Látkové pleny III

novako
17. dub 2009

Napoprvé to vypadá děsně složitě, ale nenechte se odradit!

Podle střihu a funkce se látkovky dělí na:
Čtvercové - patří mezi ně klasické čtverce (znáte z dob svého dětství) a vícevrstevné plenky (plena obdélníkového tvaru podélně rozdělená na tři části; prostřední část je tvořená z 8 vrstev bavlny, krajové části ze 4 vrstev). Čč a vv před použitím musíte poskládat.

Tvarované – jsou vytvarované tak, aby sedly dítěti kolem stehýnek, aniž by se musely předem poskládat.

Zavazovací – dávají se přes jiné savé pleny, aby držely na svém místě a neposunovaly se.

Kalhotkové – tvarem připomínají papírové plíny, mají savé jádro.

Kapsové – tvarem připomínají papírové plíny, na rozdíl od kalhotovek nemají žádné savé jádro, místo něj je kapsa, do které se vkládá savá vložka.

AIO (All in one) = vše v jednom – tvarem připomínají papírové pleny, jsou nejdražší, avšak jediné pleny, na které už nepotřebujete žádné svrchní kalhotky!!!

Vkládací pleny – slouží ke zvýšení savosti jiných plen.

Svrchní kalhotky:
- PUL – kalhotky s polyuretanovým zátěrem rychle schnou, jsou nepropustné, částečně prodyšné.
- Vlněné - nejprodyšnější svrchní kalhotky, náročnější na údržbu; aby neprovlhávaly, je potřeba je nalanolinovat. Perou se 1x za několik týdnů, po použití je stačí vyvětrat - obsažený lanolin je totiž voděodolný a antibakteriální.
- Flísové - prodyšností jsou srovnatelné s vlněnými, nemusí se lanolínovat, můžou však provlhnout, rychle schnou, nehodí se na větší dítě.

Vychytávky:
- Separační pleny (flísové, viskozové, celulozové) – mají za úkol udržet zadeček dítěte v relativním suchu a pochytat případné hovínko.
- Vlněný obdélník – nejčastěji se používá mezi savou plínu a zavazovačku (nepořebujete svrchní kalhoty) anebo jako tzv. Gedrenin instant (plína, vo, spoďáry/slipy), když odpleňujete dítě.
- Snappi sponka – s její pomocí se přichytávají pleny, které nemají jiné zapínání.

Když se dítě v látkovkách počůrá je v mokru. Lze to zmírnit separačkami, ale tak v suchu jako v jednorázovce nikdy nebude.
Až na výjimky jsou látkové pleny robustnější než papírové.

Jak pořídit plenkovou výbavu:
Netvořte celou výbavičku jedním typem plen. Lepší je kupovat plínky po kusech (platí hlavně pro kalhotkové plíny). Každé dítě je jiné a každému padne trochu jiný střih.

Nekupujte celou výbavu naráz. Při postupném nakupování lépe přizpůsobíte výbavu potřebám dítěte.

Množství plínek je odvislé od toho, jak často hodláte prát. Je potřeba počítat s tím, že ze začátku se přebaluje cca 10 denně. Čč uschnou během pár hodin, vv jsou na tom trochu hůř (ale do 12 hodin se vejdete), kalhotovky potřebují na uschnutí cca 20 hodin (liší se to i podle použitého materiálu). Později (od cca 2–3 měsíce) se přebaluje cca 6x denně.

Svrchňáky potřebujete minimálně troje, vlňáky raději čtvery.

Materiály:
Látkové pleny se vyrábějí z materiálů přírodních - bambus, konopí, bavlna i umělých - PES (mikrovlákno, flees; např. tvoří součást přírodních jako vrstva udržující zadeček v suchu).
Nejsavější materiál je bambusový flauš, pak konopný flauš, bavlněný flauš, bambusové froté a bavlněné froté.
Froté materiál má tendenci ve tvrdé vodě hrubnout, konopný materiál zase tvrdne. Tvrdost vody lze zjistit v úpravně vody.

Rady:
Nejuniverzálnější a nejlevnější plínky jsou čč a vv. Dají se použít jak samostatně, tak i jako vkládací plenky.

Čč na plenkování kupujte pokud možno vysokogramážní (100g/m2???), pod hlavičku a na odkrkávání stačí úplně obyčejné.

Zavazovačky si buď zamilujete, nebo je budete nenávidět.

Nejlepší samostatně prodejná vkládací plena je bambusový prefold. Využijete ho kdykoli budete potřebovat zvýšit savost pleny.

Nejprodyšnější svrchní kalhotky jsou vlněné. Nejsou však úplně vhodné na novošky, protože pokaděné vlňáky se musí vyprat a znovu nalanolinovat, což je procedura minimálně na dva dny.

Na novošky se nejlépe hodí svrchňáky PUL, eventuelně flísové.

Z kalhotovek jsou nejekonomičtější jednovelikostní pleny, ale na novošcích a malých dětech vypadají robustně a dělají velký zadeček.

Žádné pleny ani svrchní kalhotky není potřeba žehlit, perou se na 60, mohou se sušit v sušičce, doma na sušáku i venku na sluníčku. Jedinou výjimkou jsou vlňáčky, které potřebují šetrnější údržbu (ruční praní nebo praní v pračce v programu ruční praní max. na 30).

AIO plíny jsou vhodné pro babičky nebo tatínky a na parádu, ideální na přebalování někde venku.

Plenkové šifry (snad jsem na nějakou nezapomněla).

BBH – značka BabyBee Hinds
BI – značka Baby Idea
BL – značka Baby Lucy
BM – značka Bambino Mio
EH nebo Ellas – značka Ella´s house
HD nebo HP – značka Haipa-Daipa
IB – značka Itti Bitti
IV – značka Imse Vimse
Kissa – značka Kissaluvs
LVB (lovíky) – značka Loveybums
Popo – značka popoliny
Ptitka – značka P´tit
SWB – značka Swaddlebees
TB – značka Tots Bots značka Ella´s house

čč – české čtverce, čtvercová plenka
vv – vícevrstevná plenka
Kalhotovka – kalhotková plena
Kapsovka – kapsová plenka
vkládačka – vkládací plenka
Zavazovačka – zavazovací plenka
bambuska – bambusová plenka
2v1 – plenka, která má již integrované kalhotky
AIO (all-in-one) - plenka, která má již integrované kalhotky
PULky – svrchní kalhotky s PUL zátěrem
flísáčky – fleecové svrchní kalhotky
vlňáčky – vlněné svrchní kalhotky
snapka – Snappi sponka

BE – plenka Bamboo Extra
BH – plenka Bum Hugger
Hamburger – plenka Bum Hugger
HH – plenka Hemp Hour
HHS – zavazovací plenka Hemp Hour Strap
Konopka – konopná plenka (s největší pravděpodobností od EH)
Mommýska – plenka Mommys touch
SL – plenka Stuffable lite
WW – svrchní kalhotky Wacky Wrap

oříšky – indické ořechy na praní
BKM – Bezplenková komunikační metoda

rubika
12. srp 2011

@rebelie Vidím že máš podobné představy o látkové výbavě jako sem měla já. Začínala jsem s cca 50ti čč, různého stáří a 15ti Ikea ručníky. Po pár opráních se mi některé nejstarší plenky rozpadly tak sem musela dokupovat a nějak to vylepšit. Momentálně mám 10 Kikko lux 70*70, 15 Ikea ručníků, 2 BL organic velour, 2 BL bambus, 1 BL Organic, 1 AIO Popoliny, 6 VV kikko (už bych nekupovala, jsou na mimču strašně objemné) 3 kikko bambusové pleny (je fakt že se z nich staly obdélníky a malinko se ožmolkovaly ale pořád jsou nádherně heboučké, používám na noc) a mám 7 bambusových vkládaček co sem si našila sama z látky z šijemedětem.
K Baby lucy bamboo, dost blbě schnou, a jsou fakt hamatné, třeba v prádelce ve sklepě kde je vyšší vlhkost mi neuschnou nikdy. Lepší je koupit organic velour a dát si do vnitř ještě bambusovou vkládačku. Jinak sem kupovala přímo od výrobce ze slovenska a vyjde to cenově nejlíp.
Svrchňáky máme dvoje IV, jedny Bambinex a jedny TB, ještě jedny co nevím značku. z toho jsou 3 na sucháč a 2 na patentky a sucháč mi přijde lepší.

marketuska
12. srp 2011

@rubika v čem je lepší sucháč? přijde mi že u sucháče nemůžou tlačit patentky, ale zase se bojím, že se mi při praní bude sucháč všude motat a že po chvíli přestane fungovat :(

rubika
12. srp 2011

@marketuska já mám všechny svrchňáčky z druhé ruky, a sucháče jsou ok, jednoduše suché zipy přilepím a dám prát v zapnutém stavu. Jen u jedněch IV organic už mi sucháš moc nedrží, ale tuším že ta paní mi myslím říkala že už je měla taky po někom, takže už slouží 3tí dítě, zatím neprovlhávají tak koupím kousek novéhu sucháče a přešiju to.
Ty patentkové nám nesedí v tom že když na obou stranách zapnu na nejmenší velikost moc to tlačí, když na obou povolím o ten jeden patent, už se mi to zdá moc volné, tak je nosíme na jedné straně na 3třetím a na druhé na druhém patentku, tím pádem jsou trochu "šejdrem". U sucháče to dám pěkně akorát jak potřebuju.
Záleží asi na každém jak se s tím popasuje, jako používám oboje dvoje varianty ale suchý zip mám raději.

marketuska
13. srp 2011

@rubika jé, tak děkuji, tak taky asi budu spíš koukat po sucháčích 🙂

kackabk
13. srp 2011

Ahojky, tak jsem se odhodlala na našeho týden starého chlapíka poprvé dát látkovku - zkusila jsem vv popolinku s bambusovou kikko vkládačkou - připadá mi to proti těm pamperskám velkej balík, dát na něj čč na novosklad si ani netroufnu, přijde mi, že by ležel zadečkem nahoru a hlavičkou dolů. Tak přemýšlím, jakou minimálně objemnou kombinaci na novoška dát. Poradíte? Taky mě dostalo, že do látkovky dal takovou nálož, jakou jsem u něj ještě neviděla 😅 Teďka jsem zkusila jen tu bmb kikko s bambusovou vkládačkou BBH, to dělá pěkný objem, ale asi to bude málo, že? Jak se vlastně pozná, že to nestačí? Že bude malej nějak potečenej a mokrej? Předem dík za odpověď 🙂

dagmarkaaa
13. srp 2011

@kackabk čau, jé já taky už druhý den experimentuju s látkovkama na novoškovi. Nejmenší balík je u nás asi novosklad bez ničeho + Thirsties Pulky. Nadlouho to asi není ale zatím ok. A nejsympatičtější Anavy novorozenecká + Thirsties. Ty Imse Vimse PUL jsou jakési veliké zatím. Jo a teď má Itti Bitti S to je taky relativně malé. Jestli to stačí nebo ne taky těžko odhaduju, ale dávám co nejmíň - stejně přebaluju v jednom kuse, někdy i po půl hodině tak to stačí minimum.
Jinak nechápu, malý měl Anavy super bambusku a za chvilenku byl celý mokrý přes oblečení i zavinovačka...a plena suchá 😅 . tak asi to neumím dobře utáhnout, nebo nevim jak čůrá.

marketuska
13. srp 2011

@dagmarkaaa a ten novosklad bez ničeho stačí?

kackabk
13. srp 2011

@dagmarkaaa A kvůli čemu přebaluješ tak často? Brečí? Já jsem z toho trochu nervózní, protože ten náš prostě tři čtyři hodiny spí, pak se vzbudí, tak ho přebalím, nakojím a pak buď zase usne, nebo nějakou dobu brečí kvůli prdíkům a až pak usne. Takže prostě přebaluju po těch třech čtyřech hodinách, no asi to není moc dobře, když je třeba dýl v tom mokrým, ale on nijak neprojevuje nějakou nelibost a přece ho nebudu budit kvůli přebalování? Nebo jo? Jenom teda řval, když tam dneska po kojení hodil tu nálož - a to mi to trvalo, než jsem na to přišla 😝 ...Jinak AIO a kapsovky taky nějaké máme, ale ty bych si zatím asi chtěla šetřit...Tak já teďka dávám tu vícevrstvou s nějakou vkládačkou a thirsties pulkama a malej zdá se spokojenej...

jasekd
13. srp 2011

@kackabk
@dagmarkaaa Gratulace k cerstvym miminkum 😵
@marketuska Nam novosklad staci. Na zacatku v pohode, ted ho davam, kdyz vim, ze treba do hodiny pujdem ven a budu plinu menit.
@kackabk Ja prebaluju kazde kojeni, takze u novorozence kdyz plakala i po hodine, kdyz spinkala, tak i po 5ti hodinach. Papa naposled cca ve 21 a pak cca ve 4-5 rano, a ta plenka je zhruba stejne mokra, jako kdyz prebalim pres den po dvou hodinach, proste v noci spi, neji, tak tolik necura. Nebud z toho nervozni. Ja davam flisove separacky, ty jsou relativne suche. Opruzena neni, obcas trochu, kdyz casto kaka, pak mazu kremem a dam vlnacky, aby to dejchalo. A vetsiho baliku se neboj, vsak ma mit siroke baleni na kycle 😉 Nevim jak u vas, u nas to baleni doporucuji pro zacatek kazdemu, i kdyz neni zadna patologie, a latkovka ti to elegantne vyresi. Malej byl v latkovkach od zacatku, i kdyz mel silnej GER, taky mi vadilo, ze ma zadek do kopce, ale podlozila jsem postylku a bylo to. A davam od zacatku Haipa Daipa kalhotkovku, coz je celkem balik na tech prckach. Mam jednu fotku v albu u Vendulky, je ji tam asi 5 dnu...

marketuska
14. srp 2011

holky, to balení kvůli kyčlím vypadá jak?

betelgeuzz
14. srp 2011

@marketuska třeba takto http://www.mojetehotenstvi.cz/siroke-baleni-8 dítě by mělo mít nohy doširoka od sebe. K jednorázové plence přidávají tuším 2 čč, nebo na to jsou speciální kalhotky, které ty nohy drží na široko.

kackabk
14. srp 2011

@jasekd No náš malej má jednu tu kyčel tak špatnou, že rovnou v porodnici dostal frejkovu peřinku, že by jen široké balení nestačilo 😢 Takže ten balík cpu ještě pod tu peřinku. Postýlku už jsem podložila. Jinak se zdá, že ta vv se vkládačkou zatím stačí, jen jsem teda zjistila, že to nesmí čouhat z těch pulek 😀

silente
15. srp 2011

@kackabk - taky jsme na zhruba měsíci dostaly peřinku, byla jsem z toho dost špatná, ale pak jsem zjistila, že jsou na světě horší věci a byl klid. A za 6 týdnů nám ji vzali a je klid 😉

florentina
15. srp 2011

@marketuska k tomu sucháči, já mám zase mnohem raději patentky. Sice je někdy potřeba zapnout na každé straně na jinou dírku, ale nějak mi to nevadí na vzhled ani pohodlí. Oproti tomu sucháč se mi na jedněch svrchňáčcích rychle zničil, ale to mohla být náhoda. Co mi vadí mnohem více je, že od té doby co se malá otáčí a snaží lézt, tak se ten vršek různě otírá o bříško a ten sucháč ji pěkně odírá, takže už je používám minimálně a jedeme jen patentky. Takže zase se potvrzuje, že každému vyhovuje něco jiného 😉 😉

florentina
15. srp 2011

@kackabk @dagmarkaaa také velké gratulace k miminkům, ať vám kluci dělají jen samou radost.

A k tomu balíku na zadku. Mě to taky ze začátku přišlo divné a teď mi přijde divné mimi v papíru, neb není za co pořádně chytit🙂. Já používám všechny pleny, i kalhotkové cca od 4kg /začala jsem až po šestinedělí, ale na druhou stranu malá měla 4kg už při narození/ a až na jednu mám všechny jednovelikostní a vše se bez problémů dalo. Ale přes den jsem měla taky nejraději jen novosklad s PULkami a k tomu, zda to stačí bych napsala, že čč a PUL používáme nejčastěji přes den i teď a stále to stačí, jen už nedělám novosklad, ale dávám narovno. K tomu jak poznat, že to stačí. No jeden ukazatel sice je, že to neproteče a není mimi okolo mokré /k tomu je nutné vždy zastrkat všechny čouhající části čč pod PULky, což při novoskladu většinou něco čučí/, ale za sebe musím říct, že jsem také přebalovala dle mimi, když spalo déle tak jsem nebudila, ale pak mi vadilo, že je plína úplně nacucaná a mimi je mokré vlastně až na zádech (tedy, že je ta plína řádně nacucaná celá a malé mimi ji má až do půl těla), takže i když mě nikdy s PULkami nic neproteklo, tak jsem na delší časové úseky raději dávala rovnou savější kousky. A dělám to tak doteď. Při bdělém stavu a hraní čč a přebaluji často a při spaní savější plíny. Ale je to jen o mém pocitu, mě to tak vyhovovalo.

marketuska
15. srp 2011

no, doufám, že kdybychom to široké balení potřebovali, tak že mi ukážou jak si to představují 🙂

florentina
15. srp 2011

@marketuska no to byla u nás vtipná story. Na ortopedii doktor nařídil široké balení, ale neukázal a já ani neměla čč navíc, aby bylo na čem ukázat. Tak jsem na příští kontrolu vzala mimi v HD pastelce, kterých jsem měla v té době nejvíc a nejvíc používala a nesu v tom malou doktorovi ukázat, zda to jako široké balení stačí. A on byl tak fascinovaný plínou, kterou ještě nikdy neviděl, že jí to sundal, koukal na tu počůranou plínu a pak mi řekl, že nezáleží na materiálu, ale na tom, jak v tom mimi ty nožičky má. No to mě málem trefilo, proto jsem mu ji přece nesla ukázat. No zase jsem se nic nedozvěděla, protože do počůrané plíny bych ji znovu nebalila a věci na převlečení jsem u sebe neměla /u nás se děti nosí do ordinace již svlečené a věci na ně se nechávají ve vedlejší ordinaci a za mnou se již hrnula další mamina s mimi, takže jsem neměla šanci se tam již vrátit/. Tak jsem se na to ptala dětské a ta mi to sice ukázala na čč, ale řekla mi, že neví, zda ty moderní látkovky co používám stačí. Takže jsem se nedozvěděla nic a dělala jsem to podle citu. Na novosklad jsem pak jela ještě chvíli pro sichr čč narovno a jinak kalhotkové plíny. Na další kontrole jsem se dozvěděla, že stačí široké balení jen na noc, tak přes den dávám jen čč a na noc kalhotkové plíny...tak to jen pro pobavení.

marketuska
15. srp 2011

@florentina no, tak to je fakt super, studovat plínu místo toho aby ti to předvedl 🙂

kackabk
15. srp 2011

@florentina děkuji za odpovědi 🙂 já pořád experimentuju a říkám si, že si asi nakoupím nějaký ten bambusový flís a nadělám si vkládačky - moc mi totiž vyhovuje něco (vv, čč, kikko bmb) + bmb dlouhá vkládačka z bmb BBH nebo bmb BI vkládačka, protože ty zůstávají zčásti suché, takže vidím, že to stačí 😉
@silente tak to jsi mě potěšila, že těch 6 týdnů stačilo - no já to v porodnici obrečela, štve mě to třeba, když má malej prdíky a já bych mu chtěla na bříško, tak ho z toho pořád vykšírovávat je děs, na druhou stranu je v tom pevnější na manipulaci 😀 jen když na něj tak koukám, tak nevím, jestli přeci jen to šestinedělí radši nepropapírujem, protože když má na zadku balík a pak ho stáhnu do peřinky, tak ty nožičky směřují spíš šikmo dolů, než jen do boku, jak by v té peřince měly...no asi to taky ukážu dětskýmu doktorovi, co si myslí 😉

silente
15. srp 2011

@florentina - taky dobrá story 😀
Nám asi na měsíci předepsali tu peřinku, velikost 20. Přišli jsme pak po těch 6 týdnech na kontrolu a TA SAMÁ doktorka se nás ptala, proč nám ji před tím předepsali a proč tak velkou 😲 😲 😲 😠 😠 😠

Tehdy mi někdo říkal, že pemprska je jako 2 látkovky. A široké balení prý je pemprska + látkovka na osminy. Takže 3 látkovky. Tudíž když jsem dala čč s vv a na to PUL, tak jsem to neřešila 😉 Malá měla nohy do praku i tak 😀 😀 😀

silente
15. srp 2011

@kackabk - ukaž to doktorovi, ale my byly v pohodě .. zkusím pohledat nějakou fotečku ....
Jo a když mi malá na hexu reagovala epileptickými záchvaty, tak jsem na peřinku a své vyšilování z ní jen nostalgicky vzpomínala ☹ ☹ ☹

jasekd
15. srp 2011

@florentina
@marketuska Ja hlasuji urcite pro patentky, malej suchac rozepina (mimino ti to teda nerozepne 😀 spis do budoucna nebo pokud porizujes jednovelikostni), suchac chyta veskerej bordel ze zeme, vlasy, nite, zatrhava se o deku, opotrebovava se... Mam suchac na AIO Pop in a IV a patentky na PUL HD, jsou pekne variabilni, manzel ted na Vendy napasoval Martinovy Lka a v podstate by to slo 😅
Ad siroke baleni... U nas se dava vsem preventivne a to hned dve pliny navic. Cili jednorazovka, na na to dve cc narovno, kdo pouziva latkovky, tak jen jednu cc navic. (Na ty latkovky se ptala kamoska specialne na Haipu Daipu, cili kalhotkovou plenu. Nicmene i novosklad mi prijde siris nez Pamperska, minimalne je pevnejsi. Pamperska tak mozna maximalne nacucana 😀 )To nam rekli jeste v porodnici (klin. vys. bez UZ), na dalsi kontrole s UZ cca na 2-3 tydnech jednu plinu ubrali, cili uz male stacila jen latkovka, a na dalsi kontrole cca na 2 mesicich dalsi ubrali, cili by stacila jen jednorazovka. Jeste pujdem na cca 5 mesicich na kontrolu jaderek. Obe moje deti maji kycle v poradku, coz jsem rada (ja mela subluxaci a dlouho Pavlikovy trminky 😝 )
@kackabk Snad se to brzo srovna a decky se zbavite. Jo, zastrcit vsude plinu, to je zaklad, naprosta vetsina nasich nehod byla z tohodle 😉 Nebo pak z neutazeni kalhotek kolem nozicek, hlavne na zacatku.

maly_prcek
15. srp 2011

@marketuska S takovýmto váhovým odhadem buď úplně v klidu u Anavy jednovelikostní, to si spíš ani to nejmenší zmenšování moc dlouho neužiješ. Viděla jsem fotku s Anavy jednovelikostkou i na mimču kolem 2,6-2,7kg a úplně v pohodě.

marketuska
15. srp 2011

@maly_prcek jé tak to je super 🙂 to jsem ráda, že mu to bude sedět i když evím, jestli kalhotkovky na "vaječinu"

maly_prcek
15. srp 2011

@marketuska Jako na vaječinu ty Anavy musí těsnit krásně, ale kdo by je chtěl špinit, že 😀 Uvidíš, třeba zrovna vy budete kadit 1x týdně a to do nočníčku 😉 😉 😉

reruna
15. srp 2011

@marketuska já jsem používala na vaječinu všechny kalhotovky, nakonec i AIO, chtěla jsem je šetřit, jenže to bych se načekala.... syn kadil do 6 měsíců klidně i 12X denně a i te´d ještě kadí třeba 3X, i když už ne vaječinu.... ale uvažovat tak, že si budu šetřit kalhotovky, až nebude kadit, tak bych nakonec nepoužila žádnou 😀
As sucháč X patentky - za mě jednoznačně patentky, sucháč škrábe bříško, pořád si ho rozepíná, nektkeré sucháče navíc blbě drží

betelgeuzz
15. srp 2011

@marketuska tak to já jsem spíš pro sucháč. Na novorozence jsem měla IV, ty opravdu začaly škrábat břicho, když začala malá lozit, ale přešla jsem na thirsties a jak už teď chodí, tak taky v pohodě. Ještě mám na sucháč flisáky anavy. S rozepínáním nebyl problém nikdy.

jasekd
15. srp 2011

@marketuska
@reruna presne tak, kdo plinky moc setri, nakonec je neuzije 😀 Mala kakala od narozeni furt, i ted je to nekolikrat denne, od narozeni jedu kalhotkovky HD, flekaty nejsou 🙂 Jen at slouzej, pravda, ze trochu setrim AIO, ale to i proto, ze dlouho schnou a nejsou tak prakticke a mame je k doktorum a jen par kousku.

andelka
15. srp 2011

To je zajímavý, měla jsem IV všechny velikosti, teď je taky máme, Danymu je 15měsíců a neodírá to vůbec 😕 Střihově mu trochu líp sedí IV než Thirsties.

silente
15. srp 2011

@kackabk - tak jsem dohledala fotečky z dečkového období. Přes léto jsem malou nechala často bez ní luftovat a myslím, že rozdíl v roztažení nožiček nebyl až tak velký 😉