Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

katyxq
22. čer 2012

@svoba Proti smradi nic nekapu, není potřeba. Skladuju "na sucho" - počůrané plínky hážu do koše, pokakané přemáchnu žlučákem, vyždímu a hodím do koše.

svoba
22. čer 2012

@katyxq aha! a pereš obden? nebo jednou za tři dny? omlouvám se za tolik dotazů. jsem úplný začátečník 🙂 a hodně zvídavá 😀

katyxq
22. čer 2012

@svoba Nejdřív jsem prala jednou za dva dny, teď za tři až čtyři (podle toho, jak se daří bezplenkovka)
... ale asi tu plevelíme téma, tohle jsou spíš dotazy sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-...

bamboolik
22. čer 2012

@svoba Já bych teda nešla do Sweet Monkey. Jsou to v podstatě plenky z ebay, dají se pořídit za 1/4 cenu na ebay i s poštovným. Navíc ten PUL není tak prodyšný jako u jiných plenek.
Jinak teda pořádná zásoba 🙂 Na zápach do kýble já používat EO antisept od ATOK, moc doporučuju.
Místo libštátu raději ty LUX, jak píše Kat

nnell
22. čer 2012

@elaaa @bamboolik díky za upřesnění a rady 😉 Vkldačky nějaké určitě dokoupím, ten novosklad chci rozhodně zkusit, ale jako prvorodička si asi můžu naplánovat cokoliv, jenom ta realita asi bude trochu jiná 😎

bamboolik
23. čer 2012

@nnell hlavní je mít plán 😉

ocelotka
28. čer 2012

Ahojky, chci se zeptat na vaše zkušenosti s plenkami Babyland aio http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=47523856&tab=0 Jsou dost levné, tak nad nimi uvažuji, ale zas bych nechtěla nějaký šunt. Díky moc.

helulela
28. čer 2012

@ocelotka ahoj, zkus se poptat spíš přímo na látkovkové diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-... Osobně je neznám, nemůžu soudit. Jen podle popisu - jádro ze tří vrstev mikrovlákna, to nebude moc savé, určitě budeš potřebovat ještě něco na vycpávání.

pavlinka83
11. črc 2012

Prosím můžete mi kouknout na výbavičku, zatim ji mám spíš v hlavě, něco malinko koupeno. Jestli něco přidat nebo jestli je něco zbytečné.
čč po nás (ještě nevím kolik jich bude, kdyžtak dokoupím Kikko Lux)
6xvícevrstvé Popoliny (koupeno)
1x VV Anavy bambus vel. S
3x VV Anavy bambus vel.M

PUL svrchňáky:
1x Imse Vimse soft NB
1x Haipa Daipa S
1x Baby Lucy fix S
1x Anavy
1x Anavy flís

Kalhotovky:
1x Baby lucy bamboo XS/S
1x Baby lucy flanel XS/S
1x Baby lucy organic velur XS/S
1x Haipa Daipa pastelka
1x Haipa Daipa klasika

AIO:
2x no name z Aukra-Čína (koupeno)
2x Anavy easy (1xkoupeno)
1x Tots bots easy fit
1x Bum genius kapsovka

Vkládačky:
2x Baby lucy bambus
9x Kikko ubrousky bambus
a pak budu šít ze starých ručníků

maly_prcek
11. črc 2012

@pavlinka83 A co bys tak chtěla používat? Novosklad + na dýl kalhotkovky nebo vv a na ven AIO?

Popolini vv bych nekupovala (ale už je máš, takže nic...)
PULky - máš toho docela dost, klidně bych BL vynechala... Budeš mít dvoje malé (značky jsou OK), dvoje jednovelikostní Anavy - už to je slušné, klidně by stačily i troje a navíc máš dost AIO, BG kapsovku... Ty se taky dají použít jako svrchňáčky.
kalhotkovky - určitě bych doporučila si vzít i nějakou Anavy jednovelikostní (za nás radši patentky, super savá, jednovelikostní, získáš tak i vkládačky do čehokoliv, měkučká, rychle schne... My už jiné kalhotkovky nemáme. Ne nadarmo je to 2x plenka roku...) - nebudeš litovat... Já osobně bych si BL ani HD nekoupila, jsou lepší plíny... BL napíšou holky víc - tuším že bambusové byly dobré savé, ostatní nic moc... HD bych si vzala asi spíš dvě pastelky, ale znám jen od jiných... Holky určo poreferujou líp.
Vkládačky - BL bambus bych klidně vyřadila, jako takové ty míň savé vkládačky do novoskladu ti Kikko ubrousky a ručníkové postačí. Když budeš potřebovat víc savé dáš Anavy vv nebo kalhotkovku... Možná časem dokoupíš/došiješ nějaké savější (látky z sijemdetem.cézet).

pavlinka83
11. črc 2012

@maly_prcek Děkuji za postřehy, ze začátku chci novosklad, pak na ven a na noc kalhotovky a vv Anavy ( Anavy kalhotovku jednu vemu místo jiné z mého seznamu, vím že jsou dost chválený)
A pak až bude dítko starší a nebude vaječina tak chci používat AIO a na doma asi čč nebo vv narovno.

helulela
12. črc 2012

@pavlinka83 ahoj, já tvoji výbavičku pochopila tak, že chceš odzkoušet různé plíny a osvědčené později dokoupit. BL mám osobně ráda, za málo peněz slušná plínka. Nekupovala bych flanelku, ta saje opravdu málo. Když chceš zkusit HD, vzala bych taky jen pastelku, i když s klasikou osobní zkušenost nemám. A určitě jednovelikostní Anavy na patentky. Fajn jsou i Bamboozle Stretch od TB. Vkládačky taky myslím, že by ti do novoskladu stačili ty Kikko ubrousky a našité froté. BL vkládačky si můžeš omrknout v kalhotovce, je to ta samá. Přidala bych jen snapku a separačky. S tím vším můžeš bez problémů začít a další vývoj se uvidí 🙂

pavlinka83
12. črc 2012

@helulela Taky děkuju za postřehy, určitě chci vyzkoušet různé plíny a značky, jsem bláznivej začátečník 😀 , proto to mám po jednom kuse. A časem se uvidí, co se osvědčí. BL flanel a jednu HD vyškrtnu a pořídím Anavy kalhotovku.
Se separačkama a snapkou počítám, to jsem ani nepsala.

helulela
12. črc 2012

@pavlinka83 chápu, byla jsem na tom podobně, než jsem vychytala výbavičku 🙂

ameliejulliette
12. črc 2012

@pavlinka83 Ohledně BL - podle mě flanelové jsou opravdu nic moc, na to, kolik nasajou, schnou dlouho a brzo jsou dost jeté, mně vyhovovaly nejvíc velurové, jsou nejjemnější, ty bambusové mi celkem zhrubly a taky schnutí bylo poněkud delší...

maly_prcek
12. črc 2012

@pavlinka83 Jo jo, to je dobrá myšlenka, taky se mi to tak osvědčilo používat...
A kdyby se ti zalíbil ten systém Pastelek (mně se třeba líbí moc, ale zrazuje mě ten meteriál), tak na fler se dají koupit i střihově podobné, ale ušité z bambusu (tolik nehrubne a saje o dost víc) - to může být dobrá plína...

pavlinka83
12. črc 2012

@ameliejulliette
@maly_prcek Holky dík, BL flanel brát nebudu, vemu na zkoušku bambus a velur. Pak Anavy kalhotovku. HD vemu jednu. O tom fleru už jsem slyšela, že se dá koupit ,,pastelka" bambusová.

fori
13. črc 2012

@svoba ahoj 🙂
taky jsem se rozhodla látkovat 🙂
@katyxq ahoj, můžu se prosím zeptat, co mám udělat s pokajděnou plenou?? mám používat pořád separačku kterou pak vyhodím?... a když jí tam mít nebudu, dítě se pokajdí... a co s tou plenou? (počítám s řidkou stolicí) to nějak předeperu tím žlucovým mýdlem a mokré hodím k ostatním plenám do kýble?? a jak často se pere? každý druhý den? dííky

fori
13. črc 2012

@katyxq jje promin, jsem zbrklá, hned píšu.... já si tu vše dočetla... 🙂

svoba
13. črc 2012

@fori dobře děláš 😀

ange_de_la_morte
17. črc 2012

Ahojky holky, v lednu čekáme naše první miminko a chceme látkovat ( pokud se bude dařit tak výhradně látkovat - i ven a na cesty) , už delší dobu si lámu hlavu s tím co koupit co nekoupit, zatím sem se ale do nákupů ještě nepouštěla, počítám s tím že bychom chtěli více dětí a tedy aby nám plenečky zůstaly, co se týče investice tak celková investice do plenech bych chtěla okolo 10 max 15.tisíc .

Ze začátku bude na doma asi nejlepší pustit se do čtvercovek, ale chci mít pár pěkných pleneček na návštevu nebo k doktorovi, taky si nejsem zcela jistá jak to bude zvládat manžel, takže asi i nějakou kalhotovku - pro manžela 🙂 🙂 od asi 4 měsíců miminka začnu na 2 dny v týdnů chodit na 5-6 hodin do školy, hlídat budou babičky nebo manžel - takže i přemyšlím o AIO abych to babičkám nekomplikovala ( už tak nevím jak se postaví k tomu že je budu nutit v dnešní moderní době látkovat ) , kompletně nemám výbavičku ještě promyšlenou aby moje představa by byla asi taková :

čtvercové a vícevrstvé :
cca 40 čč 70x70cm - které jsou lepší libštátské nebo Kikko Lux Eco ? nebo mám vzít půl napůl
cca 10 bambusových plenech Kikko
pár mušelínek do kočárku ( líbí se mi Bambino mio )
a sadu flanelek T-Tomi do kočárku
- zárověň přemýšlím nad vícevrstvýma Anavy, dá se místo čtvercovek skládat z vícevrstvé plenky a připnout snappkou ? ( pak bych vzala třeba jen 30čč a 20vv od Anavy S ), nebo je lepší na ty vícevrtsvé najet až od velikosti M
- a asi i pár vazacích plenek Hemp Hour Strep ( do nich by se taky dala vložit vícevrstvá bambusová plenka Anavy ne ?)

svrchní:
- 1x fleecáčky od Anavy jednovelikostní a pro malé miminko 1x fleecáčky od Haipa Daipa
- 2-3x pulky - chtěla bych odskoušet tyto kusy : IV Organic, Anavy, a pak se mi hrozně líbí pulky Bummis a pulky Thristies Duowrap , o Bummis sem se nic moc nedočetla a na Thristies sem slyšela hodně negativních ohlasů
- a mamka pak naplete vlňáčk ypodle vzoru natahovacích Disana

kalhotovky:
- cca 5 novorozeneckých Anavy
- cca 5ks Anavy one size kalhotovek ( mám vzít patentky, suchý zip, nebo půl napůl ? )
- uvažuju od Popolini Ultrafit a Popolini Tencel
- taky se mi líbily Baby Luvy flanelové ale asi moc nesajou že ?
- pár bambusovek : asi Tots Bots Bamboozles Strech, nebo Baby Lucy bambuska , dobré jsou prý Baby Idea Bamboo Extra ale ty se mi vůbec nelíbí
- cenově se mi taky zdají dobré Lotties Soft, ale jsou dobré, když jdou tak levné ?

AIO:
-1x Swadlbees novorozenecká - žirafky ( musíme mít 🙂 🙂
- 2x AIO od Anavy jednovelikostní
- 1x Itti Bitti Sio ( asi M nebo L, malou kupovat nebudu)
- 1x AIO Tots Bots one size
- 1x AIO Tots Bots novorozenecká

vkládačky:
- využiju vkládačky z plenek, vícevrstvé a zbytek asi našiju z Ikea ručníků

další pomůcky:
- 2kyblíky na pleny ( jeden na počůrané na sucho, druhý na namáčení pokaděných plenek)
- 2 nebo 3 snappky ( určitě to budem hned ztráce)
- 3 přebalovací podložky ( 1x Haipa Daipa, 1x Tots Bots, 1x Anavy)
- 3 pytlíky na pleny ( S,M,L ) - budem hodně cestovat, - značky asi Haipa Daipa a našla jsem krásnou tašku na 15 plen ale nevím značku
- 2 balení (9ks) bambusových ubrousků Kikko
- jako další ubrousky asi využiju nastříhané a obentlované kousky froté ručníku
- prát budu v SA8 Baby a SA8 Delicate tekutý na vlňáčky, pak lanolin, žlučové mýdlo, separačky, nevim jestli ještě něco dalšího
- a jako vlhčené ubrousky používáte Medvídka ?

Děkuji za objektivní kritiku 🙂 🙂

aemmi
17. črc 2012

@ange_de_la_morte Ahoj, promyšlený to máš pěkně a nakombinovaný dost různorodě, což je fajn, uvidíš, co se ti osvědčí...já spoustu plenek z vlastní zkušenosti neznám, já jsem cestou - co si tu holky nejvíce chválily, tak jsme nakoupila.
Ty čč bych volila Kikko lux, myslím, že 30 kusů bude stačit, nám stačilo bohatě, na vycházky a na spaní jsem dávala kalhotkovku, s vv taky chybu neuděláš, někdo z nich má rád kalhotkový sklad, (uchytí se snapkou), já mám Kikko S, z nich teda kalhotkový sklad dělat nešel, protože nepruží, ale narovno je používám doted, podruhé bych vzala ty Anavy, osobně bych vzala pár kusů v esku, já nemám ráda, když je plena moc veliká, ale záleží na tobě...bambusky kikko se mi zničily praním na 60 stupňů, což je celkem blbý, s mušelínkama zkušenost nemám, jo ale vzala bych nějaké plenky na ublinkávání, my máme libštátské a nějaké no name s obrázkama, Tomi flanelky jsou podle mě moc veliký, já je dávám na přebalovák, znovu bych je nekupovala. Z těch kalhotovek máme Anavy, ty mohu doporučit jak novorozenecký, tak i jednovelikostní, někdo jede rovnou v jednovelikostních, ale já jak jsem psala, nemám ráda velký plíny na malý mimino, s ostaníma zkušenost nemám, flanelky bych nebrala, to budou vyhozený peníze. Ty AIO jsou kvalitní podle mě všechny, dále můžu vřele doporučit značku Bum Genius, bud kapsovky, nebo freetime. K těm svrchním - Flís. Anavy jsou dost objemný, ty HD prý dost často protékají, já bych je asi nebrala, IV jsou hodně oblíbený, Thirsties znám jen ty vícevelikostní, za nás nejlepší, super jsou pulky HD, ale chce to vyzkoušet, co ti bude vyhovovat a sedět miminku. Jo a sucháč x patentky, vzala bych od obojího a uvidíš, co si oblíbíš. kyblík by podle mě stačil jeden, já dávám všechny plenky dohromady, pytle bych asi vzala Anavy, jsou hezčí a takový lepšejší, mají poutko a jsou na zip. Přebalovacích podložek není nikdy dost, alespon u nás, protože jsem na nich nechávala malou větrat. Vlhčené ubrousky nepoužívám, když už, tak z DM Babylove ty bílé, medvídek se mi neosvědčil, podle mě je lepší čistá voda. Tož za mě asi tak 🙂

lenka5731
17. črc 2012

@ange_de_la_morte já můžu posoudit jen ten začátek 🙂

-se značkou Kikko nemám osobní zkušenosti, takže to neporadím, 30 čtvercovek na přebalování by mělo stačit, tím spíš když máš i další věci
-kalhotkový sklad z vv anavy bambus vel. S používáme (aktuálně 3,3 kg), ale 20 si jich rozhodně neber, když už tak 10 vel. S a 10 vel. M (my máme 6x S a 8xM)
-když už vázací plenku, tak jednu na vyzkoušení, na malé mimino mi přijde široká mezi nožkama a časem pak uvidíš, jak se ti osvědčí. My máme jednu, ale nějak mě (už)neláká, pošleme ji dál.
- novorozeneckých kalhotkovek Anavy bych nebrala 5, my máme 2, a do 6 kg podle mě nevydrží ani náhodou, na šířku jsou ok, ale přijdou mi nízké.. jsou krásné, ale drahé, na to jak krátce vydrží
-kyblík na špinavé plenky stačí jeden, kam házíš vše dohromady
-ubrousky používáme většinou jednorázové Babylove bílé, látkovým jsem zatím nepřišla na chuť (pokaděný zadek myju v umyvadle pod vodou, nejdřív teda největší nános utřu toaleťákem nebo vlhčeným ubrouskem)
- na úplně malé mimi (tak do těch 5-6 kg), pokud nemáš nějakou super výhodnou koupi kalhotkovek, mi přijde nejlepší používat novosklad (eventuelně čč narovno), prostřídat to s kalhotkovým skladem z vv anavy bambus (vel. S stačí odhaduju do 5-5,5 kg...?) a je to variabilní plína, kterou využiješ i dál na vkládačky, kalhotkovky a AIO bych používala spíš na ven, když se chceš pochlubit
- já vím, že chuť nakupovat látkovky už v těhotenství se nedá překonat 😅, ale opravdu je nejrozumnější nakoupit si jen na ten úplný začátek a pak dokupovat postupně, co se ti osvědčí, já mám dopředu nakoupeno dost věcí, o které už teď moc nestojím, protože jsem zjistila, že jsou lepší věci a co mi vyhovuje 🙂

- kalhotkovky a svrchňáky mi přijde celkem ok, jak to píšeš, aio taky, pokud vás vyloženě netlačí rozpočet, tak nějaký omyl nevadí, látkovky zase dobře prodáš 🙂

ange_de_la_morte
17. črc 2012

@aeimmi: děkuji za radu, s těma bamsuovýma při praní na 60 si mně překvapila, to ještě zvážím a upravím tedy počet Anavy vícevrstvých. Z těch fleecáčky se vám teda osvědčily jaké ? eště sem uvažovala nad Tots Bots

@lenka2731 : děkuji za rady , zase sem o kus moudřejší, nebojím se kupovat i malé ( novorozenecké plenečky) , myslím že mi pak zůstanou na dalšího prcka nebo je někde udám 🙂 taky se mi nelíbí zbytečně objemné zadečky, už tak se látkováním zadeček dost zvětší

aemmi
18. črc 2012

@ange_de_la_morte já jsem ze začátku jela jen v PULkách, asi až od 3 měsíců jsem začala občas dávat flísáčky Anavy, jiný z vlastní zkušenosti neznám...ještě mám tip, možná bych fakt nekupovala tolik tech novorozeneckých Anav a vzala bych nějaký kalhotkovky, který jsou dvouvelikostní, jakože první velikost je třeba S a M a druhá L, XL, takový plenky jsou třeba myslím Tots Bots bamboozle stretch, Baby Lucy...nedělají tak veliký zadek jako velikostní, ale vydrží mnohem déle, než ty mini Anavy

ange_de_la_morte
18. črc 2012

@aemmi: já mám asi pořád trošku zažité že se pod tím pul musí pařit zadeček, ale je pravda že ten materiál neůpromokavých kalhotek je asi dneska už někde jinde, takže fleecáčků. asi tolik nevyužiju jak sem pochopila 🙂 No to by možná nebyl uplně zlý nápad s těma dvouvelikostními - třea od Baby Lucy ty bambusové plenečky ? ty se mi zdají zajímavé ... a ještě jestli se můžu zeptat, dneska sem se dívala a hrozně se mi líbí Igulee kalhotové jednovelikostní, stojí za to kupovat , nevíš ? jinak moc děkuju za rady

aemmi
18. črc 2012

@ange_de_la_morte no tak flís a vlna je určitě prodyšnější než PUL, ale říká se, že kvalitní pul by trochu prodyšný být měl... jinak flísáčky nejsou držáky, alespon u nás a vlnu nezkousnu, vadí mi jak to škrábe, je to náročný na údržbu, prostě já jsem si vlňáky neoblíbila... jj,ty baby lucy bambusový, vzala bych tu první velikost, druhou už asi ne, to pak zase už raději jednovelikostní Anavy. Ty Igulee já osobně neznám, ale myslím, že je to celkem kvalitní značka 🙂

ange_de_la_morte
18. črc 2012

@aemmi: děkuju, no vlňáčky kupovat nebudu, mamka mi jedny vzorové ( tyo Disana) a když se osvědčí pak udělá další prostě uvidíme 🙂 Tak ty Baby Lucy teda vezmu, na ty sem se už dívala, v té malé velikosti, děkuju a rady 🙂 🙂 zas mám o dost jasněji v hlavě

aideen
20. črc 2012

Zdravím holky, tak jsem pročetla tolik diskusí, rad a prošla nespočet stránek, že jsem nakonec dala dohromady svůj nákupní seznam, který bych chtěla začít co nejdříve realizovat. Do porodu mám už jenom týden, první a druhý týden bych to viděla, že pojedem na jednorázovkách, než dám dohromady výbavu. To víte, vzpomněla jsem si pozdě 🙂
Ráda bych ze začátku používala novosklad z čč s kalhotkovými plenkami pro novorozence. Poté bych chtěla přejít na vv a kalhotkové pleny. Jsou mi tak nějak víc sympatické. Taky jsem si říkala, že nakoupím prozatím jenom od Anavy a Aitu. Ty české značky jsou mi prostě sympatické a než se člověk vyzná v ostatních značkách, tak by se z toho zbláznil 🙂
Takže tady je to, co jsem dala dohromady. Prosím za jakékoliv připomínky, čeho moc, čeho málo ...

10x čč Kikko lux
doma mám po nás asi cca 50x čč (tak aspoň těch deset zmiňovaných výše nových)

2x vv Anavy S
3x vv Anavy M
2x vv Aitu S
3x vv Aitu M

2x novorozenecké Anavy
2x jednovelikostní Anavy na patentky
1x jednovelikostní Anavy na suchý zip
2x jednovelikostní anavy na snappku
2x jednovelikostní Aitu bambus na patentky
1x jednovelikostní Aitu nappy clasic na snapku
1x jednovelikostní Aitu nappy basic na snapku

1x fleesáčky Anavy na patentky
1x Pul Anavy na suchý zip
1x Pul velur aitu S
1x Pul Aitu lucida
1x Pul vega aitu M

1x AIO Anavy
2x AIO Imse Vimse (1x S, 1x M) - NB se asi nevyplatí u AIO kupovat, že?

vkládačky - tady si vůbec nevím rady. Jsou lepší ty podlouhlé? Nebo čtvercové? A jaký rozměr? Jsem tady prostě v koncích ☹

3x snappka
1x kýbl na pleny
1x síťka na praní

něco na desinfekci - bambino mio desinfekce?
jaký prášek? v čem prát?
žlučové mýdlo?

Tak holky, co myslíte? Jsem pro to, že raději nakoupím o něco víc, než mít doma míň, že bude potřeba. Je to dostačující? Samozřejmě postupně určitě neodolám a budu dokupovat, zkoušet ... nechci to mít jako povinnost, ale jako koníčka 🙂

helulela
20. črc 2012

@aideen ahoj, systém tvojí výbavičky je mi moc sympatický, nějak podobně to funguje u nás 🙂 Anavy super volba, s Aitu zkušenosti nemám, takže třeba svrchňáčky těžko posuzovat. U AIO IV jsem nečetla moc nadšené ohlasy, na větší dítě prý už nestíhají. Z vlastní zkušenosti bych ti místo nich doporučila jednovelikostní kapsovky Bum Genius. Do novoskladu můžeš dávat jako vkládačky froté žínky, čtvercové froté ubrousky Kikko 30*30, pak třeba krátké Anavy, BL... spíš třeba napiš, mezi kterými se rozhoduješ. Desinfekci třeba to BM, nemusíš rozhodně dávat do každého praní. Prát můžeš v něčem eko nebo v klasickém prášku, jaký budeš mít na ostatní dětské prádlo (já mám Persil sensitive, hodně se pere v Batoleti). Žlučové mýdlo se hodí vždycky. Ještě případně separačky.