Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

si
31. říj 2009

marcelkad díky. Uvažuju,že ještě koupím nějaké čč možná vícevrstvé nebo vkladačky.
Kalhotkové a AIO co budu zkoušet, tak jeté a uvidím, co mi bude vyhovovat.
Kromě Ikea žínek, jaké doporučujete vkladačky? firma, materiál?

bosorkajarka
31. říj 2009

Holky a jake AIO by ste doporucili?

ladida.l
31. říj 2009

já mám Itti Bitti a jsou super. Blbý je, že z nich mimčo rychle vyroste a někomu prý protékají, nám tedy ale neee.

bosorkajarka
31. říj 2009

Na ty jsem se taky koukala vypadaji celkem sikovne 😉
a co bys rekla na moji vybavu??

ladida.l
31. říj 2009

bosorkajarka:
Já jsem zatím začátečnice... ale zkusím Ti napsat, co jsem si pořídila já a jak to využívám...
Výbavu mám hodně podobnou:

30 Kikko LUX - 70 x 70
10 Kikko ECO (ty mi přijdou jako papír)
6 osušek BARNSLIG - nejlepší čč z těhlech třech ...

Vkládačky:
6 ručníčků 30 x 30 (ty jsme nekupovala, byly nevyužité doma)
8 ks Baby lucy čtvercová bambuska 30 x 30 - ta je super, měkkounká - nevýhoda - je drahá 😒
pak jako vkládačky používám vkládačky do čč používám i vkládačky z kalhotovek...

Kalhotovky:
10 ks Popoliny one size biobalvna - používáme asi 3 týdny a moc se mi líbí...

Svrchňáky:
1 IV PUL vel S (nejoblíbenější..)
1 HP PUL vel S (taky fajn, ale nedávám je na noc, protože patentky trvaj dlouho na přebalení)
1 PP PUL vel. S (nic moc, mám je jen jako rezervu)
1 SW flees vel. S (super, užila bych i dvoje.. ale z esek dítě brzy vyroste..)

AIO:
ITTI BITTI velikost S - parádní, ale už jsou skoro malé - určitě je lepší koupit jeté, na tu chvíli...

Doplňky:
1 kýbl s víkem - přemýšlím, zda nezakoupím ještě jeden a budu oddělovat pokakané plíny do jiného, neb jich mám požehnaně...
1 snappi sponka - zatím nepoužívám, novosklad přichycuju jen svrchňákama...
celulozove separačky IV - nakonec je nepoužívám - přijdou mi hrubé na zadek...

pak jsem měla ještě vv, ale ty jsou poslala dál, neb jsem s s nima nezkamarádila...

S touhle výbavou mi to vychází na praní každý den... 😅 😕

katka.carska
31. říj 2009

Kolko vrchnych nohaviciek ste potrebovali pri novorodeiatku, stacia dvoje vo velkosti S a potom nejake to M ? Mate niekto skusenosti aj s vlniacikmi pri malickych babatkach ? Alebo s vlnenym obdlznikom ? Dakujem za rady.

jmisa
1. lis 2009

Já měla čtvery, všechno nejmenší velikosti, v M plave malej ještě dneska, tedy v některých, třeba IV jsou i teď velké.

veselazu
1. lis 2009

já mám teda 3x PUL - S, 2x vlňáčky natahovací a uvidíme, jestli to bude stačit 🙂 , každopádně plánuju ze začátku balit do čč a taky do zavazovacích disan s vkladačkou, tak snad se na ty svrchňáky moc kakošů neprodere 😉

marcelkad
1. lis 2009

Vkládačky si můžete taky udělat samovýrobou - buď doma z nějakého froté ručníku, který třeba ani nepoužíváme a zbytečně se válí doma, nebo z bambusu, konopí - koupit se dá třeba tady http://www.sijemdetem.cz/
určitě to přijde levněji, než jedna vkládačka za 70Kč. Já jsem si koupila na začátek 4 tj za 280Kč - to je už celej metr látky, ze který se toho udělá mnooohem víc.

PUL jsem měla IV 1xS a 2xM a v pohodě, ty Mka se dají pěkně stahnout sucháčem, nejsem zastáncem kupovat všechny velikosti přesně podle kil.
IB jsem koupila asi ve 4 měsících a rovnou Lka - ty se daj docela dost stahnout patentkama, ale nám dost často protékají. Protékaj s origoš vkládačkama, s těma, co jsem si udělala sama ne tolik.

tymothy
1. lis 2009

My začínali s 2 PUL a jedněma natahovacíma vlňáčkama a stačilo to. Dnes bych asi zvolila jiný poměr - 2 vlňáčky a jedny PUL.

duzame
2. lis 2009

Ahoj holky,
taky jsem se rozhodla že budu látkovat. Zatím jsem jen teoretik ale studuju pilně 😉 .
Chtěla bych hlavně, aby plenky byly štíhlé, máme v rodině samé malé miminka.
Můžete mi skouknout a okomentovat, co jsem si zatím vymyslela jako mojí výbavičku:

čtverce:
10 x kikko lux - mám
10 x LTZ - mám
12 x kikko barevné bambusky - mám
4 x IV 80x80 - mám
1 x froté bavlna 60x60 - mám
1 x froté bambus 30x30 - mám
3 x bavlněné s potiskem - mám

3 x zavazovací Disana - mám

kalhotkové:
2 x TB bamboozle - mám (moc se mi líbí, jestli se osvědčí, přikoupím)
1 x IV flanel - mám
2 x IV froté - mám v plánu
1 x BL bambus S - v plánu
1 x EH konopná S - nejsem si jistá
+ nějaká další na noc...

svrchní:
1 x IV soft NB - mám
1 x IV organic NB - mám (snad to nebude moc malé, ale např. ségry holčička má v roce jen 9 kg.)
1 x IV wool S - v plánu
1 x super brite S, nebo tots flexiwrap, nebo Bumis.... v plánu

vkládačky:
1 x TB bambus - mám
2 x popo bavl. froté - mám
4 x BH - v plánu
+ nějaké ikea - v plánu

+ snappi, separačky, atd.

Chtěla bych takový rozumný základ a pak podle potřeby dokupovat, co bude nejvíc vyhovovat. Mimi se má narodit v březnu.

gababa
2. lis 2009

Ahoj šikovný holky! Navštívila jsem www.spokojenykojenec.cz a je tam doporučená výbavička plen Gro Baby. Taky píšou, že se má na zkoušku koupit polovina výbavy. Tak tedy prosím o pomoc.
Když koupím:
3x Pleny vše v jednom (to jsou kaťata + každý z nich mají jednu vlkládačku na patent a jednu vkládačku navíc)
3x Vkládačky na patentky
1x Vkládačka navíc

To je nějak málo ne? Nebo se to dá?

A kolik potřebuju prosím vás kusů tzv. obyč. bavlněných plen (na blinkání, pod hlavičku atd...)?

Děkuju vyjukanda

Jo ještě bych ráda dodala, že bych ráda bezplenkovou metodu hned jak to bude možné a tyhle látkovky na ven, návštěvy nebo jako jistič na spinkání....

zlatouch
2. lis 2009

duzame - myslim, ze OK - je dobre, ze mas hodne ctvercovek, ty ze zacatku uzjies asi nejvic - v novoskladu udrzi temer vse a navic rychle schnou. Jenom si nejsem jista poctem svrchnaku - ja mela PUL 4 a bylo to nekdy tak tak. Podle me staci nejake uplne obyc (napadaji me Baby Lucy treba), sice nejsou tak prijemne na omak, ale stejne je ma mimi na kuzi leda u lemu a rychleji schnou.
K malemu mimi (my mame v roce necelych 8kg), to je spis vyhoda, my mame treba stale na noc Bum Hugger S 😉 I svrchnaky mame porad S, ale kdyz dojdou, klido vezmem L - je tam velka vule, suchace muzes vetsinou krizit, takze se toho vubec neboj 😉

maly_prcek
3. lis 2009

Duzame - já mám jen dvoje PULky (Trirsties NB, IV soft S - oboje super, i když Thirsties mám radši, líp těsní nožičky) a střídám je a pohoda. Novosklad mi synek prokákl jen jednou... Ještě jedny by se šikly (dokupuju si flísáčky), ale čtvery bych já osobně neužila...
- teď bych si vzala spíš Thirsties S a IV soft M, malému by byly taky a vydržely by dýl...

A novosklad + pulky teď (máme měsíc a půl) už pomalu opouštím a najíždím na kalhotkovky + vlňáčky...

maly_prcek
3. lis 2009

Já mám AIO Cuddle - jsou nehorázně drahé, ale udžely i obr-nálož jenom s tou malou vkládačkou, takže můžu jen doporučit. Jsou fakt spolehlivé... A to Davčovi jsou ještě větší a stejně neprotekly... 🙂

duzame
3. lis 2009

Díky za rady. Asi dokoupím další PULky až se děťátko narodí, podle váhy.

Máte někdo zkušenst se svrchňáčkama od Bummis? Moc se mi líbi...

😀

bajka2
4. lis 2009

Holky maté nějaké zkušenosti s flísáčky, já jsem u malého vesměs použivala jenom PUL-ky, teď ale přemyšlím trochu o změně.

zlatouch
4. lis 2009

duzame - mam Bummis se zabama, jsou krasny, z MMB, vel.M, mame je asi od 4mesicu, velíkostne celou dobu v pohode (pry 7-14kg, u nas to vidim na cele plenkove obdobi), nosime jen obcas, jak jsem psala, mam zasobu tech obyc umelych PULek. Krom toho, ze rychleji schnou, daleko rychleji se vyvetraji pocurane, na doma jine skoro nenosime...

katka.carska
4. lis 2009

Duzame,s Bummi som velmi spokojna, akurat ze ja som pre miminko zobrala rovno velkost M a tie su dobre este i nasmu 2,5 rocnemu synovi.
Bajka, fleesaky sme mali, ale syncek ich moc netoleroval - pravdepodobne je alergicky na fleese. Ale pacili sa mi kvoli tomu, ze boli natahovacie, prisposobili sa kazdej plienke a udrzali aj stvorce narovno.
Ak by niekoho zaujimalo, aku vybavu sme mali:

50 stvorcov 70x70 (nejaky slovensky vyrobca),

asi od pol roka doplnene o:
Baby Lucy Clasic 3v1 4x (tie boli syncekovi v roku uz male)
BL Organic 3v1 4x
BL Bamboo 1x

spociatku klasicke postolky, neskor:
BL Fix M-2x
Bl Fix L-3x

Doma pletene natahovacie vlniaciky 1x

Po roku boli stvorce nepouzitelne, derave, dokupovala som nove, no uz poucena som kupila kvalitne. Pokusala som sa aj porovnavat ich savost :
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Pul nohavicky sme uplne znicili jedny, ostatne snad este vydzia. inak zivotnost odhadujem tak rok a pol, alebo jedno dieta. Vlniaky su nezmar, vyzeraju neznicitelne, akurat sa vytahali.
BL Organic su ako smirgel, miminku by som ich nedala, starsi ich este nosi na noc. No po 2 rokoch uz maju kopec dierok, 2x presivane suche zipsy, vymenene i niektore gumky. Ale svoje si odsluzili...

duzame
4. lis 2009

Dneska jsem koupila v Ikea ty ručníky za 7 Kč, ale i po vyprání se mi to zdá takové hrubé. Fakt to neva ani na novošky? Uvažuju, že koupím nějaký flanel a našiju si vkládačky a ty ručníky vrznu dovnitř.

michelle1
5. lis 2009

duzame, no já přemýšlím, že bych ty vkládačky zabalila do novoskladu, tím by byly schované

senja
6. lis 2009

duzame Misto rucnicku jsou vyborne Kikko bambusove frote 30x30, pokud teda do nich chces investovat. Ty mi za celou dobu nezhrubly 😉

senja
6. lis 2009

Tak i ja sem konecne napisu svoji skromnou vybavicku:

Pred porodem jsem mela prichystano:

30 ks cc Kikko Eko Lux (na novosklad)
8 ks zdedenych cc Tesco (ani omylem do nich nechodte)
3x PUL IV Organic vel. NB (vydrzely az doted - 4 mesice)
1x PUL Swaddlebees vel. M (pro mne nejkontroverznejsi kalhotky - vyborny strih, sikovne zipy, ale material je jako delany na oruzeniny. Nedoporucuji)
2x zavazovacky Babyidea (vyuzivala jsem misto svrchnich kalhotek v pripade nouze, kdyz vsechny PULky byly pokadene nebo nestihly uschnout)
1x vkladacka BI Bamboo Hour (ta mi ze zacatku byla k nicemu)
1 par babylegs (dodnes se nam valej v "prebalovacim" supliku)
baleni 200ks separacek IV viskozovo-papirove (zacinam vyuzivat az ted, driv mi byly k nicemu)

1x baleni Kikko barevnych bambusovych plen - 3ks v baleni (jako prosteradlo do kocarku, podlozky k doktorce)
5x velkych bavlnenych plen domaci vyroby (na ublinknuti, na prebalovak apod.)
3x velkych flanelovych plen (pod hlavicku, na prikryti v lete)
2x tetra osusek na koupani + 1x klasicka dospelacka frote osuska, kterou vzdy hodim pres tetra osusku, aby maly po koupani nezmrzl.

plastovy kybl s dobre tesnicim vikem 30 l
1x baleni dezinfekce BM Mio Fresh
1x baleni Lovely
1x etericky olej Tea Tree (do kybliku)
3x ocet
1x kelimek rybi masti (michana je lepsi nez Rybilka! Ac take vice pachne)
obvazova vata na umyvani zadecku
4x bambusove ubrousky Pop-in (na vytirani oblicejicku, zadecku a koupani)
1x TB prebalovaci fleecova decka (kdyz jsem nechavala maleho na nasi posteli)

Takova vybavicka mi vydrzela prvni 2 mesice, protoze nechtelo se mi hned investovat do neceho, cemu jsem jeste poradne nerozumela. Prala jsem (a peru dodnes) ob den.

Pak jsem dokoupila:
1x PUL IV Organic vel. S
1x PUL IV Soft vel. M (konecne ten spravny strih na nase "klukovska" stehna)
1x PUL IV Organic Fox vel. S (byly odevsud tolik chvaleny, ale ja jsem jaksi neprisla na to v cem jsou lepsi nez IV Organic)
10x Kikko Bambus frote 30x30 (jako vkladacky na 1/3)
6x kalhotovky IV Biofrote vel. Uni (Skoda, ze jsem si je neporidila driv. 2x na jednu noc + na prochazky)
15x vv Bummis Colorfolds vel. M (uzasne. Koupila bych je vice, kdyby je jeste vyrabely)
3x vv Kikko vel. M (nikdy vice, jsou tvrde jako karton)
10x vv Popolini vel. M (take fajn)
1x vlnacky Swaddlebees na patentky (zatim jedine na kalhotovky zajistene snapkou)
3x Snappi (na ty IV kalhotovky a vv)
2x vkladacky BI Hemp Hour (na tech je fajn, ze se daji rozlozit, aby dobre schly)
2x vkladacky BI Bamboo Hour (nejlepsi vkladacky, jake znam)

V brzke dobe se chystam na:
1x vlnacky Igulee Cuddle Wool
2x AIO Bum Genius Organic (k doktorce)
dalsich asi 10x vv Popolini

Zbytek se uvidi.

A moje rada pro zacatecnice: Nema cenu chystat dopredu velikou vybavicku. Co nejvice kvalitnich cc na novosklad, par kalhotovek na noc a prochazky a 3x PULky. Dalsi veci dokoupite pak. Je to lepsi, nez aby se vam neco valelo a vy jste nevedely jak je zaradit do pocatecniho kolobehu prebalovani.

duzame
8. lis 2009

Tak mi to nedalo a našila jsem si ze třech ručníků a flanelu asi 10 různě silných a velkých vkládaček. Jsou to dvě vrstvy flanelu a mezi tím 1 - 4 vrstvy z toho ručníku. Slibuju si od toho, že na novoška mi teda bude stačit čč na novosklad a pak jedna tahle vkládačka. Alespoň na doma.

senja: mám jednu 30 x 30 kikko bambusku, je nádherně měkounká, tak kdyžtak dokoupím. Vydrží jako vkládačka i na noc?

A taky ještě nemám jasno, co je nejlepší pro novoška na noc. Jestli vlňáčky zapínací na sucháče, třeba něco jako IV, nebo radši natahovací. Ty mi ale podle fotek připadají takové moc objemné a pro mimi nepohodlné???

Co by jste doporučily?

Díky, jsem zatím taková zmatená 😉

linor
8. lis 2009

Ahoj zensky,
poustim dal neco z nasi plenkove vybavicky:

2x PUL kalhotky Imse Vimse Organic zviratka ZOO vel. NB,
nepouzite jednou predeprane vicevrstve Kikko (3ks) a Popolini (4x) vel. S.

Kdo ma zajem, pisnete 🙂

kikina987
16. lis 2009

Ahoj,
tak my jsme zacinali po setinedeli s:
Popolini bio bavlna jednovelikostni 10ks
Popolini bambus jednovelikostni 5ks
Ellas House konpka L 2ks
AIO Mommys Touch 1ks
svrchňáky Thirsties M 2ks
svrchňáky HaipaDaipa fleece 1 ks
4ks bambusových vkladacek
vse jsem nakoupila na slune.eu

a nejakou dobu to stacilo, pak zacal byt problem s nocnim procuravanim a vyresila to az plena Micro Dizzy od Nature Babies od www.papilios.eu - 2ks plus vkladacky z mikrovlakna L 2ks a Slimma stuff vkladacka 2ks -taky od Nature babies. Jo a taky jsem na tomhle obchudku objevila extendory za elmi vyhodnou cenu🙂.

pak uz jsme v podstate nic nepotrebovali, ale protoze jsem zacala byt zvedava, zkousel ajsem i jine pleny. Mezi ty, ktere se mi nejvic osvedcily zminim:
bambuska Bamboo Loveable od Nature Babies
Standard Minki od Nappies by Minki
svrchni kalhotky Classic Cover od Nature Babies - sup - rostou totiz s miminkem🙂.
Diaperaps - konopno - bavlnena plena Size 2 - naprosto uzasna, moje nejoblibenejsi plena, aleu nas jsem ji nikde nenasla, dostala jsem ji darem od kamaradky z USA...

tak preju krasne latkovani, je to supr! K.

cervena_vila
2. pro 2009

Ahoj, než to celé přečtu...
Co je nezbytně nutné na první týdny?
Máte nějaké dobré zkušenosti s e-shopy, lepší ceny a pod? Díky

maly_prcek
3. pro 2009

Cervena_vila: Začíná se většinou s čč nebo vv + PULky. Ceny jsou docela podobné, spíš bych řekla, že rozhoduje to, jestli tam mají tu značku, co chceš... Hodně frekventované je branakdetem.cz, slune.eu, vbavlnce.cz, tuly-tuly.cz

blka
3. pro 2009

Červená víla, a taky pokud nemáš v okolí e-shop, kde by sis zašla osobně, tak ti nic jiného nezbyde, než to objednat po netu 😉 . V normálním dětském obchodě takové plínky nenajdeš.

ijo
3. pro 2009

www.latkove-pleny.cz
někdo taky dělá prezentace v mateřských centrech