• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. října 2017 
@lollaj aha, tak jinde v Praze nevím :confounded:
28. bře 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzu_elen_richard - zkus tu dírku zašít a napatlej na to vosk. Mohlo by to klapnout ... :confused:
http://www.branakdetem.cz/vlneny-vosk-popolini.htm
28. bře 2012 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaaa kdysi tu dávala takový článek @ivushka o tom praní, že většina bakterií se fakt zničí při praní mezi 60-80 stupni, a které ne, tak ty se zničí při sušení, takže se doporučuje po věšení prádla si umýt ruce, ale riziko nákazy je při věšení prádla minimální....
Sí´tku na prádlo jsem používala jen na separačky z irmy, pračku máme s předním plněním, tak jsem to vybírala z kýble rukou...
28. bře 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion ja teda čč peru na 95, i HD pastelky peru na 95, jen ty bambusovy jsem nezkusila, ty by to asi nevydrzely....
28. bře 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lollaj Ještě zkus latkovky.cz, ale tam jsou jen v úterý odpo. Případně lze domluvit vyzvednutí jindy u paní doma. Je to na P4, ulice Hlavní
28. bře 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lollaj A koukám, že mají i L :slight_smile:
28. bře 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa V Pze na Bráně k dětem???
28. bře 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lollaj jsem fakt mimo :rolling_eyes: Už to čtu,že na Látkovkách :wink: Díky za tip, zítra paní volám :slight_smile:
28. bře 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lollaj Ne ne, na těch Látkovkách. koukni na www.latkovky.cz
28. bře 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lollaj Nemáš za co. Tak ať pochodíš :slight_smile:
28. bře 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente já už jsem to zakápla sekundovým lepidlem, vypadá že to prošlo uvidíme po použití a vyprání, jen je tam teď místo toho flíček o průměru půl cm :unamused: no halvně jak to nepustí se dál a nepropustí
28. bře 2012 ve 20:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, chtěla bych se opět na něco optat - mám dojem, že se tu někde psalo, že jako separační vložku používáte něco z ikei. Poradíte mi, jak se to jmenuje? Děkuju :slight_smile:
28. bře 2012 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arlette deka irma :wink:
29. bře 2012 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kofinek děkuji:slight_smile:
29. bře 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak mi přes noc vyrostla z thirsties "s" a tak přemýšlím, jaké pořídit v mku.. uvažuju nad thirsties, bummis nebo baby lucy fix. Liší se jen designem a cenou, nebo je nějaký rozdíl i v kvalitě? :slight_smile: Ať nekoupím nějakou blbost. Potřebuju určitě na sucháč (manžel jinak odmítá přebalovat :grinning: ). Díky
29. bře 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Za mě Baby Lucy. Mám Thirsties Duowrap a jednak moc nedržely zmenšovací patentky (pomohla teď kamarádka s patentkovacími kleštěmi :slight_smile:) a jednak se mi cca po půlroce vytahaly okolo nožiček. BL mám zhruba stejně dlouho a drží tvar mnohem líp a teď se navíc dají koupit i barevné nebo s obrázky (já to mám ráda - když jdu někam mezi matky, beru si co nejreprezentativnější plenky :grinning:). Obojí mi ale po této dobře prosakují ve švu, budu asi muset koupit nějakou impregnaci. S Bummis nemám zkušenost.
29. bře 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@herminka Díky :slight_smile:, já taky právě chci barevný, taky se ráda předvádím :grinning: :grinning: :grinning: a navíc je to takové veselejší :slight_smile:.tak dobře.. thirties škrtám z výběru.. má tedy někdo zkušenost s bummis http://www.plenka-czech.cz/hoja/eshop/4-1-svrchni-kalhotky/0/5/1164-AKCE-Kalhotky-Bummis-Super-Brite? mám strach hlavně o suchavost sucháčů..
29. bře 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nic, ty bummis už v mku nemají, tak vezmu ty baby lucy :slight_smile:.
29. bře 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi já jsem kdysi nad bummies uvažovala, v obchodě jsem si je ošahala a přišly mi dost tuhé. Radši jsem vzala znovu thirsties. Nové BL mám taky a jsem spokojená. Pokud budu ještě dokupovat nějaké PULky, tak BL. Tvar i materiál je v podstatě stejný jako thirsties, výběr barev taky je a jsou levnější.
29. bře 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@betelgeuzz No právě, já koukala, že jsou BL skoro o půlku levnější.., tak mě teda těší, žejsou i stejně kvalitní a nemusím platit za značku :slight_smile:. Teď už jenom vybrat barvu :slight_smile:. Já jsem ve všem tak hrozně "rozhodná" :grinning:. Díky :slight_smile:.
29. bře 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi mám baby lucy XS a koupila jsem bummis s žabičkami druhou nejmenší velikost ale máme pořád velké kolem nožiček.. za mě baby lucy zdají se mi lépe zpracované... no a za cenu bummis už bych spíše koupila grovia ty jsou rostoucí a mi vyhovují nejlépe - stačí jen svrchňáky tam si strčím opět co chci..
29. bře 2012 ve 20:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arlette a na co je ta separační vložka?jako na vyšší savost? :sweat_smile: já jsem úplný laik, začínám sbírat info, chtěla bych teď taky látkovat a hledám i varianty jak si udělat něco svépomocí, abych nemusela všechno kupovat.
29. bře 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alt - původním účelem separaček bylo dání možnosti vyhodit ji i s hovínkem. Dále pak zamezit ušpinění plenky (ať už čč nebo kalhotkové) od hovínek. Existují celulozové a viskozové.
Momentálně to funguje tak, že proti ušpinění funguje separačka stále, ale 99% mamin ji pere.
Dále separačka z deky Irma z Ikea je z fleecu, tudíž nejen zamezí ušpinění pleny, ale také drží prdelku v suchu (fleece nepustí vlhko z pleny zpět na zadeček).
Deku koupíš za 29 Kč a je dobré ji nastříhat na obdélníky 15x30 (cca).
:slight_smile:
29. bře 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente díky za info, ještě mě zajímá, co si mám vlastně do začátku nakoupit, mám jen cca 40ČC po prvním dítku a teď jsem si koupila 12 ks AIO značky SKETCH nebo jak se tomu říká jako vše v jednom. tady tyto http://aukro.cz/frote-plenky-sketch-aio-genialni-1-1-zdarma-bila-i2240622022.html jako nic víc nemám a nevím co mám pořídit, abych nekupovala něco zbytečně. Budou mi vlastně na něco ty sketch?
29. bře 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alt - sedíš? Doufám, že jo .... Sketch jsou úplně na ho..... :frowning2: Není tu žádná, která by s nimi měla dobrou zkušenost :pensive:
29. bře 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alt - jinak většina z nás má výbavu poskládanou z různých druhů plen. Mrkni třeba do mého alba Látkování. Jde ovšem i o výši investice, kterou chceš/můžeš udělat.
Jednou jsem zde psala nejlevnější variantu.
60 čč, 2x snappi sponka, 10x vv plenka, 3x jednovelikostní PUL. S tím se dá - při praní 1x za 2 dny - slušně vydržet.
29. bře 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtěla jsem se zeptat?Mají ještě nějaké pulky flees kolem nožiček (lemování)?Mám HD sloníkové a jsem s nima max. spokojená.Potřebovala bych ještě jedny a nechci ty samé....Díky :slight_smile:
29. bře 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lollaj - nemám žádné takové (kromě HD)
29. bře 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente díky.Tak je vyřešeno :wink:
29. bře 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alt Můźeš kouknout i ke mně do alba, jen varuju, že máme poněkud nadrozměrnou výbavičku :grinning: (a značkově téměř monotématickou), ale za a) chcem brzo další dítko (a pak možná jěště další), b) látkovky jsou těžká závislost (ne pro každou, někdo má asi silnější vůli :wink:) a za c) malá je háklivka na vhko, hned mrčí a brečí, takže přebalujem každou chvilku, teď teda střídavě úspěšně praktikujem bezplenkovku a tak neperu jednou za dva, ale jednou za tři dny.

K těm čtvercovkám, co máš, tak bych dokoupila aspoň 2, spíš 3 PUL svrchní kalhotky (Imse Vimse, Thirsties nebo Haipa Daipa) a případně celulózové separační plenky a 1 flísové sverchňáčky (Anavy), možná nějaké vkládačky, pokud nebudeš pořizovat kalhotkové pleny, tak bych vzala určitě 10x bambusové vícevrstvé plenky Anavy vel.M.
29. bře 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek