Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

lusinta
autor
24. dub 2011

Kači posílám Ti svůj pohled na navrhovanou výbavičku:
Výběr je to moc pěkný,jen pozor na nákup ze zahraničí, když nemůžeš zboží reklamovat....Občas se to hodí🙂

6x AIO BBH Magic (2xS, 2xM, 2xL) - ty jsou super! A naopak velikost S využiješ hodně dlouho,protože jako jedni z mála je dělají fakt větší, Naopak L-ko budeš potřebovat až tak v roce a půl,takže je možná zbytečný už ted kupovat
4x kapsová jednovelikostní BG -Super!
4x svrchňáčky Thirsties duowrap (2x menší, 2x větší) ty jsou taky hodně kvalitní,jedny z nejlepších pul svrchnáků
6x kalhotková jednovelikostní plena Kissaluvs (u nás asi nemá ekvivalent, má tam dobré hodnocení a je levná, tak ji chci zkusit) - v čr taky bývala,ale už se nedováží,nebyly moc dobrý. na doplnění výbavičky ok...
U nás:
asi 20x čc kikko lux (předpokládám, že k tomu posháním alespoň 10 starých dobrých čc po sobě )
? x vv popoliny?, kikko? (popoliny prodávají v balení po 12 v 1velikosti - není to už moc?) - vv využiješ i těch 12, popo má trošku jemnější materiál

Kalhotkové jsou ještě výborné bambusové Baby lucy,bud z froté nebo nově dělají i z flauše, výborné na noc
Haipa daipa Pastelka taky super plínka
A vynikající jsou i Onesize od Popolini, třeba biobavlněné barevné.

plus nějaké vládačky,opět doporučuji bambusový flauš, protože nejlépe splňuje funkci savé a štíhlé vkládačky - apříklad baby lucy nebo babyidea

kefin
25. dub 2011

ahoj, jdu sem k vám pro radu, uvažuji, že u druhého dítka zkusím látkovat. Jakou základní výbavičku byste mně doporučili, vůbec nemám o tom páru, taky nechci, aby mě to stálo(po celou dobu plenkování) více než používání jednorázovek. Teda vůbec nemám tušení jak vyjde potom to cenové porovnání. a malá nosila pleny do roka a půl, pak už jen na spaní, doufám, že i s druhým dítkem to bude stejné 😉
Předem moc děkuji za jakékoliv odpovědi
🙂

kefin
25. dub 2011

jo a malý se narodí v červenci, nevím jestli u látkovek hraje roli roční období.

kackabk
25. dub 2011

@kefin Ahojky, jsem tu taky poměrně nová, ačkoliv svoji výbavičku už jsem si tak nějak naplánovala 😉 Holky mi tu daly odkaz na stránky latkovepleny.cz, tam najdeš hodně těch základních info - porovnání látkovek a jednorázovek ze všech možných pohledů, typy látkovek, jak se o ně starat...No mrkni. Jinak jsem asi vypozorovala, že na novorozeně je nej ta stará klasika - čtvercové pleny, možná vícevrstvé se svrchníma kalhotkama a postupně přidávat kalhotkové pleny a ty vymakanější kapsové a all in one. Kdyžtak mě někdo opravte, jestli se vám to nezdá 😉 Ještě mrkni na tenhle odkaz: http://www.obchod-latkovepleny.cz/jak-sestavit-... poměrně těžko se mi na těch stránkách hledal, jako inspirace taky dobrý, nebo se inspiruj na starších stránkách v tomto tématu, ke konkrétním plenám pak třeba v tématu látkové pleny III

kackabk
25. dub 2011

@lusinta Děkuji za komentáře, že jsi mi to tak všechno pochválila 🙂 Jsem to potom ještě změnila (takže místo kissaluvs budou popoliny) a objednávka nakonec vypadá ještě jinak, protože oni tam nabízí některé pleny jen v omezeném počtu, nebo třeba BBH magic M mají jen sytě růžovou, no vzhledem k tomu, že čekáme překvapení (které jenom já vím, co bude), tak manžel proti růžové strašně protestoval, že mu tím dávám najevo, co to bude 😅 No stejně jsem tajně aspoň jednu objednala s tím, že do ní klidně navleču holku aj kluka, je to jen plína, ne? 😀
Takže nakonec takto:
2x BBH Bamboo Fitted
1xS, 1xM, 2xL BBH Magic
5x BG pocket
5x motherease (popoliny) onesize bamboo
1x bluebery exclusive bamboo
1xXS, 2xS, 2xM, 1xL PUL Thirsties
1x svrchňáčky Anavy flís
1x vlňáčky Disana
20x čč kikko lux
vv a vkládačky ušiju z látek ze sijemedetem.cz

lusinta
autor
25. dub 2011

Web se základníma info o látkovkách je i tady http://latkovepleny.info/
Využívaná stránka je zejména tato🙂 http://latkovepleny.info/index.php?option=com_c...

A Kači, XS Thirsties jsou fakt hodně hodně malinký, ty bych nebrala. Bud si vezmi duowrap velikost 1 nebo rovnou Thirsties S.

kackabk
25. dub 2011

@lusinta Myslíš? Já právě úplně na mrně skoro nic nemám, Ska píšou od 5kg, ty disany budu mít taky až vel 2 a anavy jsou onesize. No pravda, že plánuju novorozeně nejdřív balit do jednorázovek, než trošku zjistím, o čem to miminko vlastně je 😉 Tak že by radši ten duowrap? Tož možná jo...

florentina
25. dub 2011

@kackabk...já bych se toho nebála a také bych koupila až větší. V šestinedělí jsme dávali papír a od konce šestinedělí bez problémů používáme one size. A jinak máme doma duowrap vel. 1 a již od druhého měsíce používáme nezmenšené. Jako asi je to také o tom, co je pod svrchňáčky, my používáme od začátku kalhotkové plíny a ty dělají větší balík. Když dám na chvíli novosklad jen z jedné plíny, tak na ten by šly svrchňáčky zmenšit.

kackabk
26. dub 2011

@florentina díky za reakce, objednala jsem duowrap 1 😉

zmuzle
26. dub 2011

Holky, tak se muzeme zbavit par plen. V pripade zajmu IP, popisu ci vyfotim.

Plenky k prodeji:

BabyBeeHinds Magic AIO vel. M - 7 kg - 18 kg – 280 Kč
1 x svrchní vlněné kalhotky BabyBeeHinds vel. L (10-15 kg) – 160 Kč
1 x svrchní vlněné kalhotky Merinostar zelené vel. L (10-15 kg) – 130 Kč
4x Haipa Daipa Pastelka - Jednovelikostní plena od narození po nočník (2x oranžový lem, 1 x žlutý a 1x zelený) – používané, zaprané (pustila mi do nich trošku červená Baby Lucy) 60 Kč kus.
2x Látková plena Pastelka BIO nebělená - Jednovelikostní plena od narození po nočník (zelený a žlutý lem) - Velmi dobrý stav 120 Kč kus
Dvouvelikostní plena TwoSize, vel. L 120 Kč
Popoliny OneSize Super – 120 Kč
4x Popoliny OneSize biobavlna: zelená a 3x bílá (trochu zaprané), jinak velmi dobrý stav – 120 Kč/kus
Čtvercová plena bambusová 30x30 Baby Lucy: 15 Kč kus
barvy červená, světle zelená, zelená a modrá
Swadlebees biobavlna One Size světle zelená velmi dobrý stav 150 Kč





lichtakova
9. kvě 2011

ahoj,využívám odkazu a hned požádám o radu:
chtěla bych určitě používat látkovky, jen jsme v rozpacích z toho, jak je nakoupit, jestli dopředu, nějakou sadu od narození po nočník... 😒 ?
chtěla bych asi "rostoucí" kalhotkové (co prostě vypadají jako jednorázovky), líbí se mi třeba Gro nebo Pop in
budu moc ráda za každou radu 🙂

karol84
9. kvě 2011

@lichtakova já bych koupila více druhů - nikdy nevíš, co vám bude sedět...

florentina
9. kvě 2011

@lichtakova já bych tě ještě přesměrovala s tímto dotazem na ten druhý odkaz, do téma Látkové pleny III. Toto téma /i když se občas zvrhne v diskuzi/ vzniklo pro to, aby ten kdo má zájem o konkrétní výbavičky, nemusel pročítat celé dlouhé diskuze. Ale když už ti píši, napíšu i svůj názor. Určitě něco nakoupit dopředu a něco později, dle toho jak se osvědčí. Určitě také preferuji více druhů. Jde o to, že když člověk nějakou plenu vidí, nadchne se a ona pak nesedí, neschne tak rychle jak člověk potřebuje atd. A zainvestovat do jedné značky a pak zjistit, že to není ono...to by bylo škoda peněz i zklamání. Já doporučuji koupit nějaké obyč pleny, které člověk stejně potřebuje i na jiné věci /pod hlavu, na ublinknutí a tak/, nějaké svrchňáčky a pak nějaké kalhotkové pleny a AIO, které si vybereš, třeba od 2 značek po ks a uvidíš jak to bude sedět. A dle toho dokoupíš. Nakonec nikdo neříká, že musíš plně látkovat od 1.dne. Já třeba začala až po šestinedělí i kvůli tomu, že jsem nejdřív měla plnou hlavu toho jak se rozkojit a na nic jiného nebyla energie. Takže koupíš pár balíků papíru a mezitím se zorientuješ. Jinak jestli jsem to pochopila z tvého příspěvku správně, tak ještě pozor mezi kalhotkovými a AIO /což myslím Gro jsou, Pop in jsou kalhotkové i AIO) je rozdíl v tom, že na kalhotkové potřebuješ svrchňáčky a na AIO už nic. Většina co látkuje, já rozhodně, chtěla na začátku jen AIO, ale nakonec jsem koupila i pár kalhotkových a svrchňáčky a taky spokojenost. Moc se nedoporučuje výbava jen z AIO. Podle mě, pokud by jsi vychytala značku, která vám bude vyhovovat /koupíš pár na zkoušku a co nebude vyhovovat můžeš prodat/, tak se teoreticky dá koupit celá výbava z AIO, ale podle mě je úskalí v tom, že PUL zátěr na svrchňáčkách i vrchní nepromokavá vrstva na AIO se časem opotřebí a koupit na kalhotkové pleny nové svrchňáčky /které stačí 2-3 a stále je točíš dokola/ je malá investice, ale mít celou sadu plen co protékají... Dál také AIO déle schnou, tak je jich pak potřeba více a rostoucí AIO jsou docela velký balík třeba na novoška a tak je lepší mít větší výběr. Jinak třeba konktrétně k Pop in jsem psala ve své výbavě o pár stránek nazpět, tak jukni. Doporučuji přečíst i výbavu a zkušenosti osotatní, zkušenějších, látkařek tady a případné další dotazy směřovat do diskuze Látkové pleny III. V té diskuzi jsou i na první straně zkratky značek a typů plen, které se tu v diskuzích opakují, tak zase koukni, ať máš představu o čem je řeč.

duzame
13. kvě 2011

@lichtakova Určitě bych si nekupovala jen AIO, protože 1) dlooouho schnou a novošek se přebaluje pořád 😉 , 2) mi připadá, že když je jedna gumka na kalhotkách a ještě jedna na svrchňákách, že to líp "jistí" vaječinu. Pár kousků se ale určitě hodí k Dr, nebo na návševy a tak.

lichtakova
14. kvě 2011

@duzame
@florentina
@karol84
děkuju 🙂

maly_prcek
25. kvě 2011

@lichtakova Já bych zas moc značek nebrala... Jako mě to nevadí, ale můj muž a mamka třeba ABSOLUTNĚ nejsou schopni přepnout a rozhodí je i rozdíl zapínání patentky-sucháč natož nějaké rozdíly materiálů apod. ... Takže já bych si udělala výbavičku z něčeho, co jde pěkně kombinovat, takže čč, Anavy bambusové vv a kalhotkovky (u nás už jen Anavy) a pá AIO/SIO/kapsovek na parádu... Ale x druhů kalhotkovek - to už nikdy víc, z toho už jsem "vyrostla".

Jinak taky bych nědělala jen z AIO, kvůli schnutí, životnosti, těsnění vaječiny a nevidím v tom zas takovou úsporu času a sil (možná pak u staršího chodícího dítka, ale u novoška určitě ne)...

macinka85
1. čer 2011

Pročetla jsem prvních 6 stran a docela mě udivilo,že nikdo nenapsal Anavy 😲 Podle mě nejlepší plínka a ještě české výroby....
http://www.veselepleny.cz/veselepleny/eshop/1-1...

ivuska.h
1. čer 2011

@macinka85 To je jasné, stránka 6 končí někdy v březnu 2009 a to ještě ani nebyl spuštěný Anavy e-shop, tak bodejť by ty plínky v tu dobu nějkdo nějak extra znal 😀

macinka85
1. čer 2011

@ivuska.h Jo, pak jsem si toho všimla🙂) Nenapadlo mě prvně,že 23 stránek se psalo 2 roky 😀 😀 Prvně pořádně číst a pak teprve psát 🤐 😀

macinka85
1. čer 2011

@ivuska.h Ivi,jak ty to stíháš všechno pročítat 😀 😀

ivuska.h
1. čer 2011

@macinka85 Co všechno? Celkem sleduju 4 plínkové diskuze, to zas není tak moc 😀

macinka85
1. čer 2011

@ivuska.h Tak jo..když se napíše za 2 roky 23 stránek,tak to stíhat jde 😀 😀 😀 😀

helulela
23. lis 2011

Proboha, proč je tohle téma přejmenované? Nový název mi rozhodně nepřipadá výstižnější, spíš naopak. @jennyska nešlo by tam dát zpátky něco jako Látkové pleny - konkrétní výbava?

jennyska
23. lis 2011

@helulela Ahoj 🙂 Názvy témat měníme v případě, když že samotného názvu nevyplývá podstata tématu. Chceme, aby uživatelé v seznamu témat hned jasněji věděli, o čem se v dané diskuzi lidé baví. To také souvisí s naší SEO ( search engine optimization) strategií. Proto pozměňujeme názvy.
I tento jsem trošku pozměnila, tak snad již bude ok.

helulela
23. lis 2011

@jennyska o moc lepší, díky 🙂

dandelion
4. pro 2011

Ahojda ženy 🙂 prosím o radu... savé, jemné čč na novosklad? jaké značky máte osvědčené? A které čč naopak postačí pod hlavičku atd? 🙂 Díky 🙂 (+ prosím počet... chystám se ze začátku jen na novosklad... cca 50ks?)

boudova
4. pro 2011

@dandelion Ahoj, já zatím nemám zkušenost, ale budu začínat taky s čč a novovsklad. Teď jsem byla na prezentaci plenek jednho shopu a doporučili 60 plen, pokud pojedeš jen v novoskladu. Já mám 25 starejch plen zděděnejch po mně a ségře, pak mám kikko lux eco bavlna nebělené a 9ks kikko bmb bambusové. Mrkni ke mně do alba, sepisiji si tam výbavu. Předpokládám ale, že to se stejně vychytá až po narození a zkušenostma. Pod hlavičku jsem pořídila barevné t-tomi.

dandelion
4. pro 2011

@boudova já mám zatím jen svrchňáčky IV jedny newborn a druhý Ska... ještě bych chtěla koupit jedny, nebo dvoje... Právě z toho co jsem tu vyčetla, tak Kikko lux eco asi vede... 🙂 a asi zkusím i ty bambusovky.. 🙂 taky si myslím, že nemá smysl nakupovat komplet výbavu do 2 let.. jen pro první 2-3 měsíce a pak se uvidí jak praxe ukáže 🙂)

boudova
4. pro 2011

@dandelion Přesně, něco do začátku a pak se uvidí 🙂 ale je dost lehké tomu propadnout, všechny ty plínky a svrchňáčky jsou tak krásné, maličké, roztomilé....

dandelion
4. pro 2011

@boudova no to věřím.. 🙂 když to srovnám s tím, když jsem začala sama "jet" na látkových vložkách od Anavy a pak musela mít každý nový vzor :D :D :D 🙂) to bude ještě něco.. 🙂 Třeba ty IV svrchňáky se mi podařilo sehnat opravdu netknuté za směšnou cenu z druhé ruky.. paní je používala přes pampersku jen na široké balení, takže jsou vyloženě zánovní 🙂) ;)