• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
Já jsem investovala do těch nejnovějších Bum Genius Freetime. Měla jsem 2 kousky koupené už před nějakou dobou a naprosto krásně rychle schnou, sajou jak divý a nestudí na povrchu ani mokré, takže ani nedávám separačku (malej kaká ale tak 1x týdně, tak se moc nemusím bát :slight_smile:) Vyhovujou mi naprosto, mám totiž hodně špatný ekzem na rukách, popraskané prsty, takže třeba manipulovat s kapsovkama, nacpávat je nebo když jsou ještě ty vkládačky chlupaté, tak to je pro mě dost utrpení, protože se mi to zatrhává o popraskanou kůži. BG Freetime mají ty pleny přišité, jen se to ohne dovnitř a je hotovo. Tj. pro mě ideální. Sice drahé, ale počítám, že je využiju ještě na další potomky :wink:
Ty boostery bych asi fakt koupila spíš ty větší, kdyby bylo nejhůř, určitě půjdou použít i složené (možná za cenu zvětšení kalhotek o jednu velikost). Slevy jsem teď taky využila. Scháněla jsem BG Freetime přes internet, třeba v USA stojí polovinu, ale oni syčáci kvůli nějakým patentovým právům prostě mimo USA ty pleny nepošlou. A třeba na E-bay ke koupi ještě nejsou, tam mají jen ty starší typy 3.0 a 4.0 kapsovky. Tak nakonec když byly tento týden slevy v rámci týdne opravdových plen, tak jsem si pár Freetimek dokoupila.
22. dub 2012 v 00:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejnyy Vsak jsem ted ty vetsi objednala zrovna :slight_smile:

Ja mam 2 BG newborn a jednu Freetime, jinak mam vetsinu totsbots AIO. Ty Freetime si hodne na netu chvali prave. Ja se priznam, ze teda jsem ty BG spis koupila, ze newborn byly v akci a tu jednu Freetime kvuli vzoru :slight_smile:

My zijeme v Uk a vsimla jsem si rpave, ze u nekterych plin obcas pisou, ze je neprodavaji mimo UK, tak to asi bude podobny problem.

Odkdy se ti Jonas do nich vesel uz?
22. dub 2012 v 01:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h gratuluju!
22. dub 2012 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musím se pochlubit, včera se mi povedlo zcela jednoduchým způsobem přešít AIO Medley Sketch na naprosto funkční kapsovku - Zatěžkávací zkouškou v noci prošla :dizzy_face: . Mám z toho děsnou radost, protože co mi leží ve skříni, pořád lituju peněz, co jsem za ně kdysi dala.
22. dub 2012 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@ivuska.h gratuluji :slight_smile:
22. dub 2012 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Gratulace veliká. No jestli se do příštího roku povedou ty slibované PULky, tak je to myslím doma :sunglasses:
22. dub 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek S Jonášem jsme z porodnice odcházeli s 2,4 kg, tak to byl problém skoro všechny látkovky. Byly prostě obrovské. Nakonec jsem měla pár novorozeneckých Bum Genius a Teenyfit od Tots Bots. Teď má Jonáš něco pod 6 kg a myslím že pleny co máme mu seděly tak od 4 nebo 4,5 kg bez problému. Ono když mu přes plínku oblečeš body, tak mi připadá, že i když je mu to volnější mezi nohama, že to body to přitáhlo k tělu a neproteklo to. Ale občas nějaké prosáknutí bylo. Teď už bez komplikací. Dnešní noc s novou sadou BG byla naprosto v klidu, dokonce mi spal delší dobu mezi kojeními, než obvykle :grinning:
22. dub 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h supér, velká gratulace, to je bezva úspsěch (a zasloužený :wink: )
22. dub 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h taky se pridavam ke gratulaci a uz se moc tesim, az zacneme nase Anavy pouzivat
23. dub 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejnyy Jé, tak to máš stejnou zkušenost jako já, s těma BG kapsovkama, já když jdu strkat vkládačky do kapes, tak musím mít čerstvě namazaný ruce a ekzém nemám v nějakým hrozným stadiu momentálně, ale i tak je to dost nepříjemný...ty freetime vypadají fakt dobře, možná si časem nějakou pořídíme :slight_smile:
23. dub 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aemmi Tak mně BG kapsovky na ekzém nevadí, ale co je šílený jsou separačky BambinoMio, co nám koupila tchýně - ty se mi pořád chytaj na ekzém a vždycky mám chuť hodit celou tu roli z okna...
23. dub 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivuska.h přidávám se ke gratulantům, zasloužený úspěch :slight_smile:
23. dub 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie tak ty separačky neznám, my jedeme pořád Popoliny, ty kapsovky mají jedinou kliku, že jsou to fakt dobrý plenky, jinak by mě ta manipulace s nima odrazovala od používání...dále jsem taky nesnášela vlhčený ubrousky, ty se mi taky zadrhávaly a navíc mi ten ekzém ještě zhoršovaly, ale to už jsme v jednorázových potřebách :slight_smile:
23. dub 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Vlhčený ubrousky taky děs běs, mít v rozpraskané ruce chlupy z kapesníčku, fakt nic moc. Ale Perlan to naštěstí nedělá a v tom my jedeme od začátku.
23. dub 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie přesně, chlupy z vlhčenýchubrousků jsem měla v záděrách a v rozpraskaný kůži, o perlanu jsem tenkrát nevěděla, jinak bych si ho asi taky sehnala, ale už mám dost hadrových ubrousků a spokojený jsme obě :slight_smile:
23. dub 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Já mám teda teď ruce rozpraskaný tak, že bych nejraději nesahala na nic, ale to holt nejde... tak aspoň, že těm vlhčeným ubrouskům se dá vyhnout.
23. dub 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dnes má naše nejmladší rok a doufám, že za rok nebo tak nějak se zbavíme plín ! Dost se na to těším, po všech těch letech. No a máme problém, používám vv Anavy a flísáčky Anavy a malé asi flís v tom horku začal vadit, má na bocích červené fleky které tipuju na vyrážku z horka+flísu. Bohužel tady nemůžu koupit jiné svrchňáky a ani nevím, jestli by vlna nebo PULky pomohly v tom teple. Nějaký nápad ?
Zkusím mrknout do nějakých dětských obchodů o víkendu, ale myslím že látkovky sem ještě nedorazily, ještě tu nezačali třídit odpad. Nechce se mi začít dávat papírovky, ale ona je chudák opupínkovaná ledaskde (je dost baculatá, pořád se potí...), tak ať ji nemučím víc než je nutné.
24. dub 2012 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@joohana a kalhotovky nepoužíváš vůbec? nebo AIO? Zkus třeba bez svrchňáčků a častěji přebalovat....
25. dub 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Já myslím, že vlňáčky by to vyřešit mohly a pokud umíš plést, můžeš si je i uplést... nebo z bazárku - Ti je někdo pošle a do pátku je můžeš mít doma.
25. dub 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie pokud se nepletu, tak joohana bydlí někde v emirátech (ale nejsem si teda jistá), to by jí do pátku asi nedošlo :sweat_smile:
25. dub 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@boudova a proč u vás sekce a JIPka? :/ mě vyletěl tlak.. podezření na preeklapsii.. takže dle ms 37+1tt (dle utz 37+5tt) sekce.. malá Apgar 8-8-9, měla svalový tonus a modrala.. druhý den měla šedivomodrý ručičky a nožičky, kdy jí teda udělali rentgen plic a zjistili, že se jí nerozvinuli dva plicní laloky.. Den byla na kyslíku.. Do toho má na srdíčku Defekt septa komor (dírka mezi komorama) a pak si vymyslela ještě silnou žloutenku.. která trochu ustoupila, ale jsme žlutý pořád hodně..

Jinak musím uznat, že PULky HD jsou super :slight_smile:) Ale Anavky budou určo lepšejší :D :slight_smile:) Jinak já se chystám konečně vybírat kalhotovky Anavy :slight_smile:
25. dub 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion nízké průtoky, placenta už nevyživovala, šla jsem na první prohlídku do porodnice a rovnou jsem tam zůstala. druhej den ráno mě kuchli. a mě se poslendí 3 dny předtím zdálo, že se malá nějak přestala hejbat, ale nechěla jsem plašit......nakonec to dobře dopadlo, ale jít na tu kontrolu o pár dní později - nevím, nevím. malá měla po měla žloutenku, ale hlavně neudržela jídlo, zvracela, byla na kapačkách a měla nějakej špatnej cukr. přesně nevím. a pak samozřejmě nepřibírala. hrůza. i po propuštění domu, jsme chodili na váhu k dětské ob bedn. zrovně v těch největších mrazech.....
25. dub 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna Holky, já vlňáčky i PULky doma v ČR mám, ale jsme teď na dva roky v Emirátech a není tu ani poštovní služba, nikde je tu nemůžu koupit a bez svrchňáků ji tak nechat nemůžu vzhledem k tomu že nosí plíny narovno :wink: .
Vadí ji ten flís právě tam, kde je přímo na kůži.
25. dub 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion
@boudova Holky, to jsou teda příběhy- držím palce ať vám miminka dělají už jen samou radost !
25. dub 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana mně napadají jen nějaké bavlněné home-made kalhotky na sucháče, střed vyložit flísem a dávat jako svrchňáky - taková nouzová variace na zavazovačku s vlněným obdélníkem
25. dub 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ted jsem si vzpomněla, neviděly jste v pondělí Sama doma? Nějaký Dr. se tam dost nepěkně vyjadřoval o jednorázových plenách, myslím, že to bylo v souvislosti se záněty močových cest, ale zahlédla jsem jen kousek...
25. dub 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. dub 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz díky za odkaz, kouknu. Zrovna včera jsem na netu sháněla informace o složení jednorázovek. :confounded: :unamused:
@aemmi
25. dub 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Aha, já si říkala, že asi budeš někde mimo, ale pas ukazoval Brno, tak jsem si říkala, že asi nějaká zapadlá vesnička na Moravě, že se nedostaneš do města :grinning:DD. A aspoň ten vlněný obdelník, či šálku bys tam neupletla? Nebo by Ti někdo neupletl? Nebo i vlna nedostupná? A do čeho balí místní? Přinejhorším ty větší bavlnění kalhotky a flees třeba naskládat pod poslední vrstvu čtvercovky... ale ty tam asi kus fleesu taky mít nebudeš, ne? Jinak naše maminky dávaly kus igelitu, tak jako nouzová varinanta do těch kalhotek by to taky šlo...
@reruna Díky za upozornění.
25. dub 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ten rozhovor v Sama doma jsem viděla, byla to urologie dětí a byl to jen jeho osobní názor - vyznělo z toho, že je pro látkové pleny
25. dub 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek