Látkové pleny III

novako
17. dub 2009

Napoprvé to vypadá děsně složitě, ale nenechte se odradit!

Podle střihu a funkce se látkovky dělí na:
Čtvercové - patří mezi ně klasické čtverce (znáte z dob svého dětství) a vícevrstevné plenky (plena obdélníkového tvaru podélně rozdělená na tři části; prostřední část je tvořená z 8 vrstev bavlny, krajové části ze 4 vrstev). Čč a vv před použitím musíte poskládat.

Tvarované – jsou vytvarované tak, aby sedly dítěti kolem stehýnek, aniž by se musely předem poskládat.

Zavazovací – dávají se přes jiné savé pleny, aby držely na svém místě a neposunovaly se.

Kalhotkové – tvarem připomínají papírové plíny, mají savé jádro.

Kapsové – tvarem připomínají papírové plíny, na rozdíl od kalhotovek nemají žádné savé jádro, místo něj je kapsa, do které se vkládá savá vložka.

AIO (All in one) = vše v jednom – tvarem připomínají papírové pleny, jsou nejdražší, avšak jediné pleny, na které už nepotřebujete žádné svrchní kalhotky!!!

Vkládací pleny – slouží ke zvýšení savosti jiných plen.

Svrchní kalhotky:
- PUL – kalhotky s polyuretanovým zátěrem rychle schnou, jsou nepropustné, částečně prodyšné.
- Vlněné - nejprodyšnější svrchní kalhotky, náročnější na údržbu; aby neprovlhávaly, je potřeba je nalanolinovat. Perou se 1x za několik týdnů, po použití je stačí vyvětrat - obsažený lanolin je totiž voděodolný a antibakteriální.
- Flísové - prodyšností jsou srovnatelné s vlněnými, nemusí se lanolínovat, můžou však provlhnout, rychle schnou, nehodí se na větší dítě.

Vychytávky:
- Separační pleny (flísové, viskozové, celulozové) – mají za úkol udržet zadeček dítěte v relativním suchu a pochytat případné hovínko.
- Vlněný obdélník – nejčastěji se používá mezi savou plínu a zavazovačku (nepořebujete svrchní kalhoty) anebo jako tzv. Gedrenin instant (plína, vo, spoďáry/slipy), když odpleňujete dítě.
- Snappi sponka – s její pomocí se přichytávají pleny, které nemají jiné zapínání.

Když se dítě v látkovkách počůrá je v mokru. Lze to zmírnit separačkami, ale tak v suchu jako v jednorázovce nikdy nebude.
Až na výjimky jsou látkové pleny robustnější než papírové.

Jak pořídit plenkovou výbavu:
Netvořte celou výbavičku jedním typem plen. Lepší je kupovat plínky po kusech (platí hlavně pro kalhotkové plíny). Každé dítě je jiné a každému padne trochu jiný střih.

Nekupujte celou výbavu naráz. Při postupném nakupování lépe přizpůsobíte výbavu potřebám dítěte.

Množství plínek je odvislé od toho, jak často hodláte prát. Je potřeba počítat s tím, že ze začátku se přebaluje cca 10 denně. Čč uschnou během pár hodin, vv jsou na tom trochu hůř (ale do 12 hodin se vejdete), kalhotovky potřebují na uschnutí cca 20 hodin (liší se to i podle použitého materiálu). Později (od cca 2–3 měsíce) se přebaluje cca 6x denně.

Svrchňáky potřebujete minimálně troje, vlňáky raději čtvery.

Materiály:
Látkové pleny se vyrábějí z materiálů přírodních - bambus, konopí, bavlna i umělých - PES (mikrovlákno, flees; např. tvoří součást přírodních jako vrstva udržující zadeček v suchu).
Nejsavější materiál je bambusový flauš, pak konopný flauš, bavlněný flauš, bambusové froté a bavlněné froté.
Froté materiál má tendenci ve tvrdé vodě hrubnout, konopný materiál zase tvrdne. Tvrdost vody lze zjistit v úpravně vody.

Rady:
Nejuniverzálnější a nejlevnější plínky jsou čč a vv. Dají se použít jak samostatně, tak i jako vkládací plenky.

Čč na plenkování kupujte pokud možno vysokogramážní (100g/m2???), pod hlavičku a na odkrkávání stačí úplně obyčejné.

Zavazovačky si buď zamilujete, nebo je budete nenávidět.

Nejlepší samostatně prodejná vkládací plena je bambusový prefold. Využijete ho kdykoli budete potřebovat zvýšit savost pleny.

Nejprodyšnější svrchní kalhotky jsou vlněné. Nejsou však úplně vhodné na novošky, protože pokaděné vlňáky se musí vyprat a znovu nalanolinovat, což je procedura minimálně na dva dny.

Na novošky se nejlépe hodí svrchňáky PUL, eventuelně flísové.

Z kalhotovek jsou nejekonomičtější jednovelikostní pleny, ale na novošcích a malých dětech vypadají robustně a dělají velký zadeček.

Žádné pleny ani svrchní kalhotky není potřeba žehlit, perou se na 60, mohou se sušit v sušičce, doma na sušáku i venku na sluníčku. Jedinou výjimkou jsou vlňáčky, které potřebují šetrnější údržbu (ruční praní nebo praní v pračce v programu ruční praní max. na 30).

AIO plíny jsou vhodné pro babičky nebo tatínky a na parádu, ideální na přebalování někde venku.

Plenkové šifry (snad jsem na nějakou nezapomněla).

BBH – značka BabyBee Hinds
BI – značka Baby Idea
BL – značka Baby Lucy
BM – značka Bambino Mio
EH nebo Ellas – značka Ella´s house
HD nebo HP – značka Haipa-Daipa
IB – značka Itti Bitti
IV – značka Imse Vimse
Kissa – značka Kissaluvs
LVB (lovíky) – značka Loveybums
Popo – značka popoliny
Ptitka – značka P´tit
SWB – značka Swaddlebees
TB – značka Tots Bots značka Ella´s house

čč – české čtverce, čtvercová plenka
vv – vícevrstevná plenka
Kalhotovka – kalhotková plena
Kapsovka – kapsová plenka
vkládačka – vkládací plenka
Zavazovačka – zavazovací plenka
bambuska – bambusová plenka
2v1 – plenka, která má již integrované kalhotky
AIO (all-in-one) - plenka, která má již integrované kalhotky
PULky – svrchní kalhotky s PUL zátěrem
flísáčky – fleecové svrchní kalhotky
vlňáčky – vlněné svrchní kalhotky
snapka – Snappi sponka

BE – plenka Bamboo Extra
BH – plenka Bum Hugger
Hamburger – plenka Bum Hugger
HH – plenka Hemp Hour
HHS – zavazovací plenka Hemp Hour Strap
Konopka – konopná plenka (s největší pravděpodobností od EH)
Mommýska – plenka Mommys touch
SL – plenka Stuffable lite
WW – svrchní kalhotky Wacky Wrap

oříšky – indické ořechy na praní
BKM – Bezplenková komunikační metoda

marky27
17. únor 2012

@merja uričtě je mezi výrobci rozdíl! Ve střihu, provedení, něco padne miminku líp, něco nesedí vůbec. Z materiálu bych brala ten savější, tedy bambus (ale jsou většinou zas nejdražší. Levnější varianta, ale ne zas tak savá je třeba flanel, bavlněné froté,.. - u malého mimi určitě stačí, u většího už moc nevydrží).
Já mám dobrou zkušenost s tím, že ze začátku používám čtvercovky na novosklad, sem tam jednovelikostní plínku, a až malá víc doroste, tak přejdu úplně na kalhotkový plínky jednovelikostní. Tak mi odpadlo kupování novorozeneckých velikostí, který stejně moc dlouho nevydrží.

marky27
17. únor 2012

ještě jsou super vícevrstvé plínky bambusové (je to taková silnější čtvercová plínka), které jdou na malé mimi poskládat do kalhotkového skladu a na větší narovno. A jsou dost savé a levnější než bambusová kalhotková plínka.

helulela
17. únor 2012

@merja bambus, bavlna apod. je jen materiál, střih je rozhodně u každého výrobce jiný. Kalhotovky bych brala jen bambusové, bavlna míň saje a víc hrubne. Ze značek doporučuju Anavy vícevrstvé a kalhotovky, z levnějších Baby Lucy, Tots Bots, AIO BG kapsovky, čtvercovky Kikko Lux. Vkládačky jsou super Babyidea.
Ad svrchňáčky - já dávám přes den většinou PUL a na noc vlňáčky nebo flísáčky kvůli prodyšnosti. Na novorozence se kvůli náročnější údržbě moc nedoporučují vlňáčky, protože je často pokaká a pak praní a lanolínování je proces na pár dní, než je zas můžeš použít. U větších dětí už pak někdo používá třeba jen vlňáčky. Do začátku bych vzala troje PUL a jedny flísáčky. Až budeš pak kupovat další ve větší velikosti, už budeš vědět, co chceš. Ze značek - Imse Vimse, Thirsties, Swaddlebees, Blueberry, Haipa Daipa... flísáčky Anavy, Haipa Daipa... vlňáčky Disana, Babyidea, Merinostar....

helulela
17. únor 2012

@zvalentova k dvojčatům těžko radit, sice taky látkuju dvě děti, ale každý nosí jiné typy plín. K velikostem - vybrala bych spíš vícevelikostní a čč, v jednovelikostních by se na začátku ztráceli. K počtům - určitě to není jako výbava na jedno dítě krát dvě. Budeš toho potřebovat míň, protože budeš muset častěji prát, aby se ti to vešlo do pračky. Taky záleží, jaký podíl chceš mít čč a jaký kalhotovek/AIO. Při převážně čč bych to viděla tak na 60 ks a 6 ks svrchňáčků. Při převaze kalhotovek minim. 32 ks?? Fakt to střílím od boku, praxe ukáže 😉

rebelie
17. únor 2012

@ivuska.h Jsem ráda, že jsem Tě pobavila... Já si to uvědomila až teď, když něco dokupuju, jak je to užitečné, takže jsem cíleně vzala plenky odlišných barev, abychom si mohli říkat žlutá, zelená apod. - manžel ani babičky ty značky fakt nedaj...
@merja Jj, každá firma má jiný střih, chce to dojít omrknout a osahat... Kalhotky - moc se nám líbí vlňáčky, ale když se pokadí, což se u malého mimča občas podaří, tak je s nimi dost práce... flísáky nám dost provlhají, ale někomu zas ne, takže u nás se spoléháme na PULky a když víme, že už kadil a asi už nebude, tak vlňáčky..

rebelie
17. únor 2012

@helulela Jaký používáš vlňáky na noc? Mně se to líbí, že dýchají, ale obávám se, že naše vlňáčky by noc neustály... přeci jen nám občas provlhnou... ale máme obyč. pletené z Fleru, takže možná takové ty husté, dvojvrtsvé, že drží líp...

zlilly
18. únor 2012

@rebelie Babyidea. na noc senzacni. ty me neprovlhly snad nikdy a maji takovej docela objemnej strih, ze tu nocni plenku pokryjou. na den me pripadaji velky, ale na noc neznam nic lepsiho.

mahafi
18. únor 2012

@rebelie Sice to nebyl dotaz na mě, ale já na noc zatím používám vlňáčky z fleru (máme od té samé paní), ale jsou dvouvrstvé a v pohodě drží.. ty jednovrstvý mi taky protékají (na noc, na den je už moc nedávám, to mám radši vlňáky na patentky).

mahafi
18. únor 2012

@zvalentova podle sebe (Madla měla porodní váhu přibližně jako "dvojče") určitě vzít kalhotovky v nejmenší velikosti (my jsme měli jedny biobavlněný imse vimse velikost nb) a ty byly velikostně fajn, jinak jí bylo všechno velký (a netěsnilo ani kolem pasu ani kolem nožiček). Já jsem teda nejradši dávala novosklad s kikko bambusovým ubrouskem nebo ikea žínkou.
Svrchňáčky taky určitě xs/nb- já měla nakonec troje IV nb a dobrý (ale musela jsem dlouho křížit sucháče, což jde u těch IV blbě, lepší jsou na to Thirsties-mají ty sucháče oboustranný). Ještě jsem dávala plentené vlňáčky z fleru (paní prodávala i menší velikost než Sko) Flísáky byly moc velký (hlavně objemný, měla v tom hrozně velký zadeček). S počtama neporadím, ale to co píše @helulela mi přijde docela reálný.

rebelie
18. únor 2012

@mahafi No, my máme jen jednovrstvé... i když možná to Mko je dvouvrstvé, mrknu na něj...
@zlilly No, my teď zkoušíme bezplenkovku, takže pokud to půjde, nebudeme objemné noční plíny potřebovat, ale vědět, co jsou spolehlivé držáky je fajn - já si to zatím neuměla představit (ale to bude tím, že srovnávám s jednovrstvenými, pletenými)...

mahafi
18. únor 2012

@rebelie My máme právě Mko jedno dvouvrstvé, jedno jednovrstvé (a to skoro nepoužívám).
Bezplenkovka nám šla chvilku (cca měsíc a půl), měla jsem z toho hroznou radost a najednou to pak zase nešlo ☹ (já o tom teda nikdy nic nečetla, jen když jsem viděla, že bude čůrat/kadit jsem jí dala nad lavorek).. ale i tak poznám, že čůrala (dělá skvělý oklep 😀), takže jí okamžitě přebalím (přesně jak jsi psala o několik příspěvků výš). tak ať jste úspěšnější 🙂.

rebelie
18. únor 2012

@mahafi Ono se říká, že to mimčo mění signály, takže jsou krizovější období... a taky že kolem 0,5 roku má mimnčo spoustu jiných starostí než aby signalizovalo čůrání... No a vlňáčky jsme tehdy vybírali podle vzhledu, takže samozřejmě máme i Mko jednovrstvé...

arlette
18. únor 2012

@helulela děkuju za informace. Stránky látkové pleny jsem pročetla, teď se snažím sesumírovat, co teda pořídit 🙂 Ale bude mě to stát spoustu času, páč jsem člověk strašně váhavý 😀 .
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli někdo máte zkušenost s plenama doma šitýma. Všimla jsem si, že tu nejvíc chválíte Anavy. Já jsem narazila na toto http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=735991 Myslíte, že by se dalo pořídit něco i tady? Nebo myslíte, že by tyto pleny kvalitou pokulhávaly za těma značkovýma?

merja
18. únor 2012

holky tak jsem se rozhodla , že koupím ty plenky bambusové spíše. Jak jste to udělali s nákupem - kolik a od koho a jaký druh jste si pořídili před porodem a pak po porodu? Který střih dobře seděla na novorozence? Pak už jste si dokupovali s dítětem v obchodě a nebo jste si objednali po jednom kuse u třech výrobců a srovnali? Asi bych šla do těch kalhotek jak je to podle věku a ne jak to "roste" na patentky, ty pak třeba později. Takže určitě bych pořídila ten český výrobek od A... a co další by jste doporučili značky - pompolini, ... něco co vydrží a je kvalitní. Díky za radu. Ono se te bambusky mohou dávat do sušičky ?

mahafi
18. únor 2012

@merja Já jsem nejspokojenější s Anavama, ale jestli chceš i jiný znakčy, tak jsem zkusila i Merinostar (taky česká firma) a jsem taky spokojená (mají právě vícevelikostní, xs/s a m/l), měla jsem na patentky xs/s a super, pak mám jednovelikostní na snapku a taky jsem spokojená, nehrubnou, jen vkládačka je slabší, ale ta se dá použít jiná. Pak jsem měla tots bots bamboozle a taky nebyly špatný (ale střihově sedly z ětch vyjmenovaných nejmíň, ale znám holky, co si je zase nemůžou vynachválit, každý dítko je jiný 🙂 ), zkoušela jsem i Baby lucy a ty mě moc nenadchly. Ale Anavy prostě vedou 😉.

merja
18. únor 2012

pojedu se podívat do brna na BVV - dětské věci, a jak bych se měla řídit střihem - čím menší ( na objem) a uzší kolem nožiček tím lepší? Asi kupovat takový ty "robustný" věci pro novorozeně je blbost. Právě, že nevím jak a kolik pořídit pro začátek abych si vybrala ten lepší střih a pak dokupovala.

suvelka
18. únor 2012

@merja Taky souhlasím s Anavy, jsou báječné, mám jich 8 ks a jsem s nimi maximálně spokojená, suším zatím jenom v sušičce, jsou pak úžasně měkkoučké, jen ty druhé vkládačky musím - nevím proč - dosušovat na topení ( asi jen tam nějaká vrstva navíc, neměnila bych ale. Mám ještě Baby Lucy - flanelky i organiky- obojí mi přijdou na jedno brdo, já až tak savost neřeším, stejně víc, jak 2h děcko v látkovce nenechám, ty flanelky jsou trochu objemnější, jinak ale nádherné barvy, střihově vydrží taky i na větší dítko, u těch druhých BL Organic Color velour si tak jistá nejsem, jsou mnohem menší a nevěřím, že jednovelikostní, třeba se ale pletu, v sušičce se ale hodně krabatí ta vkládačka. Nehledět až tak na ten výdaj, brala bych jedině Anavy, ale je fakt, že jsem těch plen krom výše zmiňovaných a čtverců, moc nevyzkoušela. Bohatě mi ale stačí 16 ks kalhotkovek ( peru co 2 dny a suším v sušičce, jinak je asi třeba více), na noc dávám jednorázovku, malá má 9 měsíců a je tak zvyklá od mala, když ji přebalím v noci, kope, ječí a nakonec ve finále nemůže 1,5h usnout, tak přeci jen ji nechám v té jednorázovce, bohužel, jinak to zatím neumím, možná až nebude v noci čůrat. Jsem ráda, že jsem vydržela s látkováním, i když se čtverci to byl boj, co mi ale vadí hodně a s čím nemůžu nic dělat, je jjich objemnost, bojím se, že si malá snad ani sama nesedne, ale je to jen pocit🙂

janakkk
18. únor 2012

@merja na osobni okouknuti doporučuju Branu k dětem, koukam, ze mas region Brno, tak koukni na stranky www.branakdetem.cz, mají myslím 2x týdně přednášku o látkových plenkách přímo s ukázkama v prodejně 🙂

mahafi
18. únor 2012

@merja On právě "univerzálně padnoucí" střih neexistuje (ale anavy si fakt chválí všichni, tak jima určitě nic nezkazíš 🙂 ), proto se doporučuje koupit od víc značek a vyzkoušet, co sedne nejlíp a nepadnoucí kousky lehce prodáš. Ta brána k dětem je na okouknutí fakt perfektní, jak píše @janakkk. Určitě vybereš dobře, neboj 🙂

florentina
18. únor 2012

Ahoj holky, zdravím po dlouhé době, abych poreferovala jak to u nás vypadá s látkováním po 13měsících. Do 9měsíců jsme látkovali plně. Od těch 9m jsem občas dávala na noc papírovku. Teď v těch 13 měsících dávám papírovku na noc pokaždé a bohužel už i na ven. Na doma používáme stále látkovky. Co se týká materiálu plen, tak po tom více jak roce na nich zatím žádnou újmu nepozoruji i svrchňáčky drží. S tím jak začala malá hodně pít vodu se ale výrazně zvýšil objem moči a látkovky musím doma střídat celkem často. Má všechno hned durch. A v tomto počasí venku přebalovat nejde, tak proto ten papír na ven.
Všechny AIO co mám už, zhruba od 10 m, nepoužívám - týká se to BG kapsovky, Anavy easy i Pop-in, neb prostě neudrží ani jednu dávku čůrání. Předtím jsem je používala velmi ráda, teď vůbec. I když BG kapsovku vycpu, tak mi stejně nějak provlhají. Mám pocit, že jak je ta dávka velká, po tom materiálu steče a proteče to kolem nožek ven, protože přes plochu neprovlhají.
Horší je to také s tím jak plíny sedí. Měla jsem vše jednovelikostní a nejlíp nám sedí teď HD, takže buď často přebaluji, či dovycpávám, ale v těch se malá cítí dobře. Takže když byla menší jsem je neměla nejraději, ale teď ano. Taky ráda používám vícevrstvé Anavy narovno vel. M. Ale moje velmi oblíbené jednovelikostní Anavy a stejně tak oblíbené Bamboozle strech jednovelikostní malé už moc nesedí. Jako používáme zatím oboje, ale když mám jinou možnost, tak dávám přednost něčemu jinému. Oboje plenky nám sice jsou, v šířce není problém, tam mám i ještě pár patentek rezervu. Ale na výšku v sedu už nejsou tak pohodlné. V zadu je má těsně nad zadeček, což je při větších dávkách kakání problém a vepředu to má jak bokovky, což sice není samo o sobě špatně, ale když se malá hýbe, tak jí to tam tak divně trčí, taková boule...no nevím jak to popsat, ale prostě i jí samotné to není příjemné, šahá na to a vadí jí to tam. Dřív jí plenky seděly dobře. Taky mám jednu Anavy xl, tedy tu noční a ta sedí perfektně, tu mám teď nejraději. Sedí dobře, saje dobře. Ale vzhledem k pořizovací ceně z nich zase další výbavu pořizovat nebudu. Když se ohlédnu zpětně, asi bych výbavu nakombinovala stejně, jen bych mimo čč, které jsem tak do půl roku hodně používala, koupila vícevrstvé Anavy, protože ty na novosklad jdou taky a teď bych je mohla používat dál, oproti čč, které teď už nepoužívám. Jinak koupě AIO plen nelituji, do těch 9 měsíců jsem je používala při cestování a na ven s malou a jejich jednoduché a rychlé používání bylo super. Jen teď zvažuji, zda je schovat na druhé mimi, které je tak za dva roky v plánu, či je prodat a pak koupit nové. Bojím se kvůli tomu, aby jejich PUL či prostě vrchní úprava časem nezchátrala, ale zase bych nerada znovu do výbavy investovala, tak to musím nějak promyslet.
Přeji všem pohodové látkování, já jsem moc ráda, že jsem do toho šla.
Flo

marecek4
18. únor 2012

maminky,nechci být vtíravá a vlezlá,ale dala jsem naši látkovou výbavu do aukce na mma,tak kdyby chtěl jen někdo vyzkoušet nakoukněte-10 plínek od 100

janakkk
18. únor 2012

@rebelie na tvuj popud, jak jsi tu pořád vychvalovala, jsem koupila HD PUL a musim říct, že jsou perfektní, skvelej střih,dobře drží, líbí se mi, že jsou široký mezi nožičkama, takže to tama neprosakuje 😉 díky za tip 🙂 🙂 🙂

jasekd
18. únor 2012

@zvalentova Ja latkuju dve deti stejnym typem jednovelikostnich plinek, od narozeni (meli neco pres 3,5 kg). Dvojcata budou ze zacatku mensi, ale dorostou rychle. Mam na dve deti 30x Haipa Daipa Pastelku, par cc spis jako rezervu, kazdej ma ve sve velikosti 2x PUL HD a mala jeste 1x vlnacky, doma pletene. 3x PUL je komfortnejsi, ale my vyjdem i se dvema. AIO mam Imse Vimse, na mensi dite to bylo fajn, ted uz kolikrat neudrzi ani jednu davku. Pop in mam taky a nedoporucuju! V podstate jsem ji jako plenku nepouzivala, spis ty svrchni kalhotky a do toho rucnicek ikea, takove rychloprebaleni starsiho v dobe, kdy uz jsme trenovali nocnik. Jinak jen u doktora a rychle vymenit, moc nevydrzi. Kdyz jsem mela jedno dite, tak jsem mela HD 24x, takze @helulela ma pravdu, neni to jedno dite krat dva 🙂 Tim, jak se dari nocnik, tak tech 30 staci, takze pro dve maly mimina mozna 40 kalhotkovek by bylo akorat...
@helulela Martin je uz 3 dny na doma bez plinek a krasne si rika 😵 Na spani plina nutna a na ven taky, v tomhle pocasi byc nestihala svlikat, ale je to super, hned je min prace 🙂

andelka
18. únor 2012

@jasekd Martínek je šikulka 😵 já budu teda plně plínkovat obě děcka...se upřebaluju 🙄 jak Dany hodně pije a hodně čurá, tak to látkovky moc nepochytávají. Už ho dávám rovnou na záchod, posedí, ale stejně nic. 😒

ivuska.h
18. únor 2012

@arlette Zaujala mě tvoje věta "Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli někdo máte zkušenost s plenama doma šitýma. " vs. tzv. "značkové pleny". Ony i ty Anavy byly původně doma šité a některé značky jsou doma šité pořád, nebo aspoň z části -- třeba Merinostar. Takže to nějak nedegraduje plínku jako takovou. Spíš je potřeba porovnat u těch levnějších plínek, jestli opravdu odpovídají těm dražším např. v počtu vkládaček, co jsou v ceně, protože tím se dost mění náklady na výrobu plenky.

ivuska.h
18. únor 2012

@merja Užší kolem nožiček jsou štíhlejší, ale na novorozence zas hůř chytají vaječinu, musí to být tak něco mezi 🙂) Moc úzká plína prostě taky není výhra, na chodící dítě možná, ale tomu novorozenci je to celkem jedno, jestli mu to drží nožky více či méně od sebe...

jasekd
18. únor 2012

@andelka S Martinem se docela dari na nocnik uz od roka asi, snazili jsme se i o BKM, ale doted to spis bylo sledovani jeho reakci a casovani (po jidle, spani atd) a spousta mokrych plin, az ted si zacal vylozene rikat 🙂 Dany je o malinko mladsi, tak to treba prijde brzo, ze se budes divit. Kazdopadne plne dvojlatkovani je vopruz a jsem rada, ze je aspon trochu za nama 😝 Vendy uz u toho tvrde bojuje a tak mi bude uplne stacit.

ivuska.h
18. únor 2012

@florentina U BG kapsovky je protékání určitě dané tím, že flís propouští pomalu, takže jak dítě začne čůrat velké dávky silným proudem, jde to ven nohavicí. Klárka z tohoto důvodu nemohla nikdy mít plíny s flísem, Ondra čůrá asi nějak pomaleji, protože jemu neprotékají.

A kolik malá váží, jen tak pro orientaci, když jí sedí dobře ta XL a jednovel. už moc ne?

ivuska.h
18. únor 2012

@jasekd Týjo, to máš dobré, Ondra zatím odmítá na hrnec vsednout a ani nehlásí, že se chystá konat... Párkrát hlásil po, ale to mi moc k ničemu není 😀 Jinak teda mám taky na oba stejné plíny (až na pár výjimek -- Lkové AIO a kapsovky), se sušičkou by mi stačilo těch cca 20 ks, ale mám mnohem víc 🤐 🤐

jasekd
18. únor 2012

@ivuska.h no to je jasny, ze ty mas vic 🙂 @zvalentova ty pocty jsem psala bez susicky, se susickou je to min.
@ivuska.h ze hlasi po, tak to aspon je naznak, ze vi, jak to pojmenovat atd, to prijde 🙂 A tebe to dvojplinkovani bavi? Ja uz to uplne nesnasim, ale u tebe by me to zajimalo, jaky k tomu mas vztah 😀 Ja uz se tesim, az odplinkuju oba a pliny poslu dal!