, je to nejlepší, protože si velikost reguluješ sama..a přes to ty vlňáčky :slight_smile:

No a na prdelku medvídka, nemusíš pak ani mazat, bude mít hezky čistou a voňavou a jako bonus chráněnou prdýlku

ale to je jen můj názor a zkušnost :wink:
20. bře 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@diviska medvídka??? :confused:
20. bře 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, řeším tady nákup PUL svrchňáků Baby Lucy pro novorozence. Chtěla jsem velikost XS, ale zrovna není v obchodě, kde jsem objednávala vše ostatní k dispozici, tak mi nabídli velikost S - že prý stejně XS je pro opravdu malá miminka, spíš nedonošence, že jich moc nemívají...a že velikost S by měla být ok. Co myslíte? Máte s tím zkušenosti?
20. bře 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mám objednané PUL Haipa Daipa velikost S a Imse Vimse velikost NB.
20. bře 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. bře 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota já mám BL v XS ještě starý typ, používala jsem je na čč narovno asi do 5 kg. Ale vycpaný novosklad by se do nich už asi nevešel. velikost S mám nový typ, ty jsem používala přibližně od 4 kg na noční plenku, takže řádně vycpanou. Jsem asi moc nepomohla :slight_smile:
20. bře 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz a myslíš, že ta velikost S by byla použitelná už od narození? Zase by to dýl vydrželo...ale aby to na mrňousovi neviselo :slight_smile:.
20. bře 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota záleží, jak bude velký mimčo po narození a co do čeho chceš balit. Na mojím 2,5 kg by to viselo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. bře 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz no velikost mimča je zatím ve hvězdách :slight_smile:. Ale chci dávat čtvercovky na novosklad a patrně ještě něco dovnitř - buď další čtvercovku, nebo nějakou vkládačku.
20. bře 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h díky :slight_smile: vůbec jsem netušila, o čem mluvíš, plyšák mě fakt nenapadl :grinning:
20. bře 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, prosím, zásadní dotaz, žehlíte čč??? byla jsem předsvědčená, že se nemusí, ale kolegyně (stejná generace :slight_smile: a používá látkovky) mi tvrdí, že čč se musí, je to tak???
20. bře 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj ahojky :slight_smile: já co jen četla, tak se prý žehlit nemusí, ale holky to žehlí spíš proto, že se jim pak líp skládá novosklad :slight_smile: ale taky si počkám na názor zkušených látkařek :slight_smile:
20. bře 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj žehlit se nemusí, stačí, když je pěkně pověsíš poskládáš, ale já čč žehlila, měla jsem staré po nás a bez vyžehlení prostě byly tvrdé a neměly tvar, ale to je šup šup, fakt to jde rychle, nové podle mě žehlit nemusíš
20. bře 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Čč se žehlit nemusí :wink:, já je teda po uschnutí většinou jen letmo žehličkou přejedu, prostě šup šup, žádný prdlíkování a hned naskládám kupičku novoskladů, se mi trochu přežehlené plínky líp skládají.
20. bře 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@reruna tak to jsem si oddychla :grinning:
20. bře 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj já jsem žehlila přibližně šestinedělí. Spíš pro dobrý pocit, ale nemusí se.
20. bře 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@saaralota Já koupila rovnou S, ale Adamovi byly větší (porodní váha 3,52), tak jsem ještě dokupovala XS, protože jsem "nutně potřebovala" začít látkovat :slight_smile: Jinak jsem dávala 1 čč na novosklad a dovnitř složený ikea ručník. A zapnout šli dobře :slight_smile:
20. bře 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa díky, tak já asi radši vezmu ty XS...
20. bře 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@diviska Ty Haipa Daipa mě teda moc neoslovovily a :stuck_out_tongue_closed_eyes: a hlavní důvod asi je, že podle toho obrázku přesně nechápu, jak se ta sponka zapíná. :grinning: Ale u nás v Opavě je v jednom obchodě mají, tak se tam pak stavím a kouknu. Mají tam i Medvídka, i nějaké vlňáčky. Mám do června čas. Takhle přes net je to na prd, protože kdyby to člověk objednával po jednom kusu, tak se mu to s tím poštovným moc nevyplatí. Ale děkuji Vám všem za rady, začínám se v tom docela orientovat. Chtěla bych pak dokoupit i nějaké pleny, zatím asi postačí ty čtvercovky. Ještě by mě celkem zajímalo, někde tady v diskuzi jsem četla, že si stříháte a šijete ty vkládací pleny. Šijete to podle nějakého konkrétního vzoru? A z čeho třeba - z ručníků? Já teda šiju jako velký amatér, ale třeba bych to zvládla.
20. bře 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek