Látkové pleny III

novako
17. dub 2009

Napoprvé to vypadá děsně složitě, ale nenechte se odradit!

Podle střihu a funkce se látkovky dělí na:
Čtvercové - patří mezi ně klasické čtverce (znáte z dob svého dětství) a vícevrstevné plenky (plena obdélníkového tvaru podélně rozdělená na tři části; prostřední část je tvořená z 8 vrstev bavlny, krajové části ze 4 vrstev). Čč a vv před použitím musíte poskládat.

Tvarované – jsou vytvarované tak, aby sedly dítěti kolem stehýnek, aniž by se musely předem poskládat.

Zavazovací – dávají se přes jiné savé pleny, aby držely na svém místě a neposunovaly se.

Kalhotkové – tvarem připomínají papírové plíny, mají savé jádro.

Kapsové – tvarem připomínají papírové plíny, na rozdíl od kalhotovek nemají žádné savé jádro, místo něj je kapsa, do které se vkládá savá vložka.

AIO (All in one) = vše v jednom – tvarem připomínají papírové pleny, jsou nejdražší, avšak jediné pleny, na které už nepotřebujete žádné svrchní kalhotky!!!

Vkládací pleny – slouží ke zvýšení savosti jiných plen.

Svrchní kalhotky:
- PUL – kalhotky s polyuretanovým zátěrem rychle schnou, jsou nepropustné, částečně prodyšné.
- Vlněné - nejprodyšnější svrchní kalhotky, náročnější na údržbu; aby neprovlhávaly, je potřeba je nalanolinovat. Perou se 1x za několik týdnů, po použití je stačí vyvětrat - obsažený lanolin je totiž voděodolný a antibakteriální.
- Flísové - prodyšností jsou srovnatelné s vlněnými, nemusí se lanolínovat, můžou však provlhnout, rychle schnou, nehodí se na větší dítě.

Vychytávky:
- Separační pleny (flísové, viskozové, celulozové) – mají za úkol udržet zadeček dítěte v relativním suchu a pochytat případné hovínko.
- Vlněný obdélník – nejčastěji se používá mezi savou plínu a zavazovačku (nepořebujete svrchní kalhoty) anebo jako tzv. Gedrenin instant (plína, vo, spoďáry/slipy), když odpleňujete dítě.
- Snappi sponka – s její pomocí se přichytávají pleny, které nemají jiné zapínání.

Když se dítě v látkovkách počůrá je v mokru. Lze to zmírnit separačkami, ale tak v suchu jako v jednorázovce nikdy nebude.
Až na výjimky jsou látkové pleny robustnější než papírové.

Jak pořídit plenkovou výbavu:
Netvořte celou výbavičku jedním typem plen. Lepší je kupovat plínky po kusech (platí hlavně pro kalhotkové plíny). Každé dítě je jiné a každému padne trochu jiný střih.

Nekupujte celou výbavu naráz. Při postupném nakupování lépe přizpůsobíte výbavu potřebám dítěte.

Množství plínek je odvislé od toho, jak často hodláte prát. Je potřeba počítat s tím, že ze začátku se přebaluje cca 10 denně. Čč uschnou během pár hodin, vv jsou na tom trochu hůř (ale do 12 hodin se vejdete), kalhotovky potřebují na uschnutí cca 20 hodin (liší se to i podle použitého materiálu). Později (od cca 2–3 měsíce) se přebaluje cca 6x denně.

Svrchňáky potřebujete minimálně troje, vlňáky raději čtvery.

Materiály:
Látkové pleny se vyrábějí z materiálů přírodních - bambus, konopí, bavlna i umělých - PES (mikrovlákno, flees; např. tvoří součást přírodních jako vrstva udržující zadeček v suchu).
Nejsavější materiál je bambusový flauš, pak konopný flauš, bavlněný flauš, bambusové froté a bavlněné froté.
Froté materiál má tendenci ve tvrdé vodě hrubnout, konopný materiál zase tvrdne. Tvrdost vody lze zjistit v úpravně vody.

Rady:
Nejuniverzálnější a nejlevnější plínky jsou čč a vv. Dají se použít jak samostatně, tak i jako vkládací plenky.

Čč na plenkování kupujte pokud možno vysokogramážní (100g/m2???), pod hlavičku a na odkrkávání stačí úplně obyčejné.

Zavazovačky si buď zamilujete, nebo je budete nenávidět.

Nejlepší samostatně prodejná vkládací plena je bambusový prefold. Využijete ho kdykoli budete potřebovat zvýšit savost pleny.

Nejprodyšnější svrchní kalhotky jsou vlněné. Nejsou však úplně vhodné na novošky, protože pokaděné vlňáky se musí vyprat a znovu nalanolinovat, což je procedura minimálně na dva dny.

Na novošky se nejlépe hodí svrchňáky PUL, eventuelně flísové.

Z kalhotovek jsou nejekonomičtější jednovelikostní pleny, ale na novošcích a malých dětech vypadají robustně a dělají velký zadeček.

Žádné pleny ani svrchní kalhotky není potřeba žehlit, perou se na 60, mohou se sušit v sušičce, doma na sušáku i venku na sluníčku. Jedinou výjimkou jsou vlňáčky, které potřebují šetrnější údržbu (ruční praní nebo praní v pračce v programu ruční praní max. na 30).

AIO plíny jsou vhodné pro babičky nebo tatínky a na parádu, ideální na přebalování někde venku.

Plenkové šifry (snad jsem na nějakou nezapomněla).

BBH – značka BabyBee Hinds
BI – značka Baby Idea
BL – značka Baby Lucy
BM – značka Bambino Mio
EH nebo Ellas – značka Ella´s house
HD nebo HP – značka Haipa-Daipa
IB – značka Itti Bitti
IV – značka Imse Vimse
Kissa – značka Kissaluvs
LVB (lovíky) – značka Loveybums
Popo – značka popoliny
Ptitka – značka P´tit
SWB – značka Swaddlebees
TB – značka Tots Bots značka Ella´s house

čč – české čtverce, čtvercová plenka
vv – vícevrstevná plenka
Kalhotovka – kalhotková plena
Kapsovka – kapsová plenka
vkládačka – vkládací plenka
Zavazovačka – zavazovací plenka
bambuska – bambusová plenka
2v1 – plenka, která má již integrované kalhotky
AIO (all-in-one) - plenka, která má již integrované kalhotky
PULky – svrchní kalhotky s PUL zátěrem
flísáčky – fleecové svrchní kalhotky
vlňáčky – vlněné svrchní kalhotky
snapka – Snappi sponka

BE – plenka Bamboo Extra
BH – plenka Bum Hugger
Hamburger – plenka Bum Hugger
HH – plenka Hemp Hour
HHS – zavazovací plenka Hemp Hour Strap
Konopka – konopná plenka (s největší pravděpodobností od EH)
Mommýska – plenka Mommys touch
SL – plenka Stuffable lite
WW – svrchní kalhotky Wacky Wrap

oříšky – indické ořechy na praní
BKM – Bezplenková komunikační metoda

katyxq
10. bře 2012

@klaire22 Látkovky nehygienické 😕, no to je super blábol. A nechat x hodin zadek v pročůraným chemickým gelu (na těch Huggies jsem mimochodem nenašla absolutně žadné složení těch plínek) a nechat tu moč odpařovat na kůži jako hygienické být má? 😠

klaire22
10. bře 2012

@rebelie no opravdu, ona mi řekla, že tohle jí řekla sestra (nebo porodní asistentka - teď nevím) na předporodním kurzu! ale nevím teda jak je ta sestra stará 😎
no, o látkování kolují vyslovené pohádky 😀 😀 😀 😀

klaire22
10. bře 2012

@katyxq tak tak - mě stačí vlastní zkušenost - menses v létě je lahoda :( a když jsem používala i tu nejtenčí vložku, tak člověk cítil, jak je "zapařený" - a to samé mají ty miminka - jen oni mají ještě víc vrstev, ještě víc toho šíleně savého gelu a chudinky pak mají rudý prdelky 😖 fuj :(

klaire22
10. bře 2012

@elvis12 tak to máš taky skvělý - věřím, že pak i to věšení a praní plínek manželem bude taky znát........myslím né kvůli látkování, že je to časově náročné (není), ale v celkové péči o miminko - on hezky pověsí plínky a my si na chvilinku hodíme nohy nahoru 😀 😀 😀 😀 😀

klaire22
10. bře 2012

@katyxq chtěla jsem se tě zeptat - používáš tedy jen látkové ubrousky a olejíček jaký? já koukala na anavy na toho medvídka ve spreji, nebo jak se to jmenuje? je dobrý? a musí se to dávat po každém přebalování?

romcovaklarka
10. bře 2012

Ahojte holky, tak po třítýdenním výpadku v látkování (malej se začal osypávat nevím přesně čím - 3 neděle byl v papírovkách, spravilo se to) jsem včera dala zas látkovky a dnes dopoledne opět osypané bříško, takže holt asi látkovky už pro nás nebudou. Není to plínkama (všechny jsem znovu oprala, přidala citrovital na dezinfekci, vkládačky oprala na 95...) ani pracím prostředkem (byly prané ve slizu a nyní jsem je dokonce všechny ještě prohnala pracím cyklem bez pracího prostředku), je to záhada. No malej má sklon k atopii a luthien.k mi psala, že atopikům látkovky nemusejí vyhovovat, záhadou mi je to, že 4 měsíce jsme je spokojeně dávali a najednou toto.

Ale to jsem si jen tak postěžovala na život, hlavním sdělením je to, že budu celou výbavičku prodávat ☹ Je mi to stašně líto, ale co se dá dělat. Budu to postupně dávat do bazárku, ale už teď můžete nakouknout ke mně do alba Látkovky, kde mám některé vyfocené a hlavně tam mám seznam všeho, co mám, přidám tam postupně i ceny, všechny plenky jsou v naprostém pořádku (asi s 2 výjimkami, ale to tam bude popsané), několik jich je téměř nových, je tam spousta anavy na patentky, tak kdybyste měly zájem, tak se ozvěte.

katyxq
10. bře 2012

@klaire22 Jojo, jen látkové ubrousky - i na cestách s vodou naředěným olejíčkem ve sprejovací lahvičce, doma umývám jen pod vodovodem, ale venku jaksi umyvadlo nebývá často po ruce 😀, použité ubrousky hážu do koše k plínkám (ty od kakání nejdřív přemáchnu v ruce).
Olejíček mám Baby intimka od Original ATOK, protože od nich beru kosmetiku běžně, ale podle složení je to skoro to samé jako Medvídek od Eoné.

katyxq
10. bře 2012

@romcovaklarka Pošli mi prosím do IP, jaký máš těch Anavy kalhotkovek vzory, stejnak jsem chtěla nějaké dokoupit 😉.

A nevadí malému ten citrovital? Přecijen je to z citrusů.

romcovaklarka
10. bře 2012

@katyxq Nevadí, když poprvé se osypal, tak jsem ho ještě na plenky nepoužívala a naopak jsem ten citrovital pak používala u něho na jinou kvasinkovou infekci a super, zmizelo to a nic mu po tom nebylo... Fakt už jsem vyzkoušela všechno možné ☹
Vzory ti napíšu později odpo nebo večer, mám je u malého ve skříni a teď tam spí 🙂

medakote
10. bře 2012

Děkuji moc za rady, ještě jsem trochu dočetla a zas mi to trochu dalo. Ale jstejně jsem ještě z něčeho jelen 🙂

@helulela Vkládačky- myslela jsem, že se do novoskladu dává ještě jedna čč složená na "obdélníček". Je na to potřeba ještě další vkládačka? Jako přemýšlela jsem o nich, že bych nějaké pořídila, zatím na vyzkoušení, kupované mi ale přijdou docela nákladné. Stačí třeba nějaké ty stříhané ručníky ? Včera jsem si od sestřenky přivezla obří pytel hadříků po dětech a bylo u toho minimálně dvacet čč, (některé teda poměrně jeté a obyč gramáže) takže jsem si myslela, že bych je dávala dovnitř.
No a na nějaké kalhotovky asi taky dojde, ael když některé jsou tak hezké, že mi přijde škoda schovávat je do svrchňáků 🙂
@klaire22 Když jsem se někomu zmínila, že bych chtěla jet na látkovkách, taky jsem se dočkala kyselých úsměvů a reakcí "jen počkej nebudeš zvládat, tolik práce s praním, nechci ti radit ale papírovky jsou lepší"... Jednu chvíli mě to docela začlo odrazovat a začala jsem přemýšlet, jestli nemají pravdu, ale jsem rozhodnutá to zkusit a nevzdat to. Za našich maminek se najelo na látce taky a taky se to muselo zvládnout, a to ještě nebyly takové vymoženosti jako teď. Jo a s podporou manžela souhlasím, já na svého šla ze začátku opatrně, trochu jsem se bála reakce, ale vzal to dobře a řekla bych, že je i rád, že jsem se tak rozhodla (po tom co švagra děti měly po papírovkách různé problémy). A po tom, co jsem mu řekla, jak u @katyxq umyli ubrouskama digestoř 😀 tak se zařekl, že ani ubrousky na prdelku svého miláčka nedovolí a dal mi volnou ruku... Takže většinou nastuduju, něco vyberu, pak mu ukážu nejhezčí varianty a řekne mi, která se líbí jemu. Takže jsem posledně tak začala, že bych chtěla ještě svrchňáky, tak "vybral" modré bublinkové Thirsties, které jsem tam nastražila jako moji volbu 😀 Doufám, že nezůstane jen u vybírání a v praxi zapojí ruku k dílu. Včera mi tu fantazíroval, jak když bude mít jen krátkou směnu, tak přijde z práce a půjde vozit a já budu prý dospávat a odpočívat. No, poslouchá se to hezky 😀 Ale nevím, jak to půjde v praxi...
@maly_prcek kapsovky mi přijdou jako ideální plena (nebýt relativně nákladné), máš AIO a případné svrchňáčky s náplní jakou máš zrovna volnou... Proto jsem si pořídila ty GroVia Shell... Možná jsi to už psala, ale nějak jsem se v tom ztratila.. Jaké doporučuješ?

katyxq
10. bře 2012

@romcovaklarka Jasný, žadný spěch 😉.
Ještě jsem kukala k tobě do alba a mýdlový sliz tam děláš z Jelena, tohle mýdlo ale taky obsahuje parfém - a ten může vadit, mluvím z vlastní zkušenosti, Šárka i já máme atopický ekzém.

katyxq
10. bře 2012

@medakote Do novoskladu jde dát na zvýšení savosti buď vkládačka nebo další čtvercovka, ta je ale objemnější než vkládačka 😉.
Ke vzorovaným kalhotkovkám - já říkám, že by měl někdo začít vyrábět průhledný svrchňáky 😀.

A mimochodem, někde jsem četla, že od té doby, co se rozmohly jednorázové pleny a vlhčené ubrousky, tak pediatři nikdy neviděli tolik opruzených dětí a tak hrozné opruzeniny. Ty vlhčené uvrousky nedoporučovali už v porodnici (Vyškov) a že máme umývat nejlépe čistou vodou.

romcovaklarka
10. bře 2012

@katyxq Napadlo mě to, ale dávám vždy máchání navíc a jak jsem říkala, teď před znovu vyzkoušením látkovek jsem je všechny vzala vyprané ze skříně a znova vyprala na celý 2hodinový cyklus zcela bez pracího prostředku na 60 (a vkládačky na 90) tak snad by už v nich dráždidla ze slizu nezbyly... i kdyby to bylo tím - jinak jsem prala ve slizu celou dobu a nic... Prostě už na to nemám síly, vymýšlet a zkoušet a dvacetkrát dokola prát ty plenky v tom a onom a zjišťovat, z čeho to je... Holt má citlivou pokožku a nějak to nesnáší, mně to právě psala i luthien že se to může stát, že přece jen je tam pokožka ve vlhku a že paradoxně může být pro atopika lepší ta papírovka 😒
Jinak v čem pereš ty, jestli se můžu zeptat? Kdyžtak i s odkazem 🙂

katyxq
10. bře 2012

@medakote A v papírovkách je uvnitř tepleji a sice víc sucho, ale to svádí k máło častému přebalování a uvolňují se odpary moči - to není dobré pro kluky (víc zahŕátá varlata, nižší plodnost) ani pro holky (záněty, mykózy už u miminek).

katyxq
10. bře 2012

@romcovaklarka Máchání navíc je málo - po Dreftu i při dvou mácháních navíc mě začla svědit kůźe a Šárce začínala kůže červenat - a to jsme v něm prali 2x, ne dlouhodobě. Už nikdy z domu nezapomenu vzít na týdenní návštěvu náš obvyklý neparfémovaný prací gel (Sodasan color sensitive).
Ale ta senzitivita až alergie na cokoliv může vzniknout postupně, mě až do puberty normální prací prostředky nevadily a pak postupně začali, posledních 10 let je nesnesu vůbec, hned mě všechno svědí, zhorší se mi ekzém.
Ale chápu, že už tě to štve. U nás papírovky právě neprošly, snesla jen neparfémované - do porodnice jsem brala Attitude (10Kč za kus)

http://www.bioobchod.cz/sodasan-color-sensitiv-... (tady ho kupuju já, rychlé dodání, vždy bez problému, slušná cena, při objednávce nad x Kč poštovné zdarma - vemu víc kusů najednou, k tomu další drogérii, jídlo, sušenky atd.).

romcovaklarka
10. bře 2012

@katyxq Aha, tak to jsem nevěděla, já jsem jen si lámala hlavu, co jsem začala dělat jinak 😒 No Samovi papírovky kupodivu nevadí žádné, co jsme zatím vyzkoušeli, od Pampersek, Huggies až po takové ty laciné Euroshopper z Alberta 😕 S látkovkama jsem vlastně začala spíš ze svého přesvědčení, že to pro něj bude leší, než že by mu papírovky vadily. A teď se zdá, že mu tím spíš škodím, než pomáhám, tak to prostě zbaběle vzdávám 😝
No nic, malej se vzbudil, jdu ho nakrmit a pak zkusím popsat a pak i nafotit ty plenky 🙂

katyxq
10. bře 2012

@romcovaklarka A vlhku plínku na sobě Šárka nikdy dlouho nemá, ona děsně mrčí 😉, vlastně už před čůránním, takže mě kočka jedna chytrá dotlačila do bezplenkové metody. Už od narození ji musím přebalovat i v noci, teď teda v půlce případů to dá o nočníčku, jindy jsem jen pomalá a plína je mokrá, ale čerstvě.

romcovaklarka
10. bře 2012

@katyxq Tak to je šikovná. Sam se teda do nočníčku vyčůrá, když ho dám a chce se mu, ale nijak to nehlásí (nebo jsem extrémně natvrdlá 😀) a ani s mokrou plínou se zpravidla nevzteká, takže musím jen vychytávat ty intervaly 😒 A v noci ho nepřebaluju, pač se mi tím strašne probere a pak třeba dvě hodiny neusne 😝

medakote
10. bře 2012

@katyxq Jo tak, buď čtvercovka nebo vkládačka. Je pravda, že vkladačka asi bude menší. Ještě mě napadlo, že bych zkusila uprosit mamku, aby vytáhla šicí stroj, koupila bych na sijemdetem nějakou látku a uprosila ji, jestli by mi něco našila.... Já se s šitím nekamarádím. Ale nevím, jak se k tomu postaví. Má své práce dost a nechci ji zas moc obtěžovat. A nebo mě napadlo jen ty hodně jeté obyč pleny přepůlit a zapošít. Ale to bych musela dělat v ruce a vzhledem k tomu, že se ještě do porodu budem muset ještě stěhovat, tak se obávám, že budu mít práce až až s tím. Možná to nebudu lámat přes koleno, "pustím chlup", koupím pár vkládaček a časem uvidím.
No, švagra děti měly různé trable a pak jim doktoři říkali, že to měli z papírovek, malá měla už jako mimi nějaké záněty a pak i srostlé pysky a kluk měl taky nějaké problémy.
Jo a s těma průhlednejma svrchňákama naprosto souhlasím, přijde mi skoro škoda pořídit nějaký krásný kalhotovky a pak je schovat....

Jo a ještě jsem se chtěla zeptat. Zapínáte snapkou nebo někdo máte ty velký špendlíky? Snapku jsem pořídila, přebalovali jsme s mužem medvěda 😀 ale nějak nám to s tím nešlo a málem jsem si do nový plíny udělala díry. Tak nevím, jestli jsem jen levá a postupně se naučím, nebo medvěd nebyl ideální "model" nebo jestli někomu spíš taky vyhovuje něco jiného....

medakote
10. bře 2012

Jo a pokud půjdu do svrchňáčků IV, jaký je rozdíl mezi organic a soft? Které jsou lepší? Mě podle obrázku připadnou skoro stejné...

katyxq
10. bře 2012

@medakote Medvěd je asi dost měkkej model a se snapkou se naučíš, mně už to s ní teď jde podstatně líp, mám jen snapky, špendlík ne.
S IV neporadím, nemáme, ale prý je trošku jiný ten vnitřní PUL zátěr.

romcovaklarka
10. bře 2012

Tak inzerát na výbavičku už je na bazárku, měla jsem to pro zatím napsané v albu, ale to byl zas fofr jak mi ho stopli 😝 Tož tak.

erinbrock
10. bře 2012

@romcovaklarka tak za chvilku ti stopnou i ten inzerat...kvuli cene...mela bys mit v cene soucet za vse ....mne to tak udelali jiz nekolikrat...kdyz jsem prodavala v jednom inzeratu vice veci a uvedla cenu jen za jednu.... 😒 😉

romcovaklarka
10. bře 2012

@erinbrock Jo, to mě napadlo, už jsem to opravila 😝 Teda je to míň než součet, ale můžu dát množstevní slevu že jo? 😀

erinbrock
10. bře 2012

@romcovaklarka 😀 😀 😀 😀 mne to stopli az za dlouho tak jsem se divila ze vubec jo a moc to nechapu kdyz je to v inzeratu napsane a prodava se to jako vybava...i samostatne...no co uz...musime to akceptovat... 😉

lollaj
10. bře 2012

Dneska jsme byli porvé venku v látkovkách-nic neproteklo,nenavlhlo-super!!!! 😵 😵 😵
A co je ještě lepší,podařilo se mi sehnat HD PULky se slony 😵 😵 😵

katyxq
10. bře 2012

@lollaj Elefanti jsou nejlepší 😀, já bych chtěla na malou ještě ty sytě růžové se zeleným lemováním, jenže momentálně žádné svrchňáky nepotřebujem, chjojo, budu muset počkat, až vyroste z vel. S a koupím je v M 😉 a elefantí znova taky.

rebelie
10. bře 2012

@klaire22 S tím věšením - já mám občas stav, kdy jsem skoro až naštvaná, že manžel věší prádlo, neb bych mu raděj vrzla dítě a šla se v klidu na chvíli zabývat obyčejným, prostým věšením plen... takže někdy místo hození si nožek nahoru, jdu raději věšet plíny, hlavně, když se chvilku stará o dítko někdo jiný...
@romcovaklarka TAk to je pech... tak přeju, hlavně, aby byl malej v pořádku a sklony k atopii se neprohlubovaly...
@medakote Kapsovky doporučuju BumGenius - máme momentálně asi 6ks, všechny z druhé ruky, 2ks dokonce po dvou dětech a přesto funkční... píšu to hlavně proto, že se po nich můžeš mrknout v bazárku, čímž se aspoň trochu zmírní ta nevýhoda vysoké pořizovací ceny...
@medakote Vkládačky nám zatím bohatě stačej udělané ze starých ručníků... prvně jsem se s nima šila, dělala jsem dvou vrstvý, druhou várku jsem jen oentlovala (což zvládne každej) a překládám je na půl - lépe to schne... I čtvercovka se dá vkládat, ani to není zas tak šíleně tlustý, ale je pak těch čtvercovek velká spotřeba a ony jsou náročnější na věšení (jak na prostor, tak na rozklepávání, aby byly pěkně uschlý a nemusely se žehlit), takže ty starý ručníky jsou fajn... A pak se daj používat zrovna nevyužitý vkládačky z kalhotovek... Používáme snapku a bez problémů, jen manžel občas brblá, že do froté plenek se mu to hůř chytá.... A svrchňáky IV máme, tuším, že Organic a odvařená z nich teda moc nejsem, doporučuju spíš HaipaDaipa.

betelgeuzz
11. bře 2012

@medakote podle mě mají Soft uvnitř ten PUL a dostává se do kontaktu s pokožkou, Organic jsou podšité bavlnou, ale ta bavlna rychleji zasmrádne.

Já teda jsem zastáncem látkovek, ale myslím, že argumenty, že dítě v látkovkách se neprudí, a že se naučí dřív na nočník (jak zaznělo v reportáži), jsou dost přehnané. Pruzení je spíš otázka citlivosti dítěte - starší se neprudila skoro vůbec, mladší daleko víc a to skoro všechno kadění jde do nočníku. A plenek se zbavila starší až ve 2 letech (teda na doma) a to jsem ji pravidelně posazovala na nočník i do něho čurala a kadila jenom do něj, ale nedokázala to zadržet.

verde198
11. bře 2012

Ahoj holky, chtela bych Vas poprosit o radu - mam 1,5 rocni holcicku a od narozeni pouzivam ctvercovky s bambusovou vkladackou, PUL Thirsties duowrap. Posledni tyden ji strasne protykaji, skoro pri kazdem prebaleni (max. po 2 hodinach) ma mokre na krajich body pripadne i kalhoty. Pouzivam porad novorozenecky sklad, tak nevim jestli je mozne, ze z toho vyrostla? Jinak teda hodne pije, takze i hodne cura, ale posledni tyden nejak extremne 🙂 Davam ji i na nocnik, ale posledni dobou protestuje a kdyz ma mokrou plinu, tak vubec nechce abych ji prebalila. Diky za rady 🙂