• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
na přebalování používám podobnou jako reruna a na to čč. Pak mám anavy a tots bots, na cesty, nebo na válení doma bez plenky. Na ni taky položím 1čč, a když se počurá, chytne to ta čč a podložku použiji znovu. Neperu ji po každém počurání. Akorát už jsme ve stádiu, že během chvilky je mimo podložku :unamused:
15. dub 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@angetha Aha. Ja zatim ctvercovat neplanuji, tak tohle tolik nesleduji. Mam hodne libstatskych - obyc bile a pak ty s obrazky normalni a osusky, ale mam je jako pliny na bezne pouziti, ne na latkovani. A libstatske vseobecne vsichni chvali, ale ne v souvislosti s latkovanim.
15. dub 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narazila jsem na IV pulky na patentky - IV Smart. http://www.veselepleny.cz/veselepleny/eshop/14-1-SVRCHNI-KALHOTKY-A-VLNACKY/28-2-PUL/5/695-Svrchni-kalhotky-Imse-Vimse-SMART
Máte s nimi některá zkušenosti? Viděla jsem je teď poprvé, tak nevím, jestli jsem je dříve přehlídla, nebo jestli je to nějaká novinka.
15. dub 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď koukám, že je to novinka. :wink:
15. dub 2012 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek to je teda novinka :slight_smile: Koukala jsem jak blazen, co maji patentku, ale uz jsem to pochopila.
15. dub 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neu.sona S na vycházku a L někam na víc dní, ale to záleží na tobě, jestli vůbec potřebuješ
15. dub 2012 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám dotaz na @ivuska.h - jsou vkládačky do Anavy Easy 2012 nějak funkčně odlišné od vkládaček z kalhotovek? Protože vypadají úplně stejně, tak jestli je to jedno, jaký tam připnu....
15. dub 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk Je pravda, že proti čůracímu vodotrysku chlapečků nepomůže snad vůbec nic... U nás to většinou chytnou návleky - takže hodně návleků, co dobře sají by bylo určitým řešením :grinning:

Musím se přiznat k jedné věci (manžel říkal, že si pomyslíte, že jsme prasátka, ale stalo se...) - jak jsme spolu s praktikováním Bm snížili spotřebu plenek, tak se nám teď zdařilo neprat plínky asi 5 dnů a normálně nám jedna blicí chytla plíseň :frowning2:((. Ty počůrané ne, ale sražené MM je k tomu evidentně náchylné. Naštěstí to odnesla jen blicí plínka s autíčkama, která se nám stejnak nelíbí (jsme z vlastního rozhodnutí bez auta, preferujeme veřejnou dopravu), ale kdyby mi zplesnivěla nějaká Anavy, tak mě asi šlehne... Stalo se to někdy někomu z vás, nebo jsem jediná? Podotýkám, že skladujeme na sucho v koši z Ikea.
15. dub 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie mně se to teda nestalo, peru většinou po třech dnech, ale čas od času tu s tím někdo zděšený přijde... nebudeme se tě štítit :wink:
Teď mě vlastně došlo, že blinkací peru za mnohem dýl a v pohodě, ale dávám je k normálnímu prádlu.
15. dub 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie
@helulela blinkací dávám taky k prádlu a peru tak klidně jednou za týden, podle toho, kdy se naplní. zatím nic nezplesnivělo - ale my máme UM :frowning2: takže to není srovnatelné
15. dub 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Já teda tu zkušenost nemám, protože ještě nic takového neperu a neskladuju, ale vím, že u nás by taky zplesnivěla za tak dlouho... U nás je docela dost vlhko a tak to budu muset hlídat. To tak prostě asi je. Někdy se to stává.
15. dub 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Mě se to stalo, když jsme odjeli na dovolenou..zůstaly v koši..vyprala jsem, zda to pustí, no vypadá to, že jo..už je to ale dlouho, ještě u prvního dítěte..Teď občas používám tu dezinfekci na prádlo Sanytol
15. dub 2012 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela No, my právali pravidelně obden, jenže teď se to nějak zvětšilo ta prodleva a mně to ani nedošlo, že už je to tak dlouho... Přijali jsme opatření, že budeme blicí předpírat pod sprchou, ale možná není vůbec blbej nápad je hodit k normálnímu prádlu - koš na něj je přeci jen výrazně vzdušnější (máme takovej ten síťovej). A jsem ráda, že 1) nejsem první, komu se to stalo, 2) se mě nebudete štít.
15. dub 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@angetha My vyvařili, ale fleky od plísně asi nepustí - vzhledem k tomu, že to byla neoblíbená plína, navíc "jen" čč, tak ji asi necháme jako hadr. Sanytol dávám občas taky, ale spory plísní prostě doma máme, s tím nic nenadělám.
15. dub 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, přihlásil jste se někdo do té soutěže na Bráně? http://www.branakdetem.cz/clanek/-110 Mně to láká spíš z legrace... že bychom do toho šli s manželem.
15. dub 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie tak můj muž pozná látkovku od papírovky - a to hned na první pohled :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. dub 2012 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@boudova Tak můj muž taky neumí všechny ty značky a tak, to tedy ani já ne, ale orientuje se na chlapa nebývale dobře a já bych chtěla 1) jednak tu akci jako takovou podpořit, 2) právě ukázat, že to je věc i pro chlapy - jen doufám, že to bude pojato aspoň trochu s vtipem, respektive, že to nebude a lá AZ-kvíz
15. dub 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem nás přihlásila a jsem zvědavá, jaké to bude... Vůbec jsem si nevšimla, že je potřeba se přihlásit s nějakým sloganem, takže manžel na poslední chvíli vyplodil " S látkovkami na věčné časy a nikdy jinak" :grinning: :grinning: :grinning:
15. dub 2012 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@rebelie Jeeee :slight_smile: Drzim vam palce! U nas je zase Velka Vymena, chteji trhnout rekord max lidi, co bude menit latkovku nebo tak neco. Skoda, ze nemam koho prebalovat, sla bych.
16. dub 2012 v 00:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Mně se taky stalo, že mi plenka začala plesnivět při skladování. Když už malá byla starší a používala víc nočník, už jsme neměli tolik plen, tak jsem si taky neuvědomila, že jsem dlouho neprala. Tak jsem právě pak začala skladovat pleny na mokro s trochou octa. Po 2-3 dnech jsem vodu vyměnila a trochu plínky přemáchla, tak že jsem ve finále prala jednou za týden. Jen se na mokro nemůžou skladovat svrchňáčky a logicky asi ani AIO.
16. dub 2012 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek Do skladování na mokro nejdu, prostě holt budeme častěji prát, i když třeba nebude pračka úplně plná...

Holky, psala mi lusinta, že se do té soutěže zatím nepřihlásilo dost lidí - pojďte se někdo ještě přihlásit, bude to legrace a je to příležitost poznat se osobně... Uzávěrka přihlášek byla včera, ale myslím, že když se přihlásíte ještě dnes, tak to bude OK. Co třeba @boudova? Můžeš soutěžit i sama, nebo třeba s tou Tvojí látkující kamarádkou...
16. dub 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie látkující kamarádka je v posledním tažení před dalším porodem :slight_smile: a já nejsem soutěživý typ :wink:
16. dub 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova Nejde o soutěž (kdybych chtěla vyhrát, jdu do soutěže s látkující kamarádkou a ne s manželem), jde o podporu Týdne látkových plen a taky o legraci, zážitek a setkání...
16. dub 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek proč se nemůžou skladovat svrchňáky na mokro?
16. dub 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie já jsem dřív prala ob den, ted mi to vychází většinou 1x za 3 dny a když není plná pračka, tak k tomu normálně přihodím věci, které bych prala na 60, třeba ručníky, nebo i nějaký oblečení...
16. dub 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Jenže my na 60° pereme jen plíny, vše ostatní na 40... Spíš to vidím tak, že začnu plíny prát na 40 a přihazovat k nim zbylé věci... a pouze jednou za čas je i s ručníky proženu pračkou na 60... no, uvidím, každopádně si už ohlídám, jak často pereme
16. dub 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie já bych šla hned, taky myslím, že by to mohla být sranda a dobrá příležitost poznat se... jen ta Praha :unamused:
16. dub 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Tak zase je to výzva k výletu do Prahy :wink:. RegioJetem je to fakt pohoda (jela jsem to teď s malým několikrát). Ale chápu, že se 2 dětma je jakýkoliv cestování asi dost na palici.
16. dub 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie právě že ty dvě děti... ale zase bychom byli extra tým :grinning:
16. dub 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela No právě! A v RegioJetu maj super koláče :wink:. Ale jen zůstaňte doma, ještě byste nám vyfoukli výhru :grinning:
16. dub 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek