Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

katako
2. bře 2008

Tak já taky napíšu, snad na nic nezapomenu.

Na začátku
- 2 flanelky Popo
- Popo froté twosize S
- čtvercovky
- svrchňáky Popowrap na sucháč - docela dřely švy
- vlněné Popo S - ani jsme nepoužili, nejdřív byly pořád velké a pak hned malé - tohle bylo na zkoušku a látkovat jsme pořádně začali kolem 3 měsíců

Plínky od 3 měsíců než začal lozit:
čč - asi 25 ks 70x70 (dnes bych pořídila jenom 80)
kolem 5 ks 80x80
HD obyč.
HD pastelka 2x
zavazovačky disana - asi 6-8 ks
zavazovačky HH strap - 4 ks - výborné na léto s vlněným obdélníkem a vkládačkou (vv) bez svrchních gatěk

svrchňáky:
HD flísové - dělají dost velký zadek a jsou v nich trochu víc od sebe nožičky, někdy kvůli tomu i otlačovaly stehýnka, ale jsou celkem dobré
IV fox - super
3 vlněné obdélníky

kalhotkovky :
- TB bamboozles vel. 2- oranžová na sucháč (chci prodat) - pevnější guma kolem nožek, šla zmenšit se snapkou i na malé 5 kg mimi, na tlustonohé dítě nejde dobře zapnout, na větší dítě už nejde dovycpat vv
- TB bamboozles na patentky vel. 2- spokojenost, s vycoáním jako barevná
- konopka EH vel. 2 - jde od prcka až po větší dítě, úzká mezi nožičkama a štíhlá, ale prkenná, dá se dobře vycpat vv plínkou

Postupně jsem dokoupila:
vv plínky 13 ks - Popo, TB, barevné TB - ty jsou krásné a nejjemnější
IV čtverce 16 ks(momentálně máme 15) - nejlepší čtvercovka- obojí používám teď přednostně na doma
flanelky BL M-L 2 ks- pěkné, ale už skoro nepoužívám
bambusky BL 2 ks - používám přednostně na ven, dají se dobře vycpat a jsou měkké

svrchňáky ve vel. L : 2 ks BI vlňáky (1 teď nefunkční) - bohužel nám 2x rupla guma a vyrval se druk, vždycky asi po měsíci používání, je v nich trochu větší prdelka
vel. XL IV fox - u IV nám taky jednou rupla guma, ale jinak jsou to fajn gatě, akorát momentálně jak Ondra lozí, tak je občas poškrabaný od švů
Líbily se mi Engel vlňáky, možná i pořídíme, ale zatím se chystám nějaké vyrobit doma.

Pak máme ještě jedny Gena pants na bkm, jsou dost teplé a momentálně je nepoužívám i kvůli bojkotům.

Čínský nočník - máme asi od 4 měsíců, super pomůcka pro bkm.

Co asi ještě pořídím?
- barevné vv TB větší velikost
- Engel vlňáky (možná)
- nějaké dobře savé a štíhlé vkládačky
- sedící nočník

katako
2. bře 2008

Ještě jsem zapomněla na 6 ks ikea ručníků - nouzovky a asi 5 ks popo froté čtverců 40x40 - pro malé mimčo jako vkládačka, ale dost brzo to nestačí, takže jsou docela na p*d
pak ještě vkládačky HD - to samé jako Popo froté 40

separačky jsem používala hlavně u malého mimča s řídkou stolicí, teď mám na nehody mimo nočník nebo WC mísu plastovou stěrku

Jinak abych nebyla moc negativní, tak BI vlňáky jsou fakt hezké a elegantně se do nich umisťuje čtvercovka, což mi vyhovuje, akorát prostě náš provoz nezvládají.

miluska.woolley
3. bře 2008

Holky, tak jsem to dolouskala, super informace, moc dekuju za tohle tema.

Rucnikama myslite normalni frote rucniky?

gedren
3. bře 2008

Jo, normalni rucnik 🙂

petulkakri
3. bře 2008

Tak já ještě budu přikupovat plíny na noc a asi 2x bamboo extra a 2x konopku hamburger a ještě barevnou bamboozle (vypadá frajersky) a svrchní fleesáče (do vlny nechci jít, já sama jí nemám ráda, tak nebudu prcka trápit) Jo a ještě přikupím vkládací bambusky od tots, s nima jsem spokojena...A ještě...no radši už nic 😅

johanda
4. bře 2008

Petul, zkus si vlňáky někde osahat. Jsou měkoučké a jemné. Merino nekouše. Flísáky nejsou nic moc - prosedí se - tj na sedící mimčo docela nepoužitelné. Navíc v létě se v nich mimino dost paří.

honzina
4. bře 2008

Johando, já v létě flísáčky používala a moc ráda! Neměla jsem pocit, že by se v nich Toníček pařil (a to je červencový mimino), spíš naopak, přišly mi lepší, než pulky, že to větralo - vevnitř měl čč na novosklad.
Ale ve větší velikosti už jsem je nekoupila, je fakt, že se "proleží" (pokud se dýl nepřebalí) a u větších dětí "prosedí".

Každopádně bych je úplně nezavrhovala. Ale je jasný, že každý miminko je jiný a vyhovuje mu něco jiného. 🙂

honzina
4. bře 2008

aha, ale koukám, že petulka už není těhulka 😉 V tom případě s Johandou naprosto souhlasím! 😀 Na větší mimčo raději vlňáčky!

honzina
4. bře 2008

Že já si to napřed všechno pořádně nerozmyslím, než odešlu příspěvek, co?
Ještě jsem chtěla napsat, že je taky možnost koupit flísáčky a dát do nich vlněný obdélník. 🙂

yenn
4. bře 2008

holky zacinam nakupovat dalsi velikost, tusim uz L a XL 😕 😀

Takze fleesacky uz nedoporucujete? A vlnacky prosim ktere jsou nejlepsi, ty BI?

honzina
4. bře 2008

Nejlepší prý IV, hodně si taky chválí Engel. U BI je moc reklamací - prasklé gumky, vytrhané druky...

yenn
4. bře 2008

Honzi diky! Nejake pohledam, zatim jsme vlnacky nemeli, jen polowrap a ty Adovi delaly otlaky, tak jsem je nepouzivala. A ten obdelnik vlneny? Da se koupit, nebo si to vsechny vyrabite doma?

honzina
4. bře 2008

Yenn, zeptej se holek v diskusi Látkové plenky. Tohle je diskuse o našich konkrétních výbavičkách, tak ať to tu nezahlcujeme jinými příspěvky a není v tom binec. 😉

Obdélník vlněný. Buď upletený, uháčkovaný, ustřihnutý z vlněné metráže nebo se prý i dá koupit (snad na Zlatíčku?)

johanda
4. bře 2008

Honzi - jo, jiná mamka - jiná zkušenost 😉 . Johanka byla v létě ve flísu totálně zapařená - ona je holt solidně faldíkaté mimino. PUL jsem v létě nedala ani jednou, to fakt nešlo. Možná záleží i na typu flísáků - já měla totsbots, ty jsou docela tlusté.

honzina
4. bře 2008

Taky jsem měla TB 😉
Ale každýmu fakt vyhovuje něco jinýho. Jde o to to vyzkoušet a zjistit, co bude pasovat mýmu mimču a co ne a podle toho pak nakupovat a používat. 😉
To, co nevyhovuje, se dá tak jako tak vždycky prodat. 😉

nimmo
5. bře 2008

holky prosim poradte - zkopiruju sem seznam plenek co mam uz nakoupeno - co mi jeste chybi??? 😀 tak nejak pro zacatek, ja myslim, ze by uz stacily jen nejaky obyc ctvercovky plus neco vic savyho - mate zkusenost s tema ctvercovejma bambuskama od baby lucy? diky

nimmo
5. bře 2008

Svrchní kalhotky:
S – vlněné Babyidea
S – pul Haipa Daipa červený
S – pul Popoliny

M – vlňáčky Popoliny
M – 2 ks pul Canpol Babies
Vel.2 – Fleece wrap proužkovaný

Plenkové kalhotky:
1 ks vel.1 froté Tots Bots rainbow
2 ks XS Baby Lucy

4 ks vel. 2 Bamboozles Tots Bots

5 ks Popoliny biofrotáčky jednovelikostní
2 ks Ultrafit jednovelikostní flanelky s obrázky
5 ks BabyLucy jednovelikostní 3v1

3 ks zavazovací Disana
1 ks zavazovací Babyidea Hemp Hour strap
11 ks Haipa Daipa nebělené pastelky

Čtvercovky:
10 ks 70x70 cm libštátský bavlněný čč
12 ks 30x40 cm popoliny vícevrstvý
12 ks 40x45 cm popoliny vícevrstvý
4 ks 80x80 cm Imse vimse mušelínový čč
(2 ks vkládací vložky biofroté)

nimmo
5. bře 2008

S – pul Popoliny - tyhle mam dvoje 🙂

xsipm04
5. bře 2008

nimmo: Mě připadá, že toho máš až dost 🙂 Pro začátek ti to určo bude stačit a pak si kdyžtak přikoupíš až podle toho, co ti bude nejvíc vyhovovat, ale když ti na to koukám, tak už asi ani nepřikoupíš 😀

nimmo
5. bře 2008

🙂 jeje tak super! diky moc, chci to mit nachystany, nejak se vseho desim - jak to budu zvladat, naposled se mi zdalo jak nam vsude visi susici se plenky 😀 a hlavne neodolam kdyz vidim nejakou super vyhodnou nabidku na mimibazaru 😀

xsipm04
5. bře 2008

Jinak teda holky, vy používáte tolik různých plenek, to bych asi nemohla. Já si totiž vždycky něco oblíbím víc a pak to, buď dávám víc a snažím se to ostatní nedávat, protože mi to tak nevyhovuje nebo naopak si to, co jsem si oblíbila děsně šetřím, aby mi to víc vydrželo a nedávám to skoro vůbec (takhle u mě dopadla IV 3v1, jsem si jí tak šetřila, že jsem jí malý skoro nedávala 😀 )

xsipm04
5. bře 2008

nimmo: Neboj, nejvíc to vždycky jistěj klasický čč, protože rychle schnou (je teda pravda, že já dřív prala plínky skoro každý den, takže doufám, že ti to tu schválí ještě někdo další 😖 ).

Já jsem měla vždycky období, kdy jsem měla nejdradši klasický čč (to bylo třeba v létě, protože jsem na nich nechávala malou ležet rozvalenou), tak jsem doobjednávala IV čč, pak zase přišlo období, kdy se mi tolik nechtělo přebalovat (to bylo v zimě, kdy byla malá nabalená a mě se nechtělo jí pořád všude vysvlíkat), tak jsem zase dokupovala kalhotkový pleny 😀

flora
5. bře 2008

nimmo, já myslim,že toho máš pro začátek dost 😀
Chybí mi tam jen snapka na pastelky,ale tu určitě máš,jen jsi jí nenapsala 😉

lusinta
autor
6. bře 2008

určo toho máš hodně🙂to sačí🙂

ale BLbambus čtverce jsou parádní!já je používám moc ráda🙂

honzina
6. bře 2008

Já nevím, jestli máš dost čč...
My jsme první 3 měsíce používali právě jenom čč. Kalhotkový plínky mi přišly šíleně veliký na novorozence... 😕
ale později už byly (a jsou) super.

lusinta
autor
6. bře 2008

honzi-ale nimmo má hodně pastelek,tyjsou fajn a taky nějaký plínky velikosi S. Pokud to nejsou jednovelikostní plínky, tak i na novoška jsou super..

nimmo
7. bře 2008

dekuju za rady, ja jeste nejaky obyc ctvercovky sezenu - nechce se mi kupovat novy 🙂
snappi sponku mam - ale jeste sem dokoupila dve vkladaci bambusovy vlozky - sem neodolala 😎

novako
7. bře 2008

Ahoj holky, tak jsem dokončila seznam plen, které bych chtěla pořídit, ale nevím, jestli mi něco nebude chybět nebo něčeho nebude naopak moc.

70 ks čč (bohužel 20 z nich jsou Hyblerovky), zbytek nevím, velikost 80 x 80 cm
8 ks zavazovačky Disana
2 ks HD pastelka (jen tak na zkoušku)
3 ks bamboo prefold (jsem na ně hrozně zvědavá)
4 ks vícevrstevné pleny
1 ks snapka
2 - 3 ks pul svrchňáčky IV soft (pro novoška)

gedren
7. bře 2008

Mozna bych vzala rovnou nejaky vlnacky (aspon jedny), pac bude leto a hic. A nebo vlneny obdelniky a pak zavazovacky bez kalhotek 🙂.

A vic vicevrstvej plin, v lete schnou dobre a je s nima lepsi manipulace jak se ctvercovkama.

Ale to vsechno muzes samorejme i dokoupit po narozeni, zvlast ty vlnacky, ktery bejvaj drazsi, az podle velikosti mimi...az budes vedet, jestli zacit newborn nebo small 🙂

katako
7. bře 2008

Novako, v létě byly fajn Babyidea zavazovačky, i když ty až na větší mimčo, tak od 5 kil, nejlépe s vlněným obdélníkem. Samy jsou i dost savé a za dobrou cenu udělají i parádu. Pokud budeš objednávat u Lus, tak ti prodá i po jedné, jinak bývají 2 v sadě. Dá se do nich dát jakákoli vkládací plenka nebo čtvercovka. Do disan taky kromě čtvercovky nebo vv i vlněný obdélník, nebo na ně větší gaťky, příp. i doma pletené vlňáky, jestli ti je má kdo udělat.

Vlňáčky bych vzala jedny na noc. Ale už M velikost. Pulky určo 3, velikost si nech raději poradit, i když záleží i na mimču, IV klidně i větší, než podle váhy uváděné velikosti. (jde nosit i více velikostí naráz)