Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

senja
15. bře 2009

To je fakt, ze BM ma vv moc drahe.
Ja prave nevim co v lete na male. Zkusenosti zadne, takze spekuluju 😀 Treba budou cele leto paraky Na jednu, a tedy PUL svrchnaky mi pak neprijdou jako moc dobra volba - bojim se, ze malemu bude horko, zapari se mu zadek i dalsi prislusenstvi 😎
Otazku BKM zatim nechavam pro sebe otevrenou - chci to zkusit, jen nevim, jak to nakonec dopadne, takze radsi pocitam s tim, ze BKM zazdim.

Takze co poradite na letni novorozene, kdyz ne vlnacky? Cc a k tomu prece jen PUL svrchnaky? 😉 To same i na noc nebo jen pres den a pak neco jineho? Ja mam z toho taaaakovou hlavu 😅 SOS

gedren
15. bře 2009

Vlnacky jo - a aby je neprokadilo, tak budko bkm ;), no a nebo cc na novosklad. Bud jednu poradne savou, a nebo jednu tenkou a do ni tu vv.

A rozhodne nekupuj BM. Jsou predrazeny a co se tyce savosti taky zadna perla. Jak rikaji holky, popo Ti udelaji stejnou sluzbu. A treba jeste nekde sezenes (treba po nekom, i tak budou dobry) ty TB.

schnek
15. bře 2009

co čč nebo vv + vlněný obdelník (vo) + zavazovačka 😉 a vlňáčky proč ne, třeba Loveybums nebo Swaddlebees, prostě nějaké tenké 😉 nebo jenom čč s vo do body, nebo novosklad na snappku/kalhotovku bez ničeho 😉

senja
15. bře 2009

gedren: cc Kikko LUX asi neni poradne sava, ze?
schnek: jejda, to je kombinaci! 🙂 Dekuji

senja
15. bře 2009

Jinak nejak nemuzu najit na internetu vlnene obdelniky. Neporadi nekdo prosim? 😉 Diky

pikkumyy
15. bře 2009

senja - vlneny obdelniky jsou na http://www.branakdetem.cz/ v sekci Doplnky, babyprogram a tam Doplnky k plenkam - jestli jsou, tak je vem kazdopadne🙂

schnek
15. bře 2009

kikko lux jsou zrovna savý 😉 vo mají na bráně, mokoshopu a na zlatíčku, případně se dá uplést nebo ušít doma 😉

gedren
15. bře 2009

kikko lux je dost sava, pokud je na obdelnik, ale na novosklad samotna moc nevydrzi.

matilko
17. bře 2009

kikko lux je podľa mňa skutočne výborná čč 🙂 hrozne jemnučká, dosť savá.

evinka
18. bře 2009

Ahoj, chtěla bych poprosit zkušený látkařky, jestli by mi koukly na plenkovou výbavičku, jestli mi něco nechybí:

čč
poděděné čč 34 ks
Kikko Eco lux 10 ks
Hybler 12 ks (ty jsem dostala)
Mullwindel 3 ks
Ikea plenky 3 ks
Libštátský (s obrázkem) 5 ks
Kikko bambusky 3 ks

vv
Popolini 5 ks
Tots Bumis 5 ks

Kalhotkové
PP Ultrafit
Flexitots vel. 1
BL Organic jednovel. 2 ks
BL Bamboo vel. XS-S 1 ks
BL Organic vel. XS-S 1 ks
BL Color vel. XS-S 1 ks
BBH Bambus 1 ks

AIO
MMT puntíky
IB SIO vel. M 2 ks
IV vel. NB
(objednaná BBH Minkie vel. M)

zavazovací
Disana 1ks

Svrchní
BM vel. S 1ks
BM vel. M 1 ks
BL Fix vel. XS 1 ks
BL vel. S 1 ks
Smart Nappy (Mothercare) vel. NB
IV organic vel. S
Fleesáčky šité dle IV organic
(objednaná BBH PUL vel. M)

Vkládací
Bamboo Hour Prefold 2 ks
Smart nappy - vel. NB 2 ks
Smart Nappy - vel. L 2 ks
Vkládačky do IB SIO 2 x vel. M + 2 x mini

Ostatní
Separačky Popolini celulózové 100 ks
Separačky IV Baby 200 ks
2 ks Snappi sponka
1 ks vopolini vak na plenky

Ještě se chystám na upletení VO a svrchňáčků.
Uvažují o objednávce ještě po jednom balení IV 100 g (4 ks), IV 75 g (4 ks) a Kikko Bambus (3 ks).
Díky

gedren
20. bře 2009

evinko, zalezi na savosti tech podedenych plin. Jestli nejsou nic moc, tak bych vzala jeste naky (nejlip dalsich 10 kikko lux).

IV 75 jsou asi zbytecny, kdyz uz, vem ty stovky a/nebo kikko bambusky.

bm kalhotky bych nebrala, misto nich vic IV. A mozna i naky maly vlnacky, na kalhotkovky si to snad budes moct dovolit 🙂...a nebo umotas novosklad. Budse teplo, tak se budou hodit aspon na noc.

rezetka
20. bře 2009

Co takto holky, potřebuju jen doplnit arzenál:
http://www.slune.eu/index.php?main_page=shoppin...

evinka
20. bře 2009

Gedren, díky. Ty BM jsem oboje koupila za 100,-, ale dokoupím teda ještě svrchňáčky. Ty poděděný jsou cca 20 let starý, savost jsem ještě nezkoušela.

gedren
20. bře 2009

evinko, kdyz uz je mas, tak nic dalsiho nekupuj, uvidis... Leda teda ty vlnacky. Ja mela ted na ladenky snad 5 PULek vel. S a mam ji nakonec jen ve vlnackach 🙂

helulicek
22. bře 2009

Čauky holky, další nová budoucí látkařka 😉
Snažila jsem se prokousat všema diskusema co se týká látkovek, ale nějak na to už nemám sílu ☹ Zkusila jsem si sestavit plenkovou výbavu, ale určitě tam mám nějaký plenky který nebudu zatím potřebovat, nebo je tam něčeho málo 😉 Tak vás chci poprosit o kontrolu ☹
Takže 😅 :
20 ks čč Kikko lux 80x80
10 ks čč Libštátské pl. 70x70
3 ks čč Kikko bamb. 70x70
4 ks čč I-V 80x80
5 ks vv Popo 1
5 ks vv TotsBummies
3 ks HD pastelka
1 ks Zavaz.pl. Disana

Kalhotkové:
4 ks BL XS-S
2 ks Lotties Tendy
2 ks Bambinex
2 ks P´tit bamboo Dessous 1 - prý je dobrá jako noční plena

Kalhotky:
PUL
1 ks BL Fix
2 ks I-V organic zvířátka
Vlňáky
1 ks Disana

2 ks Snappi sp.

Jako vkládačky (co jsem tu tak pochytila 🙂) žíňky z ikee, separačku IV.
Ještě mám v plánu, že bych koupila nějaké AIO a vícevelikostní.
Mimi bude v červnu 😵

Na praní chci používat sliz, ale může se použít i normální prací prášek určenej pro děti??
Takže, zkušené látkařky, těším se na kritiku 😉 😒

matilko
22. bře 2009

Ahoj helulicek! Super, že budeš látkovať 😉
Ja som si tiež kúpila LTZ a už by som ich nevzala, radšej by som dokúpila Kikko Lux, som s nimi moc spokojná! Akurát vel. 80x80 by som na novoška nebrala.
Čo sa týka zvrchňákov, určite si tie IV ber vo vel. S, ja som vzala jedny M a urobila som chybu, sú dosť veľké. S BL Fix skúsenosť nemám, používam ešte HD vel. S a sú super, krásne schovajú čč na rovno.
Snappka stačí jedna 🙂
Ja periem v Persile a Lovele, takže záleží len na Tebe.

gedren
22. bře 2009

Taky bych brala vic tech kikko lux a zadny libstatky. A kiko lux se hodi i na novorozence, na uplne malyho na novosklad, a pozdeji na dvanactiny.

tots bummies uz jsou vyprodane a nevyrabeji se. Kup si tech 5 popo a pozdeji uvidis, zda dokoupis vv, nebo spis cc, podle toho, co Ti vic sedne.

Vlnacky ber zapinaci, kdyz mas rovny pliny...ale mozna je budes ze zacatku davat jen na noc na kalhotkovky a pak muzou byt i natahovaci. Mne osobne disany prisly jako desnej svetr, na leto bych spis vzala neco lehciho, treba LVB nebo SWB (pokud SWB, tak rovnou Mko, jsou maly)

raady
22. bře 2009

heluliček, svrchňáčky BL Fix můžeš vzít velikost XS, na novouška jsou velikostně dobré. Myslím, že P´tit Dessous bamboo se dělají i speciálně noční. Možná bych zkusila vzít místo jedné P´tit Bamboo extra od BabyIdey - na noc. Z Lotties mám vyzkoušené jen Soft a moc nám na mimi vyhovovaly. Jaké chceš vzít ty kalhotové plenky od BL. Bambusky, flanel, nebo organicy?

helulicek
22. bře 2009

Holky, díky moc za připomínky!!!! 🙂
Matilko: myslíš, že je lepší vzít 70x70 nebo jen 40x40?
Raady: na bráně koukám mají jen BL organic, takže jsem nad jinou variantou nějak nepřemýšlela....

matilko
24. bře 2009

helulicek, Kikko Lux sú len 70x70cm tuším

helulicek
24. bře 2009

Koukám, že tu diskuse ohledně plenkové výbavičky vázne 😖

kajunka
15. dub 2009

Ahoj, hlasim se do klubu budoucích latkarek
V cervnu cekame miminko a chtela bych ho uz od zacatku balit do latky. Nejakou dobu vas tu procitam a podarilo se mi vymyslet první výbavičku. Chci pouzivat hlavne cc, protože rychle schnou a my nemame suseni venku. Jen si nevim rady s velikostmi, jestli mam u všech svrchnich kalhotek koupit tu nejmensi velikost (s manzelem jsme se oba narodili pod 3 kg, takze ocekavam taky mrnouska).
Chtela bych vas poprosit o kontrolu, jestli mi něco nechybi a taky radu s tema velikostma. Diky moc

cc
Kikko lux = 40 ks
bambusky Kikko = 3ks
IV 1000 g = 4 ks
IKEA pleny = 6 ks
no name = 3 ks (dostala jsem darem)

Disana zavazovací = 2 ks

PUL Thirties = 1 ks
PUL IV Organics = 1 ks
PUL IV Soft = 1 ks (pry S)
PUL Baby Lucy = 1 ks

Vlňáky
Loveybums Jersey (nebo budou lepsi Swaddlebees?)
casem by melo přibyt i par ks domaci vyroby

SIO – Bitti d’lish snap in one
Ještě nejakou reprezentativni na ven, nebo to nevyužiju?

separačky celulózové = 1 role
Snapi sponka = 1 ks
IKEA zinky – vkládačky
IKEA deka – fleesová separačka (časem)

matilko
15. dub 2009

kajunka,máš toho dosť 🙂 ja som na novoška používala PUL thirsties vel. XS, IV organic vel. S, HD vel. S a vlnáčky naťahovacie Disana 🙂
Inak, tie zavazovačky nemá každý rád, ja osobne som im nepodľahla, ale rada mám HHS. Ak chceš, rada Ti predám PUL thirsties XS, ak sa bojíš, že budeš mať malinké mimi a aj tú zavazovačku Disana.
Tu je inzerát: https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?... Písni IP, ak máš záujem 🙂

matilko
17. dub 2009

Tak tu je moja výbavička 🙂

A) Prvý nákup:

čč:
1. LTZ 20ks 70x70cm - oničom, už by som nekupovala, teda kupovala, ale nebalila do nich prdelku, postupne ich vyradím a budú z nich blinkacie plienky a pod hlavičku
2. Kikko Lux Eco 70x70cm 20ks - perfektné! jemnučké aj bez žehlenia, dosť savé

kalhotkové:
1. Bamboozle 2ks - ojetina, nasaje tak akurát, ale na väčšie mimi by som ich už nebrala, dosť hrubnú a to sa mi nepáči
2. Kissaluvs 1ks - ojetina, rovnaký názor ako u Bamboozle

viazačky:
1. Disana 1ks - ojetina, ani som ju nevyskúšala
2. HHS 5ks - začala som ich používať až keď bolo Kajke 7týždňov, maximálna spokojnosť, sú veľmi variabilné, pekne držia, nezošuchujú sa k bedrám a v kombinácii s Kikko Lux Exo aj hodne nasajú, používam ich často ako nočné plienky

vkládačky:
1. Bamboo Hour 2ks - výborné!

zvrchňáky:
1. IV Organic ZOO vel. S 1ks - perfektné!
2. IV Organic vel. M - perfektné! Používame od 2 mesiacov, ale ešte sú nám veľké, lepšie sedia zatiaľ S
3. HD vel. S - trošku umelé, ale výborne držia plienky na rovno, aj v novosklade, zásadne nič nepretečie 🙂
4. Thirsties vel. XS - sú hrozne nízke, takže som ich takmer vôbec nevyužila, inak sú príjemnejšie ako HD
5. naťahovacie vlňáčky Disana vel. 62/68 - po našom "sveter", sú hrozne príjemné na noc, nikde netlačia, ale na plienky narovno to nie je...

doplnky:
1. snappy sponka - super vec na novosklad, ktorý skladám stále
2. celulozové separačky Disana v roli - výborné! zadoček je stále v suchu
3. Ulrich žlčové mydlo - používam veľmi málo, takže mi to príde v podstate ako zbytočnosť, pretože plienky nepredpieram
4. vo - zatiaľ som ho ešte nevyužila

B) Ďalšie nákupy:

kalhotovky:
1. BE patentky, vel. S/M - perfektná nočná plienka, som moc spokojná
2. Ptit Todou Velour - savá tak priemerne, ale na omak je perfektná, hrozne príjemná, výborne sedí

doplnky:
1. separačky IV baby - nepáči sa mi ten materiál, lepšie mi prišli celulozové Disana
2. kúra na lanolínovanie vlňáčkov Disana - zatiaľ som nepoužila
3. Medvídek Eone - som s ním veľmi spokojná
4. Perličky Eone - taktiež spokojnosť, vlhčené obrúsky už vôbec nepoužívam 🙂

Zvrchňáky:
HD flees, vel. M - výborné, mäkkučké a ako aj tie z PUL perfektne držia, no sú nám ešte veľké 😅

C) Na ceste:
IB sio vel. M 2ks a ďalšia BE 😉

silente
18. dub 2009

Tak zde moje "konkrétní látková výbava", jsem zvědavá, co mi za čas přijde jako blbost 😀

Čtvercové
Imse Vimse - 80x80 cm - mušelín, 68g, s obrázky - na pusinku - 2 ks
Kikko bambusové pleny 70x70 cm colour 3ks - na pusinku - 2 x 3 ks
Libštát - 70x70 cm - 40 ks
Kikko Lux - 20 ks
Tots Bots - vv - vel.1. (30x40) - 10 ks

Vkládací
Babyidea - Bamboo hour - 38 x 10 - 2 ks
Set vkládacích plen do Itti bitti Snap in one - 1 ks

Separační
Popoliny - celulozové - 100 ks - 2 role

Kalhotkové
Baby Lucy - bambusová plenka XS-S do 7 kg - 1 ks
Baby Lucy - jednovelikostní 3v1 organic - 1 ks
Haipa Daipa - jednovelikostní - nebělené pastelky - 1 ks
Tots Bots - Flexi Tot - suchý zip - vel. 1 - 3,5-8 kg - 1 ks
OneSize Organic Velur Swaddlebees - 1 ks

Pleny na noc
P'tits Dessous - P´tit bamboo noční - vel. 1 - 2,5-9 kg - 1 ks
BBH - bamboo - jednovelikostní na noc - růžová - 1 ks
BBH - bamboo - jednovelikostní na noc - smetanová - 2 ks

Svrchní
Imse Vimse - PUL - fox - S - 5-8 kg - 1 ks
Imse Vimse - PUL - organic (farma) - S - 5-8 kg - 1 ks
Baby Lucy - PUL - fix - XS (do 4,5kg) - 1 ks
BBH Nappy Cover (PUL with Velcro), vel.M, Deep Twilight - 1 ks

Vlňáčky
CuddleWool™ - avokádo - jednovelikostní - 1 ks
+ plánuju si nějaké uplést 😎

AIO
Itti Bitti - Bitti d´lish snap in one - M - limetková - 1 ks
Mommy´s Touch - AIO - 1 ks
Magic-Alls All-In-One (Minkee with Snaps), vel.M, Deep Twilight - 1 ks

Doplňky
pytlík na pleny - 1 ks
snappi sponka - 1 ks

🙂

hupcza
18. dub 2009

hele vy ste borkys tou jednou snappi sponkou ...já mám tři a průběžně je někam zakládám (občas hodím do kýble i s plínou, občas zapomenu, kde jsem přebalovala minul, když jsem ji potřebovala ...)
takže jednu vždy mám ..ale s jednou celkem by byl asi problém 😀 😀

katwind
18. dub 2009

silente, super! Postupně skládám výbavu tak nějak podobně, tak jsme taky zvědavá🙂 Jen mám čč 90 obyč Libštátek, mám je zadarmo 😉 a mám asi 10 ks vv. Musím to taky začít sepisovat, abych věděla, co mi chybí🙂 Sponky mám dvě🙂

erinka83
19. dub 2009

Holky, kolik vas ta komplet vybavicka zhruba stala? Chtela bych jit taky do latkovek, at vim, kolik mam pocitat 🙂

zlatouch
19. dub 2009

erinka - to je dost ruzny, ja dala pred porodem asi 4.5 tis, ale mela jsem plno plen z druhe ruky a kdyz nove, tak spis levnejsi (treba z Ebay), ted uz jsem tak za dalsi 2 tis prikoupila, hl.vetsi svrchnaky a nejake ty reprezentativni kousky (to teda nebylo nutne, ale kdyz byla sance mit je levne, rada jsem zkusila). Kdybych se hodne ovladla, myslim, ze moc toho uz potreba nebude, ale urco se najde neco k experimentovani 😉

zlatouch
19. dub 2009

ale jinak myslim, ze do 10 tis se da vybava poridit uplne v poho, ja jsem jen trochu chorobne setriva 😀