Látkové pleny III

novako
17. dub 2009

Napoprvé to vypadá děsně složitě, ale nenechte se odradit!

Podle střihu a funkce se látkovky dělí na:
Čtvercové - patří mezi ně klasické čtverce (znáte z dob svého dětství) a vícevrstevné plenky (plena obdélníkového tvaru podélně rozdělená na tři části; prostřední část je tvořená z 8 vrstev bavlny, krajové části ze 4 vrstev). Čč a vv před použitím musíte poskládat.

Tvarované – jsou vytvarované tak, aby sedly dítěti kolem stehýnek, aniž by se musely předem poskládat.

Zavazovací – dávají se přes jiné savé pleny, aby držely na svém místě a neposunovaly se.

Kalhotkové – tvarem připomínají papírové plíny, mají savé jádro.

Kapsové – tvarem připomínají papírové plíny, na rozdíl od kalhotovek nemají žádné savé jádro, místo něj je kapsa, do které se vkládá savá vložka.

AIO (All in one) = vše v jednom – tvarem připomínají papírové pleny, jsou nejdražší, avšak jediné pleny, na které už nepotřebujete žádné svrchní kalhotky!!!

Vkládací pleny – slouží ke zvýšení savosti jiných plen.

Svrchní kalhotky:
- PUL – kalhotky s polyuretanovým zátěrem rychle schnou, jsou nepropustné, částečně prodyšné.
- Vlněné - nejprodyšnější svrchní kalhotky, náročnější na údržbu; aby neprovlhávaly, je potřeba je nalanolinovat. Perou se 1x za několik týdnů, po použití je stačí vyvětrat - obsažený lanolin je totiž voděodolný a antibakteriální.
- Flísové - prodyšností jsou srovnatelné s vlněnými, nemusí se lanolínovat, můžou však provlhnout, rychle schnou, nehodí se na větší dítě.

Vychytávky:
- Separační pleny (flísové, viskozové, celulozové) – mají za úkol udržet zadeček dítěte v relativním suchu a pochytat případné hovínko.
- Vlněný obdélník – nejčastěji se používá mezi savou plínu a zavazovačku (nepořebujete svrchní kalhoty) anebo jako tzv. Gedrenin instant (plína, vo, spoďáry/slipy), když odpleňujete dítě.
- Snappi sponka – s její pomocí se přichytávají pleny, které nemají jiné zapínání.

Když se dítě v látkovkách počůrá je v mokru. Lze to zmírnit separačkami, ale tak v suchu jako v jednorázovce nikdy nebude.
Až na výjimky jsou látkové pleny robustnější než papírové.

Jak pořídit plenkovou výbavu:
Netvořte celou výbavičku jedním typem plen. Lepší je kupovat plínky po kusech (platí hlavně pro kalhotkové plíny). Každé dítě je jiné a každému padne trochu jiný střih.

Nekupujte celou výbavu naráz. Při postupném nakupování lépe přizpůsobíte výbavu potřebám dítěte.

Množství plínek je odvislé od toho, jak často hodláte prát. Je potřeba počítat s tím, že ze začátku se přebaluje cca 10 denně. Čč uschnou během pár hodin, vv jsou na tom trochu hůř (ale do 12 hodin se vejdete), kalhotovky potřebují na uschnutí cca 20 hodin (liší se to i podle použitého materiálu). Později (od cca 2–3 měsíce) se přebaluje cca 6x denně.

Svrchňáky potřebujete minimálně troje, vlňáky raději čtvery.

Materiály:
Látkové pleny se vyrábějí z materiálů přírodních - bambus, konopí, bavlna i umělých - PES (mikrovlákno, flees; např. tvoří součást přírodních jako vrstva udržující zadeček v suchu).
Nejsavější materiál je bambusový flauš, pak konopný flauš, bavlněný flauš, bambusové froté a bavlněné froté.
Froté materiál má tendenci ve tvrdé vodě hrubnout, konopný materiál zase tvrdne. Tvrdost vody lze zjistit v úpravně vody.

Rady:
Nejuniverzálnější a nejlevnější plínky jsou čč a vv. Dají se použít jak samostatně, tak i jako vkládací plenky.

Čč na plenkování kupujte pokud možno vysokogramážní (100g/m2???), pod hlavičku a na odkrkávání stačí úplně obyčejné.

Zavazovačky si buď zamilujete, nebo je budete nenávidět.

Nejlepší samostatně prodejná vkládací plena je bambusový prefold. Využijete ho kdykoli budete potřebovat zvýšit savost pleny.

Nejprodyšnější svrchní kalhotky jsou vlněné. Nejsou však úplně vhodné na novošky, protože pokaděné vlňáky se musí vyprat a znovu nalanolinovat, což je procedura minimálně na dva dny.

Na novošky se nejlépe hodí svrchňáky PUL, eventuelně flísové.

Z kalhotovek jsou nejekonomičtější jednovelikostní pleny, ale na novošcích a malých dětech vypadají robustně a dělají velký zadeček.

Žádné pleny ani svrchní kalhotky není potřeba žehlit, perou se na 60, mohou se sušit v sušičce, doma na sušáku i venku na sluníčku. Jedinou výjimkou jsou vlňáčky, které potřebují šetrnější údržbu (ruční praní nebo praní v pračce v programu ruční praní max. na 30).

AIO plíny jsou vhodné pro babičky nebo tatínky a na parádu, ideální na přebalování někde venku.

Plenkové šifry (snad jsem na nějakou nezapomněla).

BBH – značka BabyBee Hinds
BI – značka Baby Idea
BL – značka Baby Lucy
BM – značka Bambino Mio
EH nebo Ellas – značka Ella´s house
HD nebo HP – značka Haipa-Daipa
IB – značka Itti Bitti
IV – značka Imse Vimse
Kissa – značka Kissaluvs
LVB (lovíky) – značka Loveybums
Popo – značka popoliny
Ptitka – značka P´tit
SWB – značka Swaddlebees
TB – značka Tots Bots značka Ella´s house

čč – české čtverce, čtvercová plenka
vv – vícevrstevná plenka
Kalhotovka – kalhotková plena
Kapsovka – kapsová plenka
vkládačka – vkládací plenka
Zavazovačka – zavazovací plenka
bambuska – bambusová plenka
2v1 – plenka, která má již integrované kalhotky
AIO (all-in-one) - plenka, která má již integrované kalhotky
PULky – svrchní kalhotky s PUL zátěrem
flísáčky – fleecové svrchní kalhotky
vlňáčky – vlněné svrchní kalhotky
snapka – Snappi sponka

BE – plenka Bamboo Extra
BH – plenka Bum Hugger
Hamburger – plenka Bum Hugger
HH – plenka Hemp Hour
HHS – zavazovací plenka Hemp Hour Strap
Konopka – konopná plenka (s největší pravděpodobností od EH)
Mommýska – plenka Mommys touch
SL – plenka Stuffable lite
WW – svrchní kalhotky Wacky Wrap

oříšky – indické ořechy na praní
BKM – Bezplenková komunikační metoda

cajomilka
29. pro 2013

@petrushkaa Díky za doporučení, momentálně plenky neřeším, Bamboolik sice schne pomalu, ale máme dost jiných plenek, takže to není zas takový problém. Kromě toho jsou dceři už dva roky a mladší ještě není na světě.

petrushkaa
29. pro 2013

holky kalhotovky od PL mají prý obě stejný střih, SIO je super savé (s grovii se teda nedá strovnat, ta je vhodná savostí tak do půl roku dítěte) a hlavně dobře schne jinak také budu dokupovat, ještě před zdražením

kveta007
3. led 2014

Chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo porovnání SIO systému Bamboolik a PL? (Velikost plenek, savost jader,...) Já mám obě děti dost učůraný, ale řeším teď hlavně tu mladší. Moje měsíční dcera je schopná do hodiny pročůrat jednovelikostní Anavy vč. dlouhé vkládačky. Rady maminek, že u novorozence stačí čtvercovky u nás tedy určitě neplatí, protože to bych přebalovala tak po 15 min. Tak uvažuji o něčem hodně savém a zároveň, aby zbytečně neměla na zadečku velký balík - přece jen je to malé miminko a spí mi třeba i 3 h v kuse a nechci ji kvůli přebalování budit a zároveň, aby si mohla kvůli nadýmání prokopat nožkama. Nebo mi někdo doporučíte něco jiného hodně savého? Jinak doma mám ještě Tots Bots bamboozle stretch a do nich vkládám ještě o malou vkládačku navíc a je to s pročůráním podobné...

janinek
3. led 2014

@kveta007 ty PL jsou asi tyden dvana trhu, tak to se podle me tezko porovnava ted.

Kolik je male? Skladas ji vic vrstev vepredu ci vzadu?

Ja v 17m davam bamboolika sio tu zakladni sirokou a na to bud bamboolik dlouhou, nebo dve kratke. To ma na

janinek
3. led 2014

@kveta007 se mi to odeslalo.

Takze za me bamboolik sio savy a ne tak objemny. Anavy kalhotkovka mi ted take moc nevydrzi, to bamboolik rozhodne vic a to do anavy davam dlouheho bamboolika a kratkou nejakou bambusovou.

Davas pred spanim novou plinu a je vycurana? Behem spani necuraji, ja treba dam klidne na spani doma ctverec na rovno s vkladackou, protoze dam plinu, nakojim, ona usne, po vzbuzeni hned prebalim. Plina pocurana teda po probuzeni, ale neprotekla. Na ven na spani dam kalhotkovku ci bamboolika sio. A to dam plinu, obliknout, do kocaru, kde do pul hodinu usne. Po probuzeni bud hned prebalim, nebo vtom je treba jeste pul hodiny, kdyz se odnekud vracime a take ok. Je to pocurane, ale netece to z ni.

kveta007
3. led 2014

Dcera má právě 1 měsíc... Ale syn byl na tom podobně - samozřejmě beru, že když je dítě vzhůru, tak přebaluji často, jak to jde. Ale právě u syna jsem pak látkování vzdala, že jsme s ním museli cvičit Vojtovku a měla jsem pocit, že i právě ty látkovky ho v pohybu dost omezují. U dcery si myslím, že bude motorika v pořádku a ráda bych látkovala, ale právě ji buď nacucaná plínka budí nebo v ní sice spí, ale je mokrá úplně komplet. Vrstvy jsem zatím nevyčíhla, jak skládat jinak - protože jednou je mokrá hrozně vepředu a po druhé zase pod zadečkem, takže dávám spíš malou vkládačku na střed a dlouhou po celé délce plenky.

mooncaa
3. led 2014

@kveta007 Sio nejsou obecně moc savé, vždyť je tam sací vrsva jen ta vkládačka. Já používám kalhotové plínky a do nich, když potřebuji tak vkládačku. Takže bych doporučila nepoužívat SIO, ale kalhotovky a svrchňáky.

janinek
3. led 2014

@mooncaa to bych se asi trochu hadala i.

mooncaa
3. led 2014

@janinek Tak můžem 😀
Konkrétně Anavy kalhotovka a SIO mají uplně stejné vkládačky do obojího, vršek SIO už ale savý není - to je prakticky jen PUL, ale kalhotovka obsahuje ještě ty savé kalhotky. Co se týče materiálu, tak bych to odhadla, že ta kalhotovka (bez vkládaček) má podobnou savost jako samotné vkládačky. Tudíž kalhotová plenka se všema vkládačkama je 2x tak savější než SIO (Anavy).
Pak jsem měla možnost vidět ještě popoliny a ty mají o něco větší ty vkládačky, ale na savost kalhotovek nemají, leda víc vycpat. U popoliny mi přišel dost hnusný na pohled ten materiál uvnitř (vypadalo to na froté), nevím co to bylo, ale jsem zvyklá na jemný bambusový velur u Anavy. Další SIO neznám, takže ty porovnávat nemohu.
Jinak možná zjistit jak velké vkládačky ty Sio mají, jaký materiál (každý jinak saje) a kolik vrstev.

janinek
3. led 2014

@mooncaa No, ale ty porovnavas jen anavy. A pak teda treba popolini.V hodne pripadu ais bude kalhotkovka savejsi nez SIO, ale kdyz tu resime anavy kalh a sio bamboolik, tak to podle me pravda neni.

Ja psala, ze mam anavy kalhotkovku a bamboolik SIO a proste bamboolik mi pobere vic. A to porovnavam anavy kalh s vepnutym dlouhym bamboolikem a kratkou bambusovou a bamboolik sio s sirokou vkladackou a jejich dlouhou, klidne bez kratke bambusove.

janinek
3. led 2014

@kveta007 fleecovou separacku davas? Jinak to curani se jim take meni a je fakt, ze v mesici se prebaluje hodne, prijde mi, ze jak jsou vzhuru, porad curaji. Zkusila bych mozna vic skaldat vzadu ci vepredu, jestli to udela rozdil.U kluku s ema vepredu, u holek vzadu, ale nase holka teda cura na kluka, te musim pricpavat vepredu. I kdyz spi na zadech v kocarku.

kveta007
3. led 2014

@janinek Separačku dávám jen celulózovou, flees zatím ne. No, když malou rozbalím, tak ani tak nehrozí, že mě počůrá, ale spíš pokadí. 😀 Jak je pojedlá, tak je samozřejmě i výdej...

kveta007
3. led 2014

@mooncaa Logicky mi taky vychází kalhotovka lépe než SIO, ale přece jen jsou na trhu různé bambusové materiály o různých gramážích, někdo dělá vkládačky ze 4 vrstev, někdo ze 3, tak jsem prostě přemýšlela, jestli by to nesálo minimálně stejně jako třeba ta Anavy a přitom neměla malá zadeček jak brouk Pytlík...

zlatelevizeedna
3. led 2014

@mooncaa mám stejnou zkušenost jako @janinek, bamboolik s tou tvarovanou plenou a dlouhou vkládačkou synovi vydrží rozhodně déle jak anavy kalhotková s dlouhou vkládačkou. Anavy easy jsou u nás na nic - nějak mu vždycky protekly.

mooncaa
3. led 2014

Tak já plenky bamboolika neznám, teda spíš nemám. Je na trhu krátce a já pořizovala plenky před 3 lety.
Jo opticky díky té tvarované plence to vypadá u bamboolika na podobou savost tvarovaná + dlouhá vkládačka a Anavy kalhotovka + dlouhá vkládačka. Prakticky to posoudíte vy, počet vrstev a gramáž nevykoukám a ani nevyzkouším.
A díky za informace. Aspoň budu moci poslat dále, já už výbavu rozšiřovat nebudu, naštěstí mi vyhovuje.

janinek
3. led 2014

@mooncaa 'já už výbavu rozšiřovat nebudu, naštěstí mi vyhovuje. ' Vi manzel, jaky ma doma poklad?

Ono zase ja mam bamboolika SIO jako savejsiho nez kalhotkovou anavy, ale teoreticky je kalh a PUL nejvewtsi jistota pred protecenim. Bamboolik svrchnaky tedy maji dvojity lem u nozicek a gumicky tam, takze mne treba neprotekly mimo pliny nikdy, ale hrozi to tam vic jak u kalh a PUL. A tekutejsi kakani spis skonci na PULu u SIO nez kalhotkovek.

Ono vse ma neco, kazda plina a jinak vycpana se hodi na neco jineho. Treba kalhotkovky muze clovek dat samotne bez PULu, kdyz se trenuje na nocnik, v lete nebo pri opruzeni, to SIO se samotne neda. Zase treba SIO muze byt stihlejsi.

@kveta007 jeste me k te savosti napada, ze u starsi pak jde davat na rovno vicevrstve a s vkladackami navic, jak nebdue vajecina, ze to vsude protece, ale tuhe bobky. Jinak bamboolika SIO bych za sebe k vyzkousnei fakt doporucila. da se tam i dokoupi tnocni plena, takova siroka, co se vepne na tu sirokou zakladni, bude to teda balik, ale ve vetsim veku treba na to spani pres den. Nebo jeste zkusit do tots bots bamboozle stretch dlouho anavy ci dlouheho bamboolika. Ty vkladacky dlouhe od bamboolika mam hrozne rada. A maji stejne patentky od sebe jako TB prave. Ja v 17 m davam na noc treba tb bamboozle stretch size 2 (one size v CR), do te vepnu dlouheho bamboolika, je tam napul, pod nej ci na nej dam kratkou anavy ci nejakou jinou bambusovou, ale treba ohnutou, jsme zrovna v obdobi, kdy asi je potreba zacit privycpavat.

janinek
3. led 2014

@kveta007 A bezplenkovku nezkousite? Davat curat po probuznei hned, po kojeni atd? Jinak na nas dcera take dlouho kakala, kvuli tomu jsme ji prave pri prebalovani zacla davat nad umyvadlo. Protoze ona si vzdy ukakla do ciste pliny, nez jsme ji zapli. A to udelala treba 3x. Pak se jako vrchol vseho do ctvrte pocurala 🙂 Takze to davani na umyvadlo/misku nam pomohlo, ze se dovykakala a plina stacila jedna.

kveta007
4. led 2014

@janinek Tak jak píšeš - do TB dávám buď tu jejich origo vkládačku + malou vkládačku např. z Anavy nebo tam vepnu tu dlouhou vkládačku z Anavy na půl.
Bezplenkovku nezkoušíme. U syna jsem měla čas trochu experimentovat, ale jak jsou doma ty caparti už dva a manžel byl doma jen přes Vánoce, jinak je pryč od nevidím do nevidím, tak jsem ráda, že po probdělé noci s miminem uvařím oběd a oslovuji děti jejich jmény a ne opačně. 😉 Třeba za měsíc, dva si to sedne a zkusíme, ale teď na to psychicky, ani fyzicky nějak nemám energii...
Jinak na stránkách PL jsem objevila odkaz na půjčovnu plenek a mají tam Bamboolika SIO, tak počkám, až budou mít i PL SIO a budu si moct udělat obrázek sama, jak to s tou savostí a objemem na zadečku je.

janinek
4. led 2014

@kveta007 tak ten dlouhy bamboolik je mnohem savejsi nez dlouha anava, je objemnejsi, dele schne, ale asaje vic a patetnky ti do stretch pujdou lepe.

Jinak ja jeste vycpavam temito ctverci http://moderni-latkove-pleny.cz/cz-detail-23078... maji tri velikosti, na zacatek bych davala jednicky na pulku ci tretiny.

A anavy vicevrstva Ska mas? Z pujcovny kdyztak zkus urcite. A jeste si chvali prefold ci vv od majab na fleru. Doufam, ze to je majab, snad me nekdo opravi. Je tu na koniku Skupina latkove pleny, tam je asi ziveji, tam urcite ubdou vedt, jestli je to majab. A da se ji psat mimo fler, ze to je za levnejsi ceny.

bamboolik
4. led 2014

Já tedy můžu porovnat kalhotkové Popoliny s našimi Bambusovými SIO a rozhodně tam ta savost je velká. Ten tvar základní pleny je vytvořen tak, aby toho nasála co nejvíce. Například ale SIO Pop In New Gen této savosti rozhodně nedosahuje. To jsou opravdu jen dvě takové vkládačky. Takže záleží co s čím se porovnává.

@kveta007 taky mi syn někdy čůral hodně někdy méně. Vypozorovala jsem, že dopoledne čůrá třeba po 10ti minutách, jeli jsme pak BKM a snažila jsem se co nejvíce přebalovat aby v tom mokru nebyl. Teď když potřebuji aby byl v suchu třeba venku v kočárku tak mu dávám flísové separačky a tu naši SIO plenu a vystačí někdy i 4 hodiny ale pořád platí, že dopoledne ji má mokrou rychleji.

SIO využívám na noc, když ho trápí bříško a taky většinou vydrží.

janinek
4. led 2014

@bamboolik to je fakt, ze. Jednu dobu byla nase desne ucurana dopoledne. Ted teda je takova vecne pocurana kdykoli🙂

nahada82
4. led 2014

@kveta007 včera jsem napsala příspěvek na půl stránky, ale smazalo se to, tak to zkusím znovu - snad si vzpomenu na vše 🙂
Stejný dotaz jako ty jsem dávala do skupiny tady - tedy porovnání SIO PL a SIO Bamboolik - odpověď byla, že PL je savější, lépe schne (jde rozepnout - mě to tedy zase nepřišlo, že by byla dříve suchá než Bamboolik). Mě na ní zaujaly ty fleesové křidélka a tak jsem neodolala a na zkoušku si jednu objednala - jinak používám SIO Bamboolik a zatím spokojenost. Tady je pár mých postřehů:
- bohužel savost SIO PL jsem zatím nestihla odpozorovat, hned jak jsem malé dala plenku, tak ji zaneřádila, takže jsem přebalovala ani né po hodině, ale díky tomu jsem zjistila, že ani ty fleesové křidélka neudrží vše...na běžné kakání to možná stačí, ale teď kadí 1x za den-dva, takže je to celkem nálož a většinou to proteče až na svrchní kalhotky (ty používám Bamboolik a přes ně se ven naštěstí nikdy nic nedostalo) - ale to by byl problém asi všech SIO plenek. Jinak co se savosti Bamboolik týče, tak plenka vydrží cca. 3 hodiny určitě (malá má 2 měsíce a zatím používám tvarovanou + krátké vkládačky) - déle nechávám snad jen v noci, když spí, ale to stejně většinou nečůrá.
- co se týče tvaru PL - tak mi přijdou kratší a trochu "tlustší" - přeci jen mají více vrstev (myslím, že píšou, že 5) - ale zase do 6ti měsíců píší, že se nemusí dávat vkládačka, jen ta tvarovaná plenka.
- výhoda je, že PL sedí do svrchňáků Bamboolik, takže se to dá kombinovat...kdyby s tím PL přišly dříve, asi bych si jich do výbavy pár pořídila.
- o té půjčovně plen jsem také uvažovala, jen mne to nakonec odradilo - platit poštovné tam a zpět kvůli jedné plence, takže jsem si raději tu jednu objednala a už mi zůstane.
- bohužel nemohu porovnat savost a objem s kalhotovkami, protože ty nepoužívám.

aja12345
4. led 2014

Ahoj,mohu odbočit trochu od tématu?Ráda bych se zeptala co dáváte ke svrchním dlouhým vlněným kalhotkám,chtěla bych je zkusit,ale nejraději dcerce dávám bodýčko a na to tričko,tak nevím jestli bodýčko můžu zapnout přes vlňáčky stejně jako přes pulky,když jsou ty vlňáky v podstatě i kamašky a taky jestli body nenavlhne.Vlňáčky chci dát přes kalhotovku Anavy,když má dcerka přes ni pulky je nervozní a na bříšku se vzteká,protože toho má na sobě hodně:(v žádné diskuzi jsem nic nenašla,jsem začátečník,látkujeme cca 2 měsíce,Market má 7 měsíců.

ottovka
4. led 2014

@aja12345 Ano, body se dá zapnout přes vlňáčky stejně jako přes pulky. Pokud jsou vlňáčky dobře nalanolinované, body nenavlhne. Některé vlňáčky jsou mohutnější, může být problém s délkou body (pomůže extendor).

janinek
4. led 2014

@aja12345 Davam take body pres vlnaky, ale nesmi to tlacit nikde, jako aby to bodyno nebylo moc napnute. Nebo bych klidne davala jen tricko, my mame ale kratke vlnaky, takze ma pres ne leginy jeste.

baca
5. led 2014

Holky nechcete někdo dvě žlučová mýdla z DM? Zašlu zcela zdrama na adresu. Už nelátkuju, tak mi tu zbyly. Případně můžu přihodit půl roličky separaček, 3/4 balení vložek do podprsenky. Kdyžtak IP.

aja12345
5. led 2014

Děkuju moc,malá se zatím jenom válí na zemi a tríčo se pořád vyhrnuje....máte krásného kocourka v botách🙂

kveta007
8. led 2014

@nahada82 Děkuji moc za postřehy, hlavně ten, že ty vnitřky PL jdou do svrchňáků Bambooliku. Tím, že má dcera jen měsíc, tak zatím je u ní vaječina skoro pořád, tak stejně jsou asi zatím nejvýhodnější kalhotovky + svrchňáčky a nemusím mít tolik svrchňáků a vystačím si s 2 ks + nějaký kapsovky. Ale až začne mít nějaký tendence k pohybu, tak ten SIO systém asi vyzkouším.
Samozřejmě, kdybych chtěla využít té půjčovny, tak bych na vyzkoušení těch plenek objednala víc - takové Rumparooz vypadají krásně a nové bych si do výbavy asi těžko pořizovala... 😉

Add. bodýčka na látkovky - s tím mám docela problém, protože dcera má hodně dlouhý trup a navíc už je teď docela baculka, takže se bodýčko potřebuje šponovat do šíře i délky a navíc k tomu látkovka... Takže v měsíci života má vel. 68 a to natěsno, ale rukávy má ohrnuté, takže extendor je docela nutnost... Akorát jsem narazila u bodýček asi na 3 typy druků, tak ne na všechny kupované extendory pasují.

janinek
9. led 2014

@kveta007 Za me nej bodycka americka Carters, dlouha a uzka.

kamimik
9. led 2014

@kveta007 my jsme spokojení s bodíčkama z teska, nikdy jsem extendor nemusel použit, malý je dlouhán a vždycky nám šly přes plenku krásně zapnout.