Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

whitelilith
2. srp 2014

Přidám svou trochu do mlýna. Začala jsem s 30čč (dohromady i na pusu) a 3x svrchní jednovelikostní od Gaga - s tím jsem si spokojeně vystačila první 3 týdny (jako že to zkusím). Pokračování-dostala jsem od kamarádky 10ks froté kalhotovek od Sketch a 10ks vv plen (za mě spokojenost), dokoupila jsem flísové Anavy (super) svrchní a 2x haipu svrchí (flís a PUL) - obě půjdou z domu-nesedí nám a jednu pastelku-ta je super. Teď jsem koupila 3x kalhotovky Anavy zde na bazaru - za mě nic moc - jsou už docela jeté, mají milion patentek-asi taky pošlu dál. Mám ještě objednané z bazaru Pop-in AIO a nové SIO od petit Lulu - čekám až dorazí.
Tak jak jsem to udělala já, tak osobně doporučuji všem maminkám. Začít na čč. Pak zjistíte, že už to většinou nestačí a mě osobně docela baví hledat vyhovující systém. Je to trochu pokus omyl, ale myslím, že za chvíli budu mít vyřešeno a max budu obnovovat dle potřeb malého.

filipatereza
2. srp 2014

Holky, kdybyste některá chtěla vyzkoušet Anavy kalhotkové z druhé ruky jestli sedí, než budete kupovat nové, tak budu prodávat dvoje v červené barvě (máme kluka, tak obměnuju výbavičku...🙂.

jitulindaj
2. srp 2014

@summerca jeee to je hezke, fakt to mas podoBne!!
Malemu je skoro 7 m. Pres den davam jen jednu čč na novosklad a na noc hodim vkladacku a flisovou separacku a prebaluju i v noci, maly se hodne budi a hodne v noci pije. Takze mi prijde zbytecne vymyslet nejáke super baleni, stejne kdyz se probudi tak bych ho v pocurane nenechala:-/

Mam ty kalhotovky IV takove ty starsi a jsou dost objemne podle mne:-/ musi se pouzit snapka, a je v tom mnohem min pohyblivy:-/
Taky nejvic prozivam svrchnacky IV, krasne sedi a jsou tenoucke a mekoucke! Na noc davam Bambooliky protoze bezvadne objimaji plinecky😉

Jen jsem ted mela problem, zacaly mi IV protekat!!!!! Chtela jsem koupit lanolin na impreganci ale koupila jsem radsi ve uz vetsi. Pry se maji jedňou za cas zatrit lanolinem at vydrzi dele... Nevim kde jsem udelala chybu☹

jitulindaj
2. srp 2014

@whitelilith super😉 ja jsem asi vyjimka, me staci 30 čč ( jen na zadecek) i v 7 mesicich🙂)) kdo chce setrit penizky- tak jsem dukaz ze to jde🙂))

kotcheva
2. srp 2014

@jitulindaj ahoj, neda mi reagovat - delala jsem to uplne stejne🙂. Taky mi hodne dlouho vystacily ctverce s vkladackou. Delala jsem novosklad s tim, ze dcera byla ucuranek, takze jsem ji davala vkladacky i pres den. A naprosta spokojenost.
Svrchni hodne vyhovovaly a stale vyhovuji Bamboolik a Petit lulu. Oboje sedi dobre a nemely tendenci protekat.
Potom jsem samozrejme testovala kalhotovky - za me jednoznacne vedou Anavy a Petit lulu. Maji dobry strih a libi se mi material, ktery pruzi, takze i kdyz nejsem moc priznivcem patentek, tady jsou naprosto ok. Pouzivam je na noc. Pres den na doma jedu stale be ctvercich. Na ven ted nosi SIO od Bamboolika a Petit lulu. Oboje me vyhovuji, daji se variabilne vycpat a navic je mozne vzajemne kombinovat svrchnaky i vkladacky, coz je plus navic.
AIO jsem taky testovala, ale spis dokud byla dcera mensi. Dobre byly Tots Bots, dobre sedely a daly se dobre dovycpat. Potom opet Anavy - i kdyz ty jsem vyuzivala jen chvili, brzy nestacily, Eliska je procurala raz dva. Ale maji hezky stihly strih (a krasne barvy😉, na drobnejsi dite skvele padnou.
Potom jsem zkusila par kapsovek, ale ty me prilis nenadchly - hlavne z toho duvodu, ze nejsou tak variabilni. Presto nejake mam a treba na paradu nebo k doktorce se hodi🙂.

pigpeppa
2. srp 2014

U nás jednoznačně vedou čtverce, používala jsem je na syna a mám je stále. Mám celkem cca 50 kusů a dvoje svrchňáky s PUL, jedny SIO s vkládačkama a jedny flísáky, to mi na syna stačilo možná celej první rok a půl na střídačku s jednorázovejma (na ven a na noc). Z těch padesáti je teda dvacet ještě vypraných a vyžehlených v komínku z dob, kdy ještě syn nebyl na světě. 🙂 Na dceru už jsem chtěla zkusit jiné varianty, tak jsem koupila pár kalhotovek, kapsovek, ale stejně jsem nakonec zpátky u čtverců, protože mi přijdou jako dokonalost sama. 🙂 Stojí pár korun, jsou variabilní, rychle schnou, vydrží od narození až po nočník a když se na nich náhodou vytvoří flek, kterej by nešel vyprat (jakože se ještě nevytvořil) nebo se někde začnou trhat (to se mi stalo u jedněch vinou kolíku na prádlo), tak to nebolí tolik jako u pleny za pětikilo.

pigpeppa
2. srp 2014

Nemluvě o tom, že v AIO by se blbě vařily knedlíky. 😀D

jitulindaj
3. srp 2014

@kotcheva
@pigpeppa holky to jsem rada ze na to mate stejny pohled a jste zkusenejsi, mate vsechna plenkova obdobi za sebou😉
Ja uvazuju o kalhotkovce na noc casem, az nebudu tolik kjit, protoze kdyz muzu prebalit, tak mi to zatim vyhovuje.
O SIO od bamboolika nebo PL uvazuju, ale vlastne me vzdycky hrozne odradi cena:-/

Na vylet za rodici na chalupu beru vetsinou papirovky, uz to nehrotim jak na zacatku a nevozim vsude latkovky, pohoda je taky dulezita😉

summerca
3. srp 2014

@jitulindaj Nam svrchni Imse Vimse taky brzy zacaly vlhnout, ale nijak zasadne to nevadi. Impregnovat jsem je nezkousela. Na noc davam jine svrchni kalhotky.

Holky, dekuju za nazory, jsme na tom podobne🙂

vesele_pleny
9. srp 2014

@jitulindaj Já brala nakonec látkovky všude s sebou protože mi bylo líto utrácet peníze za jednoráz... Tak jsem zainvestovala, nakoupila čtyři kalhotovky a s tím jsme vystačili až do konce plenkování...🙂

letadlo13
1. říj 2014

Ahoj, teprve kupuju výbavu a látkovky určitě chci. Postupně jsem něco nakoupila. Holky, které látkujete, zkuste mi poradit, co určitě chybí 🙂
15 čč (komunistické po mě 🙂 ) + 8 nových 70x70cm, ty nemají tak vysokou gramáž.
3x Baby Lucy kalhotkovou plenu S s vkladačkou (na noc prý výborná).
2x PUL od Imse Viemse (trochu jeté, na vyzkoušení, jestli padnou).
1x svrchňáky - značku jsem zapomněla.
5x AIO - takové ty hezké barevné neznačkové kapsovky a do nich mám 6 vkladaček, ušiju si k nim vlkadačky z něčeho savějšího, nebo je použiju jako svrchňáky.
1x AIO Popoliny - novorozenecké, pokus, na machrování 🙂 vypadají fakt krásně, vkladačku navíc ušiju.
2x kalhotkové pleny - jedna značková, jedna doma šitá
4x starší kalhotkové různé pleny - bonusy k nákupům, většinou dost jeté 🙂 Záloha se může hodit.

Ještě koupím separačky Popoliny a dál už nevím. Je to bazárková výbavička, něco nové, něco zánovní, ten zbytek jsou pokusy, abych nekupovala drahé věci, co nebudou sedět. Poraďte, mám toho pro začátek málo, nebo moc 🙂 jsou tu tak různé návody, že už nevím, počítám, že po narození budu dokupovat to, co sedne.

kamimik
5. říj 2014

@letadlo13 Pro začátek bych řekla, že je to optimální výbava. Všechno si vyzkoušíš a uvidíš 🙂 Separačky bych pořídila, popolini celulózové jsou nejlepší. Ještě by to chtělo pytel na plenky 😉

letadlo13
5. říj 2014

@kamimik Pytel nekupuju, takových různých tašek a pytlů z různých materiálů se doma válí dost. Ale díky, on člověk fakt neví, kolik, když je to pro první dítko 😀

kamimik
5. říj 2014

@letadlo13 To je jasné, já sem zastánce radši míň a dokoupit než pak litovat,kolik sem vyhodila peněz, takže za mě fakt dostačující 🙂

letadlo13
5. říj 2014

@kamimik Díky, já určitě dokoupím čtvercovky, doma moc prádlo neschne, ale jinak už zásadnější nákup není v plánu, spíš jenom kdyby se něco naskytlo.

kamimik
5. říj 2014

@letadlo13 čč schnou ze všeho nejrychlej, kdybys chtěla jet jen na nich,tak to jich máš málo, ale jestli budeš kombinovat s těma kalhotkovýma, tak je to do začátku ok 🙂

strawberr
5. říj 2014

Určítě ne Anavy ☹ . Ty byly katastrofální. Schly 16-20 hodin, na zádech protékaly (hlavně pouštěly kakání, tak to jsem měla vždy "radost") a pro miminko mi přišly nepohodlné - ty patentky na zádech jsou dost vysoké a přišlo mi, že asi i tlačí. Na miminku to vypadalo děsně mohutně a tlustě ☹

Za mě: klasika našich rodičů 🙂 . Latkovka + bavlněné kalhotky 🙂 . My jsme měli cca 40 látkovek + 6x kalhotky. Prali jsme každý 2.-3. den. Když kalhotky nahodou byly pročůrané, daly se sušit, v létě byly suché behem 30 min, v zimě do hodiny 🙂 . Takže přebalování nikde nevázlo 🙂 .

strawberr
5. říj 2014

Látkovali jsme od narození do 8,5m, jen na noc jsme dávali papirovku a pak na cesty. S latkovkami se cestuje špatně ☹ . Od 8,5 m dostal plenku jen asi 3x a sundávala se suchá 🙂 . Půl roku už chodíme den i noc na záchod 🙂

great.girl
9. říj 2014

Holky máte některá zkušenost s čtvercovkama od Matějovského nebo z Dadky?

lucinkalucka
20. pro 2014

@great.girl Ahoj, máš s plenkami od matějovkého zkušenost? Docela se mi lbí, ale recenze nenacházím...

great.girl
21. pro 2014

@lucinkalucka Mam 10ks a prijdou mi podobne Libstatskym extra kvalita, jsou jen o trochu min. "huste" a bile. Ale v praxi jsem je zatim nezkousela, jak jsou na tom se savosti nebo tvarem po vicero prani...

lucinkalucka
21. pro 2014

@great.girl díky 🙂 asi zůstanu jen u těch Libštátských

jajinka25
28. pro 2014

@luji mohu se zeptat? Vím ze je to před rokem co jste psala svůj seznam plen, to vám stačilo mít tyto pleny a zádný jiný druh?? Těch nazvu plen je tolik nevím co bych měla zvolít a vás seznam je celkem jednoduchý;) jak na to kouká té po roce opravdu ty plenky byli v pohode??? i pro novorozence ??? 😉

luji
28. pro 2014

@jajinka25 jejda ja uz ani nevim, co jsem sem psala 😀 V podstate pouzivame jenom bambusove a frote vkladacky.ted davam 2frote a jednu bambusovou a staci to....nekdy musim v noci prebalit, ale vetsinou to staci az do rana.Latkovaka jsem az od 2,5 mesice (zhruba), takze s novorozencem nemam.....

jajinka25
28. pro 2014

@luji psala jsi toto: luji Pro mou dceru jsem pořídila 30ks kapsových plen Bobolider (vše v jednom) http://www.numama.cz/pleny-ve-v-jednom/31-kapso... a dokoupili jsme 10ks bambusových vkládaček - ty používáme na noc nebo když někam jedeme. tento systém je funkční a jednoduchý. Jsme obě moc spokojené Máme jich tolik,protože se mi nechtělo prát každý den

luji
28. pro 2014

@jajinka25 mame jeste 5ks vicevrstvych plen, ale ty temer nepouzivam...byly mi doporuceny na noc, ale vystacim si s vkladackami....takze 30 kapsovek,10 bambusovych vkladacek a 5 vicevrstvyvh plen.Mne to stacilo a tento system mi vyhovuje, ale netvrdim, ze je to pro kazdeho 😉 Taky ceny plen poskocily...mozna byvh v tuto chvili volila renomovanejsiho vyrobce, pokud planujete, ze je pozdeji budete prodavat....ja predpokladam, ze kdyz s nimi odplenkuju dve deti, tak uz to nebude natolik funkcni, abych je mohla jeste prodat...

lendina
30. led 2015

Taky se podelim (zavislacka 😅 ):
My pouzivame latkove plenky od chvile, kdy nasemu nedonosenatku zacala sedet nejmensi velikost (to jsme jeste jeli i jednorazovky), cca druhy mesic od narozeni jsme zacali pouzivat jen latkove (aktualne bude nasemu uzlicku 5mesicu). A mame/pouzivame:

- 6x Blueberry Simplex AIO (jedna z mych top plenek 😵 - sedi skvele, ma kapsu, takze rychleji schne a da se jeste necim naplnit, navic je moznost vyberu - bud je na zadecku ciste bavlna nebo Stay-Dry-Fleece)
- 9x (+ 5 nahradnich vlozek) Pop-In V2 bambus SIO (dalsi favorit, rozhodne moje nejoblibenejsi plenka, kdyz se jde ven, protoze drzi a drzi)
- 3x BumGenius Elemental (vsita bio-bavlna, saje super a pod/mezi tim vsitym je misto na dalsi napln)
- 3x Charlie Banana kapsovita plenka (1x s mikrofroté vlozkami a 2x organic, ktera ma vlozky z casti z konopi a z casti z mikrofroté a vnitrek z bio-bavlny), oblibena kapsovita - ma presne nastaveni velikosti a otvor k plneni v predni casti)
- 1x BumGenius 4.0 kapsovita (mikrofroté, ktere k ni clovek dostane, moc nemusim, pouzivam bambusovou vicevrstvou plenu jako napln)
- 1x Milovia kapsovita (taky s neoblibenym mikrofroté) s coolmax vnitrkem (taky ok, zalezi, jak si ji clovek naplni)
- 1x Anavy AIO (pro me spis SIO) Easy 2015 (spokojenost, zatim testuji ale kratce)

na noc:
- 5x kalhotkove Bamboozle od TotsBots (super, na tu vlozku pridelam vzdycky jeste Pop-In Nighttime Booster + Stay-Dry-Fleece no a drzi a drzi) a pres ne HuDa navlekaci PUL kalhotky s Fleece-nohavickou
- 1x Anavy kalhotkove novy typ (ty zatim testuji pres den)

No a pak vsechny mozne vicevrstve plenky a vkladacky z bambusu, bavlny, konopi... prevazne Little Lamb, Kikko, Thirsties, HuDa, Hemp Hour...(se vsim spokojenost)
A samozrejme svrchni - 2x Bleuberry Capri (nejoblibenejsi), 3x Rumparooz (super pres tu Anavy, ale priznavam - musela jsem mit hlavne kvuli vzorum, zit bych bez nich mohla 😕 😅), 1x Flip (kdo ma rad BumGenius) a 1x delane na prani od Wickelbiene z Rakouska)

Priznavam, jsem zavisla a nechci vubec pocitat, kolik uz jsem utratila 😕 🤐 (na moji obhajovu - nakupovala jsem v akcich a slevach). AIO/SIO mi proste vyhovuji - je to rychlovka (pracuji na materske z domova, zadne skladani, velke pripravovani), vypadaji hezky a vsechno pekne drzi na miste. Kdyz je cas, chut nebo vim, ze budu brzy znova prebalovat 😅, pouzivam svrchnacky + nejakou napln. Peru kazde 4 dny, prosusim lehce v susicce na setrny a kratky program (jinak bych mela ve sklepe vsechno jeste tyden mokre) a jsem spokojena. Nikdy jsem neslapla uplne vedle... mozna toho mame az moc, ale vidim to i jako dobrou investici (prodejni ceny pouzitych jsou vazne vysoke) 😀 Rada testuji nove veci, takze tohle urcite neni kompletni, i kdyz se snazim odolavat 😠

karlos12
2. únor 2015

Ahoj všechny, omlouvám se do vmísení se, ale koukala jsem na látkové pleny a jsem úplně mimo.Znám jen klasické, bílé, které se dají použít na bolavý krk, rýmu ...Ale tady jsou cizí slova, zkratky a dle obrázků na bazaru jsem ztracená.Mohla bych poprosit nějakou hodnou duši o vysvětlení ? Nebo odkaz na nějaké stránky ? Moc děkuji a látkování vpřed ! 😉

jitavrtule
6. únor 2015

@karlos12 koukni na diskuzi Látkové pleny III, tam je hned v prvním příspěvku rozepsáno dost informací o různých typech látkových plen i vysvětlené zkratky.

karlos12
6. únor 2015

@jitavrtule moc děkuji, už jsem dostala nějaké info, dosti vyčerpávající, ale určitě kouknu.Jsi hodná 😉