Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

veveruska0504
30. črc 2010

@betelgeuzz to je jakože 12sk v balení, ale dočetla jsem se, že cena je za kus a paaaač to mám v excelu, tak kvůli násobení.

Myslím tím 1bal 🙂 , což je těch 12ks 😀

veveruska0504
30. črc 2010

@maly_prcek děkuji, snaha byla, píšu si poznámky a vážně moc díky 😀

já vás nemít, já se zbláznit 😀 😀

terezita
30. črc 2010

@veveruska0504 tak taky jdu s mou troskou do mlyna.. 😀
PULky baby lucy nebrat, jsou to na omak zbytecne plastaky a najdes spoustu jinych a lepsich. za nas bych doporucila pulky BBH nebo bummis. holky tu jeste propagujou thristies, ale ty jsou zevnitr na omak taky igelitove. pak se mi jeste libi pulky od gro baby, ty jsou jeste k tomu jednovelikostni, takze vydrzi do odplenkovani.
vlnaky disana nam nevyhovovaly, jsou docela obri. oblibila jsem si od storchenkinder anebo loviky jersey.
10snapek je moc, budou ti bohate stacit 2. pokud bys mela obavy, ze je nekde zasantrocis, tak teda max. 3. vkladacek do IB SIO bych vzala vic nez 1, ale ze zacatku protekaji, dokud nesedi hezky kolem nozicek.
cc jsem mela libstat a balit se do nich da, ale prijemnejsi jsou kiko eco lux. bambusky jsou taky fajn, ale smrsknou se a pak budes s novoskladem trosku bojovat. ja je pouzivala jen kdyz mela em. opruzenou prdku nebo pak jako vkladacku.
no a jinak jako dobre vkladacky jsou ikea rucniky a zinky, jsou za smesnou cenu. a pokud je zasijes do trickoviny tak ti pak ani nebude vadit, ze hrubnou.
haipa daipa pastelku jsem si taky oblibila, dovycpanou anavy bambusovou nudli ji davam na noc, kdyz mi dojdou bambusove bbh.
imse vimse 2v1 jsou taky dobre, mela jsem jeden kousek na em.
kdybych to mela shrnout, z AIO za nas nejlepsi BBH magic, MMT a bum genius kapsovka. do MMT pak muzes cvakat ta streva z itti bitti, az z nich mala vyroste a budes potrebovat MMT vic dovycpavat, pokud bude ucuranek 😉

maly_prcek
30. črc 2010

@veveruska0504 Já zas mám ráda ty PULky co jsou zespodu igelitové, protože se to dá přetřít hadrou...

zmuzle
30. črc 2010

@veveruska0504 Tak ja se taky pridam 🙂
CC libstaky jsem mela na blinkani, pod hlavicku apod. Balim do Kikko Lux a spokojenost, vycpavala jsem bud dalsi cc nebo Ikea zinkou a ted jedu jen rucniky z Ikei jako vkaldacky do cc.
Pak na utirani se mi mco osvedcily od IV velke pleny asi 90x90. Jsou uzasne mekoucke, doporucuju. Oproti klasickym tetra osuskam tak nehrubnou.
Svrchnacky IV mi vyhovovaly jen na male mimco, to tolik necural a nebyly hned vlhke a taky se nedaji krizit suchace. Za nas lepsi Bummies, BBH, Thirsties.
Na novoska mi vsechyn kalhotovky prisly veliky 🙂 Pastelku mam taky rada, vycpanou ji davam doted a pak Popoliny One size biobavlna. A z AIO BBH. A pak se mi libily MMT a BG, ale nasemu ditku nesedely 😠
No a snapky jsem mela 2 a tu druhou venovala kamaradce.
Ze zacatku jsem dost vyuzial extendor na bodycka, jeslti bdues mit tescovy body, tak se vyplati. Rostl desne rychle. Ted uz je nepotrebuju.
Vic me nenapada.

andelka
31. črc 2010

@veveruska0504 já mám taky ráda ty "igelitky" Thristies a IV soft - jsou tenší, dají se jen přetřít mokrým a jsou OK a nejsou tak objemné a IV soft jsou bílé, takže nejsou pod tenším světlejším oblečením nápadné.
Extendor jsem pořídila teď a dobrá koupě - hodně bodynek má na šířku dobré a na délku krátké, takže se aspoň ještě vynosí 🙂

kaczka85
18. srp 2010

Ahojky...🙂

Za 6 týdnů se nám narodí mimčo, chtěli bysme látkovat, ale nechci moc používat skládání čč, myslím, že na to nejsem dost zručná... 😅 😀

Zatím máme

3x tots bots bamboozle ( vel. do 7 kg )
1x popolini soft ( do 15 kg )
1x popolini organic ( do 15 kg )
5x tots bots fluffle vel. 2 ( prý se dají event. ohnout apoužívat od narození ? 😅 )
2x Pop in AIO

1x Svrchňáčky Bambino mio ( vel. do 6 kg )
1x Svrchňáčky Imse vimse farma ( 5-8 kg )

Přemýšlím o dokoupení
3x HD pastelka nebělená
2x Popolini onesize biobavlna ( duha )
1x Anavy

pak nějaký Pul svrchňáčky a od většího mimča ( cca 6 kg ) bych chtěla pořídit vlňáčky ( asi Disany ), chci až od většího mimča, aby mi z nich rychle nevyrostlo a pak kráťata Bundles...

Chtěla bych vás poprosit o radu, jestli ty, co chci dokoupit nejsou spatne a jake s nima mate zkusenosti a jake mate zkusenoti s tema, co uz mam... jestli mi treba doporucite jeste nejake svrchnacky....jestli plenek nebude malo? Budu prat asi stejne kazdy den, event. obden, kdyz mi plenky vystaci... 😅

dal bych vas chtela poprosit o tipy, jak plenky prat, v jakem prostredku atd.

Diky moc...🙂

helulela
19. srp 2010

@kaczka85
dokoupení - Anavy bez komentáře super, Popolini onesize - na novoška velké, ale jinak ok, Pastelka - na novoška taky velká, hrubne, ale mě se strašně líbí ten střih, takže taky jednu mám a co do ní Vítek dorostl, tak spokojenost

svrchňáčky - IV fajn, BM fajn, ale ta první velikost mi přijde dost malá, nám vydržela fakt jen chvilku, naopak nejmenší IV nosil déle. S jinýma svrchňákama zkušenost nemám, ale holky si chválí Bummies, Thisties... A na novoška bych určitě zauvažovala o flísáčkách. Vlňáky bych taky nechala až na větší mimčo, já začala až teď s příkrmama, jinak bych je asi pořád prala.

z těch plenek, co už máš, mám TB Bamboozles barevné - ty mám moc ráda, velikost 1 V. ještě nosí (7 kg), ale už je jen tak tak, ale pořád je mi líto je odložit. Na to používání Fluffle vel. 2 bych moc nesázela, zkušenost s tím nemám, asi to půjde, ale nevím, jak dobře.

počty - na den počítej cca 5 plenek, ze začátku klidně dvojnásobek, i kdybys prala denně, potřebuješ plenky aspoň na dva dny, než ti uschnou. Jestli chceš látkovat i na noc, tak klidně přidej. Já u malého dávala na noc jednorázovky, do látky jsem se odvážila tak před měsícem, dávám BBH bambus nebo BL M/L s prefoldem.

Ještě bych přidala nějaké vkládačky - dražší, ale super jsou od Babyidea prefold a spol., testerky si chválily prefold Anavy, můžeš dávat jako samostatnou plenku, takže do nějakého z nich bych určitě šla. A pak třeba bambusové plenky 30x30 cm nebo Kikko 30x30 cm. Pár čč si pořiď jako rezervu a třeba se ti zalíbí. A co separačky, plánuješ?

praní - fleky namydlím, skladuju v kbelíku s víkem a peru na 60 st. v Persilu sensitive prášku, moc eko to není, ale voní mi, Víťa snáší dobře a fleky nemáme

helulela
19. srp 2010

@kaczka85 ještě mě napadla snapka, nevím, jestli Fluffle jde zmenšit bez ní. A jako vkládačka se dá použít skoro cokoliv, o tom už jsi se tu určitě dočetla 🙂

Hodně zdaru 🙂

nika
19. srp 2010

@kaczka85 no jestli nechceš používat čč tak určitě ještě dokup, hodně záleží jak učurané dítě bude a jako novošek spotřebuje okolo těch 10-12 plínek denně klidně 🙂 navíc kalhotovky dýl schnou.

určitě bych přidala svrchňáky - nám na novoška vyhovovaly HD Pul jsou super, mají dvě řady patentek, pak IV ve velikosti Newborn - malá je měla do 3 měsíců v pohodě.

já teda taky čč nechtěla používat ale na novoška to nej 🙂

ad HD pastelka - mám tři bio a jsou stále super, dávám je s prefoldem i na noc, pak i nějaké z druhé ruky a ty jsou trochu zhrublé a sražené (mám je v bazárku na prodej)
anavy - skvěléééé 🙂

vlňáky co tak i anavy jednovelikostní na patentky - jsou super a na celé období, hodně pružné 🙂 u mne vedou a pak ještě vlňáky Lovíky a teď natahovací Strochenkinder 🙂

skladuji stejně jako helu, peru na 40-60 a buď ve slizu nebo ořeších nebo eko prostředcích plus Žlučové mýdlo na skvrny - v drogerii DM za pár kaček 🙂

kaczka85
19. srp 2010

@helulela Díky moc za vyčerpávající odpověď..🙂

moc se ještě v těch látkovkách nevyznám, tak se omlouvám za asi pitomý dotazy..😀

k těm vkládačkám - když teda koupím nějaké ty vkládačky, prefoldy navíc, nemusí to být teda od značky, od které mám plenky, jo? jak to tam uchytím? nijak? jen to tam vložím, jo? myslíš, že mi stačí třeba tak 3 ks těch vkládaček? to asi uvidím, až během užívání, vid?
nějaký čč mám - cca 30 ks... asi málo, ale kdyžtak dokoupím, ze začátku budu kombinovat s papírovkama, než si zvyknu, osahám... tak když bude nejhůř, pamperska to jistí..🙂

separačky - byly mi doporučovány Popolini celulozove v roli...jsou sice drazsi, ale poridim je...nejakou dobu nam snad vydrzi..🙂

snapku - kupovat urco budu - potrebuju ji na ty fluffle a i na pastelku...

Persil sensitive - taky jsem myslela, ze v nem bych prala, ale nevim, jestli se v nem ty TB bambusky neznici... jinak teda poridim to zlucove mydlo... pisu si na seznam...🙂

pridavas do prani ocet?

@nika Taky moc děkuju za odpověď..🙂

k těm čč - to je teda složím ( asi na draka u mrnousku? 😅 ) a na to dam rovnou svrchnacky? nebo do toho draka vkladas i nejaky ty vkladacky navic? 😕

ty anavy se mi taky jevi jako super, jen me trosku zarazila ta cena, jsou trochu drazsi nez jsem cekala, proto zatim chci zkusit jednu, ale podle toho, co procitam na diskuzich, mi urcite jedna od nich stacit nebude, ze to je pry navykovy tam nakupovat... 😀
vcera jsem zrovna koukala na stranky, ze bych teda mrkla na nejaky plenky, ale maji to tam nejaky "vybrakovany"... nikde jsem nevidela ty hezke vzory, co si vsichni chvali, jen jednobarevny...☹

nika
19. srp 2010

@kaczka85 no novoška jsesm skládala čč na novorozenecký sklad, a buď do něj dala vkladačku nebo třeba i druhou čč na 12tiny ale je to větší balík. často jsem dávala jen sklad z jedné čč a často přebalovala.
čč se mi osvědčily kikko bambus nebělené a barevné , jen se trochu vytahují do obdelníku tak se hůře skládá ale teď dávám jen čč na 12 tiny (složeno na obdelník) a tam to nevadí.

anavy - jsou vybrakované neb majitelka čerpá dovolenou budu doplněny 🙂

nika
19. srp 2010

jako vkladačku můžeš použít cokoliv další čč, nebo třeba i jiné, nemusí to být od dané značky, většinou se tam jen položí poskládaná, některé značky mají nacvaknutí na patentky ale není to potřeba.
já používám jako vkladačky i malinké ručníky 30x30cm co byly doma z nějaké sady, i ručníčky neob žínky z ikea (jsou za pár kaček, ručník vyjde na 5,- a žínky jsou tuším po 10 kusech za stovku). nebo nakoupit látku a ušít, nevím jak na tom jsi ale já teď doma nějaké vkladačky, (jak dlouhé 12x70cm tak i prefoldy) šila, koupila jsem látku na www.sijemdetem.cz 🙂 vyjde to levněji a máš to z kvalitního materiálu 🙂

ps. ocet taky pridávám .-)

kaczka85
19. srp 2010

@nika 🙂 Díky..🙂 počkám si po dovče... 😉

helulela
19. srp 2010

@kaczka85 vkládačky můžeš mít od jakékoliv značky, jenom je vložíš, u kapsových plenek se dají vkládat do kapsy.
Hodně plenek už s vkládačkou koupíš, třeba Popoliny mají jednu, Anavy dvě - krátkou a dlouhou, u patentkových plenek mají i vkládačky často patentky, takže je tam připínáš, některé plenky mají vkládačku přišitou - třeba TB bambusky.

Zatím nepozoruju od Persilu na bambuskách žádnou újmu. Ocet do máchání jsem nezkoušela.

helulela
19. srp 2010

@kaczka85 30 čč na ozkoušení stačí, uvidíš. S těma vkládačkama klidně chvíli počkej, já je do kalhotovek začala přidávat až tak ve 4 měsících.

kaczka85
19. srp 2010

@helulela Já mám vkládačky v těch 2 popolinkach, co mam, po jedne vkladacce a jedne nocni vkladacce mam i v tech pop in plinkach... tak zatim s vkladackama pockam a kdyztak zatim budu davat čč a když nebudou stacit, tak kdyztak dokoupim...🙂
diky, kdyby me jeste neco napadalo, tak se ozvu..🙂

ali13ali
19. srp 2010

Ahoj holky, mám dotaz. Máte některá zkušenost se značkou Sketch. Nakoupila jsem si je a teď mi všichni říkají, že jsou to špatné plenky. Moje zkušenosti nejsou žádné, čekám první mimčo a tak budu moc vděčná za každou radu. Prosím napište mi. Díky moc.

kaczka85
21. srp 2010

@ali13ali Ahojky... já s nima nemám praktickou zkušenost ( vlastně ještě nemám s žádnýma... 😅 ) ale dostaly se mi do ruky, dostala jsem je od kamaradky a prodala jsem je dal, nelibilo se mi zpracovani, přišlo mi, že vůbec nesají, protékají ( zkoušela jsem s vodou ze skleničky 😀 )
pak jsem prave cetla i diskuze o techto plenkach a zkusenostii v praxi od holek nebyly vubec pozitivni, take jsem se docetla, ze pani je nakupuje na ebay od cinanu a jen tam prisiva sve etikety...
nema na ne pry certifikat, vydava je za bio a 100% bavlnu, ale certifikat nema... na rodine jsem cetla, ze nektera pani, ktera jeji plenky prodava, psala, ze je s ni i spatna komunikace prave ohledne toho certifikatu, takze ona ten certifikat nedodala ani distributorum...
docetla jsem se, ze z te skaly plenek, co prodava, jeste za neco stoji jeji AIO...
Tak uvidis, jak ti budou vyhovovat... akorat teda nemas moc jistotu, co detatku budes davat na zadecek, no... 😖
nakoupila sis jich nejakou poradnou zasobu, jo? 😒

ali13ali
21. srp 2010

@kaczka85 Ahoj, koupila jsem jich 12 kusů AIO a 5 kusů velurových a 5 kusů fleesových a podle toho co jsem si našla za informace na netu teda našel to manžel, tak je to vážně šunt a tak jsem je natvrdo vyhodila. Podle jedné maminky nemají atest (certifikát), že jsou nezávadné a podle všeho mohou obsahovat olovo a ftaláty. Čekám první mimčo a už jsme si dost zažili tak nějak nemám chuť riskovat zdraví našeho pokladu. Děkuji za informace, jen se mi potvrdilo, že je to nekvalitní výrobek a nemá cenu ho dávat na miminko. Mám teď aspoň pěkné hadry na prach a mytí koupelny 😀 , nejdřív jsem je chtěla prodat ale muž mi to zakázal a má pravdu, že tohle by nemělo nosit žádné dítě. 🙂

ivuska.h
21. srp 2010

@ali13ali Tak mě napadá, kdys to kupovala? Ze zákona máš právo zboží zakoupené na internetu do 14 dnů vrátit, nevešla by ses ještě do té lhůty?

ali13ali
21. srp 2010

@ivuska.h - to vím a bohužel nevešla ale teď už to je stejně jedno, jsou už z nich krásné čtverce a obdélníky ve skříňce na hadry. Musím ale uznat, že tou froté výplní se skvěle leští zrcadlo. 😀

kaczka85
21. srp 2010

@ali13ali Tak na hadry taky dobry... hlavne, ze se s nima bude dobre lestit..😀
sice asi trochu drazsi hadry na myti, ale aspon nejaky vyuziti jsi nasla...🙂

ali13ali
21. srp 2010

@kaczka85 - pravda trošku dražší hadry ale brečet kvůli tomu nebudu 🙂

maly_prcek
22. srp 2010

Ahoj holky,

prodávám nějaké plínečky a dětské věci, tak kukněte http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=207660 😉

sova33
22. srp 2010

@ali13ali Tak s těmi Sketch jsem četla něco podobného, ne tedy přímo o kvalitě materiálů, ale rozhodně jako pleny prý stojí za starou belu.

ali13ali
22. srp 2010

@sova33 - no jo no, chybama se člověk učí, tak snad si nenaskočí jiná mamina

pepibubu
23. srp 2010

ahojky, předesílám že všech 18 stran jsem nepřelouskala, ale stejně se zeptám 🙂 Chtěli bychom Martinovi udělat taky výbavu látkovek, a s Bambino Mio kt měl Pepa jsem zrovna extra spokojená nebyla... Tak co byste radily ? Udělat výbavu jen AIO, nebo něco jinýho?

ameliejulliette
23. srp 2010

Ahojte, prosím vás o tipy a komentáře k mé dosavadní výbavičce 🙂

čč
10 ks staré z nemocnice Motol 🙂
10 ks Kikko Lux Eco
30 ks libštátské
4 ks Imse mušelinové

vv
12 ks Popolini S

AIO
1 ks Pop-In
5 ks jakýchsi no-name...
4 ks Sketch (názor stejný jako ali13ali a asi budu mít čím leštit zrcadla 😀)

kalhotkové
BL Color S
BL Organic One Size
BL Velur S
BL bambusová S
Tots Bots Fluffle vel. 2
Popolini biofroté
Imse bioflanel
Bamboo extra vel. 1
Anavy jednovelikostní (jsem zamilovaná!!! 🙂 ale manžel mě asi zabije, jestli budou "bezdůvodně" přibývat)

svrchňáky (v nejmenší velikosti)
Tots - PUL
HD fleece
vlňáčky domácí výroba
vlňáčky Disana

doplňky
2 ks Snappi
10 ks Ikea žíňky

Kalhotkové máme spíše na ozkoušení, co nám sedne... Jinak chci jet hlavně čtverce a vv, chystám se koupit ještě 12 ks vv ve velikosti M a ještě jedno balení Kikko Lux Eco. Budu vděčná za tipy, co ještě dokoupit, a jestli teď a nebo až uvidím...
Ještě mám dotaz ohledně nějakých eko jednorázových plenek - s jakými máte nejlepší zkušenosti. Líbily se mi Wiony, ale ty nikde nemají pro maličké mimi, tak zatím mám objednané Naturae. A prý nějaké běžně prodejné jsou taky eko? To jsou které?

Moc vám zkušeným látkařkám díky 😉

ameliejulliette
23. srp 2010

Jo, ještě mám jednu roli celulózových separaček.