Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

kyri
21. dub 2008

tak vyšlo mi to na cca 15,5 tis. 😕 😅
... ale hodně to dělají ty aio plíny a drahý svrchňáky...
dá se to i levnějš 😉 😀

mihapiha
21. dub 2008

Teda Kyri,když ty to máš za 15,tak za kolik to musí mít Lus 😀

To tak nejde... hele, takové výbavy... chce to něco opravdu osvědčeného...tak o třetinu levnější 😀

ene
21. dub 2008

Lus ma na brane tri kompletni vybavy, to je dobry tip. Taky bych je asi trochu upravila, ale treba pro toho novose do zacatku, nez se v tom mamina zacne orientovat, zjisti, jake materialy a strihy jim sedi, tak za ty penize je to super.

kyri
21. dub 2008

miho,tohle ale je osvedceny, vis? 😉
...neni problem si to vydelit trema 😀

kyri
22. dub 2008

... a jasan, že aio a kalhotkovky nejsou nutnost.
člověk si určo vystačí s čč, pár vv, zavazovačkama a vlnákama natahovacíma, příp. 1 PULky od každý vel. do autosedačky/šátku a obdélníkama. tahle ekonomy varianta je asi i o fous zdravější, než používat třebas full time aio, nicméně jak dítě roste a mrská se, tak člověk ty aio docela ocení...

...ale pokud si to chce udělat hezký a zábavný, tak se experimentování s aio a kalhotkovkama neubrání 😉

mihapiha
22. dub 2008

kyri,já jsem ráda, že jsi tu svou výbavu tady vrzla, těšila jsem se na to, na tu insipiraci. něco budeme mít podobné,ale zatím asi nepůjdu do těch aio. to je ještě čas... 🙂

miluska.woolley
22. dub 2008

Kyri, kde se da koupit mycí olej Medvídek s rozprašovací lahvičkou?

mihapiha
22. dub 2008

milusko, u Lus .na bráně.

miluska.woolley
22. dub 2008

uz ho vidim, ja to predtim nemohla najit...

kyri
23. dub 2008

jj, miho, my taky koupili naši první aio asi ve 4 měsících, možná dýl - ale třeba mmomýsky na sucháč bych klíďo dala už v šestinedělí, protože jsou tenký a super zmenšovací 🙂 (ale "tenkrát" nebyly 😀)
jinak - pokud dítě tak nepřetržitě celý den kadí, jako to dělalo to naše, tak jsou nejlepší čč na novosklad, příp.čč do zavazovačky... 15 plín denně nebyla žádná míra 😅

mihapiha
23. dub 2008

Kyri, jasně, tak to byla na začátku věčně posmolená čč, to byla hafo plin, a proto se mi i prudil, protože ty hovnousy mu dali fakt zabrat, ted je to jiné. jednou se posmolí a pak jen čůrá, ale i tak přebaluji co 30-1h, jde o vv a čč. už mám pár konopek a bambusky, tak to prubnu.

lakme
6. kvě 2008

Tak přidám svoji látkovou výbavu, doufám, že s tím nějaký čas vydržím a že mi nic zásadního nechybí.

7x AIO easyfix popolini vel. S

40x čč převážně LTZ
12x vv popolin
8x 50x35 froté
5x vkládacích frote vložka HD
1x froté kalhotková ? Mothercare

5x vázaček popoliny
2x hemp hour strap

2x S popovrap
1x BM S
3x svrchní fialka 2x S a jednou M
1x domácí flísáčky

2x snappi
3x vlněný čtverec (od gedren)
lanolin
separační pleny

poup
7. kvě 2008

Takže holky, už jsem to taky zkompletovala, tak doufám, že je to O.K.....

30x čč libštátky
25x happy square
5x IV mušelín
10x no name čč na pusinu atd.

10x vv Popoliny

1x HD pastelka
1x tvarovaná Kissaluvs (od listicka77)
2x Hemp Hour strap

1x EH konopka (od s.arik) + vkládačka flísová
2x BL bambuska XS-S (1x od listicka77)
1x BL flanelka S
1x Bamboozles S

kalhotky
2x IV Organic
1x TB flísáčky
+ dokoupíme buď jedny flísáčky nebo rovnou vlňáky

doplňky:
2x snappi sponka
separační pleny celulózové
BL vkládačka
1x BL bambusová plenka

doufám, že je to vše....jinak už pokoukávám po dalších plenách, ale musím odolat, než porodíme a hezky si vyzkoušíme, co nám vyhovuje 🙂.....Tak a sem s přípomínkama....

flora
7. kvě 2008

poup - co nějaké AIO (MMT) a kapsovky (MMT nebo Growhour)? Vše je jednovelikostní, tak ušetříš 😉 😀 Nechápu, jak jsem bez nich mohla existovat 😲

flora
7. kvě 2008

Sepsala jsem nový seznam naší plenkové výbavy (starý jé hóóódně neaktuální 😉 )

Nyní používáme:

Svrchní kalhotky:
2x IV organic/fox
2x vlňáčky swaddlebees
1x natahovací vlňáčky disana

Kalhotkové pleny:
3x Bamboozles TB
5x Baby Lucy bambusky
2x zavazovačka HH
2x Swaddlebees
1x Ella´s House

Kapsovky a AIO:
5x Growhour
6x MMT AIO
1x MMT kapsovka
2x P´tit, AIO

Čtvercová plena:
vv
17x barevné TB, vel 1 – jako záložní, teď je moc nedávám,ale vzhledem k tomu, že malej většinu plen zapíná na před/poslední druk, ještě nejspíš přijdou ke slovu.
čč
5x Happy square 80x75 cm
asi 20 čč – jen na otírání pusinky a pod hlavičku

Vkládačky:
Bambusky s flísem i bez
BH
Prefoldy
HH long

NOC:
1x Swaddlebees one size - super
2x Baby BeeHinds – ještě je nemám oprané, ale jeví se dobře
2x Bum Hugger - spíš ráno na dospávání

mihapiha
7. kvě 2008

A ted konečně já 😀 :

35 čč LBT
4 čč IV
10vv (5popo a 5 TB)

kalhotkovky:
4 bamboozles
2 tb organic
1 p´tit bamboo
1 BL bambuska
3 ks konopka EH
1 hamburger starý typ
1 BE

1 growhour
1 MMT aoi

2 zavazovačky HHS

svrchní kalhotky:

iv fox/ iv organic
vlnáky home made 2ks

vkládačky:
6 BH
1 BP
5 bambusové TB

ještě uvažuji o lotties soft ( tak kdyby jste některá prodávala koupím), MMT aoi tak další dva ks, je supr.
BE a baby Behinds, možná swaddlebeesky, a určitě vlnáky lovíky nebo taky SW.

chell
14. kvě 2008

tak ja mam pro mimiska zatim pripraveno:
50 cc
10 vv TB natur
4 IV 100g

3ks zavazovaci disany
1 ks HHS

2ks Baby Lucy flanelky S
1ks BL organic
2ks flanelky z miminerie
1ks Imse vimse Bioflanel
1ks Imse vimse Biofroté
1ks one size popolinky

4ks TB bambozle vel. 2 (na ceste)
a jeste vaham nad TB flufle...

popolinky 2v1 S
Imse vimse 2v1 S

několik vkládaček popo biobavlna, a pak EH konopnou a TB bambusovou

vrchní kalhotky
1ks Bambino mio S
1ks Imse vimse organic S
3ks Bummies Super Whisper S
2 ks natahovaci vlňáčky disana (S a M)

chtela sem puvodne jen klasicky ctverce a naky vv a jen jako zalohu kalhotkovky ale ikdyz si rikam ze uz kupovat nic nebudu narazim na neco co chci 🙂

hankka
21. kvě 2008

Přidávám i naši látkovou výbavu. Rozhodli jsme se, že budeme držet prst na tepu doby 🙂 a sestavíme ji z kalhotkových plen. Zatím nelituju vydaných peněz a věřím, že leckterý kousek vydrží i pro druhé mimino.

Noční pleny
2 ks Baby BeeHinds - mé nejoblíbenější, nasají toho neuvěřitelně moc, přesto je dítě v suchu, navíc jsou jemné a nabízí je v nádherných jasných barvách, čekám na další 4 ks, které chci používat i jako denní pleny (člověk si může vybrat, jestli je chce štíhlé, nebo si je dovycpe origoš vložkama)
2 ks BE

Denní pleny
2 ks EH
2 ks TB organic
2 ks Bamboozle - nevýhodou je pomalejší schnutí, déle než den
1 ks Pastelka
1 ks BH
1 ks HHS
1 ks MMT AIO - velmi rychle schne, hodně nasaje
1 ks SWBS 2 v 1 - retro design je krásný
3 ks Growhour - krásně štíhlé, vycpané BH dost vydrží
2 ks SWBS kapsovka s konopným jádrem
2 ks BG kapsovka - jsem z ní nadšená, střih je dobře promyšlený, na rozdíl od ostatních kapsovek je dělaná tak, že sucháč tvoří jakýsi širší pás, savé jádro začíná až tam, kde tenhle pás končí, protečení tak tedy opravdu nehrozí, jediným mínusem může být materiál, který je velmi příjemný, ale tuším umělý

Svrchní kalhotky
1 ks TB flísáky
2 ks Disana vlňáky natahovací - na noc
1 ks SWBS vlňáky - tenoučké, a přitom držáky
1 ks HD flísáky s PUL zátěrem - jsou hodně tenké a příjemné
Chtěla bych ještě dokoupit opěvované vlňáky lovíky

Vkladné pleny - vyselektovala jsem jen ty, které nasají nejvíce a nejvíc je používám, počet dohromady je asi kolem 30 ks
BH - nepřekonatelné, tenoulinké a supersavé
konopné Hemp Babies
HD
SWBS konopná vložka

Doplňky
snapka
separačky Popolini
flísové vložky - přibližně tolik, kolik mám plen
Medvídek na umývání zadečku + ubrousky Perlička
síťka na pleny Popo

marci
10. čer 2008

Ahoj holky, já látkovou výbavu zatím teprve pořizuji, takže budu ráda když mi poradíte čím jí doplnit 😉 Zatím mám koupeno:
20 ks libštátských čč 70x70
20 ks libštátských čč 80x80
1 ks bamboo prefold
1 ks zavazovačka disana
1 ks BE - vel. S
1 ks konopka Ellas House patentky velikost L
1 ks Haipa daipa pastelka
1 ks bamboozles - velikost 1
1 ks Baby Lucy - velikost XS-S
1 ks Lotties soft - velikost S
1 ks svrchňáky IV organic - velikost S
1 ks svrchňáky IV fox - velikost S
1 ks AIO MMT
snappi sponka

co byste radili ještě dopořídit?

flora
10. čer 2008

marci, určitě ještě svrchňáčky, klidně IV ve vel. M.

zuzik03
10. čer 2008

chell, fluffle je boží plenka, moje nejlepší, jsem z ní nadšená 🙂 jejda, teď mi došlo, že jsem ji nechala po dnešním výletu v přebalovací tašce (použitou), tak ji běžím vyndat 😝

schnek
10. čer 2008

marci, ještě bych vzala čč 😉

marci
11. čer 2008

Nad svrchňákama uvažuji i nad flísákama a dále čekám na lovíky. Vlňáčky mi plete mamka. Ještě teda 5 barevných vv, mě se do čč moc jít nechce, kalhotkovky se mi více líbí asi i proto, že i když se říká nežehlit ani čč - tak mě by asi jejich pomačkaný vzhled iritoval 😀 😀

ene
11. čer 2008

Jaky pomackany vzhled? Kdyz je spravne naaranzujes na susak, jsou jak vyzehleny 😀 To ty barevny vv mam pomackany daleko vic!

palenda
16. čer 2008

Ahoj holky - pořád pročítám diskuze o látkovkách - sice jsem teprve na začátku 1.těhotenství, ale s manželem jsme od začátku rozhodnutí používat látkovky.... ale mám pořád pocit, že se v těch značkách a typech pořád nemůžu zorientovat 🙂 Vyše seznamy mi snad pomůžou, ale chci se zeptat:

Dotaz 1. myslíte, že se líp zorientuju, když zajdu do kamenné prodejny a nechám si vše vysvětlit a ukázat - poradí mi někde (Praha a okoli)??? Kam nejlíp zajít?

Dotaz č. 2 - má smysl kupovat sadu Od narození po nočník - viděla jsem ji v jednom e-shopu? Máte s tím zkušenost?

Dotaz 3 - kde jste se učily skládat plínky a prostě jejich správné použití? Existuje nějaká kniha/kurz? Díky za tipy. Míša

s.arik
16. čer 2008

zkusila jsem toho více, ale postupně to tzv. "lepší" (vlňáky, bambusky, konopky, PUL kalhotky) prodala a víceméně trvale užívala tohle: (děláme bkm, takže mám v oblibě lehké balení)

novorozenec až cca 2 měsíce:
čč nebo vv (dobrý počet pro klid je tak 40-60ks)
PUL vel. S ImseVimse Soft- vyzkoušeny i jiné, ale s těmi maximální spokojenost

cca 1-3 měsíce:
čč nebo vv
vlněný obdélník
zavazovačka disana
....úúúžasná kombinace, kdybych nebyla blbec, používám od narození....přírodní, lehké, tenké, neproteče, prodyšné, levné...

cca od 3 měsíců:
jenom čč nebo vv v bodyčku bez kalhotek

přičemž mám čč - Libštát, jsou supeeeer
vv - Popo a Colorfolds - barevné jsou hezké a nebarví jiné plíny

momentálně mám doma dvoje svrchňáky: IV Soft M a natahovací vlněné disany. používám je pouze výjimečně na extra dlouhé cesty

flora
18. čer 2008

Ahoj holky,
dovolila jsem si sestavit svou ideální sadu plenek od narození po nočník. Vypočetla jsem i cenu. Třeba se to někomu bude hodit a inspiruje se…

Svrchní kalhotky:
3x S (něco, co rychle schne) – 2x IV soft, 1x Bummis nebo Thirties
4x M – 2x vlňáčky Swaddlebees, 1x vlňáčky Loveybums Jersey, 1x Bummis nebo Thirties
4x L – to samé co v Mku
+ vlněný obdelník (na noc do vlňáčků)

= 3x vlňáčky v každé velikosti - když se budou jedny impregnovat nebo sušit, potřebujete dvoje na prostřídání a jedny PULky co bleskově schnou, kdyby se stala nehoda a sušilo by se vlňáčků víc

Na ven:
8x AIO MMT sz – je to počítáno na celý den (výlet, hlídání,…)

Na doma:
20x čč Happy square 80x75cm nebo IV 80x80 100g
20x čč Libštátské 80x80
10x čč IV 80x80cm 68g

5x Bamboo prefold (např. na noc do HS)
5x vv barevné, vel.1
6x bamboo hour
6x Baby Lucy bambusová, vel L

Pro potěšení 😉 :
1x bamboozles (barevná)
1x Swaddlebees one size

+ 1x snapka

Cena celkem je cca 14tis (5191,- svrchní kalhotky, 3680,- MMT, 5114,- ostatní pleny a snapka

flora
18. čer 2008

i když dokoupíte impregnaci na vlňáčky, separačky a budete dva roky prát, vyjde vás to určitě do 20tis.
Výbava vydrží min 2 děti a dá se ještě prodat 😉

evicka1
28. črc 2008

ahoj holky... no je to krasne ako to tu popisujete... ja by som chcela uzivat len cc klasicke plienky... ale chcela by smo neake pekne "moderne" k dr a na navstevy... neake co vyzeraju super a su od narodenia az po nocnik a hlavne nijee s nimi velka praca... neexsistuje nieco ako jednorazovky? teda vsetko v jednom bez tazkej manipulacie? ak nieco take predavate tak kludne odkupim

gedren
28. črc 2008

Evicko, vse v jednom jsou AIO, holky si chvali MMT a nebo pak LIO'sky od Loveybums. Takze uz se zase muzes vratit na normalni latkovou diskusi 🙂 a tam se podivat na detailni zkusenosti, nebo pak hledat treba v inzertaech na MMB, obcas tam nekdo ty MMT prodava.