Látkové pleny. Konkrétní výbava. Jste spokojené?

lusinta
26. únor 2008

Pipky, tak pište seznamy🙂 Eventuelně i s komentářem, zda-li jste spokojená nebo jak byste to příště nakoupily jinak. Aby látkařky začátečnice nemusely pročítat celou diskuzi o plenách..

senja
10. pro 2009

Zdravim zainajici a budouci latkarky, prodavam neco z nasi konkretni latkove vybavy, vsechno je malo pouzivane. Kouknete na moje inzeraty tady, terba se vam neco bude hodit 😉

duzame Pokud je to pro tebe jeste aktualni 🙂 Ano, ty male Kikko bambusky vydrzi jako nocni vkladacky, ale samozrejme jen do urciteho veku. Zatim mame 5 mesicu a vystaci nam jak vkladacka do IV Biofrote kalhotovek s tim, ze prebalujeme jednou za noc (cca ve 2 hodiny) a pak az rano kolem te 6-te ranni.

cervena_vila Tak doplnim jeste obchudky: latkovky, eko-rodina, detskybioshop, ekomamma (nizsi ceny nez treba na brane). Vsechno s koncovkou CZ

senja
10. pro 2009

Jo, zapomnela jsem dat odkaz na svoje inzeraty https://www.modrykonik.cz/bazar/index.php?vLogi...

neu.sona
11. pro 2009

Ahoj holky, potřebuju poradit. Mám půlročního klučíka a chtěla bych zkusit látkovky. Poradíte mi, co potřebuji, kde a kolik čeho. Tzn. prostě jak pro blbce, vůbec tomu nerozumím. 😎 Děkuji moc.

evicka7
11. pro 2009

sono, jsem ti před chvíli psala na látkovky 😉

miradka
13. pro 2009

Poradili by ste holky aj nejaké látkové vložky do podprsenky? Ktoré sú najlepšie? 😉

sweethy
17. pro 2009

Ahojky, potřebovala bych poradit s výbavou. Vím, že toho mám málo, obzvlášť pro dvojčata, tak vám to sepíšu. Napište mi prosím co dokoupit, aby toho bylo tak akorát, nějak sama nemůžu už na nic přijít a nemůžu z toho spát 😒

čč:
30x starší, ještě po mně
20x libštátské
10x kikko lux
12x čč osušky Ikea

6x vv Popolini S
6x zavazovačka Hemp Hour Strap
2x Haipa Daipa pastelka

PUL:
2x IV organic S
2x IV soft S
2x Bambinex jednovelikostní

2x vlňáčky Disana 62/68

20x žínka Ikea
nastříhané separačky z Irmy

Porod se blíží a já jsem nějaká bezradná, těším se na vaše rady 🙂

betelgeuzz
17. pro 2009

Sweethy, já bych dokoupila ještě nějaké čč. Na jedno dítě točím asi 50 čč, používám je i na přebalovák, na ublinknutí a to hromádka mizí. Pro dvě děti bych jich ještě 20 - 30 dokoupila.

sweethy
17. pro 2009

betel, děkuju, dám na tebe a určitěš čč dokoupím 😉
Teď už jen jestli nedokoupit ještě nějaké jiné pleny, nebo jestli i na noc se dají čč s PULkama používat.
Nějak jsem za to těhotenství nestihla celý ten systém pochopit, tak snad se do toho ještě dostanu.

blka
17. pro 2009

Sweethy, ze začátku se čč na noc určitě dají používat, protože budeš přebalovat u každého kojení. Ale později už asi stačit nebudou. A místo libštátských čč si kup radši Kikko. Ale podle toho, co máš nakoupené, chceš používat výhradně čč, že? Kalhotkové nebo AIO nechceš?

innes
17. pro 2009

Chci vás poprosit o radu a tipy, co byste do naší počáteční výbavičky přidali.

Zatím doma máme:

svrchňáčky: pulky IV organic NB, Baby Lucy XS (z druhé ruky)
vlňáčky Popolini S/M (z druhé ruky), Crepe Loveybums NB/S
fleesáčky TB velikost 1 (z druhé ruky)

kalhotkové: IV flanel, froté jednovelikostní (z druhé ruky)
IV flanel XS (z druhé ruky)
TB FlexiTot velikost 1 (z druhé ruky)
Kikko 2ks M
plánujeme dokoupit ještě Anavy

čtvercovky: 35ks poděděných čč
9ks Kikko bambusky 70x70 nebělené + 3ks barevné
6ks vícevrstvé Kikko vel. S
ještě bych chtěla dokoupit nějaké Happy square a mušelínky

AIO: Bitti d´lish snap inone S
Bum genius organic jendovelikostní
ještě dokoupíme BBH magic

Plenky z druhé ruky jsem brala na zkoušky, uvidíme, co se nám osvědčí. A teď baby raďte 🙂

betelgeuzz
17. pro 2009

sweethy, ještě jsem se dívala na tu výbavu a zdá se mi, že máš málo vkládaček. Dá se sice použít i čč na vložení, ale to mi nenasálo tolik. A na noc používám čč např. s prefoldem, bamboo basic a teď mám nově vkladačku BL bambus.

Innes, u tebe mi taky chybí vkládačky. Těch 6 vv stačit nebude. Můžeš zkusit ručníky a žínky z Ikei, ty jsou dobré a levné.

innes
17. pro 2009

betelgeuzz, na ty jsem zapomněla máme ikea ručníčky a budu kupovat i žínky, mrknu i na tu irmu a ikeácký pleny 😉

sweethy
18. pro 2009

Děkuju za rady. Já právě vím, že toho mám asi málo, chci teda převážně používat ty čč, ale nejen, jen se nedokážu v těch typech a značkách zorientovat, takže chci i kalhotkové, určitě, ať mám i něco praktického na ven nebo na nějakou návštěvu, ale právě nevím co a které konkrétně dokoupit. Asi jsem beznadějný případ, prostě nejlépe kdyby to někdo za mě nakoupil, dal mi to a bylo by 😅

blka
18. pro 2009

Sweethy, tak si kup kalhotkové, které se ti líbí 😉 . Celkem chválené jsou Baby Lucy bambus a nejsou ani nijak extra drahé 😉 . Já bych nebrala vlňáčky, ale vzala bych si flísáčky. Ty když se prokakají, tak je přepereš a suché jsou raz dva, zato vlňáčky musíš ještě lanolínovat, takže než jsou použitelné, trvá to. Ale samozřejmě to je na tobě.

kocicinka
18. pro 2009

Já jsem spokojená s kalhotkovou plenou od Popolini Panda biobavlna: http://www.branakdetem.cz/panda-biobavlna.htm

Koupila jsem je od dealerky krabici po 10 ks přičemž jedna plína vyšla 219,-, což je myslím velmi slušné.
Takže moje konkrétní výbava je: 10 ks Panda, 20 ks čtvercových.
Vkládačky: 10 ks bambusových vkládaček od Kikko.

Svrchní kalhotky: 1 vlňáčky natahovací Disana, jedny PUL Imse Vimse organic, jedny PUL Haipa Daipa.

Musím ale říct, že výrobky Haipa Daipa mě vůbec nevyhovují. Jak pleny- měla jsem jejich froté pastelku- po pár vypráních šíleně hrubá, blbě sála, kalhotky PUL mají blbý tvar, čtvercovka v nich jezdí. Nej kalhotky jsou ty Imse Vimse a natahovací vlňáky , pod ně ale nejde dát moc čtvercovka, jsou vhodnější spíš na kalhotkovou plínu.
Ještě, že tady máme kamenný obchod s látkovýma plínama, kde všechno vysvětlí,jinak bych se v tom taky nevyznala 😅
Já bych flízáky nebrala, můj chlapeček( i kamarádčin) se v tom dost oprudil, flíz je neprodyšný... Ale záleží na tom, jak budeš mít kakací miminko. Jonášek kaká jednou za dva dny a pouze v noci, kdy má jednorázovku, takže prokakání vlnáčků nehrozí. Novorozenci, který kaká imrvére, bych je asi nedala...spíš až později

V těch Imse Vimse PULkách skvěle drží čtvercovka, kdybych to zjistlila dřív, tak ani nekupuju ty Pandy...

blka
19. pro 2009

Kocicinko, mně právě ten flís přijde prodyšnější než PUL 😅 . Ono spíš na flís můžou být alergie. Náš Mareček kakal ze začátku imrvére, před kojením, v průběhu kojení, po kojení, takže to by vlňáčky byly fakt naprd. Teď už kaká míň, ale někdy taky víc 😀

Pastelka se nelíbí ani mně. Chci jí prodat.

kocicinka
19. pro 2009

Fakt? No, je možné, že je na to Jonášek citlivější, on se mi oprudí i z flízových dupaček, musela jsem všechno flízový dát pryč kromě čepice.... Vlňáčky opravdu nejsou vhodný pro novorozence, I když tam ten objem stolice je zas menší. Jonášek ted už kaká méně často, ale když už, tak to stojí za to. 😀
Ještě k tomu schnutí. Mějte holky napaměti, že kalhotkový plíny hrozně spatně schnou, my nemýt doma akumulačky, ke kterým přisunu sušák, tak to neuschne nikdy a zasmrádne to.

Ještě bych chtěla koupit bambus. čtvercovky od Kikko a koukala jsem se na mušelínky, protože mě zajímalo, co je to ten mušelín. Ale zjistlila jsem, že je to jen obyč nebělená vysokogramážní bavlna, tak je asi nekoupím.

Jo, ještě bych chtěla varovat před plínou Imse Vimse bioflanel, to je fakt hrozná plína. Nemá žádné zapínání, nedrží na ní snappi, tím pádem na mimi nedrží, hrůza..
Já tu mám stranou tyto dvě flanelky+ pastelku, nevím, co s tím a je mi to takový blbý prodávat použitý plíny. 😅

silente
19. pro 2009

Innes - ty dvoje PUL jsou málo, kup ještě aspoň dvoje. Vlňáčky pro novorozeně tak neužiješ a fleesáčky rády rychleji vlhnou. Super jsou PUL od Blueberry, rychle schnou, IV se proti tomu strašně flákají 😉

betelgeuzz
19. pro 2009

Silente, tak já točím dvoje PUL, stejné, jako má Innes a stačí to. Ještě mám teda HD, ale ty dávám vyjímečně na nějakou kalhotkovou plenku. Někdo používá vlňáky a fleesové od novorozeně a je spokojený. Já za sebe doporučuji nedělat velké zásoby, s tím, co má, vystačí, vyzkouší si je a pak může přikoupit třeba už ve větší velikosti.

innes
19. pro 2009

silente, mrknu na ně, ale taky spíš počkám až po porodu, co nám bude sedět. Myslím, že toho protočíme až až 😀
Kocicinko, já ty bioflanelky IV mám a i z druhý ruky a to jsme si myslela, že budou fajn 😒 Aspoň je můžeš v klidu střelit 😉

veselazu
20. pro 2009

ahojte, tak já jsem asi ta vyjímka, co používá VÝHRADNĚ vlňáčky - točím dvoje natahovací Disany a Popolini a nemůžu si je vynachválit!! Valíme pouze čč na novosklad se snapkou a na to natáhnu ty vlňáčky, nemusím hlídat, jestli mi někde z kalhotek netrčí kousek plínky jak když jsem zkoušela IV PULky, vlňáčky krásně překryjí i novosklad na rychlovku - nebo když jsem ho ještě pořádně neuměla. Ale malý neprotekl nikdy a to první měsíc kakal imrvére a jen řídkou hořčici. Taky mi přijdou pohodlnější než PULky, ale to si musí každý vyzkoušet.
Na návštěvách se chlubíme někdy Baby Lucy Organic kalhotovkama na sucháče a přes ty taky valím vlňáčky, už jsem si na ně tak zvykla, že mi PULky nějak nejdou pod nos.

veselazu
20. pro 2009

Jo a ještě malý je taky hodně učuraný - bere léky na odvodnění - ale i když je plína durch, vlňáčky to vždycky krásně udržely a ani nebyly moc vlhké 🙂 takže u mě jsou to 1!!

kocicinka
21. pro 2009

No vidíš, a mě včera vlňáčky od Disany pročůral. Měl je podruhé na sobě, ani né dvě hodiny od přebalení, když jsem mu sáhla na bříško a měl mokré dupačky. Tak jsem ho svlíkla a... vlňáky durch, plína durch... ach jo, 400,- v háji a bojím se mu to oblíct 🙄

veselazu
21. pro 2009

hm, možná je to tím, že můj drobek má 7 týdnů a přece jenom nečurá tolik jako tvůj. Ale je to divné, myslela jsem, že ten lanolín udrží téměř všechno. U nás je vždycky plína na ždímání ale vlňáky zvrchu suchoučké. 😒

amulet
21. pro 2009

Innes, já teď objevila konopky EH - schnou rychleji naž bambusky, jsou super štíhlé. Myslím, že na mimi jsou lepší než bambusky.

duzame
29. pro 2009

Ahoj Holky,
chystám nákup na bráně, doufám, že na delší dobu poslední, protože kromě plenek toho zatím ještě moc nemám 😀 , a teď řeším, jaké vlňáčky na novoška na noc. Líbí se mi IV, nebo Loveybums nebo Swaddlebees. Ještě bych asi měla napsat, že mám 5x kalhotkovky bambusky a 9x kalhotkovky flanelky, takže ty vlňáčky příjdou na kalhotkovky spíš než na čč, který budu asi víc točit přez den s PULkama.
Moc díky!

maminkak
4. led 2010

Ahojte, tohle počtení je opravdu pomoc, když si vzpomenu, jak jsem se naseděla u netu v těhotenství a jak mě bolely záda🙂. Plenek jsem pořizovala tehdy dost, ale všechny jsou z přírodních materiálů (bavlna, konopí, bambus, tencel). Viděla jsem a osahala jsem si plenky s příměsí PES, které jsou na pohled sice hezké, barevné, vzorované ale synovi (je atopik) bych je nedala....osobně mi už ani nepřijdou jako látkové 🙂. Plínky ještě dokupujeme a asi před týdnem jsem byla na slonecek.cz a četla si tam hezký článek Naše výbava, kde rodiče popisují, co koupili před narozením a co dokupují průběžně a kolik je to stojí. Možná vám to pomůže... .

erinka83
4. led 2010

Kocicinka, hoď ty plínky do bazaru, vždyť použitý se prodávají normálně, já sama mám výbavu převážně z druhé ruky, říkala jsem si, že nechci dávat hromadu peněz, když nevím, jak mi to bude vyhovovat... měla jsem tu flanelku i pastelku, oboje z druhé ruky a oboje už jsem vesele poslala dál 😀

luccii
8. led 2010

holky, v jakem bazarku se daji dobre najit latkovky z druhe ruky? (vv, kalhotkovky, svrchnacky)

maly_prcek
11. led 2010

mimibazar, nový je na branakdetem.cz, latkovepleny.cz a samo i tady na bazaru 😉