Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

aideen
22. črc 2012

@helulela Ahojky a děkuji 🙂 Spekulovala jsem nad tím tak dlouho, že jsem se bála, že jsem to všechno překombinovala.
Já mám koupené IV jedny AIO od sedmi kilo. To jsem si kupovala ještě na dceru, ale nikdy nepoužila, protože jsem se na to nakonec vyprdla ☹ Tak uvidím, jak budou sedět, ale na tvou radu koupím radši nějaké jiné ty druhé.
U těch vkládaček já právě vůbec nevím. Ani jsem popravdě asi nepochopila systém. Jenom to, že u Anavy plenek všechny obsahujou i vkládačky. Určitě chci hodně savé, takže nejspíš z bambusu. Ale právě nevím jestli ty podlouhlé, ty jsou myslím 10x30 a nebo ty 10x60 a nebo raději dávat vkládačky čtvercové složené, jsem z toho matěj ☹ Které jsou lepší na co? Třeba na noc asi vycpat víc, i když u malého miminka t onejspíš bude jedno. Vůbec nevím ☹
S tím práškem super, taky používám Persil sensitive. A je lepší prášek, nebo ten gel? A co to Batole? Vypere to i hovínka? Nerada bych je měla skvrnité. U někoho jsem i četla, že pokaždé přetírá žlučovým mýdlem. Ale není to zbytečné? Nebo je to jenom na ty skvrny či v tom můžu prát jako v prášku? Jo na separačky jsem zapomněla. To mám koupené ty celulozové myslím.

helulela
22. črc 2012

@aideen vkládačky je opravdu těžké odhadovat dopředu. Z hlediska materiálu bych taky brala bmb. Určitě budeš potřebovat do novoskladu, tam stačí krátké 10*30. Já takhle dávala krátké z Anavy kalhotovek, pak mám pár BL http://www.branakdetem.cz/baby-lucy-vkladaci-pl... - ty jsou delší a jsou taky fajn. Ještě jsem měla Kikko ubrousky 30*30 z bmb froté, ty už se teď myslím nevyrábí. Do novoskladu stačily, na později se už moc nehodily. Top vkládačky (bohužel i cenově) jsou pro mě Babyidea - do novoskladu apod. http://www.branakdetem.cz/vkladaci-plenka-bambo... a na noc nebo dlouhé vycházky http://www.branakdetem.cz/bamboo-prefold-2ks.htm Ty vkládačky 10*60 jsou super, ale do novoskladu možná zbytečně moc. Shrnula bych to tak, že do novoskladu a jako přídavek do kalhotovek stačí ty kratší obdélníky (10*30, BL, BI).
Blbý je, že budeš potřebovat vkládačky i do Aitu kalhotovek, protože ty je na rozdíl od Anavy neobsahují. Tam fakt nedokážu odhadnout, jak hodně je potřeba je vycpávat, jestli se držet osvědčeného modelu z Anavy - 10*30 + 10*60?
K praní - na oblečení dávám gel a na plíny prášek. Někde jsem vyčetla, že prášky líp perou a gely se líp vymáchají. Batole pere zhruba stejně dobře, ale mně hodně voní, i když dost lidí to má spíš naopak. Skvrny od vaječiny vypral Persil vždycky, nejdýl napodruhé. U příkrmů je to už horší, na čč to neřeším a na parádních plínách flek poctivě vymydlím žlučákem, než je hodím do kbelíku.

madlisek
22. črc 2012

@ange_de_la_morte ahoj, moc pěkná výbava 🙂 Moc bych doporučovala vícevrstvé Anavy. My máme plíny v podobném stylu z bambusového froté doma šité a moc se nám osvědčily, kromě čč je to základ naší výbavy - na novorozence na kalhotkový sklad, teď je dávám jako vnitřní vrstvu do kapsovek a chystám se koupit pár těch anavy S, ať mám na novoška měkkoučké plíny, ty moje už za ten rok dost zhrubly. Pokud jde o svrchňáky, je to hodně individuální, mně třeba Thirsties vyhovovaly. Teď už je ale moc nedávám, mám je na patentky a při přebalování na zdrhacím dítku se mi líp pracuje se sucháčem. Takže na dotaz jestli u kalhotkovek patentky nebo sucháč bych radila jít půl na půl - na patentkách není tak znát opotřebení, ale zase je snadnější nandat plíny se sucháčem 🙂 Snapku jsme měli jen jednu, takže 3 mi přijde opravdu moc, ale 2 jsou určitě fajn. Lepší je v nějaké výrazné barvě, ať je mezi plenama dobře vidět 🙂 Ubrousky mám doma šité flanelové, namáčím ve vodě, k tomu občas bílé Babylove z DM. Medvídka jsem měla, ale moc mě neoslnil. Kyblík mám jeden, házím tam vše, pokaděné pleny jsem jen před vhozením přemáchla v ruce a vydrbala žlučákem 🙂

littlemousecz
25. črc 2012

Tak jsem dnes ráno zrevidovala skříň a zjistila jsem, že mi snad chybí už jen svrchňáky 😀 Docela dobrej výkon, na to, že jsem v 7.týdnu. Samozřejmě seznam vypadá úplně jinak, než byl plán:

základ:
35 ks čč (převážně IKEA)
4 ks vv Anavy S bambus
2 ks Anavy newborn
6 ks Little lamb bavlna vel.1
5 ks Little lamb bambus vel. 2
1 ks Little lamb microfibre vel. 2

AIO:
3 ks Swaddlebees simplex newborn
2 ks Tots BotsTeenyfit newborn
3 ks Anavy easy (starší verze)
3 ks Sweet monkey (momentálně testuje bráchův dvouleťák, co má 23 kilo 🙂)
1 ks Bum genius kapsovka
1 ks Popin new gen.

vkládačky:
10 ks IKEA ručníčky
10 ks IV flanel (moc sát asi nebudou, ale počítám spíš na novoška místo separačky do novoskladu, byly za 15,-/ks, tak mi jich nebude ani líto, když se neosvědčí)

svrchňáky:
1 ks Anavy flísáky

chci koupit:
1 ks Capri newborn
1 ks Anavy PUL
1 ks HD PUL vel.S
1 ks HD flísáky vel.S
1 ks IV soft vel. XS
nebo poraďte, jestli jsou nějaké lepší

5 ks vv Anavy bambus vel.S
5 ks vv Anavy bambus vel.M
18 ks plenové ubrousky KIKKO Bambus (30x30)
3 ks přebal.podložka Anavy
3 ks pytle na pleny (S,M,L)
1 ks Snappi sponka
1 ks koš na pleny

Tak opět prosím o radu, hlavně u toho, co chci ještě dokupovat, s tím ostaním už moc nenadělám 🙂

janistr
25. črc 2012

@littlemousecz Já bych asi už nebrala flísáčky HD, na rozdíl od PULek se mi moc neosvědčily a když už máš ty Anavy (ty sice nejsou úplně na novošky, ale tak si na ně chvíli počkáte 🙂) a možná bych nebrala tolik vv ve velikosti S, spíš M, ty pak využiješ delší dobu. Jinak se mi výbavička moc líbí 🙂.

littlemousecz
25. črc 2012

@janistr díky. já bych ty flísáčky stejně brala bazarový a kdyžtak bych poslala dál. právě že ty Anavy nejsou moc na novoška a měla bych rodit v březnu, tak jsem si říkala, že bych je zkusila, kdyby bylo horko, místo vlňáčků ty si přece jen hned od začátku netroufnu. Ty vv ještě teda promyslím. Ty 4 S už mám z bazaru a nepřijdou mi úplně malý právě, tak jsem myslela později spíš na vycpání. Nebudou ty M na vycpávání moc dlouhý?

lenka5731
25. črc 2012

@littlemousecz mně to přijde fajn 😉 vv bmb vel. S anavy mám 6x a přijde mi to akorát... teď na kalhotkový sklad a později na vkládačky.

janistr
25. črc 2012

@littlemousecz Jo, tak jestli je chceš na vycpání, tak ty S asi budou fajn 🙂. Já myslela spíš na kalhotkový sklad, nebo později na rovno.

lenka5731
25. črc 2012

@littlemousecz navíc u takhle drahé výbavičky je celkem jedno, jestli těch vv budeš mít 3 nebo 6 nebo kolik. To je tak univerzální věc, že podle mě využiješ téměř jakýkoliv počet od každé velikosti, a kdyby náhodou ne, tak to prodáš. 🙂

littlemousecz
25. črc 2012

@janistr díky, na rovno asi dávat nebudu, spíš pak ještě chci dokoupit nějaké AIO a vv dávat jako vycpávky na noc nebo na delší procházky a tak
@lenka5731 já to radši nepočítám, kolik to už stálo 🙂 Proto je lepší kupovat postupně a ne naráz, pak se to nějka ztratí. Ale chci aspoň dvě děti, tak ve finále snad i něco proti papírovkám ušetřím 😀

finezuza
26. črc 2012

Potřebuji poradit, tuto diskuzi jsem nečetla, nemám tolik času, ale chtěla bych tady z bazárku koupit flísové plenky sketch, používáte je? Jak jste s nima spokojené? Děkuji.

helulela
26. črc 2012

@finezuza sketch nebrat, kvalita mizerná, hodně holek si na ně stěžovalo 😖

mahafi
26. črc 2012

@finezuza Sketch bych nebrala, neznám nikoho, komu by vyhovovaly... Jestli hledáš nějakou levnější variantu kalhotovek, tak asi baby lucy, za mě ale vedou anavy (i když jsou dražší, tak mají v sobě dvě kavlitní a savé vkládačky). Pokud něco ještě levnějšího, tak pak čtvercovky (ty, co byly na nás) nebo vícevrstevné (tady bych taky volila anavy, jsou krásně pružné a dají se poskládat na kalhotvkoý sklad a máš za pár korun "kalhotovku" 🙂 ). Možností je mnoho, kdyžtak si pročti www.latkovepleny.info, abys měla představu, co všechno existuje a co by se ti nejvíc líbilo a pak ti můžeme poradit 🙂 (každý preferuje něco jiného, tak nevíme co by nejvíc sedělo vám 🙂 ).

mahafi
26. črc 2012

@littlemousecz pěkná výbavička 🙂.. já jsem se moc nezamilovala do flísáků ( i když jsem před porodem chtěla používat hlavně ty.. tak u nás nevyhrály ☹ ), ale každý je jiný, zkus.. ale ty HD dost protékají, co jsem tak četla (osobní zkušenost nemám, máme jen anavy)

littlemousecz
26. črc 2012

@mahafi díky, ještě to promyslím. já si právě říkala, že bych vzala jedny na zkoušku, tak uvidíme, ještě se mi líbí od Tots Bots, ale nikde jsem o nich nic nečetla

mmiirrkkaa
26. črc 2012

@littlemousecz vv anavy S jsou na vycpání určo super. Těma nic nezkazíš 🙂

littlemousecz
26. črc 2012

@mmiirrkkaa díky

maly_prcek
27. črc 2012

@ange_de_la_morte Pokud chceš, aby přebalovali babičky a manžel, VELMI doporučuju mít málo značek a ne x druhý systémů a značek... Ty sice víš, kam dát vkládačku a která plína dá 3h v poho a která je na jeden počur, ale oni ne.

My jedem na doma bambusové vv, na noc Anavy + vlňáčky a na ven AIO/kapsovku. Jako zálohu mám 15čč.

- čč lepší Kikko - pod hlavičku/blinkání stačí obyč, na zadeček určitě vícegramážní lux.
- Kikko bambusoví jsou geniální jako osušky a na utírání, bohužel praním na 60st. se z nich stane obdelník a jsou hnusné. Místo nich bych si vzala na látkování Anavy vv.
- vázačky na malé miminko rozhodně Disany, HHS ti vaječinu neudrží.
- Thirsties máme rádi, my DuoWrapky jeli na plíny narovno a spokojenost, na kalhotkovky by byly asi brzy malé...Jednovelikostní taky super. Za nás nej značka. IV jsme měli taky, ale Thirstie byly pro nás lepší.
- anavy flísáky za nás oblíbené. Vzala bych si Anavy flísáky, anavy PULky a pak do třetice nějaké jednovelikostní a na noc vlňáčky.
- VV Anavy - my jeli hned Mko, nemám s tím problém. Kalhotkové Anavy (za nás radši patentky) taky klidně jednovelikostní, přijdou mi dost malé, když jsou zmenšené a to mé děti měly 2,7kg a 2,9kg... Proti Anavy byly všechny ostatní kalhotkovky výrazně slabší a šly z domu. Už jen kvůli schnutí... Už nemám plíny, co schnou víc jak den.
- AIO vřele doporučuju BG kapsovka a anavy easy. AIO mám radši sucháčové a vřele doporučuju mít jeden systém pro přebalovače...
vkládačky - pokud más dost kalhotkovek, tak se dají brát i z nich (třeba Anavy jsou na to super, páč obě vkládačky jedem od cca 10m), do začátků dobré třeba Ikea ručníčky/BL nebo Kikko ubrousky a pak nejlíp doma šité z bambusových látek z sijemdetem.cézet.
- přebal podložky se neztratí, dodnes máme třeba v autosedce pro jistotu. Mám ráda oboustranné - když se počůrá, dá se přeložit. Nejlíp funkčně Popolini...
- plínky nenamáčím, skladuju nasucho všecko (osrchuju, potřu žlučákem a dám do kýble, počůrané hned)
- Igulee - nejsou špatné, ale za ty prachy jsou lepší plíny... Anavy se osvědčily líp.
- v Anavy vv ani kalhotkovce mi ten zadek teda nepřišel nějak extra velký...

maly_prcek
27. črc 2012

@aideen Taky jedem hodně podobný sestém...
AITU nezmám, ale vypadají sympaticky...

- BG kapsovku taky vřele doporučuju
- Vkládačky do novoskladu z čč stačí Ikea ručníčky/kikko nebo BL ubrousky... Velké bych zatím neřešila, do vv nebudeš potřebovat dost měsíců, kalhotkovky máš taky dobré... naopak třeba z Anavy malá vkládačka je do novoskladu super 🙂
- dezinfekci Mio fresh jsme měli taky, ale asi stačí i obyč prekarbonát, který je to též (sůl na skvrny)
- žlučové mýdlo užiješ rozhodně
- perem taky v batoleti, koupím na internetu a dovezou mi ho až dom... pere slušně, voní příjemně mýdlově, našeho atopika nealergizuje... Perem v něm i naše věci.

ange_de_la_morte
29. črc 2012

@maly_prcek: děkuji za vyčerpávající informace, vůbec mně nanapadlo přemýšlet taky nad tím , že ve velkém množství plen se babičky/ tetičky budou zdtrácet. Podle tvých rad, i informací od dalších asi půjdu hlavně do těch Anavy, jak vv, tak kalhotovky, tak i AIO ... mají i pěkné vzory tak nebude problém vybrat, a s těma svrchňákama eště popřemýšlím, určitě Anavy fleecáčky, a pulky uvidím, vlňáčky naplete mamka podle Disany natahovacích.
S těma vkládačkama z ikea růčníků to tak asi udělám, je to poměrně levné řešení.
A sem ráda že konečně mám i nějaké srovnání zavavacích plenek, myslela sem že HHS jsou nejlepší ( a jsou i hezké) ale jestli jsou Disany lepší, tak raději koupim ty. Ještě jednou děkuju

maly_prcek
29. črc 2012

@ange_de_la_morte Mně to zezačátku taky nenapadlo, ale slýchala jsem to teda často... (že tuhle plínu si mám jít přebalit sama, že tuhle neumí) Dodnes jsou schopní dát 1 čč na celé dopoledne 😒 Ale když je systém (ví co dát za plínu), ví kam zacvaknout patentek (moje máma tradičně zapíná Anavy furt do stejné pozice, ať přebaluje novorozence nebo batole 🙂 ), tak přebalujou rádi a rádi se látkou i BKM pochlubí 😀
Já si teda v zavazovačkách moc neujíždím, používali jsme je hlavně v létě s vlněným obdelníkem (pak nemusíš dávat už svrchňáčky) a taky když mělo dítko otlačené nožičky od gumiček plen. Jinak na malé dítě mi to přišlo jako zbytečné zvyšování balíku na zadečku a přidělávání špinavého prádla, na starší dítko je pak problém to dostatečně rychle a dostatečně pevně zavázat (doporučuju si to přisnapkovávat snappi sponkou)... Disany určitě na malé miminko, HHS mají ty gumičky hodně volné, je to spíš na starší dítko s tuhým bobkem...Ale pěkné jsou 🙂 Viděla jsem kdysi i na Fler šité pěkné obrázkové, co byly s lepšíma gumičkama i na malochy...

ange_de_la_morte
30. črc 2012

@maly_prcek: moje mamča je z látkovek unešená stejně jako já taky ona asi nebude mít problém zapínat jakýkoliv systém, ale jiní by asi tápali ( i manžel 🙂) ... tak já asi koupím jednu Disanu zavazovačku a když mi to bude vyhovovat tak si další našiju třeba i z barevného plátna aby nebyly čistě bílé 🙂 🙂

copa
30. črc 2012

ahoj holky,
prodávám:
vlňáčky natahovací Popolini vel. S, 3-6kg, nepoužité ani neimpregnované, 250Kč
svrchňáky Imse Vimse organic cotton, bílobéžové pruhy, premature 2-4kg 70Kč

separační vložky Imse Baby 200ks, 80Kč
separační vložky Popolini role 200ks, pár útržků odebráno, 70Kč

Bitti d'lish SIO žlutá a kravičková, obě vel. M, použité minimálně, cena za kus 320Kč
Haipa Daipa Pastelka, použité minimálně, 3ks, cena za kus 150Kč
Tots bots Bamboozle vel.1, na patentky, 250Kč
Lotties z biobavlny, vel. L, 2 ks, cena za ks 250Kč
BabyLucy Organic vel. XS-S, na suchý zip, úprava velikosti na patentky, 150Kč
Bambinex bambusová, vel. 2 (10-20kg), suchý zip, 120Kč
Bambinex, polyester, vel. 1, 4-10Kg, suchý zip, 100Kč

Babyidea Bamboo prefold, vkládací plenky, nepoužité, 2ks, cena za obě 250Kč
zdarma přidám sponku Snappi – mám jen jednu, kdo si dřív napíše, ten ji má 😉

a ještě plavečky Popolini, žluté moře, velikost S (3-9kg), na bocích 2 řady patentků, 90Kč

eficenka
9. srp 2012

@copa
dobrý den, měla bych zájem o separační pleny popolini, a
haipa daipa pastelku 2 krát, a snapi sponku 🙂

terezka312
9. srp 2012

Ahoj, já prodávám dvoje Anavy novorozenecké na patentky, vše u mě v bazaru 🙂

kaphajin
10. srp 2012

Ahoj holky, ráda bych se tady poradila s nějakou maminkou, která používá popolini one size od novorozeňátka, mám jich 20 a 2 svrchňáčky a tak nějak váhám s tím začít používat, tak kdyby se tu našla nějaká dobrá duše, která je spokojená s těmito plenami a dala mi pár rad, tak budu moc ráda 🙂

helulela
10. srp 2012

@kaphajin dovolila jsem si zkopírovat tvůj dotaz do diskuze Látkové pleny III, tam je větší šance, že se někdo ozve

kaphajin
10. srp 2012

@helulela moc děkuju 🙂

tilly01
11. srp 2012

Ahoj, můžete mi prosím zdrbnout moji plánovanou látkovací výbavičku? 🙂 Mimčo teprve čekáme a těch informací je tolik, že netuším, jestli jsem to nepřekombinovala. Zatím plánuju látkovat jen doma, dál se uvidí, jak nám to půjde, takže i tu výbavičku níže chci nakupovat postupně a při jejím rozšiřování už spíš jen zapojit své šikovné babičky (pletení, šití)...

10 x čč Kikko ECO lux ECO, nebělené 70*70
10 x čč Kikko ECO lux ECO, bílé 80*80

3 x vv Papolini nebělené
1 x vv Anavy bambusove S
2 x vv Anavy bambusove M

9 x vkladacky Bambusové ubrousky Kikko 30x30
1 x vkladacky deka IKEA IRMA (nastrihat, nasit)

1 x zavazovací Disana
3 x Anavy jednovelikostní bambuska, suchý zip/patentky
1 x Anavy jednovelikostní froté, snapi sponka
2 x TOTS BOTS jednovelikostni Bamboozle Stretch Rainbow bambusová
1 x bambuska z fler.cz (novorozenecká)
1x sijemedetem.cz balíček se střihem (ušije babička 🙂)

1 x PUL Anavy
1 x Pull TOTS BOTS - vel. 1
1 x vlňáky (uplete babička 🙂)

Separacky celulozove Disana
2 x snapi sponka
1 x praci prebalovaci podlozka (Papolini nebo Anavy)
1 x pytel na pleny Anavy S
1 x koš na pleny
1 x síťka na pleny

Praní: Lovela/mýdlový sliz, žlučové mýdlo - je potřeba i nějaká desifekce?

Chybí/přebývá mi něco? Ty vv Anavy jsou na můj vkus hodně drahé a nejsem si úplně jistá jejich využitím - jsou opravdu potřeba?

A co si myslíte o nakupování plenek z druhé ruky (bazar)? Jsou pouzitelne, nebo me to spis od latkovani odradi, i kdyz usetrim?

Díky za reakce!

remenova
11. srp 2012

Holky,ja premyslim o nejake superlevne vybavicce.myslite,ze vystacim jen s ctvercovkama,vicevrstvyma,svrchnacky à vkladackami?