Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

terezita
11. dub 2011

@verczu kalhotovky jsem davala az tak od 2.mesice, driv mi jich prisla skoda, bo byly hnedle prodojene.. 😅 ono si to sama vyzkousis a uvidis, jak ti to bude vyhovovat.. ze zacatku ti staci bohate novosklad s jednou cc vevnitr jako vkladacka nebo nejakou jinou vkladaci plinkou.. ty prefoldy mela ja treba fakt az na pozdeji. ten prefold mi na novoska prijde zbytecne savy.

verczu
11. dub 2011

@terezita O.K. tak Ď!

sussanah
11. dub 2011

@verczu pokud myslis ty prefoldy od babyidea, tak ty primo vyzkousene nemam. Mela jsem ty kikko bmb 30x30, ty byly super a potom vv popoloni, taky v pohode. Ono v podstate je prefold to same co vv 😉 oboje je ve svem zakladu vkladacka, jen z nekterych vv (napr bmb vv od anavy) jde udelat pomoci snapky i kalhotkovy sklad.

aemmi
12. dub 2011

@verczu Já to ještě nakoupeno nemám, jen plánuju 😉 teda pár věcí doma mám, objednávala jsem si něco z tech plenkových eshopů, tak jsem si říkala, když už platím poštovný, tak objednám zkusmo nějakou plenku. Takže mám právě 10 kusů kikko lux eco, 1 prefold, o kterým jsem třeba zjistila, že na novorozence bude nejspíš velký a pak mám jednu vkládačku baby lucy 30x30 a právě jedny novorozenecké anavy. Já právě nad těma vlňáčkama přemýšlím, jestli bych je vůbec na novorozence užila, teda líbí se mi, ale nějak nevzbuzujou mojí důvěru 😅

aemmi
12. dub 2011

@sussanah tak jsem to právě myslela, že ty libštátský by byly na ty věci okolo. To jsem ráda, že chválíš ty Baby Lucy vkládačky, i nad těmi kikko jsme uvažovala, ale ted jsem je zase dlouho nikde neviděla. A ty Anavy jsou maličký, to máš pravdu. Takže ještě přidám pár dotazů: Ty jednovelikostní Anavy opravdu sedí i dětem od narození? Kolik kusů vkládaček je asi třeba? Jako vkládačky se dají využít i plenky vv? A co ty vlňáčky, má cenu ej na novorozence pořizovat? AIO a kapsovky zatím asi moc pořizovat nebudu, ale přece jen, jsou nějaký osvědčený, který sedí novorozenci? A co v noci, je dobrý taky dávat novosklad? A na ven, vydrží novosklad třeba na 2 fodinovou vycházku? Když mi jiný kdokoliv odpoví budu moc ráda.

betelgeuzz
12. dub 2011

@aemmi @verczu odpověděla jsem vám do látkovek. Tohle téma bylo založeno, aby tu bylo nějaké relativné krátké téma, které si může nová látkařka přečíst celé a inspirovat se celou výbavou případně komentářema k ní. Těmito dalšími dotazy pak téma zbytečně zase roste a už nebude čitelný.

kackabk
18. dub 2011

Ahoj maminky,
jelikož mám možnost nákupu omezeného množství plen v USA, vymýšlela jsem, jak toho využít - zřejmě se tam vyplatí koupit některé AIO a svrchňáčky (zbytek je poměrně cenově srovnatelný), tak předkládám, co si asi nechám koupit tam a pak zbytek dokoupím tu a s tím bych potřebovala poradit...
Státy:
6x AIO BBH Magic (2xS, 2xM, 2xL)
4x kapsová jednovelikostní BG
4x svrchňáčky Thirsties duowrap (2x menší, 2x větší)
6x kalhotková jednovelikostní plena Kissaluvs (u nás asi nemá ekvivalent, má tam dobré hodnocení a je levná, tak ji chci zkusit)
U nás:
asi 20x čc kikko lux (předpokládám, že k tomu posháním alespoň 10 starých dobrých čc po sobě 😉)
? x vv popoliny?, kikko? (popoliny prodávají v balení po 12 v 1velikosti - není to už moc?)
ještě nějaké kalhotkové? (říkala jsem si třeba ještě čtvery, ať jich mám celkem 10, jenže tohle počítání je takové iracionální...)
separačky v roli a taky nějaké IRMY

Tak co si o tom myslíte? Budu vděčná za každou poznámku, jsem totální začátečník, kterej ještě před pár týdny netušil, že by chtěl látkovat 🙂 Díky

zmuzle
19. dub 2011

@kackabk Ono je tezke poradit. Uvidis co ti bude vyhovovat a podle toho pak nakoupis. Kalhotovky budes mit doma a na zacatku je nemusis ani nejak vycpavat. A pokud se ti osvedci cc a novosklad, tak nakoupis ty vv na vycpavani. Pak uricte teda jeste snapku a separacky.

Holky si chvali od Anavy vv, muzes je mit misto kalhotovek. Mozna bych zvolila ty jedny flisacky jako svrchni kalhotky, pry jsou na male mimi dobre a lepsi na udrzbu nez vlnacky. Urcite je vyuzijes.

BBH Magic mam moc rada. Vyhovuji nam od zacatku. BG jsem ocenila az na stojici ditko, driv mu nejak protekaly, ale jen kdyz byl lezak. Ale jinak jsou suprovy a vyuzijes je taky. U tech AIO bych nevahala a nakoupila je. Zvlast jeslti cenove jsou vyhodne.

Ja driv nemela moc AIO, ale tak od roka co syn chodi se venku necha prebalovat jen ve stoje a tak pouzivam na ven jen AIO. Takze kalhotovky vyuziju minimalne a cenove to uz neni takovy rozdil. Zvlast, kdyz kalhotovky/cc od jiste doby procura tak, ze svrchnaky pachnou a jsou skoro jen na jedno pouziti! 😅 Kamaradky maji podobnou zkusenost.

maly_prcek
19. dub 2011

@kackabk Tak můj komentář...
AIO a kapsovky - nevím, kam to chceš tak zhruba nosit, ale šestery se užijou, to je dle mého OK, i když mě stačí bohatě 4 ks, stačily by i 3...

Trirsties duo - vzala bych jen malé, protože 1.za tu dobu budou zas úplně jiné plínky a materiály apod., tak abys pak nelitovala, 2. Pokud chceš kalhotky na čč, tak duo ve vel. ebrat, jsou hodně široké, čč v tom nedrží.
pořídila bych ještě jedny náhradní svrchňáčky, třeba za nás flísáčky Anavy... mimochodem u nás nadoma na čč narovno nej.

Kalhotkovky - tyhle neznám... Já jsem ale postupně všechy kalhotkovky obměnila a nechala si jen Anavy patentkové, a to to byly drahé chválené kalhotkovky... Hlavě aby byly aspoň bambusové, potože jiné materiály jsou na pár měsíců používání, pak přestávají stačit...

VV kikko/pp nebrat, nesaje, hrubne - vyplatí se zainvestovat do Anavy prefoldů, to je o několik tříd vyšší level. Když vezmeš Mko, vydrží ti celé látkování...
Umím si představit látkovat jenom s Anavy prefoldama, žádné čč, žádné kalhotkovky a musí to být dobrá výbavička. já třeba od cca 10m čč nepoužívám, nestačilo nám to ani na doma a 2 čč mi přijdou jako dost balík...

Jinak co na noc? Budeš látkovat? Na to by to chtělo něco savého, za nás nej kalhotkovky Anavy a později Anavy extra vkládačka navíc, počítala bych cca 4ks nočních plen... Nebo aspoň něco hodně savého na vycpání prefoldů, AIO/kapsovek a tak.

Chybí mi vkládačky... Za sebe říkám nejlíp ušít si sama, vyjde to luxusně levně (látky z bambusu ze sijemdetem) a jsou to super vkládačky. Do čč musíš něco dát, něco na přidání i do AIO i kapsovek, něco savého na noc (za nás Anavy extra vkládačky a vkládačky od BI) Do novoskladu stačí i nějaké ručníčky, ale já osobě bych se tím už nezdržovala a pořídila rovnnou něco, co nemusíš po půl roce měnit, protože to nestačí savostí...

Takže tak za nás... Jinak pěkný výbavička 😉

dagmarkaaa
19. dub 2011

@kackabk super rozhodnutí látkovat
Za mě: BBH Magic jsem si moc neoblíbila, gumky mi přijdou tužší... zato BG kapsovky jsou pro nás teď top, dokoupila jsem nějaké, ale až teď na větší dítko, na mrňouse jsem je neměla tak neposoudím. Na malé děťátko asi ty čč novosklad pokud tě bude bavit motat, případně zavazovací Disany ty jsem měla na ležící mimino moc ráda 🙂 ¨
Ad kalhotovky doporučím Anavy, ty máme oblíbené a sednou už i malému mimču.
A jak píše zmuzle, vzala bych i nějaké fleesáky nebo i vlňáky, jsou prodyšnější, některé děti se v PULkách zapařují.

maly_prcek
19. dub 2011

@verczu Máš toho kotel, už nic nekupuj 🙂 🙂 , spíš asi časem obměníš, až se dítko rozčůrá...

verczu
19. dub 2011

@maly_prcek Dobře díky, stejně jsem ještě koupila na bazaru 9xčč po šesti korunách, no nekup to! Ale o ty se nebojim, mají široké využití, i na koupání, všelijaké utírání...Co jsi to zmiňovala o ušití vkládaček.? Mám jeden bambus ručník a přemýšlím jak nejlépe ho využít. Jesli na vkládačky, nebo větší, něco jako vv. Kolik vrstev?

maly_prcek
19. dub 2011

@aemmi
Kikko lux - stačí 30 ks, s přehledem...
Kikko bambus -OK
Libštátky - aspoň 10 ks pod hlavičku se hodí, my byli blinkací, tak hned valil doma další balík 🙂 I když dneska bych šla asi spíš do Kikko obyč nelux místo Lbt, po D. jsou dost jeté...
VV - místo vv bych brala Anavy prefold, klidně hned vel. M

Vkládačky OK, časem dyštak dokoupíš, dají se vzít i z kalhotkovek...

Kalhotkovky Anavy - vzala bych neda jednovelikostní, pokud nebudeš rodit dřív, tak v pohodně zmenšíš, znemšené je dám krásně i na 30cm plyšáka!

Svrchňáčky
Thirsties bych vzala Duo vel. 1, jiak Thirsties XS i S super, naše nej
IV rovnou S, jsou malučké, taky jsem to tak měli... D. měl 3kg...
HD osobně neznám, ale máš toho dle mého hodně... Brala bych 2 ks PUL + jedny záložní, třeba flísáčky (klidně Anavy jednovelikostní) nebo druhé Thirsties Duo... Já na naše budu třeba pořizovat 2x flísáčky + Thirsties Duo + dlouhé vlňáčky do šátku...
Vlňáčky na novosklad ne... Leda na klahotkovky, ale osobě bych radši flísáčky...

maly_prcek
19. dub 2011

@verczu Pro začátek jsou asi používanější krátké a dlouhé vkládačky... Udělala bych 60x10cm ze 2 vrstev, ty u nás vedou 😉

betelgeuzz
19. dub 2011

@kackabk ty kapsovky BG jsem teĎ pořídila a jsou fajn. Jednu kissaluvs kalhotovku jsem měla, nebyla jsem s ní spokojená, ale byla vícevelikostní, takže to možná bude něco úplně jiného.
Maly_prcek píše, že vv nebrat, já je mám a jsem spokojená. Záleží, jak je chceš používat. Na kalhotkový sklad to není, ale jako vkládačka jsou dobrý. Anavy jsou sice jiný level, ale taky jiná cena. Mám jich 6 a vycpávám tím kalhotovky na ven. A čč používám dosud, tvoří tak 80 % mojí výbavy 🙂

verczu
19. dub 2011

@maly_prcek Fakt 60cm? To je víc než má mimčo když se narodí? Myslíš, jako univ. velikost, asi. Je pravda, že mu jí tam můžu naskládat pěkně na pindíka. OK díky, mamka bude mít co dělat.

maly_prcek
19. dub 2011

@betelgeuzz @kackabk VV - samotné dlouho nestačí a ještě to není nijak extra hubené balení, máme tvrdou vodu, takže aby nebyly jak prkno musela bych žehlit, do kalhotkovky radši hodím bambusovou vkládačku, co jsem si za cenu vv ušila a je to to poloviční a savější a měkké... a mě by 2 čč na doma asi stačily, ale když mně prostě 2 čč přijdou fakt jako balík 🙂 Ale uznávám, jsem vybíravá, ale radši si připlatím za kvalitní výrobek co vydrží a můžu se na něj spolehout...

@verczu Fakt to je uni velikost, i když na novoška by to klidně sneslo i kratší... Dá se to skládat apůl, a 1/3, první půlka na 3x druhá volně... Pro kluky ideál 🙂

betelgeuzz
19. dub 2011

@maly_prcek však já je samotné nedávám, ale jako vkládačku. Taky máme tvrdou vodu, ale přežehlit 4 vv navíc mi moc času nezabere. Já třeba jsem líná kupovat kousek látky, dávat poštovné a pak z toho ještě šít. Ta vv je asi za 30 kč, takže to žádná velká pálka není. Mně zase příjde zbytečné mít dítě doma v kalhotovce, když mu stačí 1 čč a po hodině přebalím. Jako každá máme jiný způsob, já to psala hlavně pro to, aby si kacka mohla vybrat. Ty jsi napsala, že vv nebrat, já je zase používám často. 😉

kackabk
19. dub 2011

@zmuzle @maly_prcek @dagmarkaaa @betelgeuzz Holky, moc děkuju, BBH jsem právě četla, že jsou dobré na noc, takže bych je tak chtěla používat, převažují kladné názory, takže do nich určitě jdu - dokonce teda možná zvýším počet, abych měla od každé velikosti na ty noci 3-4. Místo těch kalhotkovek kissaluvsů tedy vezmu o něco dražší Motherease, které jsou bambusové. Svrchňáčky Thirsties možná přehodnocuju a místo duowrapů bych vzala klasické vychvalované vícevelikostní a zkusím ty jedny anavy flísáčky (a třeba přesvědčím budoucí babičku na výrobu vlňáčků). No a s těma vv teda nevím - ty anavy jsou cenově fakt síla ☹ Poměrně se mi to totiž cenově šplhá nahoru, utěšuju se jen, že by to v nejhorším všecko mohlo být v našich bazárcích poměrně prodejné...Takže se asi spíš spolehnu na čč a kdyžtak bych vv přikoupila. No a ušít si ty vkládačky je určitě dobrý nápad 🙂 Můžu se ještě zeptat, kolik jste tak byly ochotné zezačátku dát do látkové výbavy? Vychází mi to totiž na 7tis bez separaček a vkládaček a vv a připadá mi to jako pořádná pálka...

verczu
19. dub 2011

@kackabk Já jsem na 5tis a to nemám nic nové, vše bazar! Koukni se dál v čase, někde kolem 11.4.jsem psala o své výbavě.

zmuzle
19. dub 2011

@kackabk Na noc teda spis pouzivame ty BBH, ale bambusovy. 😉 Ty jsou vicevelikostni a staci ti od maleho miminka az do konce plenkovani. 🙂 Ja je mam az do ted. Davala jsem je fakt od brzo, asi od par tydnu, protoze me v noci nekakal a nemusela jsem prebalovat.

http://www.babybeehinds.com.au/store/pc/BBH-Bam...

BBH Magic, ty chlupaty mame jako AIO na den. Vydrzi mu i 3h s original vkladackou. Ty jsem brala az od M. na male mimco vyuzijes spis cc nebo kalhotovky a pak mu brzo sedne i to M.

Jo a me se o plinkach taky zdalo, kdyz jsem se v tom zacinala orientovat. 😝

Ja cenu nepocitala. Co mi nevyhovovalo jsem prodala, dokupovala postupne a proste to neresim. Radsi.🙂

kackabk
19. dub 2011

@zmuzle 🙂 no ty mi teda dáváš-neříkala jsem, že už mám namyšleno moc draho? a ty přihodíš takový superdrahý superplenky? 😀 ok, takže Magic v S nekupovat a místo nich koupím dvoje tyhle. takže budu mít na mimi zezačátku 8 bambus kalhotovek, 4 BG aio, a asi 30 cc a s tím zabojuju a kdyžtak něco přikoupím...a až povyroste, tak budou jako bonus přibývat Magic a ubývat cc, to zní dobře 😉

reruna
19. dub 2011

@kackabk výbavu máš pěknou, BBH magic Ska bych asi nebrala, novoška stejně přebaluješ pořád i v noci, takže takovou savou plínu je asi zbytečné dávat a potom si myslím brzo už se dají využít ty Mka, takže spíš ty Mka vem. Lka zatím ne, ty jsou dost velké a dokoupíš potom.
BG kapsovky neznám, ale všichni si je chválí. Kissaulus neznám. čč stačí, používala jsem je jen na začátku a te´d už jen Kikko bambusové, mám 3 kusy, vv - mě jich stačí 5 a stejně je moc nepoužívám. Jinak mám ještě 7 AIO, 2 jednovelikostní pulky, jedny vlňáčky, 12 kalhotovek, separačky z irmy, při vaječině jsem hodně používala separačky Canpol babies z lékárny 100 ks za 30,-Kč, žlučové mýdlo z DM. Vkládačky mám 5 ks baby lucy bambus 30X 30, a babyidea bambusoé prefoldy 2ks.

helulela
19. dub 2011

@kackabk holky už ti toho napsaly fůru, já jen takový postřeh. Na začátku bych se nepouštěla do kupování větších velikostí (AIO, svrchňáčky), začla bych malýma a dokupovala postupně, co se osvědčilo. Svrchňáčky minim. troje, ale i čtvery jsem na začátku uživila, z toho aspoň jedny bych vzala jednovelikostní Anavy flísáčky, zbytek PUL.
7 tis. je dobré, časem se určitě vyšplháš ještě výš..

maly_prcek
19. dub 2011

@betelgeuzz Já ti to neberu, dyť co člověk to názor, šak to známe... 😉

@kackabk Nakupovala jsem na pokračování, abych nebyla bita 🙂 Taky bych zezačátku nekupovala větší velikotsti, už kvůli inovacím střihů a materiálů, abys pak nemusela prodávat... A ty malé plínky a hlavě svrchňáčky taky klidně z bazaru, to S, XS mají 3 měsíce, to se nezničí... Ty větší už bych byla opartnější a ty bavlněné věci taky... Taky jsem hodně prodávala a taky radši nepočítám...
Nejvíc jsem tratila na tom prodávání... Být tehdý hned anavy a pořídít hned výbavičku až do konce (hlavně savostí), tak jsem ušetřila... Dycky jsem po 1/2 roce musela ty provizorní věci předělat... Ale zase dvojka bude už jen plíny na frajeřinu 😀 😀
Pokud šiješ, ušít vv je zrovna tak primitivní jako vkládačky 😉 Já budu na dvojku šít vv z oboustranného bambs.froté 1-3-1 😉
Mě čč stačí max. 15 třeba, radši místo části prefoldy...

K těm svrchňáčkům - my točili dvoje, třetí se občas hodily, ale můžeš si vypomoct kapsovkou apod.

aemmi
20. dub 2011

@maly_prcek Děkuju za zhodnocení 😉 tak kikko vv jsou už na cestě, takže škoda, ale snad je taky nějak využijeme, dobře, tak jednovelikostním plínám teda budu věřit, když mě všichni přesvědšujou, že to funguje 😀
K těm svrchnáčkům, já myslela, že objednám víc velikostí najednou, proto tam mám třeba velikost xs i s, ale to že IV rovnou v "s" je dobrá informace, já mám pořád strach, že toho budu mít málo 😅 a co se týče vlňáků a flísových, tak k tomu nějak nemám důvěru, ale nad těma flísáčkama teda zauvažuju, zkusím třeba z bazaru 🙂

kackabk
20. dub 2011

ještě jednou děkuju za rady, myslím, že to mám už asi rozhodnuto. taky mě překvapilo, že anavy je český výrobce - a zrovna z Brna 🙂 takže to tam asi někdy navštívím a možná časem něco doplním, ale chci zkusit zabojovat s tím, co jsem psala. ty velké velikosti chci pořídit pouze z toho důvodu, že už asi dalšího chudáka, který by mi byl ochoten dovézt z USA plíny, tak lehce nepřesvědčím 😅 Ale plánuju v tom L 3xBBH, a jedny svrchní Thirsties, což není moc a to se, myslím, neztratí...

reruna
20. dub 2011

@kackabk myslím, že ty BBH ve větší velikosti využiješ určitě hlavně na noc nebo denní spaní, a to třeba až opravdu do 3 let i více, náš starší má třeba 3,5 roku, na noc pořád bohužel plínu má a BBH Lka mu jsou super a jediné vydrží a ještě se dají i vycpat, takže jestli máš možnost za levno, tak je vem i teď, i když fakt použít se dají nejdřív až tak kolem 10 kg, dřív jsou fakt obří.
Jo Anavy je firma ivušky, co chodí na naši diskuzi a jsou to opravdu parádní plenky

maly_prcek
20. dub 2011

@kackabk Jj, AIO a kapsovkyve větších velikostech se fakt hodí...Jak zezačátku stačily dvě, tak pak jsem dokupovala... Spíš třeba ty svrchňáčky...Já zezačátku třeba vlňáčkům moc nefandila a od půl roku jsme pulky skoro nedávali... Nebo zjistíš, že prostě některé střihy i když jsou super preferované, tak vám zrovna nesedí. Ale prodat se dá prakticky všecko...

florentina
21. dub 2011

Výbavička:
tak taky přidávám naši, snad již kompletní, výbavu. Začínala jsem s čč, párk kousky HD a Pop in. Pak jsem postupně dokoupila to ostatní. Látkování je super, jen se nesmí stát závislostí🙂...zakazuji si koukat na nové plenky, protože si myslím, že už máme nakoupeno 😀 Chtěla jsem původně 24 plen, abych měla na tři dny a neprala tak často. Původně jsem nepočítala, že budu používat i čč na látkování, tak proto. Nakonec máme 25 plen a čč k tomu. Je to podle mne ideální množství /peru každý třetí den/.

čč
- kikko lux 20x...novosklad se nakonec ukázal velmi jednoduchý. Na rychlo přebalení před koupelí či cvičením ideální.
- libštát 30x /používáme i jinak/

kalhotkové plenky od narození po nočník

- HD pastelka 8x...líbí se mi nápad jak plenka hezky roste. Díky tomu nám hezky sedí již od narození (jasně je to větší balík, ale nikde nejsou žádné záhyby a nic co by nějak drhlo). Díky měkké vodě nám plenky naštěstí nijak výrazně nehrubnou, ale oproti tomu když byly zcela nové tu malá změna přece jen je. Na noc mi přijdou málo savé, ale přes den je máme rádi.

- Tots Bots Bamboozle strech 5x...jsem s nimi moc spokojená. Zmenšují se pomocí patentek, zpínání na sucháč. Ze všech plen, co se zmenšují na patentky a máme je doma, jsou zmenšené nejvíc kompaktní. Díky strechi skvěle sedí v jakékoli velikosti, jsou krásně měkké a savost je taky super. Déle ale schnou.

- Anavy na patentky 3x...co se týče vzhledu jednoznačně nejhezčí plenky co do materiálů a vzorů. Jinak dobře sajou a dobře se dají zmenšené použít již od narození.

- Šijemedětem 1x...no musím říct, že tahle plena nám určitě až po nočník nevydrží. Již ve třech měsícíh ji používáme nezmenšenou. A zmenšení dělalo vepředu docel hrbol. Asi bych ji již nekoupila, ale zase má prima vkládačky.

AIO a kapsové pleny

od narození po nočník

- Pop in 2x...první "moderní" látkovky co jsem viděla. Byla jsem nadšená a chtěla koupit celou výbavu...ještě, že jsem se rozhodla nakupovat raději postupně. Po použití již tak nadšená nejsem. Zmenšené nám moc nesedí. Záhyby vzniklé zmenšením (vpředu na patentky) jsou dost tvrdé a dělají nám otlaky, jakoby štípou kůžičku (i když je nechám volně). Možná až bude mimčo velké, budou ok. Dělají jakýsi hrb na zádech a přijde mi, že i patentky jsou tam tak divně, že vzadu tlačí. Taky se mi na ně při praní chytá každý chlup. Přemýšlím, že je prodám.

- BG limit.edice 3x...řekla bych, že je to vůbec nej plena ze všech co doma máme. Jsou z limitované edice, takže jsou krásné, ale o to mi nejde. Dle popisků výrobce je to jako BG verze 4.O a jestli se ještě někdy neudržím a koupím další plenu, tak tuto. Perfektně sedí i zmenšené a zdají se mi i dost velké, že by opravdu mohly stačit až po nočník. Jsou ze vnitř krásně příjemné na kůži a perfektně odvádějí vlhkost, takže musím sahat dovnitř na vkladačku, zda jsou počůrané. Zatím nám originál vkladačky v pohodě stačí i na noc a jinak se dá savost i dál upravovat. I když jsem původně kapsovky vůbec nechtěla, tak nakonec je mám nejraději i pro to, že jsou takové kompaktní, tím, že je vkladačka vevnitř a když je oblékám, tak se mi nijak neshrne a tak. A i rychle schnou.

- Anavy easy na suchý zip 2x...jsou fain, dělají malý zadeček, takže zmenšené prima už od narození. Jen je potřeba si dát pozor na zarolování vnitřku okolo nožiček. Jako není to žádný problém, je je potřeba na to pamatovat a to je u nás problém v tom, že já to vím, ale ostatní rodina ne (nepamatují si to) a tak oblíknou a jdou...

vícevelikostní

- Itty Bitty vel.S 1x...krásná plenka. Dobře sedí, ale od vícevelikostních plen jsem nakonec ustoupila, protože se mi nechce kupovat x plen kvůli velikostem. Jen bych měla malou výhradu k nacvaknutým patentkám na vkladačkách. Plena má dvě a když se nacvaknou obě (každá z jednoho konce), tak to moc přes sebe nesedí /ty patentky by od sebe měly být dál/...snad jsem to srozumitelně popsala...nevím zda je to problém jen tohoto kusu či obecně.

- BBH Magic vel. M 1x...zatím je nám velká, ale líbí se mi, tak snad bude ok. Zatím používám jen vkladačku a ta je prima.

Vkladačky
- BBH bambus 3x... savá a rychle schne
- Anavy vícevrstvá 2x...super savá
- TotsBots bambus s fleesem 2x...nic moc, malá vrstva pro sání, ale zase flees na povrchu má udržovat suší zadeček
- Pop in noční plena do AIO 1x
- plenka Flip, koupila jsem spolu s svrchňáčky...dost velká a neforemná plena, ona to možná ani není vkladačka, ale prostě plena jako by narovno...no nevím, já chtěla ty svrchňáčky, tohle bylo jakoby navíc.

Separačky
- TotsBots flees 10x-dobré, účině odvádějí vlhkost
- Imse Vimse stay dry 2x-super odvádějí vlhkost, ale jsou docela drahé a jsou dost tenké, takové jakoby měkké, trochu se díky tomu schrnují
- ceulosové Popoliny a Disana...peru stále dokola, dokud se nepokakají, pak vyhazuji a nebo když už jsou prané pár měsíců a začnou se tak jakoby rozpadat. Na novoška a stálé kadění super. Používám na den, na noc ne, protože neodvádějí moc vlhkost a když v noci nepřebaluji, chci aby bylo mimčo ve větším suchu.

Svrchňáčky

PUL

- Thristies duo wrap vel. 1 1x....hezky sedí, ale myslím,že nám nevydrží velikostně do těch kil co uvádí výrobce. Přijdou mi nejvíc "igelitové" z těch co máme.
- Flip one size (BG) 1x...máme je moc rádi. opravdu jsou jednovelikostní, perfektně sedí i zmenšené. Vypadají víc "gumově", ale zároveň jsou takové měkké. Jsou příjemné.
- HD vel. S 1x...mám je z PUL nejraději, hezky drží (ale je fakt, že nepoužívám čč na rovno) a líbí se mi, že okolo nožiček a pasu mají takový pásek z asi fleesu, že je to na kůži krásně měkoučké.
- HD vel. M 1x

Flees

- HD vel. M...zatím nemám ozkoušeno, jsou nám velké.

Vlňáčky
- Merinostar vel. M/L...vlňáčky jsem původně nechtěla, ale byla jsem v krámku kde jsem různé vlňáčky viděla na vlastní oči a tyto mě dostaly tím jak jsou příjemné a myslím, že opravdu krásně dýchají. I když výrobce uvádí od 7kg, přijdou mi obrovské, ale dají se hodně zmenšovat, tak uvidíme kdy nám budou sedět, zatím jsou nám velké, ale těším se na ně.

Snappi sponka 2x