• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@veronik71 Ja se snapky bala, ale jak pise @diviska je to moc sikovne, velikost si upravis, ta HD plinka je uzasna v tom, ze stejnou nosila dcerka od narozeni (porodni vaha 3,6 kg, takze uz od 3,5 kg ji mela na sobe) a stejnou mel i syn, kteremu byl v te dobe 1 rok a vazil cca 9,5 kg. Akorat to vetsi dite ji nosi necim vycpanou, sama o sobe uz pak nestaci. Syn ji nosi doted ve 2 letech na spani (ted ma cca 11 kg), proste je to plinka vymyslena fakt hlavou, jen kdyby tak nehrubla.
20. bře 2012 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, mám otázku ohledně baby idea shorties, jak je to s velikostma? malá má necelých 7 kilo, mám vzít M nebo spíš už L? Bojím se, aby to neměla jen tak na chvíli, ale zase aby v tom zbytečně "neplavala" :slight_smile:. Teď bych je měla spíš na noc, ale až bude tepleji, tak i na den místo kraťasů. Nebo doporučujete jiný natahovací vlňáčky? Mám zkušenost jen z ručně pletenýma z fleru, ale začalo mě to nějak kousat, tak už se mi nový nechtějí kupovat. Díky :slight_smile:
20. bře 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Musí se jen umřít :wink: Já nežehlím.
20. bře 2012 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@saaralota Já mám nové Baby Lucy Fix, nějaký nový typ, s medvídky, užší suché zipy a ta velikost XS je nastejno s Haipa Daipa S, Tots Bots S...menší jsou Thirsties XS
@zuzu_elen_richard No 6 dní před termínem měl 3,6 kg a 51 cm, dnes ( 12 dní) má 4 kg...
20. bře 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angetha díky, musím to nějak vymyslet... ta moje nerozhodnost je děsná :slight_smile:.
20. bře 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angetha sem si říkala že asi nebyl nejmenší, ale je to pěkný růměr, aspoň měl brzy látkovky :wink:
20. bře 2012 v 19:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h já nežehlím nic :grinning: :grinning: :grinning:
20. bře 2012 v 19:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj, nám se osvědčili popoliny PANDA a ULTRAFIT - ty hlavně na noc, dobře sají ale jinak dělají na malém miminku obrovský zadeček...
20. bře 2012 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi já bych řekla, že velikostně odpovídají a pokud je nepereš na víc stupňů, tak se snad ani nesrážejí. I tak bych vzala spíš ty L, dají se hezky ohnout v pase a to kilčo se ztratí. Já brala na doporučení XL, protože L neměli, to dcera neměla snad ani 10Kg a na noc se to dalo v poho, na denní nošení jsem si je po čase srazila(měli jsme longies). Jinak jsme měli handmade a Disany a ty Disany se teda srážejí šíleně a to je peru na málo, mám už ale vysledovaný, že největší chybu jsme udělala v prášku, chce to opravdu jen dětský šampon apod. U Těch Babyidea jsem pralal ve slizu, nebo ekoprášku a dobrý i tak.
20. bře 2012 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@innes Díky :slight_smile:, tak já vezmu ty elka..
20. bře 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi mě přijdou úžasně rostoucí, můj Kuba je (Lka) nosí tak nějak od 7kg a pořád, už má k 11, a malý mu být ještě rozhodně nezačínají... L bych se nebála
20. bře 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi není zač :wink:
20. bře 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem poprvé dala látku i na noc....jsem zvědavá.Dala jsem mu vv anavy,pojistila froté vložkou a flísáčky.Syn čůral do nočníčku než šel do postýlky,tak snad to plínka zmákne.
Ale zasmála jsem se Tobík měl zadeček pomalu větší než hlavu :grinning:
20. bře 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
máte dobré zkušenosti s natahovacími vlňáčky Disana pro novoška na noc?
20. bře 2012 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj no, já vlnáčky nepoužívám, ale čerstvý novorozenec má většinou hodně častou řídkou stoličku, která ráda protéká, takže tam je pak problém, vlnáčky jsou náročný na údržbu
21. bře 2012 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj já mám s vlňáčky ty nejlepší zkušenosti. Disany mám taky, jsou super, a údržba? No náročné spíše časově, musí se prát v ruce a pak impregnovat, ale když jsou zanošené, tak se už tak často neimpregnují..
21. bře 2012 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi to mas asi pravdu, tak uvidime, jak to bude u nas
@diviska a pouzivala jsi je i na novorozence?
21. bře 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronik71 No já vkládací plenky nešila. Jen jsem šmikla obyč ikea ručník na půlku a oentlovala. Do pleny ho dávám poskládaný na třetiny. Ale ten ručník už neprodávají. Místo toho se dají použít buď ikea žínky nebo rozstříhat nějaké staré ručníky, co máte doma. Službu to udělá stejnou. Jinak ten rozměr nastřihnutého ručníku je 27x38
21. bře 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak na stránkách plenkarna tecka cz mají do 26.3. pulky IV za 222 a 291Kč, pak prý budou dražší. :wink:
21. bře 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Já taky nežehlím... a to jsme ze začátku fakt jeli hodně v čtvercovkách, včetně nějakých starých, vyřazených z nemocnice... Na hrubost jsem dala místo aviváže ocet, snažím se nesušít na topení a nenechat je přesušit a je to v pohodě... Musí se teda hezky pověsit, ale to není taková práce. A obdelníkovatění, obávám se, ani žehlení nezabrání.
@veronik71 Vkládačky jsem taky jen oentlovala nastříhané staré ručníky... osobně mi i vyhovuje, když je to jen jedna vrstva, která rychleji schne... někdo má místo ručníků koupeného něco bambusového z sijemedetem.cz - bambus saje víc...
@ptjj Vlňáčky jsme měli i na novoška, ale jen nějaké obyč z Fleru. Je pravda, že ta vaječina častěji proteče (+ ještě jak se to člověk sám učí, tak to nemá úplně vychytané), ale reálně jsme je kvůli pokadění prali snad 2x... (jsem se je snažila dávat po tom, co se vykadil, kdy byla naděje, že se nepo... znovu). Šla bych do nich znovu (do Disan asi ne, nechtělo by se mi za to dávat ty prachy - na novorozence, kterej to x krát pokadí, už vůbec ne).
21. bře 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie ja mam moznost je sehnat za 230, tak to celkem jde
21. bře 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Tak to bych je vzala. A pokud jsou už používané a nalanolinované, tak bych neváhala :wink:
21. bře 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přišli mi dneska plínky z mimáče.. 22 plenek klasických čč a 6 plenek Ikea... za 280,- a já jsem neuvěřitelně nadšená :slight_smile: tak úžasně opraný a měkoučký plínky :slight_smile:) paní je má po dvojčátkách a měla je jen na blinkání a pod hlavičku.. ale to se s těma novýma ikea nedá srovnávat.. :slight_smile:) a i ty čč nejsou nějaký kšunty.. nevím sice co to je za značku, ale hodně se přibližují ke Kikko Eco Lux.. pevností a kvalitou.. :slight_smile: nejsou to žádný sítě proti hmyzu.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a taky úžasně měkký :slight_smile: no takže za tu cenu jsem fakticky mile překvapená :slight_smile:)
21. bře 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa nejsou, jsou údajně nové, ale stejně bych ten lanolin musela koupit na pozdější použití
@dandelion tak to moc gratuluju k úžasnému nákupu
21. bře 2012 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek díky moc, omlouvám se, zapomněla jsem odepsat, tak bude nám 11 a pořád to stačí, tak jsem zvědavá, jak dlouho:slight_smile:
21. bře 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Tak do nich jdy, jsou to prý držáky... i když pořádně prolanolinované předchozím uživatelem taky nejsou k zahození... ale lanolinovou lázeň zvládneč udělat, není to nic těžkého.
@dandelion Skvělá koupě!
21. bře 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Máte, prosím vás, některá zkušenosti s obyčejnými kikko plenami na látkování? Tzn. ne lux, ale ty normální s tou menší gramáží. Je tam velký rozdíl v savosti?
21. bře 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Zkušenost nemám, ale pokud máš nějakou výhodnou nabídku, tak já bych do nich šla... ale upozorňuju, že já jsem velice nenáročný uživatel, co balí dítko do 20 let starých nemocničních plen...
21. bře 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie no jo, jenže ony ty dvacet let staré jsou kvalitnější než leckteré nové :grinning:......mám nabídku 22 plen za 250 Kč
21. bře 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj Tak podle webu Kikka mají jejich obyč bavlněné čtvercovky 70x70cm gramáž 60g/ks a ty Lux mají 71g/ks, to je, jestli dobře počítám, o šestinu víc. Pokud do nich budeš dávat vkládačky, tak by asi i ty obyč mohly stačit.
21. bře 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek