Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

dajda28
29. zář 2013

teda-holky mám z toho hlavu úplně mimo🙂
Mám doma skoro 4letýho kluka a ted čekáme druhý mimi.Moc bych chtěla zkusit látkovat a když to tady tak čtu,tak mi z toho jde hlava kolem.
Já jsem měla představu tak 60ks plenek 70x70 a tak 4x na to svrchní kalhotky PUL a když bysme jeli někam na výlet,nebo na návštěvu,tak mí s sebou jednorázovky Happy-ty jsem používala na malýho a byly fakt super.
Co myslíte,to by mělo stačit,ne?díky moc

bonniev
9. říj 2013

Byla bych hodně troufalá kdybych se ptala na cenu takové vámi sestavené sady pro novorozence? Chtěla bych zkusit látkovky. Myslela jsem napůl klasické čtvercové a svrchní kalhotky a nějaké vše v jednom? Kupovaly jste v bazárku nebo uplně vše nové? Děkuji holky..

dajda28
10. říj 2013

@bonniev ahojky,já jsem se sice zatím nic víc nedozvěděla,ale to co jsem psala nahoře,tak já myslím,že když to přeženu,tak bych se se vším měla a chtěla vejít max.do 2000kč.Syna jsem měla plenkách Happy-byly skvělý,ale měsíčně mi to dělalo 1000kč,tak proto jsem i říkala,že druhý mimi bych chtěla látkovat-aspoň taky budu vědět,jaký to měla moje mamka se mnou 🙂
mám tady s jednou paní rozjednáno koupi proté plenek,ale nějak se to pozastavilo.Já už doma mám 25bavlněných plenek a teď bych chtěla dokoupit 50froté-paní mi psala,že s nima byla moc spokojená-a já si zase nechám poradit od někoho,kdo už má zkušenost 🙂
přeju hezký den

mrazulkav
10. říj 2013

@dajda28 My to máme v podstatě taky tak - asi 70 klasických čtvercovek a 2 PUL svrchňáčky BambinoMio v každé velikosti a 1x vícevelikostní PUL svrchňáčky Anavy. Už se nám párkrát stalo, že se všechny svrchňáčky praly nebo schly (hlavně ze začátku při útocích prdů), takže bych ty čtvrté občas uvítala... ale tak jsem sáhla pro jednorázovky a bylo to. Mám zvlášť pár plen na blinkání (ale nijak to rozdělení nehrotím) a používáme je i na přebalovák, takže jsou každou chvíli taky zastříknutý... 😀

dajda28
10. říj 2013

@mrazulkav dneska jsem se zrovna na plenky ptala mojí mamky,jak to měla ona-říkala mi,že měla na mě 60látkových plen a k tomu troje zavazovací svrchní kalhotky(prej byly super a škoda,že už se nedělají.vydržely až do nočníku)dávala 2-3plenky a prala ob den.Tak si myslím,že to je nějak ta představa,jak to myslím já 😅

jitulindaj
3. pro 2013

holky, tak moje výbava vypadá cca takto:

...přebalovat budou i babi a tatínek, proto kalhotovky 🙂 pokud nebude vyhovovat, pořídím víc čč na novoška. Větší PUL pořídím časem.

nové Libštátky 20ks (900,-)
kalhotovky Imse Vimse flanel+froté z druhé ruky cca 28ks včetně několika vkladaček ( 2100,-)
PUL bamboolik XS/S 340,- (nové)
PUL IV newborn 100,-(použité)
PUL HD vel.S 340,- (nové)

luji
15. pro 2013

Pro mou dceru jsem pořídila 30ks kapsových plen Bobolider (vše v jednom) http://www.numama.cz/pleny-ve-v-jednom/31-kapso... a dokoupili jsme 10ks bambusových vkládaček - ty používáme na noc nebo když někam jedeme. tento systém je funkční a jednoduchý. Jsme obě moc spokojené 🙂 Máme jich tolik,protože se mi nechtělo prát každý den 😉

picasso
14. led 2014

No, tak já mám na syna cca čč, jednovelikostní PUL kalhotky sweet monkey a AIO sweet monkey a separační plenku Anavy. Do cca 4-5měsíců novosklad, vkládací plena a separační plena Anavy. Pak jsem vkládačky prodala a přešlo se na sklad draka, do toho čč a separační plena. Na noc AIO. Teď přecházíme jen na AIO přes den i na noc. Přiznám se, nechce se mi lanolinovat vlňáčky. Ještě dokoupíme vv do AIO, protože nám přes den nestačí sát dvě pleny v AIO.

marketa11112
3. únor 2014

ahoj, prosim o radu. ma někdo zkušenost s plenkou popoliny easy fix s ? mam moznost koupit za super cenu. prosim specha. 🙂) marketa a dekuji

domim
4. únor 2014

Ahojte,

pridam nasi trosku do mlyna. My jsme si nechali od znamych z Kanady dovezt All in one plenky Kawaii baby kanadske vyroby. Musim rict, ze jsem nadsena - latkujeme od prichodu z porodnice, malemu je mesic. Mame take par klasickych latkovek, na ktere jsou potreba jeste svrchni kalhotky, ale all in one jsou nesrovnatelne pohodlnejsi. Maji vnitrni kapsu, takze na noc davam treba dve vlozky a nic neprotece. Maji na sobe vepredu 23 knofliku, takze jsou nastavitelne a vhodne od uplneho miminka az po cca 18 kg (dle vyrobce, maly ma zatim jenom 4 kg 🙂 ). Viz foto. Urcite nedoporucuji suchy zip - dostali jsme pouzivane darem a ten suchy zip je uplne zniceny od pouzivani (po jednom mimcu). Separacni vlozky jsme koupili vetsi Popolini 18x38 a prestrihli jsme je napul (je to doporuceno na obale od vyrobce) - role 100ks stala 165 Kc (BranaKdetem.cz), prestrihli jsme to na 200ks a navic pokud neni pokadena, tak pereme (po jednom vyprani a ozehleni vypada jako nova). Nase vybava:
24 ks latkovek all in one Kawaii baby
30 ks plenkovych vlozek - save jadro (treba na noc davam dovnitr 2ks)
separacni vlozky Popolini 16x38 ks

Musim rict, ze 24ks bohate staci, pereme co dva-tri dny, spise tri (ale pak uz to smrdi). Tim, ze Kawaii maji vyjimatelne save jadro, tak kdyz vecer vyperu, rano mam kalhotky suche a vlozky doschnou behem dne (ale tech mam vic, takze hned rano muzu dat suchou plenu se suchou vlozku z minuleho prani).

Jinak, objednali jsme s velkyma ocima dve sady 24ks + 30ks vlozek, takze kdyby mel nekdo zajem o kanadske latkove pleny, uplne nove a nepouzite, rada prodam - pri odberu 24ks cena 350 Kc / kus, vlozky 30ks (save jadro) k tomu v cene, jinak 400 za kus s jednou vlozkou. Ruzne barvicky - zluta, modra, cervena, bila. Srovnatelne kvalitni pleny AIO tady v CR stoji cca 500-600 Kc, plus cena vlozky. Kdyztak piste na matasova(zavinac)centrum.cz 🙂

vendyca
12. únor 2014

Ahoj, přidávám pro inspiraci svojí látkovou výbavu, jak jsme jí používali celé plenkové období.
Podotýkám, že na noc jsme pak měla jednorázovku, i kdžy jsme se snažila o látkovky, ale prostě malej těžko nesl noční přebalování, které podle mě bylo potřeba.
Takže měli jsme 40x čč (70x70cm), svrchňáky HD vždy dvakrát podle velikosti plus na první rok ještě IV svrchňáky PUL a jedny vlňáky IV, prostě svrchňáky se dokud měl řídkou stolici snáze znečistili a právě vlňáky jsem měla na noc nebo když se mi zdál zapařenej. Asi od roka jsem pak měla jako svrchňáky vždy jenom 2x HD a 25 čč 80x80 cm, jako plenky.
Používala jsem pak do čtvercovek různé vkládačky - na větší objemy třeba spánek Baby Lucy cca 6 ks a k nim separačky Ellas House fleecové a pak Ellas House s fleecem cca 12 ks. No a samozřejmě separačky.
To je vše co, jsem potřebovala a používala. Zcela to vystačilo a myslím si, že taková výbava není ani finančně náročná. Ještě mám 10 ks Anavy na patentky, které používám teď, dkyž už chodí na nočník, ale obešla bych se bez nich. Hlavně mi dokud měl vaječinu pravidleně znečistili svrchňáky, prostě na čč nedám dopustit - levné, krásně schnou a s vložkou dostatečně sají.

marketa11112
12. bře 2014

ahoj, prosim o radu. jake aio plenky jsou nejlepší ? rada bych koupila par novorozeneckých i jednovelikostnich. dekuji předem za odpovedi 🙂)

marecekavendulka
13. bře 2014

@bonniev ahoj,my budem kupovat sadu od narození po nočník bambino mio..k tomu pak už jen separačky.vyjde nas to asi na 7200,-.když někam třeba pojedem,tak koupíme nějaký pampersky nebo tak něco,ale my na cestách zaúrvé moc nebýváme a krom toho vždy po hodině zastavujem,tak mi i ty papírovky přijde zbytečný dokupovávat.

filipatereza
17. bře 2014

Ahoj holky, ve středu 26.3. ve 14.00 na Praze 6 plánuju uspořádat setkání a posezení s povídáním o látkových plínkách. Budu mít i různé značky a druhy na prohlédnutí, osahání... Na co myslet při sestavování výbavičky, kolik čeho koupit do začátku... Vždycky jsem chtěla podobné setkání uskutečnit, ted se snad zadaří, tak se moc těším... Pokud byste chtěly dorazit, dejte vědět...

marketa11112
23. bře 2014

@filipatereza nebyva nejake setkani pro latkarky i v usteckem kraji ? dekuji

filipatereza
23. bře 2014

@marketa11112 To nevím...:( Jsem Pražanda a takové setkání dělám poprvé...🙂

vesele_pleny
29. bře 2014

@marketa11112 ahoj, dobrých značek je spousta. Z těch novorozeneckych aio doporučuji bamboolik. Jednovelikostni taky bamboolik, blueberry, rumparooz, bum genius...taky je super sio systém od bamboolik a petit lulu. Jestli chceš poradit s výbavou stačí mi napsat. Marika

svha
6. dub 2014

tohle jsem vypotila už dříve:https://https://www.modrykonik.cz/blog/svha/article/neco-k-plenkovem-vybave-nydor6/
k tématu pak toto:https://https://www.modrykonik.cz/blog/svha/article/plenkovani-jak-treba-na-to-psala-jsem-po1jpj/
další mám u sebe v blogu 🙂 tak i klidně pište, ale už jsme skoro bez plen, takže o těch nových hitovkách nic moc nevím, jen že jsou pěkné na pohled 😀

duzame
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vesele_pleny
23. dub 2014

Ahoj. Ráda bych vás pozvala na seminář o látkových plínečkách. Více informací naleznete v letáčcích.

summerca
25. dub 2014

Ahoj holky, a sušíte normální čtvercovky v sušičce? Na jaký program? Mám Libštátské a Kikko Lux vysokou gramáž, ale vždycky jsou strašně zmačkané, ať zvolím sebešetrnější program v sušičce emoticon Plánuju skládat taky na novosklad, ale tyhle varhánky fakt nevím, je to děs. Máme AEG. Budu ráda za každý tip, žehlit se mi je nechce! Díky.

plenkacek
29. dub 2014

@summerca Ahoj, sušičku již máme pár let, a za tu dobu jsem došla k závěru, že je to nevyzpytatelná náladová bytost 🙂 Na stejný program jednou usuší krásně, příště přesuší nebo nedosuší...jasně, zaleží na naplnění... 😉
No ale obecně: čtvercové pleny jsem sušila na nejnižší stupen na program "snadné žehlení". Je důležité srovnat je co nejdříve po usušení, aby to šlo co nejlíp. Ale stejně jako na jiném textilu bylo dříve znát opotřebení a zmenšení velikosti. To je bohužel mínus pro ten komfort.

summerca
30. dub 2014

@plenkacek Diky moc za odpoved. Tak ja se s tim proste smirim. Koupila jsem si jeste par kusu velikosti 80x80cm, mozna to bude s nimi lepsi... Az zacnu vsechno pouzivat, uvidim 🙂

katyxq
2. kvě 2014

Chcete začít látkovat, ale nevyznáte se v typech plen, nevíte, kolik čeho koupit, jak plenky skladovat a prát, které značky jsou kvalitní, která značka sedí hubenějším dětem a která buclatější, bojíte se, že do toho miminko nezamotáte? Pak vás zveme do skupiny Látkovácí poradna https://www.modrykonik.cz/group/6358/detail/

vesele_pleny
13. kvě 2014

Milé maminky, 27.5. v úterý od 18.00 se bude konat další setkání a povídání o látkových plenkách na Praze 6, tentokrát v klubovně kmene Walden v ulici Zikova 7, přímo u výlezu z metra Dejvická. Budu mít na ukázku různé druhy, značky a typy plen. Ukážeme si sklady ze čtvercových plen, z vícevrstvých. Plenky kalhotkové, AIO i SIO různých značek. Plenky noční. Údržba a praktická stránka látkování. Kolik čeho do výbavičky...Další doplňky a alternativy jako jsou přebalovací podložky, vložky do podprsenky, alternativy vlhčených ubrousků Pokud byste se chtěly přijít podívat, jste vítané, jen se dopředu nahlašte na tereza.chmelova@email.cz...Setkání podpořil eshop Veselé pleny, pro ty, kteří budou mít zájem, je připravená i sleva na nákup...

lili1986
18. kvě 2014

Ahoj já jsem zase zkošela pleny emmi one size a taky super dělaji super vzory a super sedí jen mě odradil ten smrad 😀 Dala jsem se zpět na jednorázovky 😀 Snad mě nezavřou že jsem jim stáhla pleny z e-shopu 😀 jen doporučuji. www.emmi-shop.cz

vesele_pleny
4. čer 2014

Ráda bych vás pozvala na povídání o látkových plenách, které se uskuteční ve středu 18.6. v rodičovském centru Kaštan v Bělé pod Bezdězem (ZŠ, Tyršova 20) od 10 hodin. Povídání bude v rámci dětské herny. Ukážu různé druhy látkových plen, poradím s údržbou, s výběrem plen pro mimnko, zodpovím dotazy. Anna Stodůlková

jitulindaj
1. srp 2014

@summerca ahoj sice uz je srpen, ale mam stejny problem😉 zkratka susim na susaku- jsou suche hned a pekne rovne! Pskladam a je to.... Ze susicky budou pokrcene vzdycky.. Zehlim nebo susim na susaku..

jitulindaj
1. srp 2014

Holky, tak upravuji svoji vybavicku:
Latkujeme od 2 tydnu, maly je spis hubenejsi a dlouhy.

30 čtvercovek ( mensi i vetsi gramaz). Peru kazdy 2.- 3. Den. Skladuju na sucho, driv v kyblu na mokro.
Par vkladacek na noc Anavy (jeste nejake dokoupim)

30ks flisovych separacek z deky z Ikea ( pouzivam na noc)

PUL imse vimseXS (0-3 mesice) ale v pripade ňouze muzu dat i v 6 mesisich!!😉
Bamboolik S (0-7 mes)
PUL imse vimse S (3-7 mes)
PUL imse vimse M ( 6-......)
PUL Bamboolik jednovelikostni (6-.....)

Koupila jse kalhotkovky imse vimse- cca18 ks- prodavam, nevyhovuji mi.
Miluju ctvercovky, jsou stihle , rychle schnou... Prebaluju cca po1-2 h. Stale v 7 mes skladam novosklad a na den nedocpavam😉

summerca
2. srp 2014

@jitulindaj diky za odpoved🙂 ja je pak natahuju rucne do stran, asi to casove vyjde nastejno jako zehleni, ale zdaji se mi pak mekci. K tve vybave - mam temer uplne stejnou 😀 Hlavne cc na novosklad + svrchni kalhotky 1x IV soft zoo, 1x Bamboolik a jeste 1x Sweet Monkey, mela jsem i 1x nejmensi Haipa Daipa. Akorat na noc davam uz dve cc (mala bude mit 3 mesice), tobe staci na noc porad jen jedna? Nebo jsem davala na noc Disanu a dovnitr cc, ta je taky super, ale musi se vazat. Z jakeho duvodu ti nevyhovuji ty kalhotovky IV (jak presne vypadaji?)? Uvazuju mozna do budoucna, ze dokoupim nejake stihle kalhotkove...a IV jako svrchni pouzivam nejradeji.