Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

helulela
2. zář 2010

@maly_prcek proč se na novoška nehodí HHS? Nikdy jsem je naživo neviděla, ale vždycky se mi líbily, tak by mě to zajímalo.

kathy.skal
3. zář 2010

@sussanah Ahojda, tak to děkuju za varování 🙂 Jak prosímtě na branakdetem poznám, které jsou ty nové a které ne? Nemají to nijak popsané... 😠

sussanah
3. zář 2010

@kathy.skal pokud objednavas pres net, tak bych to pripsala do poznamky, ze chces ty s tema "kridelkama" Ja jsem na to prisla, kdyz jsem tam byla osobne, meli tam ten novy typ a pani mi tvrdila, ze nikdy jiny nemeli, az potom jsme nasli parkousku vzadu, tak mi uverila, ale vubec nemela sajnu 😖

maly_prcek
3. zář 2010

@helulela Protože netěsní kolem nožiček, takže ta vaječina půjde skrz...

helulela
4. zář 2010

@maly_prcek dík, zase jsem o něco chytřejší 😉

maly_prcek
12. pro 2010

Ahojik,
předvánoční výprodej věciček, co už neunosíme zde:

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=207660

duzame
5. led 2011

Plenkové kalhotky šité "látkovací" mamčou ve volných chvílích 😉 http://www.fler.cz/zbozi?uid=80068.

luceka
8. led 2011

Ahoj 😉 Pridavam svou plánovanou výbavičku do fóra, tak mi můžete zhodnotit a napsat, co byste jeste prikoupily, nebo co byste nekupovaly. Dekuju 😎

Pro začátek na novoška mám půjčené od kamarádky 29ks vícevelikostních kalhotkových popolinek, k tomu i menší velikosti svrchních kalhotek 🙂 Pro začátek chci jednorázovky, pak najet na tyto půjčené a až velikostně budou sedět ty moje, co plánuju koupit, tak už najedu na moji výbavičku.

Co plánuju koupit:

Svrchnaky:

2x Wonder Wraps jednovelikostní
1x Thirsties duowrap (rostoucí) vel. 1
1x Thirsties duowrap (rostoucí) vel. 2

Kalhotovky:
18x popolini biobavlna one size (duha), každá obsahuje jednu vkládačku

AI2:
2x Gro Baby (Gro Via) + 2ks vkládacích na výměnu

Vkladacka:
nevím, zda ještě dokoupit 😕

Separacky:
1x celulózové Gro Baby (GroVia)
1x celulózové popolini

??ještě mi půjčila Pop in AIO, tak uvažuju, zda do ní nepořídit náhradní vkládačky...??

Tak co ještě? Budu ráda za jakékoliv připomínky 😉 Sem s nima 🙂

betelgeuzz
8. led 2011

@luceka já mám duhu jednu a nic extra to není. Nejsou vyloženě špatné, ale rozhodně bych na tom nestavěla celou výbavu.
Gro Baby mám taky jednu, ale v poslední době mi začínají protíkat. Nevím, jestli hůř sedí, nebo čím to je. Malá má asi 8,5 kg.

duzame
8. led 2011

@luceka určitě bych zkusila i pár čč na novosklad. Nedělají obří zadeček, pěkně obepnou stehýnka a schytají vaječinu a skvěle rychle schnou. A mimo to se vždycky hodí, i kdyby nakonec nebyly na látkování 😉 .

maly_prcek
8. led 2011

@luceka Wonder Wrap jsme měli - nic moc, jsou takové docela silnější a hlavně nemají křidýlka kolem nožek a to je docela blbé u vaječiny. A taky si teda nejsem jistá, jestli ti to zakryje ty duhy, jsou docela úzké. Na čč narovno a jako záložní možná, ale a hlavní používání za mě určo ne.
Pokud chceš ušetřit, raději bych si koupila jeté, ale za nás raději jedno, max dvojvelikostní. Oblíbené jsou Thirsties nebo IV...
A super jsou i flísáčky! Anavy flísáčky, jednovelikostní, určo neprohloupíš.
Thirsties Duo vel.2 - už bych si je nekoupila, jsou obrovské, blbý střih, jak dítko lozí, rozpínají se ty zmenšování. Vel.1 jo, ale větší už raději jednovelikostní (pokud nebudeš mít extra obra, tak třeba Mko na vv pasuje dlouho)
čč - taky bych si nějaké koupila, třeba když se dítko počůrá 0,5h před koupáním nebo je opruzené, má průjem, tak se to hodí... Taková rychlovka, záloha, na chvilku... Třeba 10ks.
Kalhotkovky - já osobně bych si jíné jak Anavy už nekoupila, ale znám lidi, co jeli v duhách a spokojenost...
Vkládačky - budeš mít z kalhotkovek, pak uvidíš.
Gro baby - nebyla špatná, na malé miminko bude fajn, ale na větší nevim nevim. Každopádně bych si AIO/SIO koupila dvoje, ono pokud se novošek pokaká, tak vnitřek vyměnit nepůjde. (Další chválené AIO jsou Anavy Easy nebo BG kapsovka)
Pop in-nic moc, vložit dovnitř můžeš cokoliv

Tož tak za nás 🙂

luceka
10. led 2011

@maly_prcek děkuju za tipy, koupím i Anavy Easy a i jednovelikostní Anavy na patentky pro vyzkoušení 😉

maly_prcek
10. led 2011

@luceka Ony (krom toho, že super sajou a mají dobrý střih) jsou bezva v tom, že mají vypínací ty vnitřky, takže jich nepotřebuješ tolik, protože jsou za den suché... Ty popolinky strašně dlouho schnou. Klidně 3 dny... My do 1roku používali jen s jednou vkládačkou.

zmuzle
10. led 2011

Ja osobne ted mam taky Anavy Easy a udrzi i ty mega curaci davky co pousti a mel je i 3h. A cenove jsou fajn. Ono od urciteho veku ( u nas tak od roka) je tezke dat a zvlast venku na stojici ditko kalhotovky a svrchnacky. Takze ja bych zpetne investovala spis do tech AIO, protoze je pak clovek stejne dokupuje, kdyz chce i venku pouzivat latkovky.

dagmarkaaa
10. led 2011

@zmuzle přesně tak s těma AIO, taky si říkám že jsem měla pořídit víc a dřív, než teď kolem roka dokupovat....
nám ty Anavy Easy vydrží spíš 2h ale zas je fajn že je v nich spousta místa a daj se dovycpat podle potřeby 🙂

xvitk101
10. led 2011

Ahoj holky, zatím jsem tady na koníkovi nečetla jedinou diskuzi o látkovejch plenách, přesto jsem rozhodnutá, že látkovat budu. Nemyslela jsem si, že to bude taková věda🙂 Co můžete poradit úplné začátečnici? Případně, kde získat vice info. Popravdě, pročítat sáhodlouhé diskuze se mi moc nechce. Díky

zmuzle
10. led 2011

@xvitk101 Takove veda to neni, ale vim, ze se to tak zda. Kazdy Ti poradi neco jineho. Holt si musis neco precist a rozhodnout se, do ceho a kolik chces investovat. Ja osobne bych Ti doporucila nejdriv ctvercovky, ty me prijdou na novoska nejlepsi. Ja je pouzivam doted. Rychle schnou a na doma me to prijde nejlepsi a nejlevnejsi reseni. No a pak nejake kalhotovky na ven, na paradu a pak ty AIO. Jak jsem psala vyse, koupila bych si jich rovnou vic od zacatku. Nez kalhotovky a svrchnacky, protoze kolem roka je prebalvoani vetsinou uz orisek a AIO zapnes i venku/doma vestoje a dite muze hend bezet dal. 😉
Ale jsou holky, co nerady motaji ctvercovky a maji jen kalhotovky. Taky jich par mam, ale z vyse psanych duvodu mam spise AIO. Nosim je ven, i v lete a kdyz travis cely den venku, je jich potreba dost.

dagmarkaaa
10. led 2011

@xvitk101 ahoj, to je jasné že diskuse se ti pročítat nechce, mě to dokonce odrazovalo natolik že jsem začla látkovat až ve 3 měsících děcka co jsem se trochu stihla informovat a rozkoukat. Doporučuju přečíst nějaké články, např tady se já informovala, jsou tam i fotky balících úvazů a spousta info. http://www.branakdetem.cz/clanky/clanky Já koupila od každého něco na zkoušku a postupně na diskusích očíhávala co se holkám osvědčilo, ptala se a inspirovala....a už mám slušnou vyhovující výbavičku... tak supr že jsi rozhodnutá na látku 😉

beruskanula
10. led 2011

@xvitk101 : kazda jsme zacinala 🙂
ja nejvic jedu v novoskladu z cc 🙂 , pastelkach a kalhotkovky tots bots 🙂 , koupila jsem si teda i aio a to Itti Bitii SnapinOne-malymu nevyhovovaly, mam je v supliku a budu tady hazet do bazarku 🙂(dve zlute ve velikosti s-asi jen dvakrat pouzite a jedna zelena vel. m-nepouzita) , pak kapsovku aio Tots Bots, ta nam zatim protyka 🙄 , je nam proste i po uplnem zmenseni velka kolem nozicek, no a taky aio popin, z tech jsem byla nejprve uplne nadsena, ted mi lezi v supliku 😝
co se svrchnaku tyce, nejlepsi jsou thirsties 🙂

helulela
10. led 2011

@xvitk101 já sbírala první informace na www.latkovepleny.cz. Až budeš zorientovaná, jak to zhruba funguje, můžeš mrknout na https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-... - to je jen pár stránek. A až budeš sestavovat výbavičku, určitě ji hoď sem, ostatní ti ji zkritizujou 😉

xvitk101
11. led 2011

@zmuzle , @dagmarkaaa , @beruskanula , @helulela holky děkuju. Jsem ráda, že to ve skutečnosti není až zas taková věda, ono asi stejně budu muset ozkoušet, co nám oboum bude vyhovovat. Díky za rady a odkazy s infem. Nemyslím, že látkový pleny by pro mě představovaly takovou oběť, jak se některým maminkám může zdát. Nechci být moc pohodlná a zvládly to generace před námi, tak proč ne my, že?

luceka
11. led 2011

@xvitk101 přesně jak píšeš, myslím, že s tím nebude zas tolik práce navíc, jde jen o to přesvědčení 🙂 nic na tom asi není 😉

maly_prcek
12. led 2011

@xvitk101 Taky bych kukla na http://www.latkovepleny.cz/
Můj článek o našem látkování je o stránku před (19).

Zkus to promyslet a pak napiš, co bys tak chtěla kupovat a my ti zkouknem... 😉

rubika
18. led 2011

Tak sem dám, pro zhodnocení svou plánovanou výbavu. Ze začátku chci chlavně vyzkoušet jak nám to půjde...

Mám 50-60ks čč, různí výrobci asi půl na půl 70*70, 80*80
chci pořídit 10-15 ručníku Ikea jako vkládačky
mám svrchňáčky Tots Bots flees S, Skapi nappy pul S, To jsem kupovala minulý rok na první dítě, jsou z bazaru.
chci pořídit svrchňáčky IV S asi na vyzkoušení taky z druhé ruky.
Separačky mám canpol + si chci nastříhat Irmu
No a ještě dokoupím snapku, no raději 2 😉

Později, za až jak se látkování bude dařit bych si pořídila.
nějake VV plenky
bambusové plenky nebo vkládačky. nevím co je lepší (případně objednám bambus. látku a ušiju)
Thirsties duovrap svrchňáčky 1ks
Anavy kalhotkovky 2-3ks na cestování a tak.

Nechci ze začátku zbytečně investovat, hlavně aby nám to šlo, dokoupit můžu vše až bude malý chvilku na světě 🙂

reruna
20. led 2011

@rubika myslím, že to máš vymyšlené dobře, ještě nezapomeň na kýbl s víkem a žlučové mýdlo z DM drogerie

maly_prcek
31. led 2011

@rubika Já myslím taky, že pro začátek dobré a bude ti to stačit a snad i vyhovovat 😉

vernero
31. led 2011

@rubika My máme svrchňáčky IV a mně vyhovují 😉

maminajanina
1. únor 2011

našla jsem tuto diskuzi ted .Davam il latkové pleny,ale měla jsem si kopit jine kalhotky,a proto chtěla bych vyzkoušet jiné látkové kalhotky.Ale šít si je sama nebudu,na to nemám.Ja jsem měla,nebo mam obyčejné kalhotky zn.Gmini a už je nechci,stejně větší asi nedělají.Mam 16 měsíční mimi a tuto značku nedoporučuju.

druidee
1. únor 2011

Ahoj, můžete zhodnotit, co jsem pořídila? snad jsem to s něčím nepřehnala, přiznám se, vkládačky jsou po kuse ze zvědavosti, nebo abych dohonila v objednávce hranici a neplatila poštovné 😉 některé věci se mi vrátily od švagrové-jede na pamperskách. Jinak je to i využití výprodejů a bazárků... Ještě chci dokoupit vlňáčky Disana, 20 klasických čtvercovek a vkládačky šiju doma z froté ručníků..

jednovelikostní:
15xHD pastelka bio
2x Anavy bio bambus
3x zavazovací Disana
1x kapsovka Toots Boots
2x kapsovka naughty Baby

newborn:
2x aio Anavy
2x bio bavlna Anavy

čtvercovky :
8x IV 70g 80x80
5x bílé 70x70, 1x s potiskem, 3x bambusové Kikko barevné

vkládačky navíc:
1x vícevstvá Anavy S
1x vícevrstvá jakási veliká (zaměnili mi v objednávce)
2x bambusové froté

svrchňáčky:
4x různé velikosti Imse VImse

Budu ráda za tipy, názory... 🙂 ps: je flanel vhodný jako vkládačka? předem díky..

makreluska
1. únor 2011

@druidee No já si připadám jako "mimozemštan",znám jen klasickou plenu a k tomu kalhotky kterými se přikrývají a jednorázovky. Před 20-ti lety jsem přebalovala bratra a od té doby mě mimina nezajímala a ted jsem fakt víc mimo!