Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

katako
8. bře 2008

Ještě k těm svrchňákům- pulky spíš S velikost, NB bývá pro úplně maličkaté mimčo a třeba takový drobek nebude, nebo se ti nebude hned chtít hned látkovat, NB třeba jen jedny, nebo dokoupit podle potřeby. Vyzkoušíš pulky a vlňáky a co bude vyhovovat, dokoupíš.

ildik
9. bře 2008

Musim taky pochvalit fleesacky na maly mimco, ktery kaka michany vajicka. daji se prat v pracce a je to hned suchy. pouzivala jsem je v lete a nemohla jsem si je vynachvalit (davam jen vv, ne cc, takze zadny sklady). A urcite vetraji lip nez pulky.

ildik
9. bře 2008

jen pro info - melaj sem ty od HD 🙂

novako
10. bře 2008

Ahoj holky, moc děkuji za tipy. O vlňáčkách jsem uvažovala, ale na netu jsem četla, že jsou lepší až pro starší mimi - kvůli řídké stolici, která ráda protéká až na svrchňáky. Jaké máte zkušenosti?

honzina
11. bře 2008

Já jsem první vlňáčky koupila až před necelýma dvěma měsíci. 😉 Dřív bych fakt měla "strach" - právě kvůli tomu protékání.

katako
11. bře 2008

Taky jsme měli HD flísáky a byly fajn. Používala jsem je na kalhotkovky nebo novosklad i na origoš HD. Jsou kvalitní, i když TB flísáky na sucháč jsou asi variabilnější v nastavování kolem bříška a nožiček.

rezetka
11. bře 2008

Nevím, jestli to tu už někdo psal, ale když chci používat výhradně čtvercovky, kolik svrchních kalhotek koupit? A jakou značku?

ene
11. bře 2008

Ptej se tady https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
at tu z toho neni jenom duplicitni mistnost. Jinak v S asi ty 4, pak muzes mit min, az to nebude tak tekuty. Taky zalezi jakych - HD maji fleecove okraje, ty obcas neco schytaji, ale jsou fajn, samotne kalhotky toho snesou hodne. IV padnou skvele, dobre se s nima zachazi, ty bych ale vzala zatim jedny a pak kdyztak prikoupila az jak podle velikosti - ty jejich hrozne zkresluji (v necelych peti kilech mame ted 7-10 kg a prijde mi to akorat na miru).

dasap
12. bře 2008

ahoj, tak já taky přidám svůj seznám, ač jen lehce orientační, snad bude inspirací někomu spořivějšímu 😎
přesné počty bohužel z hlavy nevím a počítat se mi to nechce, navíc je toho půlka v pračce, takže odhadem:

asi 12 ks IV čtvercovky - vynikající
asi 12 ks Popolini VV vel. 1
asi 8 ks Popolini VV vel. 2
asi 15 ks vlastnoručně šité VV a menší vkládačky + ručníčky - u malého míma jako samostatné plenky, dnes jako vkládačky na noc do VV
6 ks zavazovačky Disana - dávám na noc
10 ks některých těch šmejdských čtvercovek, nevím značku, ale jsou to takové ty záclonovité, používám jako podložku pod hlavu nebo dřív na novosklad s nějakou pořádnou plínou
10 ks menších plínek ještě po mě, používám spíš jako utěrky, pro malinké mímo stačily i jako plínka
4 ks vkládačky HD
3 vlněné obdélníky, moc nevyužívám, byly by se mi hodily spíš dokud malá nelezla

kalhotky
vel S: Flísáčky HD (moc mi nesedly ty druky, ale jinak dobré), Bambino Mio PUL (mívala odřené bříško od sucháče), IV SOFT PUL (perfektní), Popolini Vento PUL (na noc na objemnější plínu)
Vel. M : Flísáky Tots Bots (perfektní), šité flísáky dle třihu Tots Bots, IV SOFT, Vlňáčky Zlatíčko, háčkované vlňáčky, a stále ještě se vejde do těch Popolinek.

peru asi obden, někdy dva dny za sebou, jak to vyjde

nové trendy radši nesleduju, abych nebyla v pokušení kupovat nové a nové úžasné plínky. A už radši nečtu ani plenkovou diskuzi 😀

dasap
12. bře 2008

ještě jsem zapomněla dva kousky Snappi sponek, nejenže je to geniální vynález, ale navíc jediná spolehlivá věc, která udrží Maruš v leže než jí vyměním plnku 🙂 nevím proč, ale okusuje ty ostré zobáčky a je z tohu úplně v tranzu 😀

flora
18. bře 2008

Ahoj holky,tak abych to tady trošku oživila - neodolala jsem a pořídila vlňáčky swaddlebees. Jsou moc krásný,ale teprve je lanolínuju,tak neposoudim nepropustnost. Jsou strašně maličké (mám velikost M),tak jsem je cvičně vyzkoušela natáhnout přes HHS a k mému překvapení pasujou i na ní.
Ještě jsem vzala OneSize SW Organic Velur. Taky bomba. Rychle uschly (cca jako vv-pověsila jsem je včera kolem 6. večer a dnes dala na procházku v 1 hod). když jsem se dívala,jestli je malej počuranej,tak jsem myslela,že neni,až když jsem mu jí chtěla znova zapnout a rovnala jí pod něj,všimla jsem si,že je zespodu trošku navlhlá,takže pocit sucha splňujou na jedničku 😀

lusinta
autor
25. bře 2008

taky mám pár novinek🙂

fluffle SZ vel 2- když o ní každý říkal ěnco jiného,rozhodla jsem se udělat si svůj obrázek🙂a kupodivu sjem nadšená. zadeček má malina jako medvídek, tudíž na malinké mimi asi ne,ale na ní je to už strašně roztomilý🙂takový heboučký,huňatý a může si klidně cvičit chůzi a pády🙂
Strašně rychle uschnou, cca za 5hodin. A celkem dost i nasají. Ne jak bambus,ale není to ani hned proteklé jako flanel.

Ptit AIO- skvělá!!Bála jsem se,že bude dlouo shcnot,protože není cleá rozdělávací,jako mommys touchka, ale je ta taková kapsa (dá se eventuelně i dovycpat jako kapsovka) a asi díky proudění vzduchu i do kapsy uschnou rychle. Nasají hodně, Skvěle sedí. Jen ty patentk jsou u nás malinko rpoblém,protože potřebuju přebalit fakt narychlo..no ale zvládáme..A ani nepustila, čehož jsem se u ptit bála (ani jedna plínka nepustila ani při prvním praní)

Ptit bambus-nádherný zářivý barvy,skvělý střih a hlavně strašně moc nasaje.zatím je vypraná jen tak 4krát a už teď nasaje mnohem víc než TB nebo BL bambusky. Mylsí,že v pohodě může být i na noc..

Babyidea grownhour kapsovka-úúúúúúúúúúúúúúúúžasnýýýýýýýýýýýýýýýýýýý!!! Jedna z nej plínek. musí se teda dobře vycpat,aby ta vkládačka nikde neuhla a plínka ak neprotekla,jako se mi stalo porpvé.tzn, jak se doporučují dva bamboo hour to moc nevyhovuje.lepší je origoš mikrofleec vkládačka do kapsovek a k otmu jedna nudel bamboo (tamikrofl. není tak prostřihnutá a líp drží tvar) nebo bamboo prefold. VV nebo čč ta moc narvat nejdou,protože je to plínka hodně štíhlá. Na dětech vypadá fakt skvěle! štíhlá jako jednorázovka a je i super,že je tak variabilní,od narození po nočník.

Tots organic na snapku-aneb nej plínka 2007 (vyhrála nějaou soutěž v zahraničí)- je super,že je hned suchá!tak za 4hodiny, nejrychleji ze všech,co mám.krásně jemná,savost střední. Jediné, v čem je problém u mně je zapínání na snapku,prostě to na tom živým dítěti nezvládám,pak to má špatně,hned se to rozepne..tak jsem ji prodala.ale na sucháč by bývala byla super.možná ji ještě pořídím znovu🙂

no a až budou otestvané loveybums, dám vědět🙂

flora
25. bře 2008

doplnění k swaddlebees:

jednovelikostní plena je naprosto úžasná. Dala jsem jí na noc a ani neprovlhla (a to jí měl malej od 19 do 7 hod!, třikrát jedl,tak určitě pojmula min. 3 dávky). Nasaje daleko lépe naž "hamburgr" vycpanej dvěma HH long a dělá malou prdelku. Kdyby jen nebyla tak drahá... ☹

Vlňáčky jsou taky super. Nalanolínovala jsem je impregnací Ulrich (dávám dvojitou dávku) a zatím neprovlhly a udrží skvěle i vv 🙂

lusinta
autor
25. bře 2008

floro-tak to mě přesvědčilo k tomu,že je objednáme do shopu🙂 pořád jsem váhala,protože nám poslali na zkoušku kapsovku a ta teda nic moc 😒 Tak jestli vlňáčky a plínky jsou fajn,to za to stojí🙂

flora
25. bře 2008

já jsem teda moooc spokojená. Jen ty vlňáčky nemají okolo nožiček takové to nařasení,tak nevim,jak by to udrželo kandění 😕

ene
2. dub 2008

Tak to zase trosku ozivime..

Nas zacatek

cc (70x70):
30 ks zdedenych,
10 ks Kikko - hnuj, nikdy vice, 16 Kc za 1 plenku - to se mi teda fakt "vyplatilo" 😖
30 ks libstatskych - nesrovnatelny rozdil, cim vic se perou, tim jsou prijemnejsi - mam je z nich nejradsi

2 sady HD ve vel. S - PUL kalhotky super, uplne bez vyhrad, ale ve vetsich velikostech uz to neni na ctverce ono
3x kalhotky obyc, i nejake gmini - k nicemu, stejny efekt jako bavlnene kalhotky 🙂 po jednom pouziti okamzite do pracky i s kompletnim oblecenim.

Pak to zaclo 🙂)
Hrozne se mi libil system HD, takze nasledovala
1 sada HD ve vel. M, belena - uz nikdy vice. Neverila jsem tomu, ze je takovy rozdil mezi nebelenou a belenou plenkou, ted lituju, ze jsem do toho sla (Lus, omlouvam se 😀 ) Belena je strasne tvrda, bez separacky, ktera vychyta to poskrabani, je uplne k nicemu. Nebelene jsou docela v pohode.

Po vyzkouseni jinych plenek jsou HD fakt bridilove 🙂)

na noc
2x BE suchy zip - bez vyhrad, super plenka, investice se rozhodne vyplati. Pred prvnim nocnim pouzitim jsem opravdu 3x vyprala. Suchac je sice tvrdy, ale pevny, jsem s nim moc spokojena - velikost L nainstaluju i na ctyrkilove dite 🙂
1x BH patentky - tapickovy hamburger, fajn plenka, zatim neoprana, takze vyckavam, co z ni bude. Strih ma paradni, na mrnousovi to vypada pekne, snad jen ze patentky jdou oproti HD docela snadno rozepnout - snad se to brzo nenauci sama otvirat.
1x BH suchac - opet tapicky a beru zpet, ze jsou patentky snadno rozepnout, tohle bude podstatne snadnejsi. Nejsou ani tak hezke jako patentkove.
natahovaci vlnacky Popoliny - bezva, bezva, bezva. Nechapu, proc jsem se jim tak strasne dlouho branila, ze budou moc pracne - naopak!

kalhotky
IV fox - super
IV soft - nejsou tak prirodni, ale jsou stejne super 🙂
IV organic bile - proste vsechny IV jsou super, ale chce to brat o velikost vetsi. A misto bilych bych uz vzala ty s obrazky, ta bila je v te bavlne nuda, coz mi u soft zas tak neprislo 🙂)

zbytek
aio mommys touch patentky - krasnejsi plenku jsem jeste nevidela. Vevnitr strasne jemne, z venku krasne.
barevne vv Tots Bummis vel. 1 - hezke 🙂
zavazovacka popoliny - je to boj, ale tesim se na ne na leto do vlnaku nebo jenom samotne
vkladacky bamboo hour - cekala jsem, ze budou vetsi, jsou to jen takove tvarovane tenke prouzky, ale kdyz se v plince neshrnou ke kraji, jsou fajn.

cinsky nocnik - nejzajimavejsi kvetinac v domacnosti 🙂))
rozstrihana flisova deka z ikea za 59 Kc - na male ctverce jako ubrousky, na dlouhe prouzky jako separacky
ubrousky IV, bioflanel - fajn vec, nejlepsi co mam na prdelku
a dalsi ubrousky, co jsem si udelala z rozpadajicich se cc, z jedne plenky vzdy ctyri
moltex eko III. jakost - frcely u nas ze zacatku, ted uz jen kdyz dojdou nocni plenky nebo na dlouhe vylety

na prani mam sliz, sampon na vlnu..

dal se chystam dokoupit vlnaky, zavazovacky, nocni plenky BE, abych mela aspon 4, pak uz se snad obejdeme uplne bez moltexek 😎

makinka.1
8. dub 2008

Ahoj holky,prosim o vase nazory! 😉
Takze,zatim jsem poridila tyhle plinky,skoro vsechny kalhotkovky jsou z druhe ruky,co se osvedci nakoupim casem treba nove,ve vetsi velikosti.
20 kc cc,LTZ,nove70x70 + 10 zdedene,mensi
13 ks vv Popolini M
10 ks vv Popolini S
16 ks IV muselin 68 gr. (jemnoucke,parada)
14 ks Popolini ultrafit,nevim,jestli bio nebo jen frote,jsou na inzerat a pani to uz nevedela.
2ks Haipa Daipa(jsou jako prkno ☹ )
4 ks Haipa Daipa pastelka (mekci nez obyc HD)
4ks zavazovacka HHS (paradni na leto,hlavne ty barevny 😀 )
5 ks zavazovacka Popolini
4 ks zavazovacka Disana (daleko mene pruzi nez Popo)
1 ks Kissaluvs patentky S
2 ks Bamboozle suchac S
1ks Hamburger patentky S (naadhera,tlapky,jeste dokoupime vetsi)
2 ks Baby Luci bambus patentky M-L
2 ks Ellas House konopka patentky L
1 ks BE suchac L-XL (mam dokoupit mensi velikost???)
Vkladacky:
ke vsem Popolinkam jsou origos,tak je muzu nacpat i jinam
2 ks Bamboo Hour
2 ks Tots Bots frote/fleece
Separacky:
Tots Bots celuoza
Popolini celuoza
Svrchnaky:
2ks Popowrap S
2 ks Popowrap M
1 ks IV Fox M1 ks IV Organic M
1 ks Tots Bots flisaky M
1 ks BI vlnaky M
1 ks natahovaci Popolini vlnaky M
Segra dalsi vlnaky uplete.. 😉
Mam koupit nejaky svrchnaky jeste v mensi velikosti?S mam jen dvoje,poradte...
+balik Moltexek do porodky 3-6 kg.+4 baliky 4-10 kg.
2 ks Snappi sponka
sitka+kybl na plinky
kybl slizu+kanystr octa 😀
impregnace Ulrich na vlnu a dal uz nevim... 😀

lamia
8. dub 2008

Ahoj,tak jsem zajásala nad touhle diskuzí,neb se mi nechtělo pročítat celou diskuzi o látkovkách,ale moudrá teda z toho nejsem 😀 😀 Chci přejít s malou na látkovky a s druhým mimčem s papírovkama vůbec nezačít,teď už můžu,neb nepotřebuju hlídání od prarodičů,tak už je jim prd po tom,do čeho dítko balím 😀,ale nějak vůbec nevím,co teda vlastně nakoupit a jak začít...a mám pocit,že čím déle sjíždím všechny webovky o látkových plenách,tím zmatenější jsem...

lamia
8. dub 2008

Ehm,tím jsem chtěla poprosit o nějaké konkrétnější rady od "zavilých"látkovaček 😀,ať si nekoupím nějaké blbiny...nad upletením vlňáčků jsem už uvažovala,mám nějakou příručku,kde píšou i kde koupit vhodnou vlnu a jak na to,ale i tak asi nějaké koupím "na vzorek" od profíků...

kyri
8. dub 2008

maki, jo, todozačátku stačí 😀
pulky bych další nekupovala - ale přijde na to, jak často dítě bude kadit - pokud hodně, tak se šiknou, ale můžeš mu vrznout Mka, když dojdou Ska, těch Mek máš teda požehnaně, myslim, že až moc - ale třebas bude dítě dlouho Mkový, tak to pak užiješ 😀
pořídila bych si ještě vlněný obdélník - pletený se šňůrkama, přijde mi to dobrý jako light verze vlnáků pro malý mimi - my ho neměli, a docela by se býval hodil.
a BE se menší velikost asi hodí - my měli vcelku obryni, ale užili jsme je cca do 4-5 měsíce
no, a moltexky bych dokoupila ještě jedny 3-6kg - do začátku se hodí mít dost papírovek, člověk nemá vždycky koule na to, aby furt látkoval... 😉

ahoj lami,
já sem budu dávat "ideální výbavu" tak, jak to vidim teď, po roce látkování a vyzkoušení všeho možnýho...
bude to, samozřejmě, jenom subjektivní volba, ale třebas to někomu helfne 😉

makinka.1
8. dub 2008

Kiri,diky,vlneny obdelnik planuju,Flora mi poslala kus vlneny latky (jeste jednou ji timto dekuju 🙂 ),tak ji vymacham v lanolinu a segru zaukoluju at jeste nejaky uplete. 😉 Urcite se bude hodit do vazacek.
S tema Moltexkama mas asi pravdu,asi budu po porodu drobet na vetvi,a nez se to ustali,budou se hodit.Jak me stve,ze se neprodavaji normalka v obchodech... 😠

kyri
8. dub 2008

ale jo, prodávaj - většinou v nějakých zdravých výživách nebo alter shopech ... (ale nevim, jak tam jsou drahý...)

makinka.1
8. dub 2008

Aha,to jsem nevedela.Ovsem,nez hledat po meste,kde je maji,tak to je radeji objednam...Myslela jsem spis,ze by bylo fajn,kdyby je meli normalka v supermarketu.Ale to chci fakt moc,ja vim... 😀

ene
8. dub 2008

Maly BE bych asi nekupovala. Ze zacatku jsem davala na noc jednorazovku, u novose se vubec kazdou chvili v noci prebaluje, tak to staci normalni denni plinka a pak kdyz v noci prestane kakat, uz mu v pohode L/XL nainstalujes. Suchacovou jsem instalovala fakt asi od ctyr a pul kila, od dvou mesicu. A moltexky 4-10 kg jsem davala od tri kilo, ta mala velikost mi prijde zbytecna dokupovat. IV v M by ti meli stacit i na novose. Anezka ted bude mit odhadem 5 kg a davam IV L (9 kg 😀 ). Ale to zalezi na skladu, na novorozenecky by to bylo velke.

bajunka
19. dub 2008

Tak jsem konečně nakoupila první výbavu a opět potřebuju zkonzultovat 😀 :
do porodky a do začátku
2 balíky po 30 ks Moltex 3-6kg

Čtvercovky a vkládací plínky:
30ks čč libštátské 70x70
30ks čč libštátské 80x80
8ks IV mušelín 80x80
12ks VV Tots Bots vel.1.
2ks Bamboo hour

Kalhotové plenky:
1ks AIO Mommy´s Touch patentky
1ks Ella´s House patentky velikost L
1ks Bum Hugger patentky velikost S
1ks Bamboo extra suchy zip velikost S/M příjde mi obrovská
1ks Hemp Hour,růžovoučká,taky mi příjde obří
3ks Disana zavazovací

Svrchní kalhotky
1ks IV organic fox vel. S
1ks IV organic soft vel M
1ks vlňáčky Engel natahovací vel. 62/68
2ks Pul vel S neznám značku jsou darované
1ks fleese s proužky,prostě jsem neodolala velikost M suchý zip

Doplňky:
snapi sponka
Separační vložky Popo
lanolin.Impregnace Ulrich
pytlík do pračky na separačky...

Ještě uvažuju,že bych koupila jednu AIO Mommy´s Touch patentky a možná ještě jedny svrchňáčky IV,ale nevím jakou velikost, ještě chci sehnat v látkách nějakou vlnu na ty separační obdelníky tak uvidím jak se zadaří, další vlňáčky už mi uplete bábinka.
Myslíte, že to bude stačit nebo co bych měla ještě dokoupit a jak dlouho mi to asi vydrží?

kyri
19. dub 2008

máš toho požehnaně 🙂
mmt aio bych možná ještě přibrala - na sucháč, zmenšená je lepší, než patentková...

bajunka
19. dub 2008

Díky za tip kyri,mimochodem ty tvoje nádherný háčkovaný vlňáčky mě pořád lákaj jestli to taky nezkusit.Háčkovat trochu umím,ale rozhodně nejsem tak nadaná jak ty a mám strach,že by ten výtvor dopadl strašně,jako malá jsem háčkovala čepici a nikdo ji pak nemohl nosit jak byla veliká.

kyri
21. dub 2008

baju, do toho, ty vlnáky jsou děsně jednoduchý, v podstatě takový vylepšený obdélník 😉

kyri
21. dub 2008

no, a proč sem dneska lezu:
konečně jsem sepsala svou ideální výbavu - resp. +/- ideální - znáte to 😉 😀

Rovné/tvarované pleny:
10x LTZ čč 70x70 (možná i pár kikko nebělených vysokogram.)
10x LTZ čč 80x80
4-5 IV čč/ HS čč
4 IV čč obrázek (na parádu, podložení hlavičky, přes boudu kočáru proti slunci...)
2 bamboo prefold (zejména jako vklad do nočních plen u staršího dítěte)
5x popolini zavazovačka
5x vv tots barevné vel. 2 (dají se z nich poskládat i gaťky a zasnappkovat)
...
tj. rovných plen 40-50ks (užití v podstatě jako nouzovky, když dojdou kalohotkovky a aio, příp. pro „bezpečné“ větrání prdelky a light balení🙂

Kalhotkové:
4ks lotties soft vel. S (na noc – pro novoška do cca ½ roku)
4ks popolini froté/lotties tendy (noc a prochajdy – starší dítě)
3-5ks HD pastelka
(příp. 2 EH konopky vel. L - které ale mají nevýhodu, že jsou vysoké, takže nám vylézají z většiny PULek, zato do natahovacích vlnáků jsou super)

AIO:
4-6x MMT na sucháč
1-2x P'tit aio vel. 1
1-2x P'tit aio vel. 2 (přijde mi na nich super ta velká dovycpatelnost)

...a LIO's - „lovíky“ - Loveybums, mi teprve přijdou, tak nemůžu 100% napsat, že bych je doporučila, ale asi jo 😉

Vkládačky:
4ks BH
8ks popo nebo jiné froté
3ks konopka EH s flísem
3ks konopka EH bez flísu, příp. dlouhá konopka nebo HH konopka žerzejová (ale konopný flís mi stejně přijde nejsavější...)

Gaťky:
1ks IV organic/fox – NB, M, XL (vzhledem k počtu aio plín nám teď stačí only 1ks pulek 😉)
1ks HD vel. S (u dětí, které do půl roka hodně kadí, pak možná ještě nějaké další levnější PUL – baby lucy fix, nebo další Haipa Mka)
vlnáky natahovací – zhruba od každé vel. 1ks (krom té nejmenší, to prý nemá smysl – my je používáme od cca ½ roku, ale příště určo začnem dříve, jsou fakt super🙂

neomezený počet home made natahovacích či zapínacích vlnáků, pletených či háčkovaných, shorties i longies 🙂
stejně neomezený počet home made obdélníků – asi háčkovaných, přijdou mi nepropustnější

Doplňky:
přebalovací podložka kushies – je krásná 😵
-,,- tots bots nebo haipa – s flísem
2ks snappi sponky
separačky celuloza (příp. flís), později viskoza
extendor ke kojeneckým body
mycí olej Medvídek s rozprašovací lahvičkou
plenkové utěrky na prdelku (hadrové, pratelné)

a mooožná i přebalovací batoh baby idea - až lus podá reference 😵 😉

kyri
21. dub 2008

... jo, pokusím se sem hodit i orientační výpočet ceny takyvý výbavičky - podle brány 😉