Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

helulela
19. srp 2012

@kalipso ahoj, bez čč to určitě jde, u prvního syna jsem je ze začátku téměř nepoužívala, ale i tak se přimlouvám za to jich pár mít. Často potřebuješ dítě zabalit třeba jen na půl hodiny a na to je bambusové kalhotovky škoda. Když nechceš používat čč, tak nemusíš řešit ani vkládačky. Jako bmb vv také vřele doporučuju pružné od Anavy, pro mě jedna z nej plín. Obecně 6 ks jedněch kalhotovek je celkem risk, ale u Anavy bych se toho nebála, naprosté většině dětí sedí a kdyby náhodou, lehko a s minim. ztrátou je prodáš. BI jsem nezkoušela. Ještě můžu doporučit TB Bamboozle Stretch. Ke svrchňáčkům - nekupovala bych Thirsties duowrap, vel. 1 je docela malá, menší než třeba vícevelikostní Thirsties S, takže radši ty místo nich. Nedokážu říct, jestli bys využila i nejmenší velikosti, přes novosklad určitě, ale u kalhotovek fakt nevím.

mogo
9. zář 2012

Ahoj holky, ráda bych Vás všechny poprosila o zhodnocení mého nákupního seznamu pro novouše. Pročetla jsem, co se dalo, byla na prezentaci a jelikož jsem 32tt, je čas nakoupit. Doma zatím není moc podpora, ale věřím, že to díky dobrému základu nevzdám a chytí se i budoucí tatínek.
Ze všech diskuzí atd. mám dojem, že na novouše je nejlepší novosklad z čč + vkládačka + svrchňáky. Začátek bych proto chtěla jet takto, případně s kalhotkovým skladem vv + vkládačka + svrchňáky (pokud by neprotékalo). Pro muže-kdyby náhodou musel někdy na začátku přebalit) a na rychlou návštěvu např. u dr bych pořídila raději dvoje kalhotkové pleny. Pro začátek tedy:

20 ks čč Kikko Lux Eco 70x70
10ks čč Libštát Extra kv. 70x70
10 ks vv Anavy bambusové vel. M

jako vkládačky 10 ks BL bambus 30x30

s tímto bych ráda vystačila až do konce plenkování a mám dojem, že variací se nabízí více
(novosklad čč+vv jako vkládačka / novosklad čč+vkládačka BL / kalhotkový sklad vv+vkládačka BL nebo čč na osminy...později třeba sklady na draka atd.)
nejsem si jen jistá, zda vel. 70x70 stačí od začátku do konce

svrchňáčky
1ks IM Organic vel. NB
1ks Thirsties vel. S
1ks HD vel. S
1ks Anavy jednovel. (až se novouš vejde, tak se vejde)
-další svrchňáky bych koupila ve větších velikostech až od firmy, která by sedla nejlépe. Krámek nemám daleko a tak by to asi nebyl větší problém.

kalhotkové
1ks BL bambus vel. asi xs/s? - tady si nejsem jistá, zda nevzít rovnou M/L
1 ks Anavy jednovel.

2ks snappi sponka
separační pleny cel. Popoliny (uvidím, zda něco chytí, kdyžtak bych nedávala)
na praní ořechy + občas perkarbonát a žluč.mýdlo-u kterého mám dotaz-hodně z Vás píše, že pokanděné plenky přemáchnete a potřete žl.mýdlem, při skladování na sucho už to ale není tak moc na sucho ne? nemůžou ty plenky do praní nějak plesnivět či tak něco? 😅
na skladování se něco zavíracího + voňavého na víčko najde doma...

takto by to bylo komplet, větší svrchňáky a příp. kalhotkové nebo AIO bych dokoupila časem. Ráda bych se finančně udržela při zemi, aby se to doma ocenilo alespoň časem 😀

no jen teď doufám, že nejsem totálně mimo a je to použitelné, jinak to asi vzdám a budou doma k radosti muže "hnusky", jak jim hezky říkáte 😖
moc díky, díky, díky dopředu za rady a porady...

mogo
9. zář 2012

a ještě jsem vlastně nenapsala, že si moc nevím rady v noci-nechce se mi utrácet za minifleesové a vlňáčky bych nechala na zkoušku raději později. Říkám si, že ze začátku asi stejně nebudu vědět kdy je noc a kdy den a přebaluje se pořád, tak bych koupila třeba až pak vlňáky na noc Disana 74/80. Co Vy na to?

janistr
9. zář 2012

@mogo Ahoj, určitě se to takhle dá. My zatím s novoskladem, popř. s čč na rovno a vkládačkou na doma vystačíme. Stačilo by to asi i na ven, to ale raději dám něco savějšího, popř. reprezentativního 🙂. Bambusové vv od Anavy jsou určitě dobrá volba, pokud chceš univerzální savou plenku za relativně málo peněz. Kalhotkovou BL xs/s budeme teď pomalu vyřazovat (v 5 měsících a kousek), tak je na Tobě, jestli myslíš, že se Ti to vyplatí. Já bych asi na druhé dítko už tyhle pidiplenky nepořizovala (možná jedině nějakou repre novorozeneckou AIO k doktorce 🙂). BL bambusové vkládačky 30x30 mám a začala jsem je používat až teď (doteď mi připadaly moc dlouhé). Možná bych spíš zvážila nějaké klasické vkládačky (ať už Anavy, BL, nebo jiné). Každému ale vyhovuje něco jiného, taky snad poradí holky se staršími dětmi...

janistr
9. zář 2012

@janistr Jo a ze začátku jsem ve dne v noci přebalovala plus minus ve stejných intervalech, takže jsem měla jen PULky a vlňáčky a flísáčky zařadila až později.

aideen
24. zář 2012

@mogo Zdravím, sice se řadím mezi látkařky začátečnice, ale pokud chceš používat převážně čč a vv, určitě bych těch čč koupila více, pokud teda doma už nějaké nemáš třeba starších. Já mám čč jenom jakoby na někdy a točím tak co tři dny tak těch cca 20 kusů - dvě narovno do svrchňáků, vkládačka do kalhotkového skladu z vv atd atd. Takže se mi těch 30 ks celkem zdá málo těch čč.
Jinak skladování a žlučové mýdlo. Peru v relativně dlouhých intervalech a nikdy mi plenky přemáchnuté žlučákem nezasmrádly, neztuchly ani nezačaly plesnivět 🙂

aemmi
25. zář 2012

@mogo já souhlasím s @aideen, těch čč bych vzala alespon 30 kusů a asi i více vkládaček 😉

betelgeuzz
25. zář 2012

@mogo taky hlasuji za více čč. Já je používala i pod hlavu, na přebalovák, na utírání a měla jsem jich 50, to bylo tak akorát 🙂 70x70 mi stačilo do konce látkování, hodně záleží, jak dlouho ti bude prcek kadit tekutě. Obě moje holky kadily tak od 3 měsíců už méně často a přešlo to v tuhé bobky, takže jsem dávala čč na rovno a to 70 stačily do konce látkování. Já bych na začátku 80 nekupovala, uvidíš, jak to bude u vás a když tak přikoupíš.
ta BL bambus záleží, jak budeš mít velký mimčo, moje měly XS/S skoro do roka, je tuším asi do 8 kg. Ta M bude asi dost velká, tu bys ze začátku nevyužila. Jako vkládačky jsem používala do novoskladu rozstříhané ručníčky z ikei, ale ty už se asi neprodávají. S těmi BL nemám zkušenost.
Skladování na sucho znamená, že v kýblu není napuštěná voda, plenky trochu mokré bývají. Ale ty 3 - 4 dny to vydrží.
S tou podporou rodiny to zažila asi spousta z nás, ale to se časem poddá 🙂 ze začátku to bude těžké, kup si i nějaké jednorázovky. Někdo je po porodu v pohodě a začně látkovat hned, někdo má problémy a s látkováním začne později, až se to poddá. U první jsem začínala látkovat ke konci šestinedělí, předtím jsem vůbec nestíhala. M se už ptal, jestli vůbec začnu, nebo budem výbavu prodávat 🙂

medakote
3. říj 2012

Také vložím naši plenkovou výbavu. Látkuji od příchodu z porodnice.
-asi 50 čč poděděných různého stáří stavu a původu, část z nich jsem pro špatný stav ostříhala, založila a používám jako vkládačky
- 20 nových čč Kikko lux pro neprdelkové použití
- 3 Kikko bambusové na Kočárek, jako přikrývka přes léto...

- 3 vv Anavy bambusové 2S,1M Spokojenost, sají dobře, používám je na rovno, kalhotkový sklad nám dlouho nevydržel.Přemýším že ještě přikoupím, dlouho schnou.
-18 bambusových ubrousků Kikko jako vkládačky do novoskladu, brzo zrtratili tvar a přestaly stačit,teď používám jako dovycpávky nebo místo ubrousků.
- 10 ikea žínek do novoskladu, také brzo přestaly stačit, ale občas je ještě dám s něčím jiným
- 10 vkládaček poděděných -neznám značku používám v kombinaci s žínkami ikea a ubrousky Kikko do novoskladu nebo draka
- 6 vkládačka Haipa daipa Dobré, ale že by sála nějak extrémně dobře, to ne. Ale občas dám na kratší chvíli na doma dvě na sebe jen přímo do svrchňáků.
- 2 kalkotovky Anavy spokojenost, ale ve 4 měsících začaly tlačit na stehýnkách nebo zas byly volné v pase, pro dítě se štíhlejšími stehýnky OK. Používám na noc.
- 1 kalhotovka Merinostar má vyšší sed než anavy, lépe Kubovi sedne, ale originální vkládačky jsou tenké a nasají dle mě méně než Anavy.
Objednány dvě noční kalhotovky -Anavy a Bamboolik

- 2 Anavy easy AIO asi třikrát mi protekly, nevěřím jim úplně, co se týče bobeše, ale na čůrání OK
- 2 Tots bots AIO spokojenost, asi nejoblíbenější AIO
- 1 Baba+Boo AIO spokojenost, ale nepoužívám tak často, je to naše nejparádnější plenka
- 1 Grovia Shell + 4 jádra originální Mám rozpačité pocity, pro malé mimi s častým kakáním nic moc, špatně se to vypírá z těch švů, na větší někdy super, přicvaknu vkládačku, už nepotřebuju nic dalšího, ale několikrát už mi proteklo čůrání, jak se začal obracet na bříško, tak čůrá nějak bokem a jak se to dostane mimo vkladačku,kalhotky nasáknou.a pustí ven. Jádra velmi dlouho schnou, zvlášť v těch švech.
- 1 Bum genius Flip Stray Dry výborné jako svrchňáky, mají dvě řady patentků tak můžu zapnout napříč, pro stehýnka volněji. Originální vkladačka nestačí, přidávám čč. Používám pro vv narovno.
- Grovia AIO novorozenecká Spokojenost, ale brzo (v šestinedělí) začaly být malé -nebo Kuba velký 🙂

svrchňáky
- Anavy fleece nevyhovují mi, navlhají
- Anavy PUL Trochu mi vadí pásky na podšití patentků, špatně se z nich vypírá bobeš a po prvním vyprání se zkroutil suchý zip,ale jinak OK.
- Haipa Daipa S na patentky, nevyhovovalo mi zapínání, větší jsem nepořizovala
- Imse Vimse Organic NB Dobré,l ale Thirsties mi vyhovovaly víc.
- Thirsties PUL S, M Nejoblíbenější svrchňáky, ani jednou nezklamaly, budu dokupovat ještě L
- Sweet monkey PUL jednovelikostní. Spokojenost, ale přijdou mi docela malé, plně rozepnuté jsou menší než Thirsties M a brzy asi budou pro více vycpanou plínu malé.

Další doplňky
- 2 snapi sponky
- 2 špendlíky (nakonec nepoužívám)
- 2 přebalovací podložka pišišvor OK
- 3 přebalovací plenka flanel - je sice hezká obrázková, ale malá a nedá se žehlit, příště už bych nekoupila, raději pišišvora nebo něco jiného.
- separačky celulózové popolini, do 3 měsíců geniální, teď už nekaká tak často a když už, žádná separačka to nezachrání.Jen počůrané jsem prala.
- separačky z Irmy nastříhala jsem si, ale zatím nějak nepoužívám.

Obecné shrnutí- na doma mám čtvercovky, na noc kalhotovky a na cestky a k doktorům a na návštěvy AIO. Kalhotovek bych teď brala klidně víc, je to pohodlné, ale dlouho schnou. AIO totéž, i když jak které. Pro malé mimi do 3 měsíců jsou fakt nejlepší čtvercovky.

chucky83
4. říj 2012

Tak já používám kalhotky Imse Vimse na čtvercové pleny 70x70 složené na novosklad a jsou super, ale velikost 5-8kg, a to od narození, NB by mohly být miminku už malé. Můj syn měl 3,8 kg. Doporučuji skladovat na mokro, žlučové mýdlo mě nijak neuchvátilo, ale do kbelíku s vodou přidáváme ocet a pleny vůbec nezapáchají a vydrží 3 dny, peru 4tý den, a to i díky počtu (80 plen). Ocet i změkčuje. První týden po návratu z porodnice (po císaři) jsem jela na jednorázové, než jsem se "zaučila". Též doporučuji ze začátku. Manžel přebaluje v pohodě, myslím, že to zvládne každý chlap, není to žádná věda.

geena77
9. říj 2012

Dobrý večer, nemáte některá zkušenosti s Lollipop Bamboo. Myslela jsem je na noc pro pročůraného 19. měsíčního kluka.

cholitto
11. pro 2012

Ahoj holky, mohu vás požádat o radu? Potřebovala bych do konce roku dokoupit výbavičku a prosím o radu, co konkrétně doporučujete? Mám pětitýdenní miminko Aktuálně mám: 2x vv Anavy S 2x Bum Booster vkládačka 2x Anavy dlouhá vkládačka bambus Látkovky: Baby Lucy XS-S Bum Hugger S kapsovka Anavy vkládací jednovel. na snapku HD Pastelka AIO Anavy Anavy jednovel. vkládací PUL Thirsties PUL HD S Itti Bitti - Bitti Tutto jednovel. AIO Itti Bitti - snap in one - S Bamboolik noční - zatím nepoužitá...
Jeste mam cca 40ks cc tech starych poctivych, ty ted pouzivam na novosklad.

Díky!!!

mmiirrkkaa
12. pro 2012

@cholitto Ahoj, překopíruj si dotaz na látkové pleny III, tam to "víc žije" 🙂

janakafka
9. led 2013

ahoj cekam miminko v kvetnu rozhodl jsem se latkovat ale jsem uplne bezradna a je toho moc, prosim vas o pomoc nebo radu co do vybavicky nakoupit.jeste bych se chtela zeptat mam doma cca 50ks latkovych plen ale tech klasickych to jsem kupovala prvnimu diteti jen tak pod hlavicku a blinknuti.prosim poradte mi
jeste jestli doporucite ty obyc. plenky tak jake svrchni kalhotky dokoupit. Jak rikam jsem v tom novacek tak nejradeji dopodrobna vse vysvetlit 😀 . moc vam diky za rady a at se vam dari

katyxq
9. led 2013

@janakafka Obyčejné čtvercovky moc na přebalování nebudou, mají nizkou gramáž a tedy malpu savost - na přebalování jsou dobré Libštátské extra kvalita nebo Kikko lux. K tomu pro začátek 3-4 svrchní PUL kalhotky - z ověřených znaćek např. Anavy, HaipaDaipa, Thirsties, Bamboolik, Imse Vimse. Pak by bylo dopré pořídit celulózové separační plenky - např. Popoliny, plus asi nějaké vkládačky, kdyby bylo miminko hodně učůrané.
Přehled typů plenek - www.latkovky.info
Konkrétní rady pak tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/plinky/latkov...

janakafka
9. led 2013

ahojky tak ja jsem tay nova a mam v planu atkovat jen se v tom vubec nevyznam a potrbovala bych velkou pomoc

janakafka
9. led 2013

@katyxq dekuju za radu takze ty stare muzu vyhodit a nakoupit teda to co jsi mi psala
snad se v tom casem vyznam a pujde mi to raz dva 🙂

katyxq
9. led 2013

@janakafka ty starý bych si nechala - na utíraní rukou, umyté prdelky, na případné ublinkávání, na ochranu před příkrmy a tak 😉.

cenichmat
9. led 2013

Tak já jsem začala látkovat až ve čtyřech měsících:

20x libštátské čč extra - perfektní, měkké, husté
10x Kikko eko lux - dobré, ale libštát extra je o moc lepší
10x libštátské obyč - na utírání pusinky apod.
17x vv velikost L značku nevím, kupované v bazaru - zatím používám složené napříč, nadlouho teprve přijde
10x Kikko regular - výborné jako vkládačky na noc i jako samostatné napříč a teď už i na dlouho

Kalhotkové:
5x HD biobavlna, 9x HD pastelka - dobré, ale dlouho schnou
6x Sketch francouzské froté - po zjištění, že jako plenka nic neudrží je používám jako držák místo zavazovačky a musím říct, že super 😎
3x BL flanel M/L na sucháč - dobré, ale vytlačují se do nožiček, takže používám spíš jen občas a na repre

Pak mám čč s obrázkem a barevné flanelové na kočárek, pod hlavičku.

Svrchňáky:
3x G-mini S - na úplný začátek, než jsem zjistila, že je něco lepšího... no igeliťáky no...
1x HD PUL M oranžové+ L bonbon - výborné a pěkné
1x Thirsties M růžové - kupované tady na Koníkovi, srovnatelné s HD
1x S, 1x M, 1x L BM - dobré na čč, ale ten sucháč dře, mám je jako záložní
1x Popowrap L - výborné, ale čč a vv neudrží
1x HD fleece L - používám jen na noc, dobré, ale když nepřebalím, jsou do rána provlhlé; malá dost čůrá
Teď jsem si ještě objednala BB PUL L, tak uvidím, jaké budou.

Doplňky:
Snappi sponka 6x - dvě už se mi roztrhly, dvě světle modré mám od kamarádky a ty se mi zdají pevnější
Separačky IV viskóza - jdou s obsahem spláchnout do wc
Separačky Canpol - drží vlhkost lépe od těla, ale bohužel nejsou biologicky odbouratelné
Vkladačky HD - dávám jen na den do kalhotovky na procházku, na noc u nás nemají šanci.

Začínala jsem s novoskladem, pak jsem přešla víceméně na kalhotovky+vv. Čč používám jako vkládačky a narovno na malou chvíli - večer apod. Teď naopak přemýšlím, že budu více využívat čtvercovky, když malá už tak často nečůrá a kaká většinou jen jednou denně. No a v létě asi začnu zkoušet nočník.
Skladuju na mokro, peru každý třetí den v dětském prášku+místo aviváže ocet.

Pro začátečnice moc doporučuju stránky latkovepleny.cz, kde jsem se i já dozvěděla vše o látkování.

helulela
11. led 2013

@janakafka ahoj, já bych ty staré čtvercovky nezatracovala. Pokud to nejsou úplně sítě, přes které je vidět, tak bych je použila. Mám doma dvě sady no-name plínek, jedny síťované a jedny hustší, se kterými v pohodě látkuju. Samotná čč stejně nestačí, když budeš mít dobré bambusové vkládačky, půjde to.

svha
11. led 2013

Ahoj všechny látkařky. Připojuji se do diskuze se svým arzenálem 😉.
Vrhla jsem se do látkování docela pozdě, až měla dcera skoro 4 měsíce. Takže nemůžu posoudit, jestli se vyplatí kupovat novorozenecké plenky. Pár sem jich viděla a přišli mi maličké a pokud dítko rychle nabírá, je jejich délka využití krátká. Pravdou ale bude, že určitě malému miminku budou lépe sedět. Já měla do začátku (jako jestli to vůbec zvládnu látkovat) nakoupené „dinosauří“ Popolinky 20 ks. Jde o můj název hodně staré verze plenek Popoliny, podle prodejkyně šlo o plenky z biobavlny. Mno... zadek dělali šíleně veliký, sem tam mi odpadla patentka. Trochu jsem začala být zoufalá. Tak jsem využila možnosti a napůjčovala si od paní prodejkyně několik jiných druhů plenek a zkoušela. Výsledkem byl prodej Popolinek mamince, která chtěla levné obyč. plenky pro BKM. A nákup dopadl takto:
2 x Tots Bots FlexiTot jednovelikostní plena (3,5-16kg) na suchý zip - super;
5 x Lollipop - POPnGRO AIO (4,5-16 kg) na suchý zip – normál, ale když mám set 5ti plenek za výhodnější cenu, mám od každé vkládačky po jednom druhu, celkem 10 vkládaček, co se dají kombinovat, samotnou jednu asi nemá moc cenu kupovat, takový zázrak to zase není, přesto jsem s nimi spokojená);
5 x Haipa-Daipa Pastelka nebělená (cca 3kg - 15kg ) na snappy sponku - super;
2 x Kapsová plena Baba+Boo AIO (cca 3 - 15kg ) na patentky – fajn (ale lepší je vycpat jinýma vkládačkama, originální nejsou nic moc);
2 x Noční/XL plenka Anavy (od cca 7 kg) na patentky – maximálně super (zachránili mi látkování přes noc, Popolinky na to neměli).
K těmto novým plenkám jsem dokoupila z Modrého koníka postupně
3 x Haipa-Daipa Pastelka nebělená ;
6 x Tots Bots béžové (vel 2: 7 kg - 18 kg) na snapku - super.
Chvíli jsem vydržela látkovat beze změn.
Poté následovala plenková horečka 😀:
3 x Grovia AIO plena na patentky s všitým jádrem a vkládačkou na patentku – prodávám, ale jsou docela dobré, hlavně v tom, že jsou štíhlé, ovšem se savostí je to horší, naštěstí mám dost různých vkláaček, takže nebyl problém dovycpat, aby zůstali štíhlé, ale sáli více, to samé u Grovia Shell);
2 x GroVia Shell svrchní kalhotky PUL- patentky každá se dvěma kusy savých jader (celkem 4 ks jader) plus 2 ks savé jádro GroVia Stay Dry pro noční přebalování (používám jen na den na spaní);
2 x Merinostar plena na snapku - super;
4 x jednovelikostní Anavy na patentky - jde o srdeční záležitost a podléhat těmto plenkám je záludné 😀
4 x Kapsová plena Tots Bots EasyFit Onesize AIO na suchý zip, mám ještě starou verzi se savým jádrem z bambusu, s minkee mikrovláknem nemám zkušenost, jde o stejnou srdeční záležitost jako s Anavy.
Dále jsem zabazárkovala následovně, šlo mi o to zkusit něco dalšího:
1 x Kapsová plena Thirsties AIO size 2 (9 – 36 měsíců) na suchý zip - normál;
1 x Kapsová plena Swadllebees velikost L (7 kg - 18 kg), na patentky - normál;
1 x Kapsová plena Blueberry Bamboo deluxe AIO, která mě dostala na kolena, takže následovala:
2 x Kapsová plena Blueberry AIO Minky z Modrého koníka (šlo o nové plenky, sice pořád vysoká cena, ale z obchodu by mě stáli více😉;
Tím jsem se propracovala k další prodejkyni, výsledek je tento:
1 x Vkládací plena Best Bottom vel 3, jelikož mám jedny Best Bottom svrchňáčky a chtěla jsem to zkusit – zatím mě nepřesvědčila, že stálo za to koupit;
1 x Swaddlebees Econappi (cca od 4,5 do 16 kg ) na patentky – super, obdoba Blueberry Bamboo deluxe AIO;
1 x Svrchní kalhotky Capri – jednovelikostní (od 5 do 16 kg) na patentky a k tomu Vkládací plenka Capri - jednovelikostní set – svrchňáčky super, vkládačky taky ale ne při použití s těmito svrchňáčky, spíš do nějaké té kapsovky, kdybych je měla dřív, cpala bych je asi do Baba+Boo AIO.
Dále jsem vyzkoušela a prodala dvě bambusové pleny ve vel. L/XL - Babyidea, 9 kg - 20 kg (na mě moc tvrdé, ale jinak to s nimi šlo) a prodávám 3 x Babyidea Hemp Hour - zavazovací plenka (pro přebalování lezoucího dítka skoro nevhodné, ale pro prvních 9 měsíců by byli v pohodě, jde do nich nacpat téměř cokoliv).
Uf bylo to vyčerpávající.
Ještě čekám na 1 x Merinostar AIO a testovací sadu Bamboolik – Batolecí. Uvažovala jsem i o Aitu, ale spíš bych měla dítko začít odplenkovávat.
Nejoblíbenější vkládačky dokupované samostatně – BabyIdea a Babylucy, ostatní, co mám a kombinuji, mám z kupovaných plen.
Svrchňáčky (teď už jedu spíše v AIO, dcera má skoro 16 měsíců a přebalování je boj a na nočník to zatím moc nevypadá) – Vlňáčky longies pro 3-9 kg, dvojitě pletené na zimu, ty už jsem nikde potom neviděla;
vlňáčky z Modrého koníka od paní, která si je šila sama, pro asi 9 kg a výš;
vlňáčky Anavy jednovelikostní – nejpoužívanější u nás z vlňáčků;
flísáčky Anavy jednovelikostní, moc jsem je nepoužívala;
flísáčky Aitu, vel. L – zatím je moc nepoužívám;
PUL Popoliny vel. S a L – super (S jsem již prodala, ale asi jsem udělala chybu 😉;
PUL Haipa Daipa sloníci vel. M – super;
PUL ImseVimse vel. M a L – super.
Separační pleny celulózové Popolini 16x28 cm jsou asi nejlepší, Separační pleny viskozové Popolini a Separační vložky na plenky Imse Batole ujdou, Separační pleny v roli 100% bambus (28x19 cm) jsou na dotek velice jemné, ale nedrží tvar po vyprání, nedají se skoro vůbec použít vícekrát. Mám je spíš při opruzení a tak.
Dále mám snapku a pytel na pleny, extendor kojeneckého body, ale naučila jsem se brát větší body a tak jsem ho pomalu vyřadila, jde to i bez něj, když se na to příjde. Ještě používám látkové ubrousky od Anavy a Grovia a asi dokoupím Bomboolik.
A poslední měsíc jsem začala používat flísové separačky nějaké obyčejné z bazárku Modrého koníka a taky to jde, i když sem tam při stolici to není moc sranda 😀.
Výsledkem látkování je i to, že jsem si pro sebe pořídila látkové vložky. Hana

numerenka
29. bře 2013

Ahoj maminky,
chtěla bych začít látkovat. Malinká má sice už tři měsíce a bude to poslední naše miminko, ale myslím si, že i tak to bude mít smysl. Jen trochu tápu co pořídit. Mám dvoje svrcnáčky od Haipa Daipa - asi vel.S (koupeno z druhé ruky), separační vložky, látkové ubrousky na zadeček, Medvídek olejíček. Asi bych chtěla koupit jen kalhotkové plenky a svrchňáčky. Jsou lepší na suchý zip nebo na cvočky?

dagmarkaaa
29. bře 2013

@numerenka ja mam ted oblibene kapsovky Bum genius mam jich 8 na patenky i suchace a suchace jsou pro me u techto lepsi, rychleji a pohodlneji zapnute a suchace i po 2 detech hodne pouzivani drzi dobre. pres body v pohode i na chodici dite jinak si plinu sunda sam coz zas u patentek nejde. jsou to mekke a pohodlne pliny rostouci. jinak kalhotovky jsou super Anavy.
aha ted jsem vsimla ze chces jen svrchnacky a kalhotove. tak svrchnaky muzu doporucit pul Anavy, sice trochu byva maly otlaceny ale nic hrozne. treba svrchnaky gro baby jsou tvrdsi a tlaci vic. a nejpohodlnejsi jsou samo vlnacky. pokud ti moc nekaka tak jsou fajn vicevrstve pliny opet anavy jsou mekoucke, jine mi dost hrubly.
jinak dobre rozhodnuti jeste cca 2 roky budes plinovat tak co by ne😉

hanule04
1. dub 2013

@numerenka taky jsme začala látkovat kolem třetího měsíce a další dítko už taky není v plánu a i tak se to vyplatí. super jsou jendovelikostní kalhotovky anavy,Anavy AIO jsou super, ale dokud byla prcek tak celkem protýkali, tak(od 6-7m ) jsou suprový. A dobrej systém má bamboolík, ale až tak od 6kg, jinak by byl asi velkej, ale bambolík svrchnáčky jsou fakt nej.Jiank hodně ráda dávám jen vícevrstvou anavy vel S na rovno do svrchnáků, ale je to větší potřeba svrchnáků, teda aspon u nás, malá kadí 3-4x denně.Zkus a uvidíš co bude vyhovovat. Já dávám na ven(nebo když vím že nebudu dýl přebalovat)kalhotovky anavy a jinak jedem anavy easy 2012(dají se vyměnít jen vnitřek a kalhotky použít znovu), bambolík a vv S. Ssvrchnáků, mám 6xPul a nejraději používám bambolík svrchnáky.

medakote
4. dub 2013

Ještě doplněk výbavy, dokoupeno:
2 AIO Sweet Monkey XL nosíme od 9 měsíců, jednu vkladačku navíc, OK, hezky velké, ale schnou déle
2 svrchňáky Thisrsties PUL (vejde se do nich i Anavy noční a dokonce i bum hugger Xl)
1 AIO Baba+Boo asi jediné AIO jednovelikostní, které v 10m ještě v pohodě oblékne a také krom čtvercovek nejlépe ze všech plen schnou
1 AIO Babyidea Anyhour L, píšou sice do 16 kilo, ale neřekla bych, hodně pevné gumy kolem stehýnek a v 10 kg už škrtily,ani celková velikost mě nenadchla, takže dva měsíce po pořízení už byly malé. Nošeno se dvěma vkladačkami babyidea a jednou další.
1 Anavy noční, spokojenost, jen mi ta vícevrstvá vkládací plína pořád leze vepředu ven.
1 Bamboolik noční kalhotovka, sdoplněno dlouhou batolecí plenou, savost celkem Ok, ale katastrofálně krátké zipy, nedrží ani zapnuté na protikus, dlouho schnou a z nočních plen jsou nejmenší, takže sice používám, ale další kupovat rozhodně nebudu.
2 kalhotovky Little lamb bamboo 3 na noc, spokojenost, tahle plena má asi nejširší pas ze všech
5 vkládaček Little lamb
1 Bum hugger Xl na noc, snad největší plíny,přidávám vkladačku, nosíme sice už od 10.5 kg, ale mají dost rezervu
10 čtvercovek Libštát 80*80, (část starých čtvercovek se rozpadla), skladáme na draka.

Anavy easy jsme v půl roce přestali nosit, byly malé a začly protékat, tentýž osud potkal v 8 měsících AIO Tots bots.Anavy kalhotovky v 8 měsících na noc už nestačily, nahradily je noční

nasekuratko
14. črc 2013

Pro všechny začínající látkařky doporučuju tohle video. Mně to moc pomohlo 😉

https://www.youtube.com/watch?v=uDAPSHDbJB4
jitulindaj
10. zář 2013

moje zatím ještě nepoužitá výbavička na novoška obsahuje

40 Libštátských čč
1x Minimimi Bamboolik svrchňáčky PUL
1x ImseVImse Soft PUL S
1x HaipaDaipa PUL S

dokoupím ještě celulozové separačky a další velikosti svrchňáčků a vkládačky až malej odroste 🙂

lucija79
11. zář 2013

Tak už výbavu mám. Svrchní kalhotky- 3ks, čč kiko 40ks, kiko bambus 5 ks, vv Popo 20ks z druhé ruky, zavazovačky 2ks, vkládačky 10 ks z druhé ruky, vv Anavy 1 ks, kalhotkové Anavy 1 ks z druhé ruky, separačky v roli, snapky a Medvídka. Pokud by Vás něco napadlo co mi chybí písněte, budu ráda. Ale myslím, že je toho dost. Mě už se i o látkování v noci zdá. Prcka čekám v listopadu.

lucija79
11. zář 2013

@jitulindaj nebude málo čč? Já jich mám taky 40 ks a když počítám ještě pod hlavu apod.,tak mi to přišlo málo.Ale taky se bojím,abych to nepřehnala 😝

klarina_f
20. zář 2013

Taky přispěji.
Pro začátek jsem měla na novorozence:
cca 40 čč Hybler (asi jsou kvalitnější čtverce, ale tyhle poslouží taky),
1 svrchní Haipa Daipa,
1 svrchní Thiersties,
2 snappi sponky,

kolem toho 5 měsíce jsem dokoupila postupně:
asi 13 x kalhotkové Anavy,
4 x noční Bamboolik,
1 x vnitřní plena batolecí Bamboolik (používám občas, musím se na ni zaměřit více),
2 x noční vkládací plena Bamboolik (to samé),
1 x zavazovačka BabyIdea (spíš na větrání pro jaro/léto),
3 x svrchní Bamboolik (druky nevyhovovaly, preferuji u Bambooliku jen SZ),
svrchní Imse vimse
pytel na pleny

zkušenost mám, ale prodala jsem:
vv Anavy, AIO Anavy easy, svrchní Thiersties, Anavy fleesové svrchní, Swaddlebees svrchní, Haipa Daipa L svrchní, 2 x šijemdětem, malý pytel na pleny Batolini, malé návleky na nožky DesignSocks.

Separačky pro nás zbytečné, ale odzkoušené mám:
Popoliny - Separační pleny v roli (16x38 cm) (doporučuji)
Separační pleny Tots Bots (nedoporučuji).

Nyní uvažuji, že zkusím Petit Lulu kalhotkové + minimální plenu. 🙂