• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

29. června 2016 
Tak já taky napíšu, snad na nic nezapomenu.

Na začátku
- 2 flanelky Popo
- Popo froté twosize S
- čtvercovky
- svrchňáky Popowrap na sucháč - docela dřely švy
- vlněné Popo S - ani jsme nepoužili, nejdřív byly pořád velké a pak hned malé - tohle bylo na zkoušku a látkovat jsme pořádně začali kolem 3 měsíců

Plínky od 3 měsíců než začal lozit:
čč - asi 25 ks 70x70 (dnes bych pořídila jenom 80)
kolem 5 ks 80x80
HD obyč.
HD pastelka 2x
zavazovačky disana - asi 6-8 ks
zavazovačky HH strap - 4 ks - výborné na léto s vlněným obdélníkem a vkládačkou (vv) bez svrchních gatěk

svrchňáky:
HD flísové - dělají dost velký zadek a jsou v nich trochu víc od sebe nožičky, někdy kvůli tomu i otlačovaly stehýnka, ale jsou celkem dobré
IV fox - super
3 vlněné obdélníky

kalhotkovky :
- TB bamboozles vel. 2- oranžová na sucháč (chci prodat) - pevnější guma kolem nožek, šla zmenšit se snapkou i na malé 5 kg mimi, na tlustonohé dítě nejde dobře zapnout, na větší dítě už nejde dovycpat vv
- TB bamboozles na patentky vel. 2- spokojenost, s vycoáním jako barevná
- konopka EH vel. 2 - jde od prcka až po větší dítě, úzká mezi nožičkama a štíhlá, ale prkenná, dá se dobře vycpat vv plínkou

Postupně jsem dokoupila:
vv plínky 13 ks - Popo, TB, barevné TB - ty jsou krásné a nejjemnější
IV čtverce 16 ks(momentálně máme 15) - nejlepší čtvercovka- obojí používám teď přednostně na doma
flanelky BL M-L 2 ks- pěkné, ale už skoro nepoužívám
bambusky BL 2 ks - používám přednostně na ven, dají se dobře vycpat a jsou měkké

svrchňáky ve vel. L : 2 ks BI vlňáky (1 teď nefunkční) - bohužel nám 2x rupla guma a vyrval se druk, vždycky asi po měsíci používání, je v nich trochu větší prdelka
vel. XL IV fox - u IV nám taky jednou rupla guma, ale jinak jsou to fajn gatě, akorát momentálně jak Ondra lozí, tak je občas poškrabaný od švů
Líbily se mi Engel vlňáky, možná i pořídíme, ale zatím se chystám nějaké vyrobit doma.

Pak máme ještě jedny Gena pants na bkm, jsou dost teplé a momentálně je nepoužívám i kvůli bojkotům.

Čínský nočník - máme asi od 4 měsíců, super pomůcka pro bkm.

Co asi ještě pořídím?
- barevné vv TB větší velikost
- Engel vlňáky (možná)
- nějaké dobře savé a štíhlé vkládačky
- sedící nočník
2. bře 2008 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem zapomněla na 6 ks ikea ručníků - nouzovky a asi 5 ks popo froté čtverců 40x40 - pro malé mimčo jako vkládačka, ale dost brzo to nestačí, takže jsou docela na p*d
pak ještě vkládačky HD - to samé jako Popo froté 40

separačky jsem používala hlavně u malého mimča s řídkou stolicí, teď mám na nehody mimo nočník nebo WC mísu plastovou stěrku

Jinak abych nebyla moc negativní, tak BI vlňáky jsou fakt hezké a elegantně se do nich umisťuje čtvercovka, což mi vyhovuje, akorát prostě náš provoz nezvládají.
2. bře 2008 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak jsem to dolouskala, super informace, moc dekuju za tohle tema.

Rucnikama myslite normalni frote rucniky?
3. bře 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, normalni rucnik :slight_smile:
3. bře 2008 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já ještě budu přikupovat plíny na noc a asi 2x bamboo extra a 2x konopku hamburger a ještě barevnou bamboozle (vypadá frajersky) a svrchní fleesáče (do vlny nechci jít, já sama jí nemám ráda, tak nebudu prcka trápit) Jo a ještě přikupím vkládací bambusky od tots, s nima jsem spokojena...A ještě...no radši už nic :sweat_smile:
3. bře 2008 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petul, zkus si vlňáky někde osahat. Jsou měkoučké a jemné. Merino nekouše. Flísáky nejsou nic moc - prosedí se - tj na sedící mimčo docela nepoužitelné. Navíc v létě se v nich mimino dost paří.
4. bře 2008 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Johando, já v létě flísáčky používala a moc ráda! Neměla jsem pocit, že by se v nich Toníček pařil (a to je červencový mimino), spíš naopak, přišly mi lepší, než pulky, že to větralo - vevnitř měl čč na novosklad.
Ale ve větší velikosti už jsem je nekoupila, je fakt, že se "proleží" (pokud se dýl nepřebalí) a u větších dětí "prosedí".

Každopádně bych je úplně nezavrhovala. Ale je jasný, že každý miminko je jiný a vyhovuje mu něco jiného. :slight_smile:
4. bře 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, ale koukám, že petulka už není těhulka :wink: V tom případě s Johandou naprosto souhlasím! :grinning: Na větší mimčo raději vlňáčky!
4. bře 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Že já si to napřed všechno pořádně nerozmyslím, než odešlu příspěvek, co?
Ještě jsem chtěla napsat, že je taky možnost koupit flísáčky a dát do nich vlněný obdélník. :slight_smile:
4. bře 2008 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky zacinam nakupovat dalsi velikost, tusim uz L a XL :confused: :grinning:

Takze fleesacky uz nedoporucujete? A vlnacky prosim ktere jsou nejlepsi, ty BI?
4. bře 2008 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejlepší prý IV, hodně si taky chválí Engel. U BI je moc reklamací - prasklé gumky, vytrhané druky...
4. bře 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honzi diky! Nejake pohledam, zatim jsme vlnacky nemeli, jen polowrap a ty Adovi delaly otlaky, tak jsem je nepouzivala. A ten obdelnik vlneny? Da se koupit, nebo si to vsechny vyrabite doma?
4. bře 2008 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Yenn, zeptej se holek v diskusi Látkové plenky. Tohle je diskuse o našich konkrétních výbavičkách, tak ať to tu nezahlcujeme jinými příspěvky a není v tom binec. :wink:

Obdélník vlněný. Buď upletený, uháčkovaný, ustřihnutý z vlněné metráže nebo se prý i dá koupit (snad na Zlatíčku?)
4. bře 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honzi - jo, jiná mamka - jiná zkušenost :wink: . Johanka byla v létě ve flísu totálně zapařená - ona je holt solidně faldíkaté mimino. PUL jsem v létě nedala ani jednou, to fakt nešlo. Možná záleží i na typu flísáků - já měla totsbots, ty jsou docela tlusté.
4. bře 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem měla TB :wink:
Ale každýmu fakt vyhovuje něco jinýho. Jde o to to vyzkoušet a zjistit, co bude pasovat mýmu mimču a co ne a podle toho pak nakupovat a používat. :wink:
To, co nevyhovuje, se dá tak jako tak vždycky prodat. :wink:
4. bře 2008 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky prosim poradte - zkopiruju sem seznam plenek co mam uz nakoupeno - co mi jeste chybi??? :grinning: tak nejak pro zacatek, ja myslim, ze by uz stacily jen nejaky obyc ctvercovky plus neco vic savyho - mate zkusenost s tema ctvercovejma bambuskama od baby lucy? diky
5. bře 2008 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svrchní kalhotky:
S – vlněné Babyidea
S – pul Haipa Daipa červený
S – pul Popoliny

M – vlňáčky Popoliny
M – 2 ks pul Canpol Babies
Vel.2 – Fleece wrap proužkovaný

Plenkové kalhotky:
1 ks vel.1 froté Tots Bots rainbow
2 ks XS Baby Lucy

4 ks vel. 2 Bamboozles Tots Bots

5 ks Popoliny biofrotáčky jednovelikostní
2 ks Ultrafit jednovelikostní flanelky s obrázky
5 ks BabyLucy jednovelikostní 3v1

3 ks zavazovací Disana
1 ks zavazovací Babyidea Hemp Hour strap
11 ks Haipa Daipa nebělené pastelky

Čtvercovky:
10 ks 70x70 cm libštátský bavlněný čč
12 ks 30x40 cm popoliny vícevrstvý
12 ks 40x45 cm popoliny vícevrstvý
4 ks 80x80 cm Imse vimse mušelínový čč
(2 ks vkládací vložky biofroté)
5. bře 2008 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
S – pul Popoliny - tyhle mam dvoje :slight_smile:
5. bře 2008 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
nimmo: Mě připadá, že toho máš až dost :slight_smile: Pro začátek ti to určo bude stačit a pak si kdyžtak přikoupíš až podle toho, co ti bude nejvíc vyhovovat, ale když ti na to koukám, tak už asi ani nepřikoupíš :grinning:
6. bře 2008 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: jeje tak super! diky moc, chci to mit nachystany, nejak se vseho desim - jak to budu zvladat, naposled se mi zdalo jak nam vsude visi susici se plenky :grinning: a hlavne neodolam kdyz vidim nejakou super vyhodnou nabidku na mimibazaru :grinning:
6. bře 2008 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak teda holky, vy používáte tolik různých plenek, to bych asi nemohla. Já si totiž vždycky něco oblíbím víc a pak to, buď dávám víc a snažím se to ostatní nedávat, protože mi to tak nevyhovuje nebo naopak si to, co jsem si oblíbila děsně šetřím, aby mi to víc vydrželo a nedávám to skoro vůbec (takhle u mě dopadla IV 3v1, jsem si jí tak šetřila, že jsem jí malý skoro nedávala :grinning: )
6. bře 2008 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nimmo: Neboj, nejvíc to vždycky jistěj klasický čč, protože rychle schnou (je teda pravda, že já dřív prala plínky skoro každý den, takže doufám, že ti to tu schválí ještě někdo další :confounded: ).

Já jsem měla vždycky období, kdy jsem měla nejdradši klasický čč (to bylo třeba v létě, protože jsem na nich nechávala malou ležet rozvalenou), tak jsem doobjednávala IV čč, pak zase přišlo období, kdy se mi tolik nechtělo přebalovat (to bylo v zimě, kdy byla malá nabalená a mě se nechtělo jí pořád všude vysvlíkat), tak jsem zase dokupovala kalhotkový pleny :grinning:
6. bře 2008 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
nimmo, já myslim,že toho máš pro začátek dost :grinning:
Chybí mi tam jen snapka na pastelky,ale tu určitě máš,jen jsi jí nenapsala :wink:
6. bře 2008 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
určo toho máš hodně:slight_smile:to sačí:slight_smile:

ale BLbambus čtverce jsou parádní!já je používám moc ráda:slight_smile:
6. bře 2008 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nevím, jestli máš dost čč...
My jsme první 3 měsíce používali právě jenom čč. Kalhotkový plínky mi přišly šíleně veliký na novorozence... :confused:
ale později už byly (a jsou) super.
6. bře 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
honzi-ale nimmo má hodně pastelek,tyjsou fajn a taky nějaký plínky velikosi S. Pokud to nejsou jednovelikostní plínky, tak i na novoška jsou super..
6. bře 2008 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuju za rady, ja jeste nejaky obyc ctvercovky sezenu - nechce se mi kupovat novy :slight_smile:
snappi sponku mam - ale jeste sem dokoupila dve vkladaci bambusovy vlozky - sem neodolala :sunglasses:
7. bře 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dokončila seznam plen, které bych chtěla pořídit, ale nevím, jestli mi něco nebude chybět nebo něčeho nebude naopak moc.

70 ks čč (bohužel 20 z nich jsou Hyblerovky), zbytek nevím, velikost 80 x 80 cm
8 ks zavazovačky Disana
2 ks HD pastelka (jen tak na zkoušku)
3 ks bamboo prefold (jsem na ně hrozně zvědavá)
4 ks vícevrstevné pleny
1 ks snapka
2 - 3 ks pul svrchňáčky IV soft (pro novoška)
7. bře 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mozna bych vzala rovnou nejaky vlnacky (aspon jedny), pac bude leto a hic. A nebo vlneny obdelniky a pak zavazovacky bez kalhotek :slight_smile:.

A vic vicevrstvej plin, v lete schnou dobre a je s nima lepsi manipulace jak se ctvercovkama.

Ale to vsechno muzes samorejme i dokoupit po narozeni, zvlast ty vlnacky, ktery bejvaj drazsi, az podle velikosti mimi...az budes vedet, jestli zacit newborn nebo small :slight_smile:
7. bře 2008 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Novako, v létě byly fajn Babyidea zavazovačky, i když ty až na větší mimčo, tak od 5 kil, nejlépe s vlněným obdélníkem. Samy jsou i dost savé a za dobrou cenu udělají i parádu. Pokud budeš objednávat u Lus, tak ti prodá i po jedné, jinak bývají 2 v sadě. Dá se do nich dát jakákoli vkládací plenka nebo čtvercovka. Do disan taky kromě čtvercovky nebo vv i vlněný obdélník, nebo na ně větší gaťky, příp. i doma pletené vlňáky, jestli ti je má kdo udělat.

Vlňáčky bych vzala jedny na noc. Ale už M velikost. Pulky určo 3, velikost si nech raději poradit, i když záleží i na mimču, IV klidně i větší, než podle váhy uváděné velikosti. (jde nosit i více velikostí naráz)
8. bře 2008 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek