Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

lucyp13
6. únor 2015

nevím, zda se to tady řešilo ale chtěla bych látkovat tak koukám a nakupuji zatím po jednom kusu (anavy, bamboolik) ze začátku klasika čtverce + svrchnáky a uvidím zda mě to bude bavit i dál 🙂 nicméně...nakupu dost blbůstek na aliexpresu (samolepky do dětského pokoje, cetky atd.) a narazila jsem i AIO pleny..ano vím je to Čína...ale nemáte někdo zkušenost? (přidávám odkaz http://www.aliexpress.com/item/high-quality-5pc...)

díky

L.

lucinkalucka
15. únor 2015

@great.girl Ahoj, máš už zkušenost s plenkami od Matějovského? 🙂 Díky!

krucis
28. bře 2015

Ahojky, tak po 7-mi měsících látkování se také mohu podělit o zkušenosti a postřehy s používáním látkové výbavičky. Tak moje konečná výbava obsahuje:

Čtverce a vv plenky:
30 čč - 10kikko lux - ujdou, ale zobdélníkovatěli
- 10 kikko lux eko - zobdélníkovatěli a zkrabatěli (už bych nekoupila)
- 10 libštátek - jsou super, stále je to +- čtverec a i na omak jsou lepčejší
pokud bych výbavu nakupovala znovu, zkusila bych pleny z ikea - 2ks 79,- kč a také bych znovu koupila libštátky.
5 ks kikko bambusové čtverce - 2 ks bazar a sadu 3 nových jsou fajn, savé, ale nové už bych nekoupila, za tu cenu mi to nestojí
6 ks kikko vv infant - ujdou, později se dají dobře využít jako vkládací plenka, rychle schnou a savost priměřená
5 ks vv bamboolik s kapsou (bazárkové) - mám zřejmě starší typ a špatně mi na nich drží snappi sponka, ale používám narovno do svrchňáků, jako vkládačku na zvýšení savosti a do kapsovek. Příště bych už si je ale nekoupila.
2xBaby Lucy bambusová čtvercovka 40x40 - skvělá věc, dá se použít jako delší vkládačka nebo se dá složit na kalhotky a pokud se vycpe bambusovou vkládačkou, je to poměrně dost savá věc, dobře schne
2x Baby Lucy bambusová čtvercovka 30x30 - fajn krátká vkládačka - dobře schne
2x Unuo čtverec 45x50 je to dobrá věc - jako dlouhá vkládačka, nebo se také dá složit na kalhotky, ale BL jsou lepší
1x Unuo čtverec 60x60 dobrá plenka pro novorozence používala jsem jí jako noční na novosklad, ale je objemnější než novosklad z klasického čtverce. Později se dá použít jako vkládačka.

SIO:
Petit lulu - 2x základna s krátkou vkládačkou
Bamboolik - 8x základna s krátkou vkládačkou starší typ (bazárkové) a 1x novější typ
se SIO jsem spokojená, koupila bych znovu, ale koupi nových bych si odpustila, bazárkové poslouží stejně a vyjdou daleko levněji
Začala jsem naplno používat až od 2m - jinak propustí vaječinku skoro vždy na svrchňáky, takže dokud mimčo kaká 5x denně, tak to není moc efektivní

Kalhotkovky - vše bazar:
1x Petit Lulu - vyšší sed
3x Anavy - zdají se mi ze všech bambusových co mám nejslabší (materiálově), ale svůj účel plní parádně a tatím nám sedí nejlépe
2x bazar šité na zakázku - spokojenost
2x Unuo - zdají se mi nejsavější a také největší z těch co mám
2x Baby Lucy bavlněné - už dost používané, ale účel plní dobře - rychle schnou, ale už bych nekoupila, bambusové jsou lepší
1x nočí bamboolik
Kalhotkovky jsou nejlepší varianta na cesty a na noc.

AIO kapsovky - 3x bazárkové šité na zakázku - jsou super, dají se vycpat ledasčím a ty co mám jsou z fajn materiálů a mohu je použít i opakovaně - jen vyjmu vkládačku a dám novou. Na vrchu mají staydry vrstvu. Myslím, že by se dali klidně použít i jako svrchní

Vlňáky:
natahovací Disana 78/80 - skvělé vlňáky, na noc nenahraditelné (PUL vždy někde provlhnou vlňáky správně nalanolinované mi nikdy neprovlhly)
Popoliny WoolWrap na patentky - moc nepoužívám, nesedí nám a budu prodávat, ale použít se dají, mě nevyhovují

Svrchňáky:
K SIO - 1x Petit Lulu koupené nové - jsou fajn, líbí se mi fleecové lemy, jsou skvěle měkoučké, ale bohužel občas přes tyto lemy provlhnou (hlavně na noc se mi vůbec neosvědčili)
- 2x Bamboolik - 1x nové seděli nám od narození a v porovnání s 1x bazarovými koupenými později jsou o něco málo menší (ty bazarové by nám od narození určo nebyly), používám nejraději, ale na některé kalhotkovky mají moc výkrojené nožičky a dá mi větší práci pod ně kalhotkovky schovat. Bazarové mi malinko provlhají (pokud je pod nimi plenka durch) oproti těm druhým, ale nic tragického - nikdy nebyl malý mokrý, spíš měl jen malinko navlhlé bodyčko (třeba po použití na noc)

1x Anavy - koupené nové celkově spokojenost, ale pokud mám pod nimi moc mokrou plenku, tak mi navlhne přední kapsa a od ní pak i předek kalhotek (třeba přes noc)
1x Planet Whise - koupené bazarové, mají jako svrchní vrstvu na PULu bavlnu a jsou méně pružné, ale jinak ujdou, mám také problém s přední kapsou jako u Anavek

No a to je vše. Celkově jsem s výbavou spokojená, ale příště bych všechno možná kromě svrchňáků (hlavně kvůli záruce při provlhání) koupila z bazárku. Službu to udělá stejnou a vyjde to o mnoho levněji.

Zdravím Vás a přeji krásný den.

budouci_maminka
17. dub 2015

@krucis můžu se zeptat na kolik tě ta výbava látkovek přišla? díky moc.

aklin
17. dub 2015

zatím jsem zaplatila za plenky a separační vložky 2500 Kč, ještě budu objednávat 5 kusů svrchňáčky jednovelikostní od Best Bottom, k tomu 20 ks vkládacích plen vel. S - 5135 Kč. Celkové náklady 7635 Kč. Po 3 - 4 měsících budu muset dokoupit další velikost vkládacích plen M.

lenka5731
17. dub 2015

@aklin přimlouvala bych se za to bez vyzkoušení nekupovat 5 ks stejných svrchňáků a 20 ks vkládaček ... Nemusí vám to nakonec vůbec vyhovovat (tobě ani dítěti) a navíc dítě se mění v průběhu růstu, takže to třeba sedne do půl roku, ale pak zjistíš, za na proporce dítěte vyhovují líp jiné.

krucis
17. dub 2015

No zrovna jsem to tak nějak počítala a je to cca 11 500,- což je docela dost. Ale doufám,že to pak za půlku prodám a navíc mě těší, že nevyhazuji denně cca 30,- Kč do koše. Také by mě toho asi stačilo méně, ale ty plenky jsou tak pěkné,že jsem některým prostě neodolala☹ No asi si časem budem muset pořídit třetího prcka aby se nám to pořádně vyplatilo😀
@budouci_maminka

petra2115
17. dub 2015

Ahoj holky, prosim Vás o malou pomoc, jedná se o vyplnění dotazníku pro těhotné. mám to na bakalářskou práci a zabere to pouhé dvě minutky. Je to ANONYMNÍ, určeno pro těhotné, ale i všechny holky, co mají dítě - akorát ty s dětmi to budou vyplňovat jakoby byly v době, kdy byly těhotné. Pokud můžete, přepošlete to prosím i na nějaké známé či příbuzné. Moc moc děkuju a přeji, ať se vám narodí zdravá miminka
https://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/tehot...

monikaabarca
20. dub 2015

Zdravim. Po precteni nekolika prispevku jsem se rozhodla i ja sdelit plenkovou vybavu. Pri nekterych castkach me doslova jima hruza, co jsou nektere schopne vvyhodit penez za plenky. Pro dcerku, jsem pred 3 lety nakoupila 70 plenek Libstat 70x70 za cca 1600,- k tomu 3 ks na kazdou velikost tj. S, M a L svrchni kalhotky s igelitem od Canpol, pokud se zaspinily hned jsem je preprala a dala susit. Tim ze to byla tenka latka na ingelitu uschly velmi rychle. Celkem me ty kalhotky prisly asi na 650,- takze plus plenky latkove me to celkem stalo asi 2250,- Nyni cekam 2 mimi a dokupovat budu pouze ty svrchni kalhotky, protoze igelit se casem protrha. Vic bych neinvestova, myslim ze je to zbytecne mrhani penezi. Navic klasicke latkove ctvercove plenky rychle schnou protoze se roztahnou. Kamaradka nakoupila takove ty flisove uz hotove na patentky jsou hrube a pres zimu mela oblozene vsechny radiatory, aby je vubec ususila a navic si jich koupila malo, vzhledem k cene a malem je nestihala tocit a cena? Nekolikanasobne vetsi nez za obycejne. Za me tedy kupte ctvercove, stejne je potrebujete pod hlavicku a ja uz nevim na co jeste a vyrazne usetrite. V jednoduchosti je krasa.

mat_ova
21. dub 2015

Látkuju půl roku. Vyzkoušela jsem toho více, něco poslala dál a momentální výbava, která nám stačí a jsem s ní spokojená, je:

70 x čtvercové pleny ( většina po manželovi, z nich asi 20 x Kikko Lux)
5 x PUL svrchňáky - 3 x Baby Lucy bílé na suchý zip. Máme také Anavy a Bambooblik (na patentky), ale jen jako náhradní, tedy používám minimálně.
2 x vlňáčky disana
5 x bambusové pleny Baby Lucy
5 x bambusové vkládací plenky Baby Lucy
2 x AIO - jedny Anavy, jedny kapsové Bamboolik

Doma a na vycházky do dvou hodin používm jeden čtverec jen na "trojúhelník" (novosklad do čtyř měsíců, pak měsíc na rovno. Sklad na draka se neosvědčil vzhledem k patvaru starých plen). Druhou plenu na rovno dovnitř.
Na noc a delší cestování bambusové plenky a vkládačky + vňáčky na noc.
AIO jsou na frajeřinky na návštěvy a kdoktorům 🙂

Takže výbava rychle schnnoucí a velmi levná 🙂

jhhd
6. kvě 2015

Ahoj, látkujeme s dcerkou od jejího narození až do dneška, kdy jí je 19 měsíců. Vybavení je stále stejné a já jsem s ním stále maximálne spokojená:

30 x čtvercová plena zděděná ještě po mně (moje mamka nic nevyhodí)
20 x čtvercová plena Kiko lux
2 x jednovelikostní (rostoucí) PUL svrchňáčky na suchý zip Sweet Monkey
2 x jednovelikostní (rostoucí) PUL svrchňáčky na patentky Sweet Monkey

Výbavu budu v nezměněné podobě používat i pro druhé miminko.

Snad jen pár užitečných postřehů:
Přístě bych upřednostnila svrchňáčky na suchý zip před patentkama.
Asi první 3 měsíce jsem měla pro malou půjčené od kamáradky svrchňáčky pro novorozence (značku neznám).
Samozřejmě používám separační pleny - 1. 6 měsíců Popli super od popolino, pak nastříhaný perlan.

Ve zkratce - látkování není žadná věda. Stačí zcela jednoduchá výbava a poslouží výborně.

nurbanu
13. čer 2015

Ahoj, doufám, že můj příspěvek sem bude patřit, pokud, tak se omlouvám. Chtěla bych se Vás zeptat, jestli mnou nakoupená výbavička je vhodná a mám počkat s dalším nakupováním až po porodu, podle toho, co bude vyhovovat nebo jestli je potřeba ještě něco pro jistotu dokoupit?

Zatím mám:
25x čč (Libštátské, Kikko + staré po mě)
2x vv Anavy M
3x vv Bamboolik s kapsou
10x separační plenka flísová Bamboolik
6x vkládací plena Yháček
1x Haipa Daipa pastelka
2x Majab kalhotková plenka - jednovelikostní
1x kalhotková plenka Yháček bambusová
1x svrchní kalhotky PUL Thirsties vel. 1
1x svrchní kalhotky PUL Haipa Daipa vel. S
1x svrchní kalhotky Disana natahovací vlňáčky vel. 62/68
3x Snappi sponka

+ 2x přebalovací podložka

dencaf1
4. kvě 2016

U nás taky jednoduché...po několika pokusech je finální verze následující:
30xčč - zbyly po mně v super stavu
20x bambusová vkládačka
20 x vkládačka made by babička (měkké froté-pevné froté-měkké froté)
7x PUL kalhotky Gaga´s
1x PUL Anavy
3x Anavy XL - noční
25x flísové separační plenky
Hodily by se ještě dvoje PULky, ty nejspíš dokoupím, jinak megaspokojenost. Celkové náklady cca. 4200 Kč, + dvoje další PULky 5000 Kč...

dencaf1
4. kvě 2016

@nurbanu Množstevně stačit to asi bude...nevím, jestli ti někdo odpoví úplně správně, protože cca. u třetiny značek neznám ani já jejich přesnou funkci, je to taková hodně všehochuť, a moc nemám čas hledat. Podle mně je dobré vyzkoušet toho víc, a jelikož ti z novorozeneckých velikostí prcek celkem záhy vyroste, utřídíš si mezitím sama co ano, a co ne. Jenom separačky bych asi doplnila o pár kusů (bude ti úplně stačit koupit metr vtipně potištěného flísu, a nastříhat), nebo roli Perlanu, deset by mi přišlo i málo...

dencaf1
4. kvě 2016

Proč vlastně všichni zběsile kupují čtvercovky Kikko, když každá co je měla nadává jako špaček, že po vyprání je z nich neforemná hnusná tvrdá hadra, a nikdy v životě by si už nic takového nekoupila? Takhle toho výrobce nikdo nedonutí přemýšlet nad změnou vedoucí ke zlepšení...

digydigy
4. kvě 2016

@dencaf1 Já mám Kikko bavlněné čtvercovky Staré časy - jsou tlustší a jsou stále měkké a bílé jako na začátku (kakání před praním předpírám žlučovým mejdlem) a zažehluju si je do tvaru (zatím při jednom dítěti to stíhám). Pravda, jsou dražší, ale je to nesrovnatelná kvalita s čímkoliv jiným (kromě bambusových), včetně starých plínek po nás (ty jsou takové tenčí, ale aspoň to není hrubý hadr).

aklin
27. čer 2016

Moje látkovací výbava:

50 ks čtvercovek T-tomi - splňuji účel, drží tvar. U některých se třepí konce, ale dá se to spravit.
10 ks vkládacích plen small a medium Best bottom
na noc 4 ks kalhotovky Petit Lulu
15 ks fleesových separaček a 9 ks separaček Bambino Mio
3 ks svrchňáků Best bottom
2 ks svrchňáků imagine

Se svou výbavou jsem spokojená, postupně jsem dokupovala. Konečně už mám kompletní výbavu do doby než malá se naučí sama čůrat do nočníku. Každopádně nelituji investice. S manželem jsem to propočítala a za rok jsme na nule.

aklin
27. čer 2016

@lenka5731 malou uz prebaluji rok do techto plenek a naprosta spokojenost.

dencaf1
29. čer 2016

@digydigy To potom ano, všude jsem četla samý hnus na bambusky, tak jsem se divila, na co je všichni pořád kupují 🙂 ...

nikolkaboobinka
19. led 2017

@evicka7 Dobry den, prosim Vas, mam doma latkove pleny Popolini a ted shanim svrchni kalhotky - pochopila jsem, ze na pleny Poplini pouzivate svrchnaky Bambino Mio, je to tak? Zakryvaji vse? Moc dekuji!

evculinda
Autor odpověď smazal
Zobraz