Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

terezita
30. srp 2009

my zacali latkovat den po navratu z porodnice 😅 a ted bude mit em. 4mesice. takze jsem stale zacatecnik 😀
my ty bbh objednavaly z anglie, vysly nas levnej. ale spokojenost s nima maximalni! tyhle http://www.sijemdetem.cz/cs/katalog/latkove-plenky neznam, netusim.. ☹
tady nekdo zrovna na mmb prodava bambusove plinuse, ale pouzivane.. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25161881&tab=0

veselazu
23. říj 2009

Ahojte holky,
tak i já přispěji svou troškou do mlýna 🙂 . Jelikož za chvíli rodím a to první dítě - zatím žádné praktické zkušenosti s látkovkama nemám. Ale už měsíc a půl se tomu věnuju na plný úvazek a študuju co se dá. A tak se s váma podělím o svou látkovou výbavičku, můžete mi, když budete tak hodné napsat, co a jak mám špatně.
Myslím, když se na to zpětně podívám, že připravena jsem na nejhorší 😉 a to celkem důkladně. Taky si myslím, že by člověk měl vyzkoušet co nejvíce variant přebalování a vybrat si, co mu vyhovuje. Takže jdeme na to:

čč a vv: ty mi byly doporučeny jako základ látkaření, jelikož rychle schnou a v našem malém bytě se oplatí 😀
20x Kikko Lux 70*70 - nové
10x nějaké obyč. plínky - od maminky - ale po vyprání je zřejmé že budou na grcky 😠
15x Ikea plínky - neboli osuška Barnslig - parádní - vysokogramážní a pevné - musím doporučit!!
15x vv asi Popolini - jsou z druhé ruky na MMB takže polevnu, ale jako nové 😉

tvarovací plenečky: byly mi mooc doporučovány - udrží řídký kakoš novorozence 🙂
11x zavazovací Disany - z druhé ruky opět na zkoušku, vycpávat budeme ručníčky či vv - uvidíme

vkladačky: tak tady experimentuju a jdu po ceně 🙂 uvidíme jak se osvědčí, budu skládat na 1/3
10x Ikea žínka 30*30cm
10x ručníčky Makro bílé 30*30cm - vysokogramážní - cena směšná asi 12Kč za 1

svrchní kalhotky:
2x vlňáčky natahovací - Disana a Popolini 62/68 velikost - na ty se mooc těším
1x IV organic se zvířátky S (5-8kg) ty z druhé ruky
2x BL PUL vel. S

kalhotkové: všechny z druhé ruky na zkoušku 🙂
3x TB Bamboozle
5x BL Organics na suchý zip
3x BL Organics na patentky
1x AIO Popolini vel. S - ale ty se mi moc nelíbí - vypadají že budou dloouho schnout

nezbytné zbytečnosti:
1x separační pleny Disana 100Ks
2x Snappi
1x pytlík na použité pleny Popolini
1x síťka na praní separaček
1x body extendor - asi nutnost pokud nechci vyhodit ty nejmenší velikosti bodýček 😒

na praní a impregnaci vlňáčků:
Ulrich - prací gel 1l (to na ulehčení začátku, dál plánuju zkusit mýdlové vločky Vladěnka - mýdlový sliz)
1x žlučové mýdlo
2x 100% silice Levandule a Klementinka - Ulrich je bez chuti a zápachu tak na ovoňání prádla 🙂
1x obyč. šampon na vlňáčky
1x lanolinovou impregnaci z lékárny Adeps Lanae - vyjde mnohem levněji než lanolinové kůry v obchodech
1x vosk na zatírání promokajících švů u kalhotek

Ták to by asi tak bylo všechno, můžete mi - jestli se tu ještě někdo vyskytuje - poradit co chybí nebo tak?
Ale to asi poznám, jak se to rozběhne že?

senja
23. říj 2009

veselazu Uvidis co ti bude nejvice vyhovovat. Zalezi odkdy to vsechno chces pouzivat.

Take jsem si myslela, jak to vsechno budu zkouset (zavazovacky, vlnacky, vv, a jine vymozenosti) ale nakonec jsem cca prvni 2-3 mesice jela jen v cc Kikko na novosklad + IV PUL kalhotky (nechapu proc nekdo uz od novouska pouziva vkladacky a prefoldy, ty jsou potreba fakt az kolem 3. mesice, driv ne. Staci jen kontrolovat pocurani a prebalovat 🙂 ).

Separacky na novouska jsou take trochu zbytecne, nic nezadrzi.

Rucnicky jsou fajn, ale mala miminka v nich vypadaji fakt smutne, jak jim to nadzvedava zadecek nekolik desitek centaku nad podlozku, takze poradila bych nejake vkladacky od Babyidea (konopne nebo bambusove), nejsou nejlevnejsi, ale je to vyborna investice.

Kazdopadne poradila bych ti jeste koupit aspon jedny IV Organic ve velikosti NB, ta nam vydrzela az doted (3,5 mesice / 5,5 kg). S-ka jsem kupovala az tento tyden a nedovedu si predstavit jak by mi maly v nich vypadal tyden po narozeni (a to nebyl zadny drobek - 3,66 kg).

No vsak uvidis, kdyztak nikdy neni problem neco dokoupit 😉

baca
23. říj 2009

Tak já budu Senje oponovat, já na separačky nedám dopustit, sice nezadrží všechno, ale to nejtužší z toho řídkého jo

A pulky IV mám od narození v S, a to měla Babu 2,83 kg, teď má 5,1 kg (3,5 měsíce) a jsou jí akorát a přemýšlím, jetsli už nekoupit M, velké by jí nebyly

A pak z toho má být jeden chytrý 😀 Ale většina holek si kupuje rovnou ta S

tymothy
23. říj 2009

Ahoj, taky vám sem přidám mou látkovou výbavu:

čč plenky:
10 ks kikko
10 ks libštátské - nejlepší ze čč, které máme
10 ks nějaké, co prodávají v Tescu (nejlevnější, zato absolutně nejhorší - po vyprání se snad o čtvrtinu smrskly a jsou strašně hrubé)
4 ks Imse Vimse mušelín - krásně jemné, příjemné a vzdušné - rozhodně doporučuji na léto (škoda, že jsem jich nekoupila víc)

kalhotkové:

5 ks zlatíčko S flanelové - nejoblíbenější plenka mého muže - snadno se mu nandavá, podle mého nejsou špatné, ale že bych ji vyhledávala, tak to ne - spíš je to taková průměrná plena)

3 ks Imse Vimse flanelové - byly dobré na novorozence, teď už je používáme jen v nouzi nejvyšší

1 ks Tots bots bamboozle - tahle plenka není má krevní skupina - vzadu má strašně tlustou gumičku, která mimi musí tlačit do zádíček, strašně dlouho schne (snad jediná její výhoda je, že je vcelku savá a vypadá pěkně)

1 ks konopka Ellas house - za tu cenu jsem si představovala něco savějšího, ale jinak není zas tak špatná

12 ks Haipa Daipa pastelka - u nás jednoznačně nejoblíbenější plenky (poměrně snadná manipulace, dobrý poměr mezi kvalito a cenou...)

zavazovací:

10 ks disana - po Haipách druhá nejoblíbenější plenka
6 ks Hemp hour stramp - takový střed

Svrchní plenky:

2 ks popowrap S - vydrželi nám asi do 7 kg, dnes bxch místo nich raději koupila Imse Vimse Organic
1 ks IV Organic velikost M
1 ks natahovací Disany vel 62 - používali jsme asi od 2. měsíce až doteď a stále spokojenost
2 ks Babyidea na druky - stejný problém jako u bamboozlí - opět ta gumička na zádíčkách - rvala jsem si pomalu vlasy, že jsem koupila rovnou dvoje

Svrchní kalhotky dokupujeme tak nějak průběžně, jak nám dítko roste, takže jsme se zatím dál než k velikosti M nedostali 🙂

příslušenství:
separační vložky Disana - jiné jsem neměla, tak nemůžu porovnat, ale celkově jsem s nimi spokojená, takže nemám důvod měnit
fleesové separační vložky - moc je nepoužívám - malá se mi v nich opruzuje
lanolínová kúra Disana - dobrá, kalhotky mi neprovlhávají
lanolínová kúra Ulrich - s tou jsem vůbec spokojená nebyla - ať jsem impregnovala jak jsem chtěla, vždy jsme měli vlhké dupačky
snapi sponka 1 ks - ale určitě bych jich užila víc
žlučové mýdlo - kupuju v DM - mají ho o poznání levnější než jinde

veselazu
24. říj 2009

No to je právě o tom, každá má jinou zkušenost. Já teda plánuju vlnáčkovat na noc - na disany s vv nebo s žínkou Ikea na 1/3, a přes den čč na novorozence. Taky mi přijde že vložit do novorozence ten ručníček je mnohem užší než tam vložit další čč na 1/8, rozhodně to nezvedne zadeček několik desítek centimetrů 🙂 jak píšeš Senjo.
Na ty vlňáčky se těším nejvíc, proto jsem si je taky koupila, jsou krásně příjemné a prodyšné a myslím, že novoušek je rozhodně nepročůrá, když se dobře naimpregnují ne?

Jak říká Baca - ty IV kalhotky mi přijdou na to že je to S fakt malé - když do toho narvu čč nebo čč nebo čč+vv tak určitě velké nebudou, oproti těm BL v S jsou fakt menší a kupovat NB mi přijde taky zbytečné, ale uvidím.
Na separačky většina látkařek nedá dopustit - hlavně ze začátku - tak já fakt nevím, člověk z toho není moudrý.

Tymothy: můžu se zeptat, co používáte od narození do zavazovacích Disan? a jaké kalhotky na ně? děkuji

senja
24. říj 2009

Tak OK, souhlasim, ze mam asi trochu jiny zkusenosti nez vetsina latkarek, ale tak to proste je, nevymyslim si to 😉 Ale prosila jsi o radu, tak jsem ti poradila podle svych zkusenosti, ze se lisi od vetsiny, tak to se omlouvam 😅

Trochu ti to priblizim: Kazde ditko je jiny. Narozdil od jinych mi dite nikdy netrpelo zacpou, spis naopak, a od zacatku kakalo hodne ridce az 12x denne (a to nepocitam nespocetne curani), takze vlnacky by takovy zivot neprezily dlouho 😀 S-ka PULky jak rikam jsou nam tak akorat az ted (maly ma za chvili 4 mesice a temer 6 kg), na jine latkarske diskuzi jsem opakovane resila problem, ze IV (i ty NB) nam dobre netesni kolem nozicek, at je utahuji na maximum (pochopitelne tak, aby guma otlacovala brisko), protoze mrnous mel postavicku "hubenejsi stehynka".

Co se tyce zbytecnosti separacek na novouska, to mi kdysi psaly zkusene latkarky tady na diskuzi a potvrdi ti to i katalog IV, ktery se da najit na jejich strankach imsevimse.cz. Kdyz jsi to jeste nevidela, doporucuji nakouknout, je tam spousta uzitecnych informaci.

Novousek ti vlnacky neprocura, ale pokaka vnitrni stranu, protoze stolicka je ridka, a to je rozdil 🙂

Nechapu proc chces rvat cc+vv na novorozence, zas tolik toho najdenou nevycura 😀

Kazdopadne radila bych ti byt prozatim trochu tvarnejsi ve vytvareni nazoru na to, co je dobre a co ne, uvidis to az se ti tvoje zlaticko narodi 🙂 Prece jen sama pises, ze zatim zadne zkusenosti nemas 😉

Pro zajimavost davam do sveho alba par fotek maleho: v IV PULkach velikosti NB a take v zavazovackach + cc na novosklad + mala bambusova frote plinka Kikko na tretiny (ktere jsou stihlejsi nez rucnicky), at to muzes posoudit sama.

baca
24. říj 2009

Já isce nemám Disany, ale Hemp hour strap - dávám tam ikea ručníček nebo jakoukoli čč a separačku a navrch buď nějaké svrchnáky nebo bez nich a dám tam mezi čč a vázačku vlněný obdelník, to dělám radši 😀

tymothy
24. říj 2009

veselazu, my oužíváme do disan jednu čč plenku a zatím to vždy stačilo. Prý je dobré vycpat je vícevrstevnou plenkou, ale žádnou jsem zatím nepořídila a ani mi nechybí.
Kalhotky na ně používám vpodstatě všechny, které máme v oběhu. Nejlépe k tomu padnou asi ty natahovací disany a popowrapy, ale nikdy jsem neměla problém na ně dát cokoliv jiného. Jen ty IV organic budou asi brzy (až mi dítko povyroste) tak nějak naknop. 😉

veselazu
25. říj 2009

tymothy: taky to tak plánuju, ty zavazovací disany - nejlíp prý udrží řídkou stoličku s čč,vv nebo žínkou Ikea + separačku - uvidíme co to udělá - a na ně vlňáčky na noc.
Přes den asi zkusíme čč na novorozence + PUL, ale uvidíme, ty disany mi přijdou takové praktické, že nepustí to kakání asi. 😅
ty kalhotovky necháme zatím odpočívat nebo je provětráme na vycházkách - už se těším, jak je testnem.
Ty natahovací vlňáčky jsou vážně Magdalénce ještě teď? Právě přemýšlím, jak dlouho nám vydrží. Kolik váží?
Ještě k tomu žlučovému mýdlu - koupila jsem ho v DM kolem 75 nebo tak a pak jsem ho ve Schleckerovi viděla
skoro o 20Kč levněji 😠

baca: áha, to je dobrý nápad s tím vlněným obdelníkem 🙂, je fakt že ty HHS jsou takové fešnější než Disany, časem možná dokůpime, zatím mi přijdou dost objemné

Senjo: nezkoušela jsi teda ty zavazovací Disany? Ty vypadají že pěkně sednou kolem stehýnek a nic by nemělo protékat, a na ně teprv ty svrchňáky. Když má Gabriel hubeňoučké stehýnka.
Tak jsem koukla na ten katalog IV - ale o zbytečnosti JEDNORÁZOVÝCH separaček jsem tam nic nenašla - je tam dokonce psáno - velikost vhodná pro novorozence a malé děti.
Myslíš asi ty pratelné - u těch je, že je vhodná pro větší děti - ale ty nemám to jsou asi látkové nebo co
Každopádně mi ty separačky doporučili v kamenném obchůdku Slůně.eu ve ZL, tak jsem je vzala a basta 😉 max je využiji později až bude mimi větší
Tvárná ve vytváření názorů jsem až moc - jinak bych si nakoupila jen kalhotovky a na zbytek bych se vyprdla, takhle chci vyzkoušet co se dá a uvidím, jen jsem myslela, že jsme v DISKUSI na téma ... tak diskutujem ne? Nemyslím to nějak špatně, promiň jestli ti přijde že jo. Asi se neumím vyjadřovat zdvořileji čico. 😅
Nakoukla jsem do tvého albíčka - ty HHS jsou vážné hoodně veliké s čč + ručníčkem - ale říkala jsi že není nutné dávat vkladačku že tak nepročurají. Každopádně ty bych asi dokoupila až bude malý větší 🙂 No a ještě jeden rozdílek tu asi bude, můj malý počítám bude mít po narození kolem 4kg, minimálně 3,5 - když se narodí ve 38tt jak mi řekl na gyndě, takže žádný drobek to nebude. A máš pravdu, že ty kalhotky můžu dokoupit, máme kousek naštěstí kamennou prodejnu.
Jinak je Gabrielek krásný bobánek - my jsme oba světlovlasí, tak budeme mít takového světlouška.

luthien.k
25. říj 2009

Jak tak pročítám výbavičky ostatních, tak my ji máme docela skromnou, tak třeba inspirujeme někoho, kdo se zalekl těch kvant různých druhů plínek... 🙂 Musím ale poznamenat, že na noc dáváme eko jednorázovky Alany z DMka, protože malej dost čůrá a přebalování v noci víc než jednou fakt nezvládám.

Pleny:
Čtvercové:
- 20 ks čč Kikko lux eco
- 20 ks čč Hyblerky (nedávám na zadeček, ale "zvenku" vycpávám stále ještě novosklad)
- cca 20 ks čč různé - stará dobrá kvalita (po mně se ségrou 🙂 )

Kalhotkové:
- 4 ks IV biofroté jednovel. (super!)
- 4 ks IV bioflanel jednovel. (nutno vycpat a naučit se spínat bezpečnostním špendlíkem, ale nááádherně schnou a jsou příjemné)
- 2 ks BE patentky (už bych nekoupila, byly na zkoušku a zhrubly šíleně, nehledě na ultradlouhou dobu schnutí)

AIO:
- 2 ks IB SIO, vel. M (na parádu na ven) + jeden vkládací set navíc

Svrchní kalhotky:
- 1 ks IV Organic Fox, vel. S (nejoblíbenější)
- 1 ks IV Organic Zvířátka, vel. S
- 1 ks IV vlňáčky, vel. S

Doplňky:
- 2 ks snappi sponka
- 4 ks BH vkládačky
- 2 ks extendor na body (nutnost!!!!!)
- žlučové mýdlo Ulrich (skoro nepoužívám, spíš sem tam na pokakané oblečení)
- mýdlový sliz na praní
- ocet jako aviváž
- lanolín z lékárny

Separačky nepoužívám, nemá to pak ten efekt "zadeček v bavlnce". Do budoucna uvidím, samozřejmě budu muset pořídit větší kalhotky, jinak budu skládat čč na draka a dokud to půjde, používat IV kalhotkovky. Protože používáme Rybilku a mažu dost vrstvu, aby na zadečku vůbec něco zůstalo, peru na 90 st. (jinak nejde dolů) a na to jsou čč a IV nejlepší. Po zkušenosti s BE mě vůbec nelákají různé konopné a bambusové plenky. Vůbec nejradši mám čč 🙂

veselazu
25. říj 2009

Luthien: můžu se zeptat, jak jsi postupovala v případě že bylla plenečka pokakaná - hořčicí? s tou separačkou mi to přijde easy, ta se vyhodí, nějak ty hovínka spláchneš do vany nebo seškrábneš do záchodu? a pak skladuješ na sucho nebo na mokro? Je to asi blbý dotaz, já vím 😅

terezita
25. říj 2009

ja bych teda bez separacek nedala ani ranu.. 😀 😀 jakmile se em. pocura a neni separacka, tak ma hnedle opruzeny zadek. a bo hnedle nepoznam, ze neco vypustila, tak taky hnedle nezvladnu prebalit. takze u nas separacky ANO! 😅 a plinky nejsou tolik spinave.
veselazu - v DM maji zlucove mydlo za nejakych 13 kacek - to uplne staci. je na nem napsane Gallseife.

veselazu
25. říj 2009

terezita: fakt?? tak to musím omrknout já koupila co mi prodavačka dala - jakéhosi němce za těžký peníz v drogerii Teta to bylo vlastně. No, ale myslím, že mi dlouho vydrží a zase jsem o něco chytřejsí 🙂

maly_prcek
25. říj 2009

Tak já bych to teda taky bez separaček nedala... Ta vaječina se pere naprosto příšerně... A DMkový žlučák mám taky a taky spokojenost... 😉

luthien.k
26. říj 2009

velesazu: když je plenka pokakaná, tak jí ve vaně osprchuju, není toho nikdy tolik, aby to snad mohlo dělat problémy s odpadem 🙂 No a pak skladuju normálně nasucho (zezačátku jsem skladovala namokro, ale byla s tím zbytečná práce, když peru na 90 st. - to se vypere krásně všechno i bez namáčení nebo přepírání). Je to sice energeticky náročnější, to je fakt, ale zase neprodukuju separačky 😎 Přebaluju přes den každé 2 - 3 hodiny s každým kojením, takže problém s opruzeninami nemáme. Já nevím, ale mně ta separačka prostě nepřipadá příjemná na dotek...

ladida.l
26. říj 2009

mě se prcek opruzoval právě po separačce - měl po ní brutálně červený zadek - teď nedávám nic a je to pohodě. Skladuju nasucho a teď peru nejčastejc tak, že dám rychlé praní na 30 - pak vytáhnu z pračky a kde je žlutá skvrna, tak to přetřu žlučákem a pak to šoupnu ještě jednou na 60 bez předpírky (všechno prádlo).
Velazu: nemáš žlučák Dr. Beckmann, nebo tak nějak? Ujišťuju Tě, že i když je za 60 kč, vydrží stejně dlouho jako žlučák z DM za 13 korun, mám vyzkoušené oba...

veselazu
26. říj 2009

ladida: mám, nevěděla jsem že je nějaké jiné mýdlo, prodavačka mi ochotně podala tohle 😉
děkuji za rady s praním, zkusíme a uvidíme, jak to bude z plenek pouštět. Taky jsem si říkala, že ty
separačky jsou jen další papír na zadeček, kdyby se měl z toho malý opruzovat, tak půjdou z domu 🙂 , to je jasný.
A v čem pereš?

luthien: právě jsem se chtěla vyhnout tomu praní na 90 ☹ , ale snad když se ta skvrna natře žlučákem tak se mrcha taky pustí i na 60. A ty pereš v čem? Snad ten Ulrych bude co k čemu.
dotazník 😀

ladida.l
26. říj 2009

veselazu: peru ve slizu...

tymothy
26. říj 2009

veselazu - ještě k těm natahovacím vlňáčkům. 🙂 Majďula má lehce přes 7 kg a pořád jí ještě jsou. Tak doufám, že to není nešetrnou péčí, že se mi nevytáhly. 😉

luthien.k
26. říj 2009

veselazu: taky peru ve slizu, vaječina na 60 st. šla jakž takž, ale Rybilka nee a tu "vůni" já prostě na těch plenkách nesnesu, takže proto těch 90 st. Energeticky je to podle mě stejně náročné, jako když pere ladida - jí se voda také celkové ohřeje o 90 st. 😉

si
29. říj 2009

Ahoj holky, už asi dva měsíce čtu, hledám a snažím se zjistit, jestli ládkování zvládnu či ne. Zdraví mimíska vítězí. Dala jsem dohoromady předběžnou látkovou výbavičku. Chci nějaký základ a pak dokupovat větší velikosti. Prosím, projděte mi to a napište co je blbost a co zatím pro novoška nemám brát a co naopak chybí. Díky moc. 🙂
Klasické pleny:
- Cca 35 čč poděděné, 2/3 lze použít na látkování - mám
- 5 čč Interspar, tenké, na ublinknutí - mám
- 2 čč barevné tenké, na ublinknutí – mám
- 20 čč kikko přírodní LUX eko
- 3 čč kikko BMB natur - bambus
Separačky:
- Role Disana
Tvarované:
- 2x Haipa Daipa pastelka
Zavazovací:
- 2x Hemp hour strap
(nebo 1x a 1x zavazovací Disany na zkoušku, o HHS uvažuji kvůli tomu, že je to konopí a více vydrží)
Vkladačky:
- 20ks Ikea žínka – mám
- Ella´s house konopka (L)
Ostatní poraďte i vzhledem k další výbavě. Vím, že některé kalhotkové mají patentky na přichycení vkladaček a nevím, které to jsou.
Svrchňáky:
- 1x Imse Vimse PUL (S)
- 2ks některé z těchto - Flisové Fleese Wrap, HD Fleece nebo TB Bummi Polar
- Lákají mě Disana natahovací vlňáčky, ale nechci kvůli jednim kalhotkám kupovat impregnaci a další věci. Vyplatí se to? Celkem bych chtěla 3ks svrchňáků velikosti S.
AIO:
- 1x Imse Vimse 2v1 (S)- jeté, ještě nemám
- 1x Bitti d´lish AIO – jeté, ještě nemám
- Mám nabídku i na Swaddlebees 2v1, ale nevím, jestli na novoška to není zbytečné. Jestli se nedívat na více kalhotovek a AIO až bude větší.
Kalhotkové:
- 1x Ella´s House konopná (S)
- 2x Tots Bots Bamboozle (S)- jeté, ještě nemám
- 1x Baby Lucy Organic (S)
- 1x Swaddlebees (s konopím), (S)
Doplňky:
- 1-2x Snappi sponka
- 1x Extendor body
- HD taštička na použité pleny
- Síťka na pleny, na praní vel. L
A ještě takový dotaz - do tvarovaných HD a zavazovacích HHS musím dávat hned od novoška i vkládačku? A v dalších měsících bude stačit i Ikea žínka? 😅
Díky moc, už se těším až to projdete. 😀

bosorkajarka
29. říj 2009

Ahoj holky tak uz to tady delsi dobu procitam a z toho vseho jsem si prozatim vybrala tuto vybavu, jeste nemam nakoupeno tak kdyz tak kritizujte a postrehujte 😉

cc:
10ks 70x70 nove nejake noname (ale cesky vyrobek)
10ks 80x80 nove nejake noname (ale cesky vyrobek)
20ks Kikko lux nove 70x70
6ks IKEA 70x70 s potiskem
3ks popoliny 70x70 s potiskem
3ks Kikko bambus barevne
3ks plenkove osusky jeste od tchyne krasne mekucke

kalhotkove:
5ks TB Bamboozle patentky vel 2
5ks HD pastelka Bio
1ks BBH bambus (hl. na noc)

svrchni:
1ks IV Organic vel. S
1ks HD fleese
1ks BM bile

a doplnky:
separacky Dinsana celuloza
3ks Snappi sponka
leciva vlna popolini
eko jednorazovky
Ulrich na prani (+ ocet)
kybl na pleny

vkladaci budu resit asi casem zatim jsem si rikala ze koupim jenom ty zinky z Ikei 🙂 tohle predpokladam ze je takovy zaklad a casem jeste neco poridim.
Dekuji za reakce 🙂

baca
29. říj 2009

Takže, já okomnetuju vás obě najendou:

čč bych možná ještě 10 těch kiko lux přikoupila
když už budete v ikei, tak si kupte i ty ručníčky za 7 kč jeden, jsou fajn, měkké a dají se použít i pod hlavu

pulky bych měla aspon dvoje, nikdy nevíte, jak moc bude vaše mimčo kakací
já používám víc vlnáčky, na impregnaic se dá koupit i lanolin z lékárny

fleesačky nemám, ale josu jen na nesedící mimino, pak protékají

natahovací vlnáčky na noc jsou fajn

BBH na noc je výborná, ale jedna je fakt málo, neuschne ti hned, já mám 4, ty dávám večer a nad ránem přebaluju do jiné kalhotovky (co ej po ruce)
a stejně ze ezačátku budeš v noci přebalovat častěji, teda předpokládám 🙂

snapka prý stačí jedna, já mám dvě a střídám je dle nálady, tři mi přijdou zbytečné, ale zas tak velká položka to není

pastelky jsou fajn, mám jednu,ale víc jich není na škodu

a k těm AIO - když se jde k dr. nebo an návštěvu, tak to není špatná věc, já miluju mommys touch, IB nemusím, ale dvě taky mám, názor si musíte udělat sami
a když se koupí už teď, ono se to neztratí, stejně se pak ještě bude dokupovat (ach těch peněz, je to jak droga 😀 )

a k těm HHS - něco tam dát musíš, jinak to bude pročurané, já třeba mám ráda HHS sprefoldem, ale my už máme přes 3 měsíce, vázačku jsem začala používat až tak ve dvou ale měla jsem začít dřív, někoho to ale nechytne

pytel na pleny mám, je dobrý, když nějkam jdem na delší dobu, třeba na den ke tchýni, mám Imse vimse a je tak akorát

no a ty bamboozle - sice je nemám, ale já osobně bych nekupovala vetší počet stejných plen, třeba se ti nebudou líbit nebo nesednou a co pak s tím...ale někdo to tak dělá, že si koupí jeden druh

bosorkajarka
29. říj 2009

No ja ty Bamboozly planuju taky na noc spolu s BBH, suseni se nebojim mam susicku 😉 Jinak co se tyce tech bamboozlu mam na ne hodne dobre reference od kamaradky a od svagrove tak proto jsem si je vybrala a hlavne se mi zdaji takovy stihlejsi ze nedelaji moc velky zadecek no a kdyz se nebudou hodit tak je poslu dal mam nastesti kam 😉

Co se tyce AIO tak na ty asi taky dojde rada alespon jedny dvoje na paradu, ale tam zatim nemam moc osahano tak treba az casem 🙂

Jinak moc dekuju za rady.

tymothy
29. říj 2009

bosorkajarka - já si zase s těma bamboozlema moc do oka nepadla. Sice krásně sajou, vypadají hezky, to, že dlouho schnou bych jim také odpustila. Ale vůbec se mi na nich nelíbila ta gumička vzadu - připadá mi strašně silná a když mimi leží, musí ho tlačit do zádíček. Jinak nebýt té gumy, tak to není špatná plenka. Uvažuju o tom, že ji zkusíme ještě jednou, až buda Magdalenka lézt a sedět - to by mohla být dobrá. Ale na maličké miminko už si jí nepořídím.

bosorkajarka
29. říj 2009

Ja si stejne myslim ze skoncim hlavne na ctvercovkach 😀

si
30. říj 2009

Baca díky za komentář. Na AIO Mommys Touch se ještě mrknu. Trochu mě odrazovali jednovelikostní pleny, že jsou takové veliké, ikdyž se dají zmenšovat.
Holky, mrkněte mi na tu výbavu ještě někdo, prosím. Svrchňáky flísáky mi byli moc doporučované jednou maminku. Má je i na sedící, lezoucí dítě. Nevím, ale které. Nějaké bych zkusila.

marcelkad
30. říj 2009

si - PUL bych vzala určitě ještě jedny, rychle schnou a to je ze začátku docela zásadní, hlavně, když mimčo je zimní. Fleecové když už, tak jen jedny a uvidíš jak se Ti osvědčí a hlavně, jestli bude mimčo fleese dobře snášet.
AIO bych dokoupila až později.

¨HD taštička na použité pleny
- Síťka na pleny, na praní vel. L
oboje je podle mě zbytečnost - na použité Ti stačí igelitka a síťka proč???

budeš mít cca 50Ks čč na látkování, tak vem víc vkládaček - těch žínek Ikea - vzala bych jich 40Ks

1x Baby Lucy Organic - hodně objemná plenka, vůbec se mi nelíbí, dítě je v ní děsně obří.

Vlňáčky jsou super věc hlavně v pozdějším období, když už není ta řídká vaječina. Určitě je časem zkus, Disany se tedy mně moc neosvědčily, malej nechtěl natahovat, ale patentkové LVB jersey milujeme. PUL jsem jela přes půl roku a vlňáky vůbec. A nyní po PUL sáhnu jen v nouzi největší. Navíc kvůli zapínání na sucháč byl malej dost poškrábanej (v období, kdy se začal víc točit a pak lézt) tak jsem je zcela nahradila vlňáky s patentkami. Vlňáky navíc skvěle větrají.

jmisa
31. říj 2009

Jsem to tak do podrobna nezkoumala, ale svrchní PUL jsem měla čtvery a bylo to tak akorát, malej kadil 10x za den. 😀