Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

bihan
29. črc 2008

Tak už aj ja sa môžem pridať, lebo moju výbavu považujem momentálne za skompletizovanú 😀

Tak sme začali v pol roku kapsovkami:

4x Bum Genius 3.0 One size - najlepšia kapsovka akú som držala v ruke - jednoveľkostná, neotláča, nikdy nepretiekla (fakt nikdy 😉)
2x Happy Hainies s kravičkovým motívom 😀 tie som musela mať, ale občas pretečie napriek dobrému vypchaniu, ale je jednoveľkostná, dá sa poskladať fakt na úplne malilinkú a v priemere dobrá
1x MMT Easy Clean na sucháč - veľkou výhodu je to, že je zase jednoveľkostná, ale tie len dobrá... občas pretečie z neznámeho dôvodu, ale má skvelý systém zapínania.
1x Swaddlebees veľkosť L - skvelá, štíhla, dobre šitá

Potom som sa vrhla na vlniačky (a pár kapsoviek predala 😅)
Mám doma LIOs od LoveBums
Crepe - na noc - úžasné gaťky
Jersey - na deň - krásne tenké, ale bojím sa, aby mi neodleteli druky.. sucháč by bol lepší
Jadrá - Sherpa 4x
- Organic 2x - prídu mi lepšie ako sherpa.. jemnejšie, na vrchu je velúrová vrstva, takže nie je hneď cítiť, že sú pocikané

No a ešte k tomu
vrchné gaťky Polar Bummies - veľkosť L - vraj od 9,5kg ale nám sú ešte pri 9,5 kg veľké 😅 Inak super gaťky, takmer také dobré ako vlňáčky, len sa oveľa ľahšie udržiavajú
... a plienky
2x One Size Velúrova Swaddlebees plienka - úúúúžasná - mäkkučká, savá a nesmierne variabilná... stojí za tie prachy
6x bambusové štvorce Baby Lucy 40x40... s nimi som objavila bambus a už ich z ruky nedám 😉 Variabilné, dobre sajú... veľa muziky za relatívne málo peňazí.

sonulah
19. srp 2008

Tak já to taky zkusim:
dítě mam v látce +nočníkujem, hnusky ze zečátku, teď látka full-time

asi 40 čč noname, starý, poděděný
10 čč Hybler - pod hlavičku
3 čč z Ikey, hezký, barevný - taky nakonec nedávam na prdku
5 ks happpy square - báječná plína

4 bioflanelky IV- mam moc ráda, ale savost asi už dlouho stačit nebude
4 biofroťáčky IV- zhrubly, ale jsou fajn, občas je jistim snapkou, ale kalhotkovky IV mam ráda, i když nemaj vlastní zapínání, rychle schnou
2 biofroťáčky Popo
1 froťáčky Popo
1 flanelka Popo 😝 dlouho schne, savost asi nic moc, po druhym vyprání se vyrvaly horní druky, takže už jí nikdy nezmenšim 🙄 a jsem líná jí reklamovat
konopka EH vel.L - na noc supr, je taková měkká a nedělá velkej zadeček, na den při bkm nevhodná

1xzavazovačka Disana
2x HHS- ty mam radši, koupila jsem už použitý, jsou moc hezký a líp mi to s nima jde, jinak zavazovačky moc nepoužívam, jen v horku s vo, to jsou fajn

IV 2v1 NB- byla fajn na cesty, ale dobrá na drobný dítě (tj.ne na to moje), rychle schla a dobře držela, už je z domu

vkládačky: ty z Popolinek (tj.2xbiofroté. 1xfroté, 1xflanel - všechny občas používam a jsem spokojená)
1 TB bambusová -strašně dlouho schne
1 konopná EH s tlapičkama - tu mam ráda

PUL IV Soft S a Organic S - radši mam org., navíc jsou s obrázkama, míň šustí, supr údržba i při nehodách, jsou od 5 kg, ale šly už po narození
TB flísáče - v horku fajn, při nehodě taky v pohodě, suchý jsou hned, ještě dlouho nám budou
vlňáče natahovací S Popo - na noc oblíbený, ale za chvíli z nich vyroste 😅
vlňáčky LVB vel.M jersey 1x a crepe 1x - mam radši crepe, snad vydržej druky 🙄

2x home-made pletený vo a 1x home-made natahovací vlňáčky, který moc nesedly ☹

separačky Disana celulózový, už asi třetí role 😠
1x snappi sponka

Teď se chystam na nějakou MMT AIO a ještě větší lovíky, dokud jsou, natahovací vlňáče na noc chci zkusit znova uplést....
Celková cena zatim asi osm a půl tisíce... 🤐

sonulah
19. srp 2008

jo, ještě PUL S od Popo, co byly v sadě, moc jsem je nepoužila, ale držely i čč, teď prodávám 😉 , navíc ostatních gatí bylo dost....

jannca
30. srp 2008

Tak jem z toho pořád jelen, ale dávám to holky. Už je to stále lepší a lepší. Snad to doporodu všechno nastuduju. Je dobré kupovat cokoliv na plenkování z druhé ruky? není to risk? Díky

gedren
30. srp 2008

jannco, ja bych se hlavne bala zapinani. Tj. pokud je to na druky, ujistila bych se, ze jsou vsechny v poradku (ani ne "polovytrzene"), a pokud na suchac, tak bych kupovala jen to, kde je suchac drzak. Napriklad kalhotky BM jsou celkove nic moc, ale suchac maj nesmrtelnej, takze jsem je klidne po Helci jeste dvema holkam tady pujcila a pujdou zase na mimino. Na druhou stranu kalhotky IV maj treba suchac dost vycvachtavaci, takze tam bych se jak bala ojetin, tak se bojim pujcovat svoji vybavicku 🙂.

Na nejakejch zavazovackach, natahovacich vlnackach apod. asi neni co zkazit, rovny pliny taky asi udelaj sluzbu, i kdyz treba budou uz trochu proridly nebo ztvrdly. U vseho slozitejsiho bych se poradila s nekym, kdo to ma, jak je na tom to zapinani. Protoze diru zasijes, fleky prezijes, ale resit rozbity zapinani je vopruz.

jannca
30. srp 2008

Tak další otázky..nedávám ty zkratky.U rovných plen LTZ, u kalhotových plen HD pastelka. Pastelku jsem našla, ale kterou přesně nemám tucha u IAO MMT a u vkládaček BH a konopka EH s flisem. Díky

Po přečtení konkrétní výbavy jsem se rozhodla pro:
4ks lotties soft vel. S
pak takových 20 ks čč ...pak separačky, Co doporučítě. Máte zkušenost s těmi iMSE sTAYdRY?

To by na mohla zátím stačit, jen abych miláčka nepolekala.

map07
15. říj 2008

Ahojky kočky, můžete mi poradit? Rozhodla jsem se pro látkování už před těhu, ale teď jsem z toho jelen, ale zároveň mě to baví zkoumat 😝 Chtěla bych látkovat hodně i z finančních důvodů, takže do toho chci vrazit co nejméně pěnízků. Zatím máme:
cca 70-80 čč - poděděné a něco nové
12 vv popolinek M
4 vv popolinky S
PUL Imse Vimse teď nevím jestli Soft nebo Organic (jsou se zvířátkama 😅 ) - vel.S
PUL Bambino Mio - vel S
kalhotovou plenku Baby Lucy XS-S

Chceme pořídit:
Bamboo Baby Lucy - tak jedny XS/S a dvoje M/L - myslíte, že saje dobře? Mohla bych ji použít na noc? Třeba když do ní vložím vv?
PUL Baby Lucy (když už máme ty jejich kalhotovky 😕 a prý jsou to držáky) - vel M? nebo S? Nebo dvoje M?
PUL IV Fox - vel M nebo L?
no a separačky - to ještě nevím které

S těma svrchňáčkama nějak nevím, kolik od které velikosti, hlavně když chci mít od víc výrobců a každý to má trošku jinak, chtěla bych mít tak 3-4? Stačí to? Můžu kombinovat S a M? Třeba když ty M budou na noc, tak budou víc nacpanější ne? Nebo mám prostě pořídit 4x nějaké S a pak 4x nějaké M? No a taky nepočítám s tím, že bychom měli dítě maličké, oba jsme "větší" a při narození jsme taky neměli zrovna 2,5kg 😅 , takže všechno New Born jsem rovnou zavrhla. Tak fakt nevím, poradíte velikosti? Abychom to neměli čtrnáct dní a neužili to☹ Do kdy myslíte, že s tímhle vystačím? Ty kalhotovky chci spíše jen na noc nebo na návštěvy, jinak doma budeme určitě používat čč.

Díky všem za rady a názory!!!

marci
15. říj 2008

Map ty PUL Baby Lucy bych vzala jedny i XS, můj syn je docela cvalík a ty IV velikost S jsou mu dobré na kalhotkové plenky, ve čtvercovce z nich vypadává. Takže když dávám čtvercovky, používám PUL Baby Lucy XS a je to super a to mu ještě nějaký čas vydrží. Záleží jestli chceš látkovat hned od příchodu z porodnice.

map07
15. říj 2008

marci, díky moc, ráda bych látkovala co nejdřív, no ale uvidíme jak to půjde. Takže Baby Lucy Fix navrhuješ i menší, tak větší pak dokoupit?

gedren
15. říj 2008

S rovnou plinou fakt clovek uzije i mensi kalhotky. Ja bych nakoupila nejaka ta Ska (to uz mas), a pokud bys mela minimimi, tak dokoupila pripadne mensi. Mka asi pouzijes az casem, to nemusis mit ted, takze pak si nakoupis, co se Ti osvedci.

My jsme s manzelem byli oba jako mimina pekny cvalici, ale nase spolecny mimino bylo drobecek, a nekolik mesicu jsem davala newborn kalhotky nacpany dvema plinama, aby nebyly uplne volny, a stejne volny byly! 🙂

marci
15. říj 2008

Můj Davídek má teď už 3,80 kg a z těch S v kombinaci s čč furt vypadává. Takže zlaté Baby Lucy XS. Jsou super - hlavně ty barevné. IV velikost S dávám teď v kombinaci s kalhotkovou plenou - a to jen výjimečně - zatím je pro mě pořád lepší novosklad 🙂

kyri
30. říj 2008

naše výbava – revize toho, co aktuálně máme:

* rovné pleny a zavazovačky:
20x čč 70x70 – prehistorické neznámého původu
10x čč LTZ 80x80
3x čč 80x80 popolini – barevné
5x vv tots bots – barevné, velké
1x vv popo – bílá, velká
5x zavazovačky disana/popo
2x zavazovačky HHS biobavlna

* kalhotkové plenky:
4x popolini froté (s origoš vkládačkami)
1x lotties tendy
1x engel biobavlna (vel. 98/104) (😵)
1x flexi tots (😵)
1x swaddlebees konopná kapsovka
1x imse biofroté
2x airhour (😵)

* AIO a nepropustné kapsovky:
4x bum genius AIO (😵)
4x bum genius kapsovka – s origoš vkládačkami (😵)
1x starbunz AIO (modré psisko)
1x growhour (😵)
1x mmt AIO – suchý zip
2x ib SIO (ještě nevíme, jak moc budou praktické a oblíbené, ale krásné teda jsou 😉)

* extra vkládačky:
4x popo froté
6x bamboo hour
2x bamboo prefold

* svrchňáčky:
1x PUL imse fox (XL)
1x loveybums vlnáky (L)
2x natahovací vlnáky (disana, engel) – vel. 98/104 (na noční vycpanou plínu) a 86/92 (na den)
1x home made háčkované vlnáky obyč
1x home made háčkované vlnáky – longiesky
1x onesize zavazovací vlnáky mamabless (které skoro nepoužíváme – počkají si hlavně na prcka 😉)

doplňky:
2x snapka
5x přebalovací podložky - nebyl to záměr, prostě se časem nakumulovaly - ale na větrání prckovy prdelky se hodí ... (1x tots bots, 2x kushies, 1x popo střední, 1x ikea – psisko 🙂)

.....

* na prcka – co zbylo + co máme nového:
3x haipa daipa pastelka
2x kissaluvs kalhotkovky – vel. 1
1x kissaluvs tvarovaná – vel. 2
1x imse AIO (M)
1x kushies classic (malá)
4x ellas house vkládačka s flísem
1x popovrap M
2x loveybums vlnáky M

* na prcka – co plánujeme dokoupit:
1x PUL iv organic S
1x PUL thirsties S
1x natahovací vlnáky 74/80
(máme hodně aio a kapsovek, tak víc pulek – doufám 😅 - nebudeme potřebovat)

- většina toho, co máme jsou jednovelikostní plíny, tak se hodí teď i rovnou na mimiše...
- plenky označené 😵 máme hodně oblíbené a dobře nám fungují 🙂

evicka7
31. říj 2008

Naše výbava, vše posháněno z druhé ruky:

Plenky:

40x klasické čtverce, hodí se ke všemu, buď 2 kusy do svrchních nebo po jednom jako vkládačky
3x jednovelikostní froťáčky Popolini
6x zavazovačky (Popolini, Disana), vycpáváme čtverci

All-in-one:

9x Popolini Easy Fix (na ven a na noc)

Kapsovky:

1x GrowHour
1x AnyHour (ty máme na parádu k lékaři)
2x Stuffable Lite

Svrchní:
1x Popolini Vento (přijde mi, že se hodí jen na kalhotkové pleny)
1x Bambino Mio (jsou super, hodí se na vše)
1x obyčejné kalhotky Farlin (podědily jsme, ale jsou dobré)
2x hand made vlňáky (po měsíci nám začly protékat, tak jsem objednala impregnaci a uvidíme)

to je zatím vše, až Viki odroste z EasyFix, plánuji nakoupit Bambino Mio kalhotky a do toho Popolini vícevrstvé pleny

mysinka
1. lis 2008

Taky udělám revizi výbavy 7 měsíčního prcka:

30x čč Libštát - převážně na pusu 😅
30x IV čč 100g - dokonalé, používáme furt - na dvanáctiny složené, do čehokoliv a klíďo i jako vkládačky. Nebo na novosklad do natahovacích vlňáčků, to chce ale často přebalovat.
12x vv TB vel. 1 - vytížené byly ze začátku, teď už skoro vůbec

2x BE na patentky
2x MMT AIO na sucháč
1x Flexi Tot (rozmnožím 😵 )
2x IB SIO (dají se použít i samostatně jako svrchňáčky, s IV na dvanáctiny. Krásně štíhlé a savé 🙂 A hlavně dokonale mešavoučké 😀)

svrchňáčky:
2x natahovací vlňáčky
1x IV Fox vel. M
1x IV organic vel. L
2x Loveybums jersey vel. M
1x Loveybums jersey vel. L
1x Loveybums crepe vel. L (ještě nepoužité)

vkládačky:

TB barevné žínky - jsou malé a docela savé, takže se dají vecpat do čehokoliv 🙂
3x bamboo prefold

doplňky:

1x snappi sponka
2x body extendor
HD fleecové separačky (už teda moc nepoužívám)

krista
11. pro 2008

lucie.krajcarova • 22tt • Dnes v 16:22
Milé maminky, co už látkovky normálně používáte, napsaly byste mi, co si do základu koupit a kolik kusů? Prozatím se mi líbí značka popolini, máte s ní nějakou zkušenost? díky, Lucka

lucie.krajcarova
11. pro 2008

Tak holky, už si vás čtu, a jde mi z toho hlava kolem 🙂 byla jsem na přednášce ohledně plen Popolini, to jsem ještě jakž takž pobrala, ovšem teď už jsem zase jako na začátku 🙂 budu to muset trochu zrevidovat 😀

johanda
12. pro 2008

lucie, jj zreviduj, je spousta lepších plín🙂

fiallinka
14. pro 2008

map: no já začala od začátku s látkováním, resp. asi od váhy tři a půl kilo 🙂, teď má skoro pět a mám kalhotky popolini, imsevimse fox a farma, vše velikost S - všechny jsou super a vypadá to, že je využiju docela dlouho a přitom sedí i na dost malé mimčo, takže asi bych ti doporučovala fakt to S
Lucie: já mám popolini jen dvě plenky, jsou to barevné jednovelikostní froté , a musím říct, že přes počáteční rozpaky se mi začaly dost líbit, hodně nasajou a jdou dobře složit i na maláčky, takže fungujou spíš jako noční

lucie.krajcarova
15. pro 2008

fialinka, taky uvažuju o popolini jen na noc nebo na ven, přes den buď fakt obyčejné plínky nebo něco levnějšího 😉

kubinkov
16. pro 2008

Lucie: taky jsem si myslela, že popoliny jen na noc jinak obyč. čtverce, ale nedá mi to a už jsem si ušila "pastelky" a umluvila mojí mamku , aby malému dala k vánocům 2 další kalhotkové. Na noc ve finále dávám čtverce, protože je to objemnější balení a kalhotkové plenky máme na ven a na parádu. Trochu jsem tomu propadla a nechce se mi malého ani učit na nočník, abych si to užila. 😉

jasie
30. pro 2008

Ahojte zkušené látkařky, rozhodla jsem se, že chci látkovat. Důvodů je více, široké balení, ekologie, finanční úspora….předcházení zapaření mimi prdelky aj. Po zkušenosti kamarádky, která mi udělala malou ukázku jak s plenkovými kalhotkami. Prvních cca 6 týdnů možná ze začátku budeme zkoušet a kombinovat s jednorázovými plenami. Záleží jak to budu/eme zvládat ;) Něco jsem pročetla ve vaší diskuzi, ale radši se ještě ptám.

Důležité je, že máme i omezenější možnosti sušení 🙄 Proto zvažuji takový způsob, co rychle schne.

zatím jsem pořídila:

čč pleny KIKKO LUX 70x70 20 ks
plenkové kalhotky Haipa daipa pastelka (bílá) 5 ks
plenkové kalhotky Haipa daipa pastelka (nebělená) 5 ks
HP vkládací plenka přírodní 3 ks
plena Imse Bioflanel 8 ks
PUL vrchní kalhotky HD - vel. S 1 ks
Kalhotky Imse Organic Fox - vel. S 1 ks
Kalhotky Imse Organic zvířátka - vel. S 1 ks
Snappi sponka 3 ks

Chci se zeptat, co ještě doplnit? Mám málo čč (bohužel nic jsem nepodědila) a uvažuji zda nepořídit i VV. Velikost čč 70x70 skládáte na draka od narození? Velikost čč 80x80 jsem pochopila, že už je pro větší mimi…? Objevila jsem, že i KIKKO nově vyrábí vv (vel. S, M). MÁTE S NIMI NĚKDO ZKUŠENOST, zda jsou kvalitní?

Bavlněné skládané vícevrstevné pleny KIKKO - bělené

• Dětské pleny, 100 % bavlna, Velikost M - 53cmx37cm, gramáž: 130 gramů/ks
• Balení: 6ks/ sáček

VV pleny skládáte jak do svrchních kalhotek??? Mají nahradit 2 klasické čč?

Jaký typ separačních ubrousků volíte do plen? V lékárně jsem našla nějaké české Anička…? Asi nejsou přírodní.

Díky moc za reakce a rady.

kvikvicek
30. pro 2008

Ahoj holky, taky bych chtela pouzivat latkove plenky, ale nevim jak na to. Chtela bych spis pouzivat klasicke ctvercovky, separacky a svrchni kalhotky, ale nevim jake svrchni kalhotky a kolik a kolik tech ctvercovek a jakou znacku separacek. Prosim o pomoc 😅

gedren
30. pro 2008

Jasie, v prvni rade bych nakoupila nejake barevne vv Tots Bummies (dokud jsou - uz se nevyrabeji). Ty kikko neznam. A asi vic tech ctvercovek. Pak uz dokoupis za chodu.

Kvikvicku, inspiruj se tady v seznamech, a pokud Ti neco nebude jasne nebo se nebudes moct rozhodnout, tak se poptej na diskusi Latkove pleny II 🙂

kvikvicek
1. led 2009

ahoj holky, planuju latkovat, vsechno jsem tu procetla, napsala si, co bych asi tak koupila, jen jsem chtela poprosit zkusene latkovkarky, jestli by mi do IP nehodily par adres, kde nakupovaly bez problemu 🙂 predem moc dekuji za tohle tema, moc mi pomohlo 😵

jasie
2. led 2009

Díky Gender za odpověď. Zkusím sehnat, případně pročíst a vymyslet ještě doplnění min. čtvercovek... když tak za chodu 😀 Ještě, že se dá přes net. Super inspirativní příspěvky. Díky moc holky "látkařky". Ještě se vrhnu i tu diskuzi Látkové pleny II... Mějte se moc krásně.

sonulah
2. led 2009

kvikvicek, vbavlnce.cz, mamaja.cz a nejradši branakdetem.cz (když budeš chodit na latkove pleny II, budeš mít i pipkaslevu....)

kvikvicek
5. led 2009

Holky kouknete mi prosim prosim na seznam plenek, ktere chci objednat, jestli byste neco doplnily nebo tak:
12 IV čč
20 ks Libstat.čč 80x80
20ks libstat. čč 70x70
ekojednorazovky moltex 4-9 kg 1 bal.

Svrchnacky:
1x IV fox vel. S
1xIV organic se zviratky vel S
1xBaby Lucy S, 2x BL vel. M

1ks vlnacky disana
4zavazovacky Popoliny
1ks flisacky Bummi polar vel. S 4-7kg

separacky celulozove popoliny 1 bal.
vlneny obdelnik 2 ks
snappi sponka
zlucove mydlo ulrich
lanolinova kura ulrich cena za tuhle vybavu 4600kc

sonulah
5. led 2009

kvikvicku, já bych možná jedny parádní IV vyměnila za Soft - já měla soft a org. a ty soft teda mnohem rychlejc schnou (nevim, jak jsou na tom foxky)....
s těma BL gatěma má pravdu G, že jsou lepší pro začátek XS

možná bych nějakou čč vyměnila za kalhotkovku, stejně pak určitě, až tomu propadneš, nějakou koupíš a co pak s tolika čtvercema, žejo 😀

a žluč.mejdlo doporučuju taky z DM drog., maj ho tam za hubičku a spotřeba bude ze začátku velká 😝

sonulah
5. led 2009

jo a ještě něco - když budeš používat separačky a mít kadicí mimčo (hm, ale to ti nikdo neřekne, že), tak vezmi rovnou dvě role

lusinta
autor
17. led 2009

látkovky pro 2,5měsíční a 7kg kaylu🙂

plenky:
3tot bots bambus velikost 2 (někdy dávám i na noc)
5 TB bambus velikost 1,který už téměř nedopne,takže je prodávám,ale dokud nejsou prodané,používáme
2 ptit bambus velikost 2 -po emily
1 LVB organic velikost M-celkem fajn,ale není moc savá
1 kikko velikost M-je ale už téměř malá
1 TB flexi tots velikost 1-téměř malá
1 fluflle velikost 2- po emily
2ks Hemp hour strap- spokojenost!!!

1ks thirsties plenka S-jediná velikost S,která ještě dobře sedí.
1ks thirsties plenka vel 2

5ks itti bitti velikost M
1ks IB velikost L
6ks mommys touch aio- po emily
kapsovka SW- nebaví mě vycpávat,ale když už ji vypcu dobře,že neproteče,tak je fajn.nicméně kvůli často špatné instalaci dávám raději jen na doma.

na noc: 4ks bamboo extra na patentky (2po em + 2nové)

vkládačky:
nejčastěji babyidea bamboo hour,prefold nebo twofold.se všema spokojenost.

svrchňáky:
vlněné loveybums jersey M
vlněné lovybums jersey S
vlněnéDisana 74/80 na noc
vlněné SW velikost M (měla jsem vzít rovnou L,.je strašně malinká)
a pro případ nouze thirsties M

ve velikosti S jsme měli ještě LVB crepe, thirsties pul, bummis pul a imse vimse fox, ale ze všech vyrostla v 6kg.

(takže záleží,jak velké se vám narodí mimi. pokud 4kg+ můžete kldině nakupovat rovnou velikosti M, pokud menší mimi,vydrží velikost S kldině do 5-6měsíců)

no a na doplnění čč mullwindel popolini, obyč zděděné,těch mám mraky a vv.

tím,že jsem ještě neprodala malé velikosti,ale zároveň už nakoupila velké,máme plínek strašně moc,ale aspoň nemusím moc často prát.stačí po 3dnech🙂
až vypadnou plenky velikosti S, zůstane mi počet 26ks i s nočníma.což je akorát,pokud nechci moc používat čč,ale zároveň praktikujeme částečně bkm,takže přebaluju po každém počůrání